Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2022, 0:54   #101
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
@Decoy
ako ne prepozna cpu, ja ne znam sta bih radio, jer mislim da nema ono dugme za flash bios-a. ali na sajtu pise da podrzava 12 generaciju intela, tako da valjda nema sta.
Lepo reče Laskaris, prva generacija procesora za 1700 ploče, tako da ne bi trebalo da brineš oko flešovanja.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.7.2022)
Stara 30.7.2022, 11:47   #102
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Evo mene da se javim. Sve radi kako treba.
Mislim, nisam zalazio u testiranja, ali valjda nema sta. Temperature su ok.

Jedino sto mi je trebalo dva dana pipkanja. Zbog nesigurnosti i cene delova sam sve proveravao najmanje 3 puta, a prvo znacajnije usporavanje je doneo LCA CC 120 kuler koji se srafi sa donje strane ploce, pa tek onda sa gornje.
Plus kada se orjentise da duva kroz hladnjak pa ka zadjoj strani kucista, tj. standardno, ne prekirva celu povrsinu procesora, pa dok sam procitao da to i nema veze... ni resenje za motazu venta nije najsrecnije, al ajd.

Drugo manje usporavanje je bilo oko montiranja ploce na lezista, jer ih bedni chieftec nije dao mnogo, a deo je bio vec zasrafljen. bilo je i krivih, ali ok.

kuciste mi je posle zadalo malo muke dok sam izvalio kako se koristi njihov hdd rack, kako se kaci ssd na stranu, a bogme su me i kablovi namucili. nema previse prostora tamo gde treba da se kao skriju i nije ni sa prednje strane za izlozbu, ali ok.

trebalo mi je i vremena da se upoznam sa modularnim napajanjem. prethodno sam uvek koristio ona obicna.

na kraju kada sam upalio nije radio internet, jedan stap memorije i jedan hdd. ispostavilo se da windowsov driver za lan ne vredi nicemu, pa sam morao da skidam driver sa laptopa i prebacujem na komp (dali ga u kutiji na CD-u, a ja reko CD-ROM izumro odavno).

jedan stap memorije je izgleda pomerila graficka kada sam je ubacivao i to tako malo, ali dovoljno da ne radi. posle sam sredio, ali nije bilo svejedno. slicno je bilo i za 1 od dva hdd-a. on nije radio jer sata kabl nije usao do kraja u plocu (u stvari nije mogao od drugog kabla, pa sam ga premestio).

malo me uplasila i grafika, jer sam hteo da je skinem da lepo uguram ram, a nisam mogao da pridjem onoj plastici da je izbijem. na kraju se zaglavila, jedva sam je vratio u slot i nekako bez vadjenja sredio ram

bios mi za divno cudo nije zadavao probleme. xmp profil je jedan klik, a ja rekoh sta li je sad to. cak kad sam upalio komp ucitao mi stari windows i sve sa njim sto sam imao bukvalno. ali sam ga ipak formatirao.

jedino sto ne valja je sto kuciste ne mogu da drzim gde sam i staro, jer je za bukvalno 1 cm previsoko. ali dobro, mozda mu nadjem i bolje mesto.

i to bi otprilike bilo to. u fazi sam gasenja servisa, vracanja programa i onda na miru mogu da vidim koju igru cu prvo da instaliram. ali prvo da odspavam, ako negde nadjem mesta. kao da je bomba pala od svega sto se rasprostrlo.

mozda okacim i neku sliku, mada nema ni sta... samo da sluzi makar 70% kao stari i bicu zadovoljan. a vama svima jos jednom mnooooooogo hvala. bas ste se potrudili i bas mi je pomoglo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
DeCoy (30.7.2022), djosha (30.7.2022)
Stara 30.7.2022, 13:48   #103
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Nisam pratio temu, ali vidim konfiguraciju, ozbiljna masina je u pitanju, i sve te stvari koje su ti se desile prilikom sklapanja konfe su skroz normalne i stvorio si jednu lepu core memoriju

Ne znam koji monitor imas, pretpostavljam neki <24 fhd, tako da neki logican korak u buducnosti ti je upgrade monitora na neki 27" 1440p 144+hz, cisto da i vizuelno ostvaris sve benefite masine.

A nakon toga zamena hdd-a nekim m.2 nvmeovima, cisto da dodatno ubrzas masinu i odstranis buku+vibraciju koju proizvode hard diskovi...dobije silent masinu.


Ja sam isao malo drugacijom rutom, isti procesor sam uzeo ali sam preskocio gpu i uzeo monitor, not necessarily wrong, pogotovo jer sam monitor uzeo na dobrom dealu, ali sad moram da pravim kompromise u igrama....barem dok ne uleti neki 3070/3060ti...

Sasrecom
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.7.2022)
Stara 30.7.2022, 14:18   #104
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

neku školu si izučio, pa ćeš sledeći put da imaš konkretnije zahteve prilikom kupovine, naročito oko kable managmenta, rasporeda komponenti itd.
Ps treba ostaviti prostor kućištu da diše a ne da ga naguraš negde gde jedva može da stane..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.7.2022)
Stara 30.7.2022, 15:32   #105
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Evo mene da se javim. Sve radi kako treba.
Mislim, nisam zalazio u testiranja, ali valjda nema sta. Temperature su ok.

Jedino sto mi je trebalo dva dana pipkanja. Zbog nesigurnosti i cene delova sam sve proveravao najmanje 3 puta, a prvo znacajnije usporavanje je doneo LCA CC 120 kuler koji se srafi sa donje strane ploce, pa tek onda sa gornje.
Plus kada se orjentise da duva kroz hladnjak pa ka zadjoj strani kucista, tj. standardno, ne prekirva celu povrsinu procesora, pa dok sam procitao da to i nema veze... ni resenje za motazu venta nije najsrecnije, al ajd.

Drugo manje usporavanje je bilo oko montiranja ploce na lezista, jer ih bedni chieftec nije dao mnogo, a deo je bio vec zasrafljen. bilo je i krivih, ali ok.

kuciste mi je posle zadalo malo muke dok sam izvalio kako se koristi njihov hdd rack, kako se kaci ssd na stranu, a bogme su me i kablovi namucili. nema previse prostora tamo gde treba da se kao skriju i nije ni sa prednje strane za izlozbu, ali ok.

trebalo mi je i vremena da se upoznam sa modularnim napajanjem. prethodno sam uvek koristio ona obicna.

na kraju kada sam upalio nije radio internet, jedan stap memorije i jedan hdd. ispostavilo se da windowsov driver za lan ne vredi nicemu, pa sam morao da skidam driver sa laptopa i prebacujem na komp (dali ga u kutiji na CD-u, a ja reko CD-ROM izumro odavno).

jedan stap memorije je izgleda pomerila graficka kada sam je ubacivao i to tako malo, ali dovoljno da ne radi. posle sam sredio, ali nije bilo svejedno. slicno je bilo i za 1 od dva hdd-a. on nije radio jer sata kabl nije usao do kraja u plocu (u stvari nije mogao od drugog kabla, pa sam ga premestio).

malo me uplasila i grafika, jer sam hteo da je skinem da lepo uguram ram, a nisam mogao da pridjem onoj plastici da je izbijem. na kraju se zaglavila, jedva sam je vratio u slot i nekako bez vadjenja sredio ram

bios mi za divno cudo nije zadavao probleme. xmp profil je jedan klik, a ja rekoh sta li je sad to. cak kad sam upalio komp ucitao mi stari windows i sve sa njim sto sam imao bukvalno. ali sam ga ipak formatirao.

jedino sto ne valja je sto kuciste ne mogu da drzim gde sam i staro, jer je za bukvalno 1 cm previsoko. ali dobro, mozda mu nadjem i bolje mesto.

i to bi otprilike bilo to. u fazi sam gasenja servisa, vracanja programa i onda na miru mogu da vidim koju igru cu prvo da instaliram. ali prvo da odspavam, ako negde nadjem mesta. kao da je bomba pala od svega sto se rasprostrlo.

mozda okacim i neku sliku, mada nema ni sta... samo da sluzi makar 70% kao stari i bicu zadovoljan. a vama svima jos jednom mnooooooogo hvala. bas ste se potrudili i bas mi je pomoglo.
To je sve standardna i uobicajena cimka kada se prepakuju delovi...Naoruzas se zivcima i polako...I ja sam agoniju prosao dok sve nisam nastelovao kako treba....Zamisli da kupis graficku kojoj se obradujes kao malo dete(pricam o prethodnoj kartici rx5700xt) i provedes 3 meseca u zezanju dok je nastelujes da radi kako treba jer je bagovala na sve moguce nacine,sto zbog softverskih problema,sto zbog temperatura koje su me izludjivale jer nisam navikao da se zezam sa takvim stvarma mnogo.Pre nje sam imao zelenu gtx 1060 i to je bilo,ubodes i radi...Rx mi je zadao muka i muka,da sam je na kraju prodao za bagatelu....Sacekao malo i uzeo rtx 3060ti..Kartica bomba....Hladna,snazna.necujna....Da truga bude veca i divljenje jos zanimljivije uzmem pre nedelju dana da izvucen kuciste iz stola jer sam hteo da slikam kolegi kako to sad sve izgleda i kako sam povukao,trucnem malo zadnjim krajem kucista...Nista mnogo,ali dovoljno da izazove neku nazovi vibraciju,komp zablokira i nece da se upali .Cupaj kosu sa glave,besan kao ris....Gledaj sve u kucistu,ma sve stoji tipi,topi...Mislim se u sebi koji mu je sad djavo...Vadi grafu napolje,resetuj bios ploce,vadi ram,vracaj nazad,pustim,radi....Otad mu se divim,ali samo iz daleka hahah...Isto se verovatno pomerio neki modul od rama ili je ploca pobrljavisala od vibracije,mada ne ide mi u glavu ni kako,a ni zasto jer to je blago trucnulo i to zadnjim krajem gde je napajanje..Isto muka sa ubadajem grafike,taman nanisanim prednji deo i onaj zub se zatvori,a zadnji nije usao,nervozan,besan,bacio bi kroz prozor i komp i rafu..Onda lepo,polako,uzmem i ubodem i sve je radilo kako treba.Evo sad se igram sve u 16..Kada stavljas grafiku,gledaj uvek da utanacis zadnji gdeo grafe,tj ona dva zuba gde su portovi i prednji deo jer oni moraju da ostanu u kucistu i da se stope sa zadnjim delom kucista na malom razmaku izmedju ploca i kucista...Nesvesno ljudi kada montiraju grafu,proture iste napred pa onda nece da upadne grafa u slot jer zubici udaraju od spoljnji deo lima kucista...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3_PNY-GeForce-RTX-3060Ti-DF-M-ra-2.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	43,8 KB
ID:	58267  
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.7.2022)
Stara 30.7.2022, 20:07   #106
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

I ja sam juce isto kod sebe montirao bas taj cooler jer mi se trenutni poceo cuti a mrzilo me da ga rasturam i podmazujem ovaj ionako bolje i hladi i izgleda u kucistu sa providnom stranicom i potpuno se slazem sa tim da su neke stvari mogli bolje resiti.. ok relativno je laka montaza i nosaca pozadi iza ploce sve to ide lagano i maltene svaki ozbiljniji kuler se tako kaci prvo iza ploce pa ga onda ****fis sa prednje strane ali mi se definitivno ne svidja nacin kacenja ventilatora jos na mini atx plocama gde je i ram blizu procesora pa je ona zica(drzac fana) na par mm od istih ume da bude previse tesno pa onda covek vidi zbog cega su bolja kucista ona gabaritnija i sa vise prostora(skuplja) laksa za rad...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.7.2022)
Stara 30.7.2022, 21:18   #107
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

da i ti tower kuleri mi se smučili u uskom kućištu kad ne možeš da gurneš ruku a nije baš da imam lopate, zato kad god nije moranje imam manji kuler za do 90W procesor.. nije ni taj lc najlakši za montažu sa onim žicama, imao sam i noctua D14 dual tower pa mi je bilo lakše.. ali dobro, neće svaki dan da ga skida..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2022, 22:33   #108
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
jos na mini atx plocama gde je i ram blizu procesora pa je ona zica(drzac fana) na par mm od istih ume da bude previse tesno pa onda covek vidi zbog cega su bolja kucista ona gabaritnija i sa vise prostora(skuplja) laksa za rad...
I na full ATX sam jedva uglavio štap u prvi slot. Još sam kuler montirao malo ukrivo, pa je dole ventilator 2-3 mm bliži memoriji nego gore.

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2022, 22:48   #109
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

@nexexcalibur
ja i nemam monitor. sve radim i igram na 4k TV-u od 55", koji na 1440p ima 120Hz osvezenje.

jedini sledeci korak, od koje sam posle ove akcije malo udaljen, jeste oled. taman da jos malo smanje sansu da bude burn-ina.

a ti ces verovatno i bolje proci kad dograbis grafu, ali meni je dojadilo da vec godinama ne mogu da pokrenem igru, a da nije low i 900p. nek sam pukao i 200 evra vise nego sto bih mozda za pola godine, godinu. sta sad. ovi nasi i dalje cepaju astro cene cak za rtx 2000 seriju, a madjari jedva da budu jeftiniji. fuj.

@water
ma znam to, nisam ni mislio da ga stavim u neko cose. ja generalno dosta pazim tehniku.

i na kraju je ostao na istom mestu (na postolju ispod stola), samo 5-6 cm strci napred u odnosu na proslo kuciste. odozgore je naisao na neku sipku, ona ga je blokirala da ne moze da prodje jos malo nazad.

@sajevac
ma cuti. ja sam mislio razvuci cu na 4-5 sati... na kraju ako se nisam baktao kompom sveukupno 12-13...

a za grafu znam, nije mi problem bilo da je udenem, nego sto posle nisam mogao da pridjem onoj plastikici da je izbijem. sa jedne strane ne mogu od same grafe, a sa druge ne mogu od ram-a i gigantskog cc 120 hladnjaka. morao bi sve da demontiram, a vec sam bio umoran, trebao mi komp i zbog posla. valjda je to sad to.

inace i ja sam zato uzeo nvidia. imaju one asrock 6700xt, slicne su snage, cak trunku jace, a po 100+ evra jeftinije. odlicna kupovina AKO im bas nista ne fali. ali citam ljudi se zale na drajvere, nema dlss, greju se vise.... neka. intel i nvidia su me kao combo kupili sa starom konfom. 8 godina bez i jednog restarta i blokiranja. poznajem ih bolje i mirniji sam sa njima.

@mare
ja sam se prvi put susreo sa kacenjem nosaca za kuler pozadi i bilo je nezgodno jer sam tad vec bio ****fio plocu, a i taj deo srafljenja ploce je uspeo malo da se komplikuje. nije bas isao po loju.

a zice za vent su katastrofa. treba primeniti silu na tako malo prostora, sa hladnjakom koji se sa plocom dodiruje samo preko cpu-a... i sto ti kazes, ram je odmah tu. videcu da dodam sliku, iako ja nisam gledao estetiku. cak ni sa prednje strane nije uredno, a pozadi je haos zbog 4 rgb venta i kontrolera sa 20 tankih kablica okolo + 2 harda i ssd-a... providna stranica mi se svidja da lako vidim jel se sve vrti. bukvalno ne bih uzeo ni ovo kuciste da se nisam uverio da rgb moze da se gasi.

uglavnom, preznojih se vise puta, pogotovo sto ne znam koliko su komponente nezne, gde smem da ih scepam, gde ne...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2022, 22:52   #110
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Jedva sam skontao da forum cenzuriše ušrafio (****fio) kad se piše ćelavom latinicom
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.8.2022)
Stara 30.7.2022, 23:20   #111
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Kod mene to sve izgleda odprilike ovako nisam se iskreno ni trudio da odradim neki cable managment ali bitno je da su temp dobre i da sve radi odlicno.... 😆

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.8.2022)
Stara 31.7.2022, 0:03   #112
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
@nexexcalibur
ja i nemam monitor. sve radim i igram na 4k TV-u od 55", koji na 1440p ima 120Hz osvezenje.

jedini sledeci korak, od koje sam posle ove akcije malo udaljen, jeste oled. taman da jos malo smanje sansu da bude burn-ina.

a ti ces verovatno i bolje proci kad dograbis grafu, ali meni je dojadilo da vec godinama ne mogu da pokrenem igru, a da nije low i 900p. nek sam pukao i 200 evra vise nego sto bih mozda za pola godine, godinu. sta sad. ovi nasi i dalje cepaju astro cene cak za rtx 2000 seriju, a madjari jedva da budu jeftiniji. fuj.

@water
ma znam to, nisam ni mislio da ga stavim u neko cose. ja generalno dosta pazim tehniku.

i na kraju je ostao na istom mestu (na postolju ispod stola), samo 5-6 cm strci napred u odnosu na proslo kuciste. odozgore je naisao na neku sipku, ona ga je blokirala da ne moze da prodje jos malo nazad.

@sajevac
ma cuti. ja sam mislio razvuci cu na 4-5 sati... na kraju ako se nisam baktao kompom sveukupno 12-13...

a za grafu znam, nije mi problem bilo da je udenem, nego sto posle nisam mogao da pridjem onoj plastikici da je izbijem. sa jedne strane ne mogu od same grafe, a sa druge ne mogu od ram-a i gigantskog cc 120 hladnjaka. morao bi sve da demontiram, a vec sam bio umoran, trebao mi komp i zbog posla. valjda je to sad to.

inace i ja sam zato uzeo nvidia. imaju one asrock 6700xt, slicne su snage, cak trunku jace, a po 100+ evra jeftinije. odlicna kupovina AKO im bas nista ne fali. ali citam ljudi se zale na drajvere, nema dlss, greju se vise.... neka. intel i nvidia su me kao combo kupili sa starom konfom. 8 godina bez i jednog restarta i blokiranja. poznajem ih bolje i mirniji sam sa njima.

@mare
ja sam se prvi put susreo sa kacenjem nosaca za kuler pozadi i bilo je nezgodno jer sam tad vec bio ****fio plocu, a i taj deo srafljenja ploce je uspeo malo da se komplikuje. nije bas isao po loju.

a zice za vent su katastrofa. treba primeniti silu na tako malo prostora, sa hladnjakom koji se sa plocom dodiruje samo preko cpu-a... i sto ti kazes, ram je odmah tu. videcu da dodam sliku, iako ja nisam gledao estetiku. cak ni sa prednje strane nije uredno, a pozadi je haos zbog 4 rgb venta i kontrolera sa 20 tankih kablica okolo + 2 harda i ssd-a... providna stranica mi se svidja da lako vidim jel se sve vrti. bukvalno ne bih uzeo ni ovo kuciste da se nisam uverio da rgb moze da se gasi.

uglavnom, preznojih se vise puta, pogotovo sto ne znam koliko su komponente nezne, gde smem da ih scepam, gde ne...
Sad nakrivi kapu i uzivaj...Karta je stvarno mocna....Ja sam iskreno prijatno iznenadjen....Mada po meni je ona savrsena za full hd...Za vece reze moze da sluzi,ali je full hd njen teren.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SAJEVAC na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.8.2022)
Stara 31.7.2022, 19:54   #113
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
I ja sam juce isto kod sebe montirao bas taj cooler jer mi se trenutni poceo cuti a mrzilo me da ga rasturam i podmazujem ovaj ionako bolje i hladi i izgleda u kucistu sa providnom stranicom i potpuno se slazem sa tim da su neke stvari mogli bolje resiti.. ok relativno je laka montaza i nosaca pozadi iza ploce sve to ide lagano i maltene svaki ozbiljniji kuler se tako kaci prvo iza ploce pa ga onda ****fis sa prednje strane ali mi se definitivno ne svidja nacin kacenja ventilatora jos na mini atx plocama gde je i ram blizu procesora pa je ona zica(drzac fana) na par mm od istih ume da bude previse tesno pa onda covek vidi zbog cega su bolja kucista ona gabaritnija i sa vise prostora(skuplja) laksa za rad...

Послато са SM-A315G помоћŃĆ’ Тапатока
LC-CC-120 definitivno bolje leze na pozadinu ploca sa AMD socketima jer one su sa zadnje strane potpuno ravne (kada se skine ploca za kacenje kulera sa snalom - svakako mora da se skine da se oslobode rupe). Onaj nosac na LGA1700 ploci definitivno ne naleze idealno ravno na plocu jer ona na poledjini nije ravna zbog metalnog dela - poledjine zatvaraca LGA 1700 socketa..
S obzirom da sam u AMD masinicu danas stavio Ryzen 5 1600 AF a staru Intel masinicu skroz apgrejdovao, (na i3-12100f, Gygabyte H610M S2H, Kingston Fury Beast 2x16 3200 CL16) definitivno se Ryzen 1600AF sa identicnim kulerom manje greje (do 52 stepena full load) a i3 12100f na full load ide do 57-58 stepeni, idle temp ili u laganom surfu 36 stepeni. VRM ploce (iako entry chipset) je leden tj ne prelazi temperaturu procesora a tome doprinosi i kuler koji pravi promaju ka zadnjem delu kucista. Posle sat vremena mucenja Cinebenchom bi VRM verovatno dogurao do 70 stepeni sto je opet ok. XMP profili prepoznati i bez apdejta biosa koji sam ipak apdejtovao. Nisam godinama koristio Gigabyte ploce: prateci softver je tesko sr..je a i nepregledan je, prenatrpan opcijama sumnjive upotrebljivosti. Asus ima daleko kvalitetniji i ergonomicniji prateci softver.

Poslednja ispravka: Laskaris (1.8.2022 u 0:14)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2022, 0:01   #114
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

samo jedno pitanje brzinski. ovaj moj gpu za napajanje ima jedan slot sa 8 pinova i napajam ga sa 6+2 konektorom, sa jedne iste grane napajanja.



i sad samo ne znam dal treba da se napaja sa dve razlicite grane, ili se to odnosi samo na situaciju kada graficka ima dva odvojena slota?

pitam to generalno, a i zato sto dok komp ulazi u sleep mode, na delic sekunde bljesne bela led lampica sa grafe, koja kao ukazuje na abnormalnosti u napajanju. mozda je to i normalno, mozda samo reaguje na pad napona od gasenja?

u samom radu nikad ne bljesne. na punom load-u, igricama od par sati, nikada nije dosla ni do 70c.


a kad sam tu mogu da pitam i treba li da update-ujem i drivere za chipset, zvuk i ostalo sa sajta msi-a? ili je svakako vec udenuo pravo resenje. mada mi za zvuk svakako ide sa dac-a.


@decoy
vec me jednom cenzuirsalo za tu rec, ali je bez problema prihvatilo kada sam napisao "zasrafio", sto mu dodje ista stvar, ali eto.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2022, 0:25   #115
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

6+2 je ok, ako je tako napravljeno treba da radi, naročito kod kvalitetnih napajanja, ne brini mnogo oko svitkanja imaš garanciju 2-3 god
Drajvere updejtuj sa sajta proizvođača čipseta a ne sa sajta msi ili drugog proizvođača matične jer oni to stave jednom i nikad više ne updejtuju...
Odeš na sajt msi i čitaš koje drajvere nudi i onda u google nađeš ko proizvodi čipset obično realtek... i ostalo, piše u delu sa specifikacijama
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.8.2022)
Stara 1.8.2022, 0:48   #116
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

a ne brinem ja sto je 6+2, nego dal tih 6 treba da bude sa jednog kabla, a 2 sa potpuno drugog (a ne sve sa jednog kabla koji je podeljen na 6+2)?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2022, 0:51   #117
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

6+2 tj. 8pin sa jednom kabla, ne treba da brines dobro si povezao.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gadoguz na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.8.2022)
Stara 1.8.2022, 0:53   #118
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

6+2 tj. 8pin sa jednom kabla, ne treba da brines dobro si povezao.
Kada bih ti rekao da sam ja pravio kablove za svoje napajanje po šemi koju sam našao na netu, nebi mi vjerovao a radi sve super.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gadoguz na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.8.2022)
Stara 1.8.2022, 1:48   #119
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

pazite sa napajanjem i majstorisanjem pričali su na yt da se i dve različita modela razlikuju za modularna napajanja i da je rizično samo da ubodeš neki kabl koji negde nađeš
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2022, 2:26   #120
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

naravno da je rizično, a kablovi su u većini slučajeva različiti. Ja sam koristio šemu sa neta za moj model "HCP 850 Platinum" a kablove od drugog modularnog napajanja. Zadovoljan kako je ispalo na kraju Nije bilo požara






Nisu kao org. al' nisam imao drugo rješenje, čak sam i konaktirao ANTEC da kupim kablove, ali pošto je starija serije ništa od toga.
Kabal za GPU 6+2(8) nisam mogao bas da napravim kao na org. zbog konektora koji ide u napajanje, al' ipak radi kako treba testirao sam ga do 350W koliko ova stara GTX 780 troši na max load-u

Al' ne sekiram se mnogo, pošto napajanje ima 4-rail-a, vijerujem da bi se ugasilo prije bilo kakvog problema.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova konfa koliko ce ta traje? MiroslavNW Šta da kupim? 6 30.9.2007 12:35
Nova konfa (posle 5 godina cekanja) Aljosa Šta da kupim? 61 23.7.2007 16:57
Nova konfa. Gadoguz Šta da kupim? 36 2.4.2007 21:53
Leadtek 7300 LE, zamjena za 7300GT ili 7600GS, nova konfa Maverick78 ŠDK - Grafika 38 9.9.2006 19:43
Nova konfa PAIN Šta da kupim? 16 13.7.2006 21:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com