Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2010, 14:53   #201
Dr.Phlox
Novi član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Pre oko 2 nedelje pazario sam Samsungov LE-40B651 i sve u svemu jako sam zadovoljan.

Imam puno filmova u mkv formatu i 1080p rezoluciji i oduševljen sam kvalitetom slike čak i u brzim scenama (mada, lagao bih kad bih rekao da se povremeno ne primeti malo blurovanje, ali meni ne smeta ni najmanje, a drugi ga izgleda i ne primećuju ). Kontrast je stvarno fantastičan, pozadinsko osvetljenje je prilično ravnomerno (mereno "odokativnom" metodom), nešto naglašenije uz ivice. U mraku, kad je ceo ekran crn, primeti se malo jače probijanje na delu ekrana tačno iznad diode koja svetli kad je TV ugašen, no nisam primetio da ovo ima neke reperkusije tokom gledanja tamnih scena u filmovima, npr.

Ugao gledanja je relativno mali. Znao sam da je to problem, međutim, soba mi je relativno mala i ja TV gledam praktično uvek iz idealne pozicije. S druge strane, slika nije negledljiva kad se menja ugao, tj. dolazi do gubitka kontrasta i boje postaju nekako ispranije, ali može baš da se gleda, ukoliko ima potrebe da se sedi pod uglom u odnosu na TV.

SD programi izgledaju klasično loše. Deluje mi da je skaliranje na mom TVu bolje nego na onima koje sam gledao po radnjama, ali ipak ne mogu da uporedim potpuno tačno, jer sam sve to gledao nekako na blic. Na kanalima na kojima imam zadovoljavajuć prijem signala (pošto imam SBB kablovsku nažalost to nije pravilo) slika je sasvim zadovoljavajuća, dok se na kanalima sa slabijim prijemom smetnje nekako umnožavaju u odnosu na klasičan TV.

Interni plejer odlično dekodira i 1080p signal bez seckanja i drugih problema, ali mu je mana što prikazuje titlove samo ukoliko su u istom folderu i pod identičnim imenom fajla. Podržava naša slova. Ipak, ja koristim WD HDTV plejer, a ne TV baš zbog veće fleksibilnosti u biranju titla.

Povezivanje sa laptopom preko HDMIja je proteklo bez problema, igre nisam isprobavao (ne igram ih ni na kompu, na TVu neću sigurno).

LCD sam izabrao umesto plazme iz dva razloga:
1. jako bitan, NeoPDP plazme koje su jedine dolazile u obzir nisam mogao da nađem manje od 42 inča, a i za ovih 40 koliko ima samsung sam morao dapravim radikalne izmene u rasporedu u sobi. 2 inča manje više, ali opet mi je to 42 nekako preveliko.
2. manje bitno, ja sam alergičan na mrak/polumrak i sve što gledam gledam u osvetljenoj prostoriji. U mojoj sobi redovno gori 200 "sveća" a pročitah negde da plazme daju bolju sliku u uslovima slabijeg osvetljenja, za razliku od LCDa koji je pametnije gledati u osvetljenoj prostoriji, pa je i to bio jedan faktor, iako ne presudan.
Dr.Phlox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dr.Phlox na korisnoj poruci:
galebns (10.1.2010), oluja (10.1.2010)
Stara 10.1.2010, 16:02   #202
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

A, onaj wii icident se desio zato sto taj deran nije vezao(koliko ja znam dobija se mali kais uz wii) onaj daljinski za ruku(ovu poruku se odnosi na @olujinu poruku).
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 17:37   #203
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

^ mada je mogao da nabavi i zaštitu za ekran tv-a ili
TV Screen Protector koji je izgleda poprilično koristan
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 17:51   #204
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ne znam sta si gledao, Sta je bio izvor slike na tim televizorima? Plazma televizori u svakom pogledu daju kvalitetniju sliku od LCD televizora (ukljucujuci i LED LCD televizore). Plazma televizori danas su superiorniji u skoro svakom pogledu. Kvalitet slike, uglovi gledanja, brzina odziva, gama boja, kontrast, black levels, vek trajanja (neoPDP)... Ako razmisljate da kupite tv veci od 37 inca procitajte jos jednom prethodnu recenicu. Ako kupujete TV od 37 ili manji (ili planirate da ga povezete prvanstveno na PC) onda je LCD logican izbor.

U potpunosti se slazem !!!

Ja sam sebi zacrtao panasonic g10 od 42" - 600Hz

ako kupujete LCD onda samo SONY, a ako plazma tv, onda Panasonic
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 17:59   #205
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Ipak je Oluja (namerno velikim slovom), u pravu. Jeste Sony ima ime, ali Samsung vuče tehnologiju. Naravno mislim na LCD.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 18:00   #206
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

zbog čega samo Sony
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 18:32   #207
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
zbog čega samo Sony
Pa,pogledaj npr. Sony Bravia seriju i bice ti jasno.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvicko na korisnoj poruci:
todos (10.1.2010)
Stara 10.1.2010, 19:43   #208
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Sony LCD = Samsung LCD (Sony koristi Samsung panele u svojim televizorima)
Slicna prica je i za Philips i LG
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 23:18   #209
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
Pa,pogledaj npr. Sony Bravia seriju i bice ti jasno.
zanimljivo je pročitati brojne brošure o bravia televizorima....ali nikako nisam uspeo da primetima razliku u kvalitetu prikaza u odnosu na samsunga......barem na onim modelim televizora koja sam imao prilike da pogledam po prodavnicama.....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 17:03   #210
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
TypeR kaže: Pregled poruke

U potpunosti se slazem !!!

Ja sam sebi zacrtao panasonic g10 od 42" - 600Hz

ako kupujete LCD onda samo SONY, a ako plazma tv, onda Panasonic
Naravno da se slazes, kad sam procitao drugi deo tvog posta nisam ni sumnjao da ces da se slozis.

Da recimo znas da Sony odavno nije na vrhu sto se tice LCD TV-a, da je Samsung vodeci inovator po pitanju LCD-a i da isti taj Sony odavno koristi Samsungove panle sto samo pokazuje trenutni odnos kvaliteta Sony - Samsung kao i jos dosta stvari o LCD i Plazma tehnologijama, njihovom principu rada, manama i nedostacima istih verovatno se ne bi slozio u potpunosti sa tim postom.
Btw. sta to Sony Bravia ima da je superiorno pa treba da pogledamo taj TV i da nam odmah na prvi pogled sve bude jasno? I dalje Sony bas kao i Panasonic kod plazmi ima razne modele oznacene slovima koje se krecu od basic modela pa do high-end modela, na koji se misli da trebamo da pogledamo jer nije isto pogledati npr. V i W klasu posto se prilicno razlikuju i po karakteristikama i po kvalitetu!? Treba dati malo jaci razlog za neku tvrdnju a ne samo - "pogledajte i bice vam jasno", narocito za one koji su novi u ovim vodama jer njima to nista ne znaci, naprotiv.

U sustini ono sa cim se slazem sa tobom jeste da je G10 best buy Panasonic ujedno i best buy plazma i tu dileme nema nimalo. Da je po nekim pitanjima superioran u odnosu na najbolji LCD - jeste ali i da u odnosu na naeka pitanja zaostaje i za jeftinijim LCD - ni to ne mozemo osporiti. Da je najbolja Pana plazma nije jer su tu i pomenuti Panasonic modeli serija V i Z ali to je vec druga kategorija i G10 za novac koliko kosta nudi daleko vise u odnosu na navedene modele.

Smatram da bi u ovoj temi trebali iznositi prednosti i mane LCD-a i plazmi i pomoci da se neko odluci za odredjenu tehnologiju u skladu sa svojim potrebama (a upravo te potrebe odredjuju odgovor na pitanje iz naslova) a ne ponasati se kao deca i favorizovati svog konja, tj. tehnologiju koju posedujemo. Zasto se to radi ne znam i ne interesuje me, ali je to krajnje bez veze i neproduktivno za svakog ko ima dilemu i trazi odgovor na svoje pitanje sta da kupi.

Na zadnjih nekoliko strana jedini kog sam primetio da realno sagledava stanje stvari, tj. mane i prednosti i ne favorizuje neku od tehnologija jeste Oluja. Ugledajte se na njega i prestanite sa iznosenjem nekih neargumentovanih cinjenica, vec argumentujte to i pomozite posetiocima ove teme.
Ja se zahvaljujem svima koji uslise moju molbu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
leka (11.1.2010), oluja (11.1.2010)
Stara 12.1.2010, 17:08   #211
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže: Pregled poruke
zanimljivo je pročitati brojne brošure o bravia televizorima....ali nikako nisam uspeo da primetima razliku u kvalitetu prikaza u odnosu na samsunga......barem na onim modelim televizora koja sam imao prilike da pogledam po prodavnicama.....
Pa ni ne razlikuje se on puno od Samsunga, nego je on skuplji(Sony).Evo,npr. imas slicnu situaciju i kod kucista, Lian Li je kvalitetan ali je zato skplji(nisam mu nasao jeftinije kuciste od 70evra) od drugih proizvodjaca kucista koji ne zaostaju,cak mozda su i naprednija(Cooler Master,TT,Antec...).

Sad ja mislim da se Marti i Oluja nece sloziti, ali ja dok sam uporedno gledao televizore Sony je imao malo lepsu sliku(za nijansu tamniju).Mozda nisu bili u istom modu.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 17:39   #212
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Sto se ne bih slozio?
Tu ulogu igraju i modeli koje si poredio, mod u kom su podeseni, kalibracija, program koji se pusta...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 17:39   #213
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Mi obični korisnici ne možemo da se merimo sa vama ekspertima. To i nije cilj. Većina ljudi ne vidi i ne želi da vidi pojedine mane i vrline koje ispoljavaju pojedini modeli naspram drugih. Šta mene briga što plazma ima crnu boju, a LCD tamno sivu kad je ona u mojim očima crna. Gledao sam ja sliku na plazmi i slažem se da postoji očigledna razlika u kvalitetu. Ali satelitska slika i na mom starom LCD-u izgleda fantastično. i-musik i slični kanali jednostavno su neverovatni. O zvuku da i ne pričam. Nisam ja kriv što imam i zemaljsku sliku sa svim artifekama (da li sam se dobro izrazio).
I još nešto. Zašto mislite da su Sony i Samsung LCD baš potpuno isti? Svaki Sony ima bolji zvuk od bilo kog Samsunga. O brzini i načinu skeniranja kanala da i ne govorimo.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 18:07   #214
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Ako je tebi dobro, nema razloga da meni ne bude.
Mi smo samo naveli neke stvari po kojima se ove tehnologije razlikuju a to sto neko ne vidi ili ne zeli da vidi te stvari je njegova licna stvar.
Druga stvar koju bih naglasio jeste da ja uopste ne favorizujem plazmu kao sto se da zakljuciti iz tvog posta jer da to radim ne bih kupio LCD, ali isto tako nikad nisam zeleo da favorizujem isti taj LCD jer je po odredjenim pitanjima plazma jednostavno bolja.
I na kraju posto kao prednost Sony-a navodis brze skeniranje, ne vidim zasto bi to bilo bitno posto sam ja skeniranje programa odradio samo jednom, jos pre godinu i kusur dana, podesio programe i vise mi to nikad nije bilo potrebno, sto ce reci da je to jedna potpuno irelevantna stvar za poredjenje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
oluja (14.1.2010)
Stara 12.1.2010, 19:49   #215
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Hteo sam da kažem, da im tehnologije nisu baš skroz iste. Hleb kupuje svako za sebe. Dao sam samo primer. I na kraju kad smo kod LCD, nisam protiv Samsunga, čak ću verovatno uskoro za svoju sobu pribaviti jedan njihov od 23" monitor TV.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 20:27   #216
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sto se ne bih slozio?
Tu ulogu igraju i modeli koje si poredio, mod u kom su podeseni, kalibracija, program koji se pusta...
Zato sto se skoro nikad ne slozis sa mnom.
Ja sam poredio modele iste velicine i istog cenovnog ranka.(a kolika je bila kalibracija i mod neznam jer mi nije bio njihov daljinski pri ruci a sto se programa tice bili su totalno isti)
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2010, 20:53   #217
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Ma jok, slozim se ja sa svakim al' samo kad je u pravu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2010, 18:47   #218
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Dobio sam LG 32LH3000(odnosno baba i deda su dobili) i savrsen je.Slika je vidljiva iz svih uglova,ima 4x HDMI,2xScarta,USB,FULL HD(ako hoces da vidis celu specifikaciju onda malo guglaj).... i mnogo je bolji od Samsunga kojeg imam kod kuce i koji je mnogo skuplji od tog LG.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2010, 19:17   #219
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Kog modela Samsunga?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2010, 19:56   #220
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: TV: Plazma ili LCD?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Kog modela Samsunga?
Bacio sam njegovu kutiju tako da ne znam.Al u glavnom radi se od 42 incnom modelu.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, plazma


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Plazma TV - korisničko iskustvo (opis) Panasonic tv-a N_i_k_o_l_a Grafika 10 15.2.2010 11:24
Prodaja plazma televizora u EU M.C. Brbljaonica 8 24.1.2009 20:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com