Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2011, 7:03   #1
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Nintendo Wii U

U zadnjih nekoliko sati pojavilo se milion vesti o novoj nintendovoj konzolu koja ce biti predstavlejna na E3 sajmu...

http://www.google.com/search?hl=&q=w...f7cabe7d3ce775

http://wii.ign.com/

http://wii.ign.com/articles/116/1162212p1.html
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 15:34   #2
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Koji ce hardver imati? Ne znam Engleski pa slabo razumem
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 16:51   #3
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Pa valjda će biti mogućnost HD prikaza, ali gotovo im je sad, jer će otprilike godinu dan poslije ''Project Cafea'' izaći PS4 i novi Xbox, koji će imati doosta bolji hardver..
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 17:01   #4
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
Pa valjda će biti mogućnost HD prikaza, ali gotovo im je sad, jer će otprilike godinu dan poslije ''Project Cafea'' izaći PS4 i novi Xbox, koji će imati doosta bolji hardver..
pitanje je da li ce, a i da oce, pa sta ?

wii je ima mnogo losiji hardver od xboxa i ps3 pa je opet prodavan ko druga dva zajedno.

ne sumnjam da nintendo ima dobru strategiju i da ce opet prodati najvise konzola.
isto tako, predvidjam da ce nova konzola pruzati dosta vise hard core gamerima ali ce i zadrzati casual grupu korisnika.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 17:20   #5
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
pitanje je da li ce, a i da oce, pa sta ?

wii je ima mnogo losiji hardver od xboxa i ps3 pa je opet prodavan ko druga dva zajedno.

ne sumnjam da nintendo ima dobru strategiju i da ce opet prodati najvise konzola.
isto tako, predvidjam da ce nova konzola pruzati dosta vise hard core gamerima ali ce i zadrzati casual grupu korisnika.
Wii polako posustaje, a XBox se diže.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 19:25   #6
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
pitanje je da li ce, a i da oce, pa sta ?

wii je ima mnogo losiji hardver od xboxa i ps3 pa je opet prodavan ko druga dva zajedno.

ne sumnjam da nintendo ima dobru strategiju i da ce opet prodati najvise konzola.
isto tako, predvidjam da ce nova konzola pruzati dosta vise hard core gamerima ali ce i zadrzati casual grupu korisnika.

Nadam se da ce sada napraviti konzole ko svet tako da ih racunari ne mogu stici sto se tice grafike bar 2 godine
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2011, 20:50   #7
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Dok ne bude nekih konkretnih informacija, ova tema ide pod ključ. Nema svrhe nagađati.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2012, 12:16   #8
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom

Mislim da cemo tek sredinom sledece godine videti sta stvarno Wii U moze.
Malo su pozurili sa predstavljanjem konzole, bez pravih naslova, ali su morali posto je prodaja Wii konzola drasticno pocela da opada.

P.S.
Uzeh pre dva dana Wii, Super Mario Bros i Donkey Kong su me odusevili!

Sent from my HTC Wildfire

Poslednja ispravka: vetar. (18.11.2012 u 16:13)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
Stranger2 (18.11.2012)
Stara 18.11.2012, 12:43   #9
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
P.S.
Uzeh pre dva dana Wii, Super Mario Bros i Donkey Kong su me odusevili.
To je ono o cemu pricam! Tesko da iko moze ostati ne impresioniran na nintendove igre! Niko ne moze od necega tako prostog, da napravi nesto tako kompleksno! Zato me zivo interesuje sta ce uraditi za Wii U-em! Nadam se nekoj open world zeldi, TPS metroidu i nekom 3D Mariju tipa mario 3D land (ko god ima 3DS, ovu igru mora da odigra, jedno remek delo)!

Evo kako izgleda Wii U menu:
Wii U Menu
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 18:08   #10
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom

Citat:
mornar kaže: Pregled poruke
Wii U nit je revolucija kao wii, nit je jak da se takmici sa drugim konzolama. Kakva glupost, on je tek izasao,a stavljaju se klipovi kako to izgleda u odnosu na xbox....u kojima vidimo da je to manje vise isti djavo. Kad xbox izadje, pojesce ga za dorucak.

p.s. Inace, fan sam Nintenda, ali sad ne idu na zabavu, nego na sirovu snagu,a tu nemaju sta da traze.
Nintendo je opet uneo novinu, gamepad tablet.
Jedino i moze da se poredi sa igrama sa Xbox-a i PS3-a zato sto nema sa cim drugim da se poredi. To su trenutno najnaprednije igre, a izgledaju identicno zato sto su u pitanju portovi, vidljiva razlika ce biti tek kad igre budu pocele da se rade od nule za Wii U, kao recimo Zombie U.
Mada je to jos daleko od punog potencijala konzole, posto treba vremena da bi programeri dobro upoznali novu platformu.

Nove PS i Xbox konzole ce biti jace, ali nece biti tolika razlika kao trenutna sa Wii i PS3 i Xbox, mada ce podela slicna.
Imacemo malo slabiju Nintendo konzolu od konkurencije koja ce posedovati gamepad tablet i koja ce biti jeftinija.
Nintendo opet ide na zabavu, ali zeli i da hard core igracima bude blizi nego prosli put.


Sent from my HTC Wildfire
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 18:33   #11
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mislim ima grafickih kartica za PC koje mogu da pojedu za dorucak kako ti kazes bilo sta sto ce izbaciti Sony i M$ u novoj generaciji, pa opet mozemo da poredimo samo sa konzolama ove generacije! Igre su iste, nema tu sa cim drugim da se poredi!

Ova brzina rama jeste problem! Wii U ce i sa 32MB EDRAM-a imati frke da pokrene bilo sta zahtevnije u 1080p, ali zato sa 720p nece biti problema! Ova brzina transfera i kolicina memorije cini Wii U odlicnom HD, ali veoma losom full HD konzolom! Iako graficki procesor koji ima Wii U ima daleko bolje setove mogucnosti (ne sirovu snagu, mada i ona nije nezanemarljiva) ovaj RAM pravi problem jer iako GPU moze, ram nece moci da podrzi HD texture npr. Previse je spor!

Najaci su ljudi po netu (cak i neki magazini) koji sad porede kolicinu online igraca u COD BO2 na Wii U-u i Xboxu 360! Pa naravno da ce na Wii U-u biti drasticno manje igraca, sistem je prodat tek u nekoliko desetina hiljada primeraka! Stvarno ima nebuloznih ljudi!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 20:02   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ne znam, nekako se osećam ispuhano povodom Wii U. Realno se uopšte ne osećam da je počela Next Gen trka (vreme koje pratim sa uživanjem, kao dobar navijač ligu šampiona ili nešto slično). Nit je tu neki poseban hardver na papiru, nit igre za čežnju... A očekujem da tokom ove generacije konzola budem dobro novčano situiran. Jedna ili više konzola će verovatno biti na repertoaru (a box ne podnosim, tako da se zna koje dve preostaju ), ali Wii U mi trenutno ne stvara ni najmanju želju za sobom (uprkos tome što je dovoljno da neko samo izgovori Nintendo i da me pukne nostalgija).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 20:14   #13
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

GTA V Wii U
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 20:25   #14
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Okacio sam to vec, jos juce! Regie je reko da novac nije problem! Verujem da ce igra izaci za konzolu!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 17:29   #15
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Ja ne kapiram zašto bi neko ko već ima Wii a nije odigrao većinu hitova, ili ga uopšte nema sada uzimao Wii U? Zbog bolje grafike Mario, Zelda i Metroid igara? Novog kontrolera sa ekranom ili neke druge inovacije? Po mom nekom mišljenju ako već imam PC, sebi ili svom djetetu bi radije uzeo Wii nego Wii U. Ne vidim da će porodice koje imaju Wii masovno plezaiti na Wii U zbog toga što on može da pokrene Assassin's Creed 3, Darksiders II ili Black Ops 2.
Lepo si naveo koji su razlozi prelaska na novu konzolu i svi su tacni, da nije tako svi bi i dalje igrali Super Nintendo Segu.

Sent from my HTC Wildfire
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2012, 15:46   #16
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
U svojih 20-ak god. igranja i praćenja konzola sam prosto navikao da svaka naredna generacija otkine staru, npr. 10 i više puta brži hardver...Ipak, ako je Wii U recimo 2x PS3, a PS4 bude 2x Wii U ispada da bi PS4 bio 4x PS3. Zato uprkos svemu očekujem da će se npr. PS4 ipak nekako dovući do 4-5X Wii U.
Ne znam koja je to generacija konzola jaca od prethodne za bar 10x, to mi deluje previse.
Pretpostavlja se da Wii U ima nabudzenu custom Radeon 5670 koja po jacini sa 5750 karticom, trenutne kartice koje su 4x jace su rangu sa 7950 i Gtx 670. Takva kartica je mnogo jaka i skupa za konzole.
Specifikacije novih konzola diktira cena, Sony se vec zeznuo sa PS3, a sada je situacija ekonomski gora, nego kad je predstavljen PS3.

Sent from my HTC Wildfire
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2012, 16:13   #17
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ovako iz glave (da ne tražim tačne brojke) za CPU (jer se lakše kvantifikuje) mislim da je išlo:
3,5 MHz (SNES) -> 33 MHz (PS) -> 390 MHz (PS2) -> multi 3200 MHz (PS3). Plus napredak same arhitekture. Pri čemu je sam computing power u FLOPS verovatno rastao čak i dosta više od 10X po generaciji. Sad smo blizu nekog limita što se radnog takta tiče, ali uz napredak arhitekture, ako kompletan sistem ne može da udesetostruči GFLOPS-e prethodne generacije, biće ovo najmanji generacijski skok za koji znam. Plus opet naglašavan da će deo tog napretka morati da bude iskorišćen za puko podizanje rezolucije.

Nintendo je definitivno prekinuo ovu tradiciju napretka još sa Wii i time doneo nov momenat...ali iskreno ne verujem da konkurencija treba da prati njihove korake. Ono sa čim Nintendo može da se provuče, mislim da nikako ne bi dobro prošlo na XB ili PS.

@CTOJAH

Pošto u realnosti konzole postoje pa postoje, bolje ja da budu iste arhitektura kao PC nego da ne budu. A PC ima još mnogo svojih baljezgarija da sredi pre nego što postane ozbiljna alternativa najširem krugu plug & play igrača.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vetar. (1.12.2012)
Stara 1.12.2012, 16:21   #18
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

@Aibo
Sa ovakvim stanjem na terenu potpuno se slazem sa tobom.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2012, 16:59   #19
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ovako iz glave (da ne tražim tačne brojke) za CPU (jer se lakše kvantifikuje) mislim da je išlo:
3,5 MHz (SNES) -> 33 MHz (PS) -> 390 MHz (PS2) -> multi 3200 MHz (PS3). Plus napredak same arhitekture. Pri čemu je sam computing power u FLOPS verovatno rastao čak i dosta više od 10X po generaciji. Sad smo blizu nekog limita što se radnog takta tiče, ali uz napredak arhitekture, ako kompletan sistem ne može da udesetostruči GFLOPS-e prethodne generacije, biće ovo najmanji generacijski skok za koji znam. Plus opet naglašavan da će deo tog napretka morati da bude iskorišćen za puko podizanje rezolucije.

Nintendo je definitivno prekinuo ovu tradiciju napretka još sa Wii i time doneo nov momenat...ali iskreno ne verujem da konkurencija treba da prati njihove korake. Ono sa čim Nintendo može da se provuče, mislim da nikako ne bi dobro prošlo na XB ili PS.

@CTOJAH

Pošto u realnosti konzole postoje pa postoje, bolje ja da budu iste arhitektura kao PC nego da ne budu. A PC ima još mnogo svojih baljezgarija da sredi pre nego što postane ozbiljna alternativa najširem krugu plug & play igrača.
Sve si sam lepo rekao i analizirao, i lepo rece vetar! Dosli smo do plafona, barem sto se tice CPU-a. Jedino sto moze da se uradi jeste, smanjenje latencija, povecanje bendvita i ubacivanje vise jezgara. Dalje ne postoji nista realno moguce da se uradi da bi se dobio jaci CPU. Kad je GPU u pitanju tu smo dosli do nekog plafona, ali i dalje postoji mogucnost ubacivanja vise i vise shader procesora, povecavati broj mogucih poligona, itd. GPU jos moze da se razvija i tu realno vidimo najveci skok, mada je i taj skok mizaran kad se poredi recimo 5850-6850-7850 dobijamo gotovo identicne performanse, a to se proteze i ranije sa 4xxx i 3xxx serijom, pa ove graficke i dalje daju dobre performanse. Ono sto je cinjenica je da se cena smanjuje pa je 7850 pristupacniji u odnosu na 6850 itd.

Lepo si i rekao da niko nece kupiti konzolu od 600$. Ajde da analiziramo ko su PRIMARNI kupci konzola? Da li su to prave Hard Core igraci koji ne propustaju ni jedan naslov? Ne, definitivno ne! Takvi ljudi pre svega koriste PC koji je u vrtoglavom usponu (pogledaj broj clanaka po gaming casopisima o PC-u u poslednje vreme). Dakle ko je onda primarna publika? Pa ja mislim pre svega ono sto oni zovu casual igraci. Mislim realno pogledaj, dal si u stanju da provedes vise od 4 sata ispred televizora sa kontrolerom u rukama? Nema sanse, igrao sam razne konzole, cak mislim da nisam propustio ni jednu od NES-a pa na dalje, ali ni jedna me nije drzala ispred TV-a duze od recimo 4 sata. Uz neku dobru PC igru sam u stanju da ostanem i po 12, bez problema, ergonomski je lepse i ne zamaraju se oci toliko. Dakle ni jedan proizvodjac nesme da probije granicu od 500$ po meni. Zato se i prica da Xbox ima dve varjante, "hard core" i "casual". Prosto zna se gde lezi novac. Cinjenica da je Just Dance prodat u oko 10 miliona primeraka samo za Wii je dovoljan podatak koji ide tome u prilog. Zato i vidimo konstantno zatupljivanje igara gde su tutoriali postali dugacki i po nekoliko sati, a mehanika u igrama ista.

I opet ponavljam, nove generacije nece premasivati PC hardver koji moze da pusti DANASNJE igre u 1080p 30fps-ova sa detaljima na medium-high. To je otprilike neki APU procesor od 4 jezgara sa HD7870 npr. To je plafon, mada tesko da ce moci i HD 7870 da stane u nove konzole, zbog indeksa toplote koji je ogroman.

Na kraju, buducnost je sledeca:
-PC postaje glavna platforma zbog svoje otvorenosti, pristupacnosti, ne ogranicenosti i projekata kakav je kickstarter koji omogucava da igraci finansiraju igre koje im se svide.
-Konzole se okrecu vise CASUAL publici, vise Just Dance-ova, Wonder Book-a i ostalih stvari. Naravno i igre kao sto su COD. Ono sto ce odrzati konzole su IP-evi, a tu je Nintendo ne sumnjivo najaci.
-Pojavljuje se par otvorenih konzola sa dosta zanimljivih igara kao sto je OUYA

Sve u svemu, sve vise mislim da ce M$ bataliti proizvodnju konzola i poceti sa pravljenjem brendiranih PC-eva sa oznakom Xbox. Windows 8 je vec ceo u nekim Xbox stvarima, to ce se samo produbiti. Naravno pravice i neke media centar uredjaje za pustanje muzike
Sony ce postati kao i Sega, samo jos jedan izdavac igara, opet pretezno za PC. Ja mislim da vec za godinu dana ima da igramo Uncharted preko Gaikai-a na nasem PC-u, pazite sta vam kazem!
Nintendo jedini nastavlja sa razvojem hardvera, ali i on za 10 godina bataljuje home konzole i iskljucivo se bazira na neke gaming uredjaje tipa telefoni sa Nintendovim IP-evima. Wii U ce u mnogome odluciti kad ce se to dogoditi.

Znam da ce se mozda neko smejati, ali meni sve mirise na ovakav razvoj dogadjaja u bliskoj buducnosti.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Elvir (1.12.2012)
Stara 11.12.2012, 17:10   #20
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom

Za sada nece, za PC, Xbox 360 i PS3 vec rade igru godinama i non stop pomeraju datum izlaska.
Za Wii U moraju otpocetka i ako bude najave nekada, sigurno ce im trebati vise od godinu dana da je urade.

Sent from my HTC Wildfire
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com