Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2012, 9:44   #1021
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

"Metro je nova generacija interfejsa i tu nema nazad. Jedino što možeš da odvlačiš prelaz na par godina, ali ćeš jednom morati kao što si(verovatno) to uradio na aero interfejs pre koju godinu.
Metro je lagan, brz i pristupačan interfejs i zahteva par sati učenja da se savlada, posle toga ti 7ca zapravo deluje sporija i nerazumljivija(a nemam touch input, nego klasika miš+tastatura)."

Nije metro los,ali smeta pri ozbiljnom i brzom radu i igranju igara na desktopu,i kao sto je reakao Darkins bolje da ovo ne zazivi u velikoj meri,kako bi u sledecoj verziji sistema dosle kao pojedinacne-tacnije odvojene verzije za desktop i tablicne racunare.
Sasa012 je offline  
Stara 3.6.2012, 11:30   #1022
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
To "morati" je realno pretpostavka. Tj zavisi od same uspesnosti Metro-a medju desktop/laptop korisnicima. Ako failuje, Microsoft ce da izbaci neki drugi interfejs, itd...
Metro je jako loše balansiran u ovom trenutku za deskop /laptop korisnike i da ga zadrže trebaće veliko peglanje..Ekrane osetljive na dodir je apple je više puta odbacio zato jer su fizološki jako nefukcionalni tako da to nije rešenje u hardveru koje će se pojaviti da izmeni ovu brljotinu..
Metro je dobar za tablet a činjenica da su zadržali deskop govori samo za sebe...Šta je aero ? Providni prozor koji će i ovako izbaciti u finalnoj verziji..
Vista je što se tiče okruženja donela vrlo malo a win 7 je doneo novi taskbar koji je bio pun pogodak..
Strahovito loše balansirao izgleda win 8 u ovom trenutku..
DAKINS je offline  
Stara 3.6.2012, 13:55   #1023
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ma nije ništa strahovito. Baš sam pomislio, pošto nisam nikad isprobao metro+desktop na više od 1366x768 da će to da bude jako loše kako se ovde priča. Naprotiv... instalirao sam Windows 8 RP na fizičkom hardware-u sa monitorom od 1680x1050. Koliko je ovaj sistem brz svaka čast. Win7 ne može da pridje od samog podizanja sistema do običnog otvaranja windows explorera koji se meri u milisekundama i svim ostalim drugim operacijama. Task manager, novo osmišljeno kopiranje za svaku pohvalu. Jako osetno poboljšanje ispod haube generalno, više nego vista>7 tako da to što je verzija 6. pa kao nema promena i ne pije vodu pogotovo za obične korisnike koje najviše interesuje dnevni rad i odaziv. Znam da je neko takodje postavio screenshot sa novim "aerom". I meni je odao utisak jako lošeg redizajna, dok to prosto nisam ja video. Novi dizajn meni savršeno odgovara i stvarno je lep, upadljiv, slaže se sa Metro'om ali ne gubi svoju modernu transparetnu notu, što se ne vidi na screenshotu.

Odmah da vam kažem, od samog testiranja win8 sam još odavno prestao, znači nekog privikavanja nije bilo ali meni sada na ovom desktop'u nedostatak StartDugmeta uopšte nije prestavljao problem. Kako i zašto ne znam, jer sam bio siguran da kako sam probao Win8 u VMware'u to nije bio slučaj. Ove pojedine aplikacije jesu stvarno odlične u RP'u, kao vreme, pošta, svaka mreža koju koristite u jednoj metro aplikacije "Osobe" ili "People". To sve jeste ok, ali nažalost nema šta da traži kod profesionalca ili naprednijeg korisnika. Meni će tu poštu zameniti MS Outlook i kako sada stoje stvari, vremenom dok opremite Win8 svojim ne zamenljivim programima, kao recimo Aimp3 ili PotPlayer, one Metro ekvivalente (Live aplikacije što je njihova prednost) će biti suvišne. Bez većine njih novi start će biti mesto za ono što vi koristite, ali će to većinom biti desktop aplikacije, što za sada ne ide u prilog metrou iako čujemo da se i browser tipa mozile firefox već uveliko priprema za metro interfejs. Obična aplikacija u metrou izgleda ružno i previše zauzima mesta.

Inače i to što morate ići iz desktopa u metro nije problem. Ja to nisam osetio kao teret u normalnom radu. Jako je fluidno, brzina ovde pokazuje svoje. Drugo, sad mi je i bolje što aplikaciju mogu da zatvorim preko gornje ivice pa povučem na dole. To je brzo koliko i close dugme, samo što je čak i bolje jer ne moram da mišem idem u predodređen ćošak, već to mogu da uradim bilo gde onako ležerno bez brige dal ću stisnuti close ili maximize. Jako brzo se radi zatvaranje i na velikom ekranu tako da to otpisujem kao problem. Što se tiče charms i do njih se brzo dolazi kao prođem mišem dole-gore pa u luku, ne moram da ga zaustvaljam ali za to još nisam siguran da li mi potpuno odgovara iako jesto brzo. Desktop+Metro ima potencijal, ali treba jako dobra podrška za aplikacije da to dobije na svojoj funkciji. A ne da metro bude samo start meni koji umesto da zauzima vaš donj levi ćošak to uradi preko celog ekrana.
Sve ostalo u Win8 je stvarno odlično. Od out of the box AV Windows Defender koji je isto kao MSE, malo bolje. A to je jako dobro zaštita kao besplatno rešenje.
I molim vas video sam komentar da isključite net da ne biste napravili tj povezali sa svojim hotmail nalogom. Jel vi to zezate nekog ? Ako preko onog interfejsa niste mogli da zaključite da vam Win8 nudi ili to ili Local Account onda stvarno preispitajte vaše oko Ne može vam se to nametnuti a tek za to niste potrebni da vadite ili gasite vaš internet.

Trenutno Win8 RP bez podrške za AdHoc konekciju pa sam to morao preko netsh komande iz cmd'a. Isto tako ne postoji safe mode ali i njega je moguće uključiti. Sve u svemu meni je sada na ovom desku Win8 main i kako stvari stoje nebi mi palo napamet da se vraćam na win7.

Poslednja ispravka: Iceman_37 (3.6.2012 u 14:35)
Iceman_37 je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
doctor (3.6.2012), flamingos (11.6.2012), gorgilije (3.6.2012), nexexcalibur (11.6.2012), RatePV (3.6.2012)
Stara 3.6.2012, 18:23   #1024
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Iceman 37@ I molim vas video sam komentar da isključite net da ne biste napravili tj povezali sa svojim hotmail nalogom. Jel vi to zezate nekog ? Ako preko onog interfejsa niste mogli da zaključite da vam Win8 nudi ili to ili Local Account onda stvarno preispitajte vaše oko Ne može vam se to nametnuti a tek za to niste potrebni da vadite ili gasite vaš internet.
Nisam primetio da se tokom instalacije nudi local account. To je bio odgovor na pitanje da li se mora unositi i-meil na kraju instalacije kada se vec odabere. Zar nije jednostavnije i brze diskonektovati racunar nego praviti nalog,za one koji ga uopste nemaju, pa onda nakon instalacije prebacivati na local account ?
Aleksic01 je offline  
Stara 3.6.2012, 18:40   #1025
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
Nisam primetio da se tokom instalacije nudi local account. To je bio odgovor na pitanje da li se mora unositi i-meil na kraju instalacije kada se vec odabere. Zar nije jednostavnije i brze diskonektovati racunar nego praviti nalog,za one koji ga uopste nemaju, pa onda nakon instalacije prebacivati na local account ?
Može pa se posebno prijavljueš za svaki apps koji hoceš sa nalogom koji hoceš..
Iceman_37@ i dalje je metro manje-više beskoristan za deskop/laptop korisnike a meni ni sekund nije falio start meni..
Trenutno je Metro upravo ono što sam kažeš star-meni koji zauzima ceo ekran a što se tiče brzine više je privid nego stvarnost jer sad imaš dva klika do deskopa..Istina iz metro je nešto brži start
X86 je bolje ispeglan od x64 čini mi se u ovom trenutku što se tiče brzine..
Vidim moguć potencijal ,prepostavljam da se video i za vistu ali ne sad..treba prvo razviti apps tu će prvenstvo imati tablet korisnici..Metro i deskop bolje integrisati a možda nešto od toga vidimo u finalnoj verziji jer pored ukidanja aera su najavili neka poboljšanja u korišćenju..Sve u svemu vidi se da prave win 8 na brzinu..kad ni izgled u RC verziji nije konačan
DAKINS je offline  
Stara 4.6.2012, 18:27   #1026
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8



Ova slika objasnjava poziciju microsofta tj. desktop os(windows7) mu nije uspeo na tablicnim racunarima,sad pokusava tablet os da provuce na desktop racunarima.I na kraju ce mu se desiti ovo.



Sasa012 je offline  
Stara 4.6.2012, 19:48   #1027
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ciko opravo spomenu na E3 MS konferenciji da ce mo igrati xbox igre na Win 8. Ili sam ja lose cuo ali mislim da nisam.
dex3108 je sada online  
Stara 4.6.2012, 20:44   #1028
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ciko opravo spomenu na E3 MS konferenciji da ce mo igrati xbox igre na Win 8. Ili sam ja lose cuo ali mislim da nisam.
Ako mozes postavi link da i mi vidimo.
Sasa012 je offline  
Stara 4.6.2012, 21:47   #1029
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.321
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Ta priča se odavno vrti i koliko se ja sećam pogrešno je shvaćena - postojaće neka integracija sa XBOX servisima i konzolom ali neće moći da se igraju igre... Tako nešto beše fora, pretražite ovu temu...

EDIT: Evo posta koji je praktično zatvorio raspravu (a inače isti taj član je i otvorio raspravu, way to go nex ):
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=225

Poslednja ispravka: doctor (4.6.2012 u 21:54)
doctor je offline  
Stara 5.6.2012, 17:28   #1030
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Na ovo sam mislio

http://www.youtube.com/watch?feature...00t75w#t=3398s
dex3108 je sada online  
Stara 5.6.2012, 17:48   #1031
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
To bi im bukvalno ubilo XBOX od koga zaradjuju lepo nisam uveren da će to uraditi možda dozvole neke igre ko zna
Edit :evo kao za sada izgleda ta integracija

http://www.joystiq.com/2012/02/29/a-...ed-by-engadge/
DAKINS je offline  
Stara 11.6.2012, 15:38   #1032
pokusajmo
Novi član
 
Član od: 11.6.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Pozdrav svima,

vidim da svi pljujete po osmici zbog metro-a i start-a
kada sam pročitao sve vaše primedbe shvatio sam da skoro niko od vas nije provalio kako funkcioniše 'start'

metro ne primećujem, jer ne čačkam po njemu

a ovo je najbrži i najpregledniji 'start' do sada, 100% je customised

i uz neverovatnu brzinu osmica je neprevaziđen 'os' , čak rade sistemski programi sa XP (digitron, crtanje, regedit, task magager itd...)

samo treba provaliti kako 'pin-ovati' linkove u start windows-u

ja sam 'odpinovo' sve microsoft-ove reklamne linkove i po svom u četiri rova poređao linkove ... više nego dobro

evo umanjene slike mog starta
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	a.JPG
Viđeno:	160 puta
Veličina:	27,6 KB
ID:	43411  
pokusajmo je offline  
Stara 11.6.2012, 16:45   #1033
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Problem je što smn mi provalili kako funkcioniše start, a to je od početka onaj prvi ekran sa onolikim ikonicama ko da sam totalni slepac bez previše logike upotrebe za desktop sistem. Jeste, trebao bi da nosim naočare, ali baš toliki slepac nisam. Jeste, taj pristup je lep za telefone, pa malo gurni levo, malo desno, i mi stigli negde .... ali za desktop sistem jok. I to je ona glavna zamerka, desktop nije konzola niti telefon ili neki tablet, desktop je sistem sa mnogostruko boljim sistemom za kontrolu i pokazivanje koji se zove miš, pacov ili kako ko hoće. I mislim da oni u MSu su to zaboravili. Ja i još 99.95% ljudi ovde na desktopu ne kuckamo po ekranu, već na tastaturi, ne brljavimo prstima po ekranu već imamo kao i svi kulturni korisnici miša, pa bi bilo lepo da ako je ikako moguće da dobijemo sistem koji koristi te dve komponente kako je propisano. I većina nas smatra da ne bi bilo nikavih problema d se uvede samo jedan dodatni korak u instalaciji sistema, izbor full metro ili desktop rešenje. Pa ko ne vidi, ajd lepo na metro, a ko vidi i nešto malo je naučio o kompjuterima i ne trebaju mu novotarije za 3 dana interesovanja koje posle smetaju, lepo na desktop kako bog zapoveda. Amin
vasiljevic je offline  
Stara 11.6.2012, 17:10   #1034
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
pokusajmo kaže: Pregled poruke
kada sam pročitao sve vaše primedbe shvatio sam da skoro niko od vas nije provalio kako funkcioniše 'start'
Pozdrav i tebi, posto vidim da si novi clan i dobro dosao na forum. A sad ajde leba ti objasni nam kako funkcionise start posto mi "ne znamo". Ne znam sta tu ima da se provaljuje? Mozda je tebi trebalo vremena da provalis nesto ali cini mi se da je vecina nas u 2 minuta izvalila sve kako funkcionise.
Aleksandar1987 je offline  
Stara 11.6.2012, 18:03   #1035
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Nije win 8 funkcionalno mnogo lošije rešenje od win 7(jeste još uvek) kad se čovek navikne ali zahteva tranziciju kako god koga meni je trebalo para sati da se provalim sve bitno , a da sasvim naučim sve keyboard shortcuts kao sve fore i adaptiram se potpuno oko 5 dana ..pošto sam koristio tone operativnih sistema rekao bih da sam ipak prilagodljiviji od većine..nisam hteo da menjam izgled namerno..

Može se još srediti novi koncept i nadam se da će u finalu ..ali ovo će mrzeti prosto jer radikalno novo

Sad zamerke na sam sistem x64 brljavi još uvek previše i nešto je sporiji od x86 sa obzirom da win 7 x64 je radio dobro na obe mašine na koju sam stavio win 8 x64 rekao bih da je do operativnog sistema..
Na x86 nema zamerki radi sve što koristim a zadržao sam ga ne jednoj mašini u dual -boot i primarni je na toj mašini..Naravno win 8 je brži od win 7 posebno x86
DAKINS je offline  
Stara 11.6.2012, 19:25   #1036
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

@Dakins

Trebas ovo cudo da iskljucis, kako ne bi brljavio.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Step-3.jpg
Viđeno:	134 puta
Veličina:	71,8 KB
ID:	43413  
Sasa012 je offline  
Stara 11.6.2012, 21:54   #1037
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Windows 8

@Sasa012
A čemu to da bude isključeno, mislim šta dovodi ako brzo startuješ komp da isti pobrljavi?

Ja koristim X64 i jedino što sam primetio je da određene aplikacije prestaju sa radom, deinstaliram ih i probam ponovo pokrenuti one ne reaguju ili se pojavi welcome prozor u aplikaciji i naprosto izađe iz nje. Da li je to bug, jel ima neko još ovakav problem? Znam da ako je UAC isključen da onda hoće, ali nije do toga. Takođe imam problem i sa aplikacijama koje navodno traže "internet konekciju", a ja sam konektovan, pročitao sam da se nije moguće povezati na njih preko WiFi interneta.
Ima grešaka koje iritiraju to je činjenica, ovo je kasna faza delopmenta a Microsoft dozvoljava da im ovakve stvari promaknu. Grr!
Ako neko ima rešenje za aplikacije koje se ne odazivaju u Win8 neka kaže, pozdrav
Vule991 je offline  
Stara 11.6.2012, 22:07   #1038
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
@Sasa012
A čemu to da bude isključeno, mislim šta dovodi ako brzo startuješ komp da isti pobrljavi?

Ja koristim X64 i jedino što sam primetio je da određene aplikacije prestaju sa radom, deinstaliram ih i probam ponovo pokrenuti one ne reaguju ili se pojavi welcome prozor u aplikaciji i naprosto izađe iz nje. Da li je to bug, jel ima neko još ovakav problem? Znam da ako je UAC isključen da onda hoće, ali nije do toga. Takođe imam problem i sa aplikacijama koje navodno traže "internet konekciju", a ja sam konektovan, pročitao sam da se nije moguće povezati na njih preko WiFi interneta.
Ima grešaka koje iritiraju to je činjenica, ovo je kasna faza delopmenta a Microsoft dozvoljava da im ovakve stvari promaknu. Grr!
Ako neko ima rešenje za aplikacije koje se ne odazivaju u Win8 neka kaže, pozdrav

Nije sve do Microsoft-a, ima nešto i do proizvođača softvera.
Sass Drake je offline  
Stara 11.6.2012, 22:12   #1039
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Koje aplikacije ti ne rade pokreni kao adminstrator, a zasto da bude iskljuceno fast startup jedan od razloga je to sto ti racunar nakon iskljucivanja prelazi u neko stanje hibernacije ne iskljucuje se potpuni a nema razlike u brzini bootovanja i kada je iskljucis !
Aleksic01 je offline  
Stara 11.6.2012, 22:14   #1040
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Što se metro-a tice ja ga vidim jednom dnevno na sekund kada ukljucujem racunar inace nakon budjenja racunara iz stanje spavanja metro se ne pojavljuje i racunar se budi za 2 sekunde ako se ukloni password i slika !
Aleksic01 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fail, nefunkcionalno, ruzno, surface, tablet, windows


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com