Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2015, 15:05   #1
Shcke
Novi član
 
Član od: 2.4.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Ubuntu 14.04. konektuje se na wireless, ali nema interneta

Ljudi, da počnem ispočetka.

Pre, možda jedno nedelju i po, dve, instalirao sam linux (ubuntu 14.04.) zajedno pored windows 7 i za divno čudo, sve je radilo kako treba. Wireless je radio i nije bilo problema.

A onda je pre dva, tri dana desilo nešto samom ruteru i wifi uopšte nije hteo da radi. Onda sam zvao telekom (pošto sam kod njih prijavljen) i oni su poslali tehničara da mi zameni ruter. Nakon što je zamenio ruter, sve radi kako treba, osim ubuntu-a. U kući imam 2 lap topa i android telefon i svi uređaji se uspešno konektuju i radi im internet (kada sam u windows-u, kod lap topa).

A kada se popnem preko ubuntu-a, onda on prepoznaje sve rutere, i kada pokušam da se konektujem preko svog, sve lepo prolazi. Međutim, kada pokušam da se popnem na neki sajt, browser prijavljuje da nema interneta.
Pokušao sam i da pingujem google.com, i u tom slučaju terminal kaže da ne može da dopre. Što je još čudnije, kada se povežem na internet preko kabla, sve radi kako treba.

Tražio sam po internetu rešenje, ali još uvek nisam naišao na nekog ko ima isti problem kao ja. A svako ko je imao makar sličan problem, njegovo rešenje ili nije radilo ništa, ili nije bilo dovoljno jasno.

Prvo sam pomislio da nije možda zato što sam podesio da novi ruter ima isto ime i šifru kao stari, pa sam promenio ime i šifru. Ništa. Onda sam pomislio da se nešto pobrkala konfiguracija pri promeni rutera, pa sam reinstalirao ubuntu u nadi da će se pri ponovnoj instalaciji obaviti neophodne konfiguracije. Nope! Što je najčudnije, kada boot-ujem ubuntu preko instalacionog USB-a, wifi radi kako valja.

Hvala unapred za savete.
Shcke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2015, 18:25   #2
Shcke
Novi član
 
Član od: 2.4.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 14.04. konektuje se na wireless, ali nema interneta

Hej, ljudi, hvala na tako visokom stepenu odgovora.

U svakom slučaju, uspeo sam da rešim problem.

Otišao sam u System Settings -> Software & Updates -> Additional Drivers tab
i onda sam umesto izabranog drajvera za wireless izabrao Do not use this driver ili tako nekako. Onda sam samo išao na reboot i kada se ubuntu ponovo startovaro, wireless je magično proradio. Nadam se da će ovo da pomogne. Moderatori mogu da izbrišu ili da stave [SOLVED] pored naslova, ili šta god već moderatori rade kada je problem rešen!

Pozdrav!
Shcke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, ubuntu, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Ubuntu 10.04 i wireless coge intrare Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 5.7.2011 19:45
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Sigurnost u Win XP OS wog326 Zaštita 5 11.8.2010 14:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com