Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2006, 23:41   #121
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Covenant kaže:
@Marko_L
Pripisati ljudski faktor kao izvor svih nestabilnosti Win-a je deplasirano...
Mnogo puta sam video i kod sebe i kod drugova da Win sam od sebe ode u aut,iako je Win koriscen "po uputstvu" a ti drugovi i ja samo prilicno potkovani sto se tice kompjutera...
...
Osećam da ćeš ovo da shvatiš kao napad na tebe i tvoje drugove ali kako god...

Čitajući ovo što ti ovde javno tvrdiš ako prihvatim da je tačno onda se pitam:
Kako izgleda rad na računarima korisnika koji nisu upućeni poput tebe i tvojih drugova kod kojih Windows tako mnogo puta pada iz čista mira...
po toj logici niko ne bi koristio taj OS, izbor svakako postoji, pa bi onda prešli na njega... razmisli malo.

Dalje, ako misliš da te smatramo za ozbiljnog sagovornika onda ne možeš u jednoj rečenici da iznosiš suprotne tvrdnje. Zapamti kod pravih poznavalaca OS-a nema šanse da pada mnogo puta, čak bih pre rekao ne pada uopšte a da nije izazvan nekom akcijom korisnika.
Tako da se sa pravom mogu pitati koliko ste potkovani?
Bojim se da ako bih poverovao u prvi deo tvoje rečenice
Citat:
Mnogo puta sam video i kod sebe i kod drugova da Win sam od sebe ode u aut
u tom slučaju ne bih pustio ni tebe ni tvoje drugove u sobu gde mi stoje računari.

Ni jednog momenta ne tvrdim da sam apsolutno zadovoljan Windowsom i da je on idealan OS ali me nervira kada se preteruje. Ne smem ni da napišem koliko godina se maltretiram sa raznim računarima a nisam video da Win pada mnogo puta iz čista mira.

Na tvrdnju o mnogo puta bih rekao kao što bi lale rekle: Ma, ajte, molim Vas, manite se gluposti...

Pišimo normalno, normalno argumentovano kritikujmo i sve će biti podnošljivije... ovako deluje dečje neozbiljno i navijački.

ps
pošto posle nekih godina hteo ne hteo stekneš neko iskustvo, na osnovu iskustva bih smeo da tvrdim da kod tebe i tvojih drugova na računarima ima igrica za jednu prosečnu igraonicu...
najlakše mi je to proveriti ako vidim koliko si aktivan u delu foruma o igrama...

■ piratske igre, razni piratski softver i stabilnost OS se ne slažu baš najbolje tako da ako bi malo dublje analizirali lako bi došli do sasvim tačnih zaključaka u kom grmu leži zec što se tiče stabilnosti...
Simke je offline  
Stara 19.9.2006, 0:20   #122
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Simke kaže:
Zapamti kod pravih poznavalaca OS-a nema šanse da pada mnogo puta
Mislis kod onih koji cuknu koju u Wordu i igraju malo Solitaire-eh pa ni ni cudo sto im Win tako dugo radi dobro,kada ga koriste na tako postan nacin
Ono,kao kad vozis Ferari(mada Win tesko da moze da bude metafora za njega) samo i uvek 50 na sat...
Nemam vise nista da kazem,a raspravu mogu da ostavim pravim "poznavaocima"
Covenant je offline  
Stara 19.9.2006, 0:40   #123
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Covenant kaže:
Mislis kod onih koji cuknu koju u Wordu i igraju malo Solitaire-eh pa ni ni cudo sto im Win tako dugo radi dobro,kada ga koriste na tako postan nacin
Ono,kao kad vozis Ferari(mada Win tesko da moze da bude metafora za njega) samo i uvek 50 na sat...
Nemam vise nista da kazem,a raspravu mogu da ostavim pravim "poznavaocima"
Znaš ti vrlo dobro šta sam ja napisao tj šta mislim i tvrdim!
Bio sam vrlo precizan u svojoj poruci.

To što ti navodiš su delimično upućeni korisnici računara, kojih je najviše ... ali koji ne ruše sistem niti prave neke velike probleme jer je to izvan njihovih moći,
a poznavalaca pa i stručnjaka ima raznih vrsta, oni su već opasniji po operativni sistem pa proporcionalno svojoj potkovanosti prave veće egzibicije... da ne upotrebim neki narodskiji termin...
Simke je offline  
Stara 19.9.2006, 0:45   #124
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Opet bez ikakvih argumenata. I kako onda misliš da te neko ozbiljno shvati ? Naravno da se ne priča o korisnicima koji samo kuckaju po Wordu i igraju Solitarie, već o svima onima koji vode računa o sistemu i pridržavaju se specifikacija proizvođača. Koliko puta ste ti i drugovi pročitali kompletan readme fajl nekog programa ? Naravno da onaj ko često instalira i deinstalira gomilu softvera, i ne čita specifikacije i uputstva koji idu uz njih, ima veliku šansu da destabiliše sistem. To nikako ne može biti problem operativnog sistema. Uzgred, i Ferari, kao i svi brži automobili uostalom, se lakše kvare ako se voze malim brzinama, jer je njihov motor predviđen za veći broj obrtaja, pa ga male brzine guše.
Marko_L je offline  
Stara 19.9.2006, 1:05   #125
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

@Marko
mislim da je argument/i ovde u ovoj staroj poruci-odgovoru na pitanje:
Za šta vam računari služe?
Gde se kaže:
Uglavnom za zabavu i opustanje-internet,muzika,filmovi igre,linux.....
Simke je offline  
Stara 19.9.2006, 1:10   #126
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Marko_L kaže:
,,,ali konkretno Win nije ni izbliza toliko nestabilan i bušan sistem kako neki žele da ga predstave. ...
Koliko god hteo neko da prica o rupama u win-u,taj win kao OS i ne poznaje,bar deo o bezbednosti(daleko od toga da je savrsen) ima toliko podesavanja da mogu skoro sve rupe da se zatvore.Koristiti win u domenskom okruzenju je prava pesma.Ako si sve odradio kako treba,nema sanse da dodje do nestabilnosti OS-a,jer jednostavno korisnici ("hakeri") nemaju pristupa. Eto ja ukratko toliko,sto vec i ti znas.
firefly je offline  
Stara 19.9.2006, 12:12   #127
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Nisam
Znas ono sto mene nervira je da neki na linuxu/unix gledaju kao ne neki nizerazredni OS koji ne moze ni da primirise Win-u-iako su obicno takvi ljudi koristili linux jedan dan,a mozda i manje ili nikako i odmah se,pazi,nasli pametni da kazu zasto je Win bolji od linux-a...
Znaci treba paziti sta instalirati da bi Win radio dobro?Hmmmm ja sam novembra prosle godine instalirao Slackware Linux,dodao gomilu softvera,dosta toga i iz source-a i sve radi jos uvek kao i prvog dana,kompajlirao kernel,tune-ovao dosta toga po mom ukusu,i tako....
Reinstall radim jednom godisnje kada dodje nova verzija,jer imam dial-up pa ne mogu da uradim upgrade kao covek,inace reinstall ne bi radio sa linuxom nikad i nikad....
Malo ste pomesali stvari-linux instliras podesis i ostavis ga da radi sve dok ti ne crkne nesto od hardvera(vidim ljudi rabe jos npr SuSE 9.1 jos od pre 4 godine i ne bune se nimalo)-e a za Windows treba konstantni bejbisitinig,a fragmentacija i registry su njegovi specijaliteti i "standardi".....
I koji je onda OS ozbiljniji?
Mada ljudi cesto poistovecuju programe za odredjeni OS(npr Photoshop) sa samim tim OS-om,a izvini molim te,to nikako nije isto....
Interesantno kao doticni gospodin Marko debatuje zucno na ovakvim sporednim postovima kako je Win bolji od Linux-a-sto nije lepo dosao na raspravu Win vs Linux koja je bila vrlo aktulena na ovom forumu-zato sto bi bio pokopan argumentima,a drugde vec moze svasta da se prosipa-eh sta da se radi....
Ajd poz!
Covenant je offline  
Stara 19.9.2006, 14:16   #128
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Covenant kaže:
Nije istina da stabilnost Win-a zavisi samo i od korisnika,njegovih akcija i hardvera-zna Win da prsne(i pored nege kao za setomesecnu bebu)ko zvecka iz cista mira i sam od sebe,tako da nesposobnost drugih(citaj MS-a) da naprave pristojan OS,ne treba svaljivati uvek na krajnje korisnike....
Tek toliko da se zna....
Kako to meni Win nije pukao jos od juna 2005 a instalirao sam i deinstalirao gigabajte demo, trial i shareware programa???

Citat:
Covenant kaže:
I koji je onda OS ozbiljniji?
Mada ljudi cesto poistovecuju programe za odredjeni OS(npr Photoshop) sa samim tim OS-om,a izvini molim te,to nikako nije isto....
Ozbiljniji je onaj OS koji ima bolju softversku podrsku. Izvini ali ako racunas GIMP, Inkscape ili Xara-u u ozbiljan softver onda imas problem sa sistemom vrednovanja, ili ipak teras inat na forumu, jer primecujem da kao zagrizeni "linuxovac" ipak stignes da probas sve Win programe

Sto je tice pucanja sistema, sam od sebe mi je jedino "pukao" SuSE 10 i nijedan drugi (naravno sad ces reci da je SuSE s....e i da bas on ne valja ). Sto se tice instaliraj i zaboravi jedini takav OS na kom sam radio je bio Amiga Workbench njega sam na mojoj A1200 instalirao samo JEDNOM (1)!!!

Poslednja ispravka: urke (22.9.2006 u 9:32)
ATI` je offline  
Stara 19.9.2006, 15:31   #129
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
ATI` kaže:
Sto je tice pucanja sistema, sam od sebe mi je jedino "pukao" SuSE 10 i nijedan drugi (naravno sad ces reci da je SuSE s....e i da bas on ne valja )
SuSE je jedan najobicniji trash od distroa od verzije 9.1 koja je poslednja bila dobra(znaci,koristio sam verzije 9.1,9.2,9.3,10.0),pa sve do verzije 10.1 koja je katastrofa i koju sam takodje probao,i samo mogu da se slozim sa raznim slicnim iskustvima na raznim linux forumima
To je rezultat nove politike Novell-a i SuSE da sva buduca izdanja Open SUSE-a budu neka vrsta test-poligona za resenja(dobar primer je Zen u verziji 10.1)koje ce biti inkorporirane u njihova enterprise resenja koja se naplacuju-znaci maltene kao beta verzija sa gomilom poluupotrebljivog i nestabilnog softvera....
Skoro preslikana situacija kao sa RH-om,a slicnu politku fura i Mandriva....
Tako da mi tvoje "prosvetljivanje" nije potrebno.....
SuSE i Mandriva zive od stare slave,a postoji gomila dobrih,brzih i stabilnih distroa(kao sto su Ubuntu,Mepis ili Vector),koji su ih uveliko pregazili po pitanju kvaliteta,a naravno tu su i Slackware i Debian koji mozda nisu toliko sareni kao SuSE,i kod koji nije sve na dva klika,ali rade brzo,stabilno i zavrsavaju posao sto ja od OS-a i ocekujem,a ne neki sarenis,spor pride u koji spada i SuSE...
Probaj neki drugi linux,nemoj SuSE
Covenant je offline  
Stara 19.9.2006, 15:53   #130
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
ATI" kaže:
Kako to meni Win nije pukao jos od juna 2005 a instalirao sam i deinstalirao gigabajte demo, trial i shareware programa???
Mislis,uninstalirao/instalirao si ih sa Advanced Uninstaller-om ili Your Uninstallerom-to se ne racuna

Citat:
ATI` kaže:
Ozbiljniji je onaj OS koji ima bolju softversku podrsku. Izvini ali ako racunas GIMP, Inkscape ili Xara-u u ozbiljan softver onda imas problem sa sistemom vrednovanja
Sure,poredis Xaru sa Win pandanima i koja je jos uvek u beta fazi-right....
A Inkscape je tek u verziji 0.44,skoro je poceo sa razvojem(pre par godina),i sad ga poredis sa Corelom koji je za 10 godina dogurao do verzije 13....
Gimp je odlican program za home upotrebu ili web dizajn,ali ako se profi bavis fotografijom(jedno 10% korisnika racunara)bolji je naravno Photoshop.....
Sad ko tu ima problem sa sistemom vrednovanja,ja ne znam....

Citat:
ATI' kaže:
....ili ipak teras inat na forumu, jer primecujem da kao zagrizeni "linuxovac" ipak stignes da probas sve Win programe
Tesko da covek ne moze da se sretene sa Win-om kada je on nasiroko zastupljen,a nalazi se i na kompu koga ne koristim samo ja
Tako da ti ovo nije nikakav argument.....

Ovde cu da prestanem,jer znam kuda ovo vodi i sa kojom je namerom,cim si i ti krenuo u raspravu...

Poslednja ispravka: urke (22.9.2006 u 9:32)
Covenant je offline  
Stara 19.9.2006, 16:41   #131
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Covenant kaže:
...Sure,poredis Xaru sa Win pandanima i koja je jos uvek u beta fazi-right....
A Inkscape je tek u verziji 0.44,skoro je poceo sa razvojem(pre par godina),i sad ga poredis sa Corelom koji je za 10 godina dogurao do verzije 13....
Gimp je odlican program za home upotrebu ili web dizajn,ali ako se profi bavis fotografijom(jedno 10% korisnika racunara)bolji je naravno Photoshop.....
Prica sta bi bilo kad bi bilo je besmislena. Cinjenica je da su ti programi bez obzira u kojoj verziji daleko iza Win programa, a ja kao i 99% korisnika kojima trebaju nece cekati 10 godina da bi dostigli njihov kvalitet, jer meni oni trebaju DANAS a ne za par godina!!!
Mozes pricati sta hoces, ali je cinjenica da je Linux sto se tice softverske podrske jos u povoju, a sto se tice koriscenja Interneta i slanja mial-ova, pa to mogu da urade i neki mobilni telefoni

Nemam potrebe da probam gomile raznih distroa, Windows mi radi sasvim dobro, i ne vidim mu neku alternativu osim mozda u MacOS-u u nekoj daljoj buducnosti.
ATI` je offline  
Stara 19.9.2006, 17:05   #132
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
ATI` kaže:
a ja kao i 99% korisnika kojima trebaju nece cekati 10 godina da bi dostigli njihov kvalitet, jer meni oni trebaju DANAS a ne za par godina!!!
Bice da 99% ljudi koji koriste kompjutere radi web dizjan ili profi obradu fotografije
Gde prestaje logika tu pocinju tvoji postovi,tako da nadji neku drugu temu za spam
Kada nisi uspeo da se snadjes sa SuSE-om,koji je povrh svega,vrlo jednostavan za koriscenje,o tvojoj kompetenciji ne samo za linux vec i za Win ne treba nista vise da se kaze,jer je sve jasno...

Poslednja ispravka: Covenant (19.9.2006 u 17:30)
Covenant je offline  
Stara 19.9.2006, 18:04   #133
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Covenant kaže:
Bice da 99% ljudi koji koriste kompjutere radi web dizjan ili profi obradu fotografije
Gde prestaje logika tu pocinju tvoji postovi,tako da nadji neku drugu temu za spam
Kada nisi uspeo da se snadjes sa SuSE-om,koji je povrh svega,vrlo jednostavan za koriscenje,o tvojoj kompetenciji ne samo za linux vec i za Win ne treba nista vise da se kaze,jer je sve jasno...
Ako je sa ovim mojim postovima prestala logika, onda to isto mozes reci i za Simke-a i Marko_L-a.

Sto se mene tice Linux je za ljude sa viskom slobodnog vremena koji vole da se po svaku cenu razlikuju od drugih. Sto se tice moje kompetencije, tvoja kvalifikacija me zanima kao.... da ne kazem sta.

Da se vratim na temu. Sto se tice Worst Software-a na mestu broj jedan je ubedljivo Linux uopste, sto se mene tice. Citava prica o Win-u i Linux-u mi lici na Iznoguda. Pokusava da postane kalif umesto kalifa Softver koji samo sto nije stigao do verzije 1.0, zaklinjanje u legalnost a u isto vreme pokretanje Win programa i igara u emulatorima, prica o besplatnom softveru a precutkivanje da isti ti programi su free i za Windows (GIMP, OpenOffice, Inkscape...), prica kako su proizvodjaci "egzoticnog" hardvera krivi zato sto nece da radu u Linux-u (pa necu valjda u Xari ili Inkscape-u da radim pripreme za Cutter , ili da sedim pored njega i psujem proizvodjace sto nema driver za Linux ), ili treba da idem u banku i nosim naloge zato sto njihov program ne radi u Linux-u....

Ovako bih mogao da nabrajam do sutra. Ja sam izneo svoje misljenje i dao razloge i ne spamujem kao ti sa umisljenim tvrdnjama da je Linux bolji bez i jednog razloga zasto je bolji.
ATI` je offline  
Stara 19.9.2006, 19:14   #134
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Interesantno kao doticni gospodin Marko debatuje zucno na ovakvim sporednim postovima kako je Win bolji od Linux-a-sto nije lepo dosao na raspravu Win vs Linux koja je bila vrlo aktulena na ovom forumu-zato sto bi bio pokopan argumentima,a drugde vec moze svasta da se prosipa-eh sta da se radi....
Ajd poz!
zato što gospodin Marko nije toliko dokon da raspravlja sa "kompjuterski potkovanim" likovima kojima se Windows sruši sam od sebe čim ga instaliraju. Zato što gospodin Marko nema nameru da mu kao rešenje svakog drugog problema kažu "Promeni distro ili pređi na noviju verziju". Zato što gospodin Marko neće da menja modem, samo zato što je neko smatrao da on spada u egzotično parče hardvera. Zato što gospodin Marko neće da na pitanje kako da instalira Visual Studio sa kojim zarađuje za 'leba dobije odgovor "A pa nema to kod nas, ali imaš nekakav kompajler, pa piši programe u tekst editoru". I zato što gospodin Marko ne želi da ga ubeđuju kako neka kupusara, koja niti je standardizovana (jedan program će da radi na jednoj verziji Linuxa, a na drugoj neće, jedna ima kodeke, druga nema, mora posebno, jedna dolazi sa ovim setom programa, druga ni sa čim), niti ima tehničku podršku (kad mi se nešto zezne, kome da se obratim, Linux zajednici i forumima na kojima ću da dobijem sjajna rešenja tipa "Promeni hardver", "Promeni distro", "Pronađi noviji kernel" ?), koje postoji toliko verzija i distribucija da ti treba jedan dan samo da ih sve nabrojiš, a ne da se upoznaš sa njima i vidiš koja ti najviše odgovara, treba da se smatra za ozbiljan sistem koji je user friendly i na kome sve radi kao sat... Ljudi, manite se, kad budete radili nešto profesionalno, gde morate da odgovorite na sve zahteve klijenata, gde morate da budete efikasni, gde se nema vremena za rešavanje problema po sistemu "menjaj distribucije dok sve ne proradi", kada budete koristili kompjuter ya ne[to vi[e od slu[anja muyike, gledanja filmova i kuckanja ponekog teksta, i za to budete koristili Linux, i kad budete dovoljno potkovani da vam se Windows ne "ruši sam od sebe" čim ga instalirate, onda možemo da pričamo kao odrasli ljudi. A ovako zaista nema smisla.
Marko_L je offline  
Stara 19.9.2006, 19:39   #135
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Ne znam što su se pojedinci okomili na Linux. Činjenica je da je Linux (kao i svi Unix based OS-ovi) namenjem korisnicima sa mnogo više znanja od Win-a. Zato je toliko komplikovaniji. Uostalom, kad već pominjete sigurnost, recite mi ko još drži svoje servere na Win-u? Koliki je procenat takvih u odnosu na Linux servere? Win je user friendly OS iza koga stoji najveći kapital na svetu, zato je toliko i podržan softverski i hardverski. Ja da imam prilike, koristio bih Mac i njegov OS. Mnogo mi se više sviđa od Win-a a solidno je zastupljen i podržan. Da vi plaćate sve te programe koje koristite na Winu, drugačiju bi priču pričali. Onda bi vam lošija, ali besplatna rešenja na Linuxu bila mnogo manje odvratna. Programi koje pominjete koštaju po par soma €. Da li su neki problemi toliki da je bolje platiti ovu cifru ili se ipak potruditi malo i naći besplatno rešenje? Vaš izbor!
Rocker je offline  
Stara 19.9.2006, 20:14   #136
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

@Covenant

Kojim to argumentima mozes da pokopas Win??
Ja polako koristim i Linux pored Wina-a(ubuntu, kubuntu) , dobro ja ne pozbajem linux verovatno kao ti, ali ja jedan kasvetan paket nisam mogao da instaliram a da nije prijavio neku gresku, i poceo je da non stop nervira.

Niti Linux u sebi ima dovoljno programa, niti je softwerska podrska linuxa na zavidnom nivou, zato jos uvek linux nece moci da parira win*u, mozda je on bolji po stabilnosti, (mada meni win nijednom nije puko sam od sebe, uvek ga ja zaebem ali dobro),

nemoj da me krivo shvatis, ne mrzim ja linux niti imam nesto protiv njega, bas naprotiv, ali toliko velicanje linuxa pa cak da je bolji od Wina, nece da bidne!!!
optimus_prime je offline  
Stara 19.9.2006, 21:25   #137
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Marko_L kaže:
I dosta više o Lin vs Win, ima tema o tome. Ajde da se vraćamo polako na temu.
Da posto je ispalo da je linux worst software ever,da nastavimo....
Znaci,kada tako malo uvazavate rad open-source zajednice,trebalo bi da NE koristite programe poput Firefox-a ili Thunderbird koji se smatraju njihovom krunom...

Tvoj i ATI-jev post(Automatski Teram Inat )je bi pun "argumenata" koje meni odricete-lepo ste naveli da ne radi nista-a sta to?Koji MODEL modema,graficke-e?
A sto se tice menjanja distro-pa nista drugo od zgrizenih Win korisnika kao sto ste vi ne treba ni da se ocekuje,tako da se sasvim lepo prepoznajete
Jedan probao jedan distro,drugi ih menjao kao na traci jer nije umeo da namesti nista(i smatraju se potkovanim za kompjutere)-i takvi likovi ce da mi pricaju o manama linux-a i prednostima Win-a?
Zao mi je,ali ne koristi svako kompjuter za poslove koje radite vi-a vi vrlo SEBICNO polazite upravo od te pretpostavke!
Blago vama,to samo govori dosta o vama kao licnostima....
Covenant je offline  
Stara 19.9.2006, 21:34   #138
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Zapravo, sa ovim možeš da se obrišeš s obzirom da ćeš mnogo stručniju podršku pre naći na forumima (recimo ovom) nego od tehničke podrške gde se najčešće zapošljavaju taze svršeni studenti bez iskustva (ako kupiš brendiranu mašinu i čudiš se što ti rezač reže disk sat vremena, ovde ćeš dobiti odgovor u roku od najviše pola dana kako da ga prebaciš u UDMA, dok će ti zvanična tehnička podrška reći da doteraš mašinu u servis gde će ti najverovatnije reinstalirati Windows). A u MS-u ti na probleme sa Windowsom sigurno neće odgovarati lead programeri nego osobe sa default spiskom odgovora ("proveri konekciju", "kontaktiraj proizvođača third-party softvera koga pokušavaš da instaliraš" i slično)
@Marko_L
A Voodoo je prilicno dobro rekao sta treba ocekivati od onoga sto se zove "tehnicka podrska" kada kupis orginalni Win i na koju se toliko pozivas-cutao si lepo,kada je ovo napisano!
Covenant je offline  
Stara 19.9.2006, 21:44   #139
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Znaci,kada tako malo uvazavate rad open-source zajednice,trebalo bi da NE koristite programe poput Firefox-a ili Thunderbird koji se smatraju njihovom krunom...
E pa vidiš, ja softver ne koristim radi ideologije kao neki, već koristim ono što mi u datom momentu završava posao, tako da mi uopšte nije bitno da li je program open source, da li je besplatan ili nije, već isključivo gledam kako on radi. Windows mi se sviđa kao OS jer radi po sistemu sipaš i ne misliš, Firefox mi se sviđa zato što ima tabove i dosta korisnih ekstenzija koje nisam video u drugim browserima (u to vreme kada sam počeo da ga koristim), Thunderbird mi se dopada jer ima dobar filter koji se jednostavno podešava... itd. Dakle, nijednom nisam rekao da mi se Linux ne sviđa zbog njegove filozofije, niti zbog ne znam ni ja čega, već isključivo zbog loše podrške, nikakve standardizacije, i nemogućnosti da instaliram ono što mi donosi novac... Simple as that.
Marko_L je offline  
Stara 19.9.2006, 21:49   #140
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

E sad odgovor na post broj dva
Tehnicka podrska...
Covenant je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
Windows Vista Sale2322 Operativni sistemi 117 20.5.2006 1:42
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com