Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2012, 19:11   #1
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Ninjas: Reloaded development

Puno je vremena prošlo od onog epic fail-a pod nazivom "Ninjas" koji je neko od vas imao prilike da igra.

Odlučio sam da ponovo pokrenem projekat, ali ovog puta se unapred pravi plan igre, što nije bio slučaj prošlog puta.

Svake nedelje ću u ovoj temi napisati ceo plan za tu nedelju, a onda ću na kraju nedelje napisati šta je sve postignuto, zajedno sa nekim screenshotovima.

NE VODITE DISKUSIJU OVDE!

Za diskusiju i pisanje ideja imate drugu temu, Ninjas: Reloaded discussion. Ova tema služi isključivo za veoma pregledan development progress.
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
Belphegor (26.3.2012), Ivan-94 (30.3.2012)
Stara 26.3.2012, 19:24   #2
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Ninjas: Reloaded development

Week 1

Ove nedelje je veoma važna. Cilj je odlučiti šta će se sve koristiti što se tehničkog dela tiče, i koji će biti koncept igre.

Tehnički deo:
Ovo je preliminarna lista stvari koje će biti potrebne.
Ideje za igru će biti utvrđene u drugoj temi.
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
Belphegor (26.3.2012), Ivan-94 (30.3.2012)
Stara 1.4.2012, 21:32   #3
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Ninjas: Reloaded development

Week 1 - status report

Bilo je mnogo diskusije oko samog koncepta igre u drugoj temi zahvaljujuci dobrim ljudima koji su izdvojili svoje vreme da bi napisali svoje utiske i sugestije.

Veliki problem na koji smo naisli sto se tice same ideje igre jeste - zasto bi ljudi igrali nasu igru?

Gameplay je bio poprilicno dosadan, i iako je battle system poprilicno interaktivan opet se sve svodi na "Select target, select spell, confirm move". Ovo bi cak moglo da prodje da igrac ima jos nesto da radi u igri...

Tako da smo razmisljali o eventualnom dodavanju neke mape po kojoj ce igrac moci da se krece: imao bi questove, nailazio bi na druge igrace na mapi, negde bi bila zla cudovista koja bi igrac morao da pobedi, bilo za quest bilo da je samo naleteo na njih.



Ovo predstavlja jos jedan problem, a to je realizacija . Koncept deluje poprilicno interesantan, pogotovu za jedan browser based game. Zato dolazi:

Week 2

Treba duboko razmisliti o ovom nacinu gameplay-a pre nego sto se odlucimo za tako nesto. Razmisljali smo da nakon ove ideje sve prebacimo na node.js i da nemamo nikakvih veza za php-om.

RailwayJS je poprilicno dobra stvar koju bi mogli da koristimo. Tako da ove nedelje izvodimo eksperimente: cilj je "nakaciti" 2 klijenta na server, i simulirati mapu. Iako ovo deluje poprilicno jednostavno, u pitanju su nove tehnologije sa kojim nemamo iskustva, so this should be fun
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 21:16   #4
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Ninjas: Reloaded development

Week 2 - status report

Week 2 je prosao poprilicno dobro

Nakon sto sam prvo napravio realtime chat koristeci Node.js na koji sam nakacio par klijenata iz razlicitih browsera, radio sam na simuliraju world-a (tekstualnog worlda ). I taj eksperiment je prosao uspesno, jer se sve u principu svelo na slanje poruka.

Koristio sam socket.io jer mi je delovao kao bolja solucija od Faye-a, I veoma je lak za koriscenje.

Twitter integracija je gotova. Mislim da necemo omoguciti igracima da se registruju, vec ce cela autorizacija ici preko Twitter-a, Facebook-a i Google-a. This might change though.

Dok sam se ja igrao sa ovim stvarima, MG-RAY je radio na map editoru.

Week 3

Obzirom na to da ne mozemo da uradimo prvi koncept igre bez map editora, MG-RAY ce raditi na tome dok se ja pozabavim drugim stvarima.

Testiranje - veoma kljucan deo projekta, i treba pronaci neki dobar nacin za testiranje igre. Treba emulirati world u testing mode-u sa konekcijama klijenata i to moze biti poprilicno komplikovano

Chat - well, to je u principu jedina stvar koje sada mogu da se setim da ne zavisi od ostatka igre

Facebook/Google integracija - low priority za sada, ali ako budem imao vremena uradicu.
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
Belphegor (8.4.2012), markos807 (13.4.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Unreal Development Kit M.Silenus Pravljenje igara 16 12.10.2012 22:27
Ninjas: Reloaded discussion EclipsE Pravljenje igara 14 30.3.2012 23:55
Duke Nukem 3D: Reloaded JoXa Akcione igre 7 9.7.2011 11:23
Mini Ninjas Schnak3 Akcione igre 15 5.12.2009 22:32
c# (c sharp) i game development Loole Pravljenje igara 45 17.2.2007 14:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com