Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2020, 11:57   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

sta bih mogao da uradim sa svojim kompom starim oko 5 godina, tj. vredi li budziti ga ili jednostavno bolje sacekati godin dana i uzeti sve novo?

ploca je msi h81m-p33, grafa gtx960 2gb, memorija 2x4gb patriot ddr3 (1600MHz), napajanje raidmax cobra 600w.
skoro sam uzeo ssd samsung 860 evo (500gb), a umesto monitora koristim samsung ru8000 55" tv koji podrzava freesync.

upravo tu je i caka - za freesync mi treba radeon grafa, a najjeftinija koja je iole bolja od moje kosta 20.000 din. i kad bih je uzeo, ne bih dobio mnogo bolje performanse, pogotovo jer je procesor mozda vec sada usko grlo.

znaci da bih trebao da menjam i procesor, tako da bih pukao sigurno 30k (sto mi je i budzet) i za te pare dobio nesto malo bolje od ovoga sto vec imam?

besmisleno mi je ako cu uspeti time samo da malo produzim vek, a i nisam siguran ni koliko moje napajanje i ploca mogu da podnesu nove komponente?

ima li uopste smisla budziti ovde nesto?

mozda bi najbolje bilo nekako da nadjem varijantu da zamenim svoju grafu za neki polovni radeon uz eventualnu doplatu, pa da dobijem ugodniji gaming na nizem fps? btw, koliko freesync uopste pomaze?

mada, nemam ideju gde bih taj manevar mogao da izvedem u jednom potezu. ili jednostavno da kupim prvo novo pa staro u oglase...

sta bi vi na mom mestu (sa 30k budzetom sada, ili recimo 60k budzetom dogodine)? mozda bolje cekati jos malo pa od nule napraviti nesto. nisam pametan.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2020, 12:08   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

uzmeš i5 za 50e a prodaš taj i3 za 20, grafičku ako ti treba kupiš, te su im cene i teško da će da pojeftine, onda taj i5 staviš na oglas kad rešiš da kupiš novu platformu
Ako ćeš polovnu grafu one su jeftinije, niko ti ne menja staro za novo bolje prodaj tu gtx 960 odvojeno nego da ti daju 20e za nju u zameni..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.7.2020)
Stara 24.7.2020, 12:35   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
uzmeš i5 za 50e a prodaš taj i3 za 20, grafičku ako ti treba kupiš, te su im cene i teško da će da pojeftine, onda taj i5 staviš na oglas kad rešiš da kupiš novu platformu
Ako ćeš polovnu grafu one su jeftinije, niko ti ne menja staro za novo bolje prodaj tu gtx 960 odvojeno nego da ti daju 20e za nju u zameni..
mislis da mogu da ostanu ova ploca i napajanje ako budem menjao i procesor i grafu?

koji i5 za tih 50-ak evra i koju eventualno grafu, da napravi osetnu razliku? i da li mi onda treba i poseban kuler za taj procesor? sada na i3 imam lc power lc-cc-95.

za orjentir, ja sam npr. sa ovim sto imam igrao gta v i witcher 3 na high u 1080p sa stabilnih 50-60fps.
kapiram da ne bih dobio tipa desetak frejmova sa budzenjem kompa ili tako nesto... da ne budzim za premalu razliku.

p. s. nisam mislio da menjam polovnu grafu za novu, nego polovnu za malo jacu polovnu, ali bih i u tom slucaju verovatno ostao ostecen.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2020, 12:44   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

pa ono matična budžetska ali podržava i5/i7. kuler dovoljan, i3 kad zameniš sa i5 manje secka i tečnije je igranje, 960 je maks što može da isprati i3.. kad staviš jaču grafičku gušiće je procesor
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.7.2020)
Stara 24.7.2020, 13:04   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Ako već menjaš, ja bih obavezno promenio taj 5 godina stari Raidmax.

Ali mislim da ti se ne isplati bilo kakav apgrejd tu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.7.2020)
Stara 24.7.2020, 13:29   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako već menjaš, ja bih obavezno promenio taj 5 godina stari Raidmax.

Ali mislim da ti se ne isplati bilo kakav apgrejd tu.
toga se i ja bojim... da jedno ne vuce drugo pa na kraju da zamenim sve i dobijem 30% bolje performanse za vise para nego sto bih dogodine pukao za ceo i dosta jaci komp.

ne bih ni razmisljao o budzenju, nego me taj freesync vuce. ako on cini da 30 fps deluje tecnije nego sto mi je sada 50, onda je to ozbiljan dobitak. ali je to veliko AKO.... nemam pojma koliko u realnosti znaci, nit uspevam da zakljucim sa onoga sto vidim po netu. a osim za igre mi ne treba, jer mi je za sve ostalo dovoljno i ovo.

u pocetku sam se nadao da cu za 10k da kupim radeon koji je makar i minimalno bolji od moje matore nvidie... cisto da otkljucam taj FS, ali koliko vidim trebalo bi mi 20k za to (a toliko sam pre 5 godina platio ovaj gtx960)!
ludo. nekada nije bilo tako. bilo je da za 5 godina vrednost padne 3x za komponentu iste snage, a ovo sad sa grafama..... pff.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2020, 13:33   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Da je makar DDR4 platforma, ovako ti ne gine da sve menjaš komplet za godinu-dve max.

Eventualno da uzmeš neku RX570 polovnu za ~10k, al opet pitanje je da li je iz rudnika.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2020)
Stara 24.7.2020, 13:57   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

pa dobro nije baš velika investicija 30e ako proda njegov i3, grafičku će morati da kupi i za novi komp, i to sve posle proda kad mu više ne treba nije to baš bacanje para samo što mora malo da se cimaš sa prodajom..
Ili čekaj iduću godinu.. novo je sve skupo i može samo da poskupi, doduše dobićeš jače komponente što duže čekaš.. ali ne igraš.. tvoje pare..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2020)
Stara 24.7.2020, 18:48   #9
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

U teoriji možeš da koristiš i nVidia GPU za FreeSync. Odmah da se ogradim - nisam lično isprobao ovu kombinaciju, ali vidim da mnogi pričaju da sada radi kako treba. Ne drži me za reč, istraži malo.

Po mom mišljenju se isplati jedino juriti polovne komponente.

Ako tih 30K zaokružimo na 250€, tu uredno možeš da ideš na kombinaciju Intel i7-4770 + GTX 1060 6GB. I jedno i drugo naiđe po oglasima za 120~130€.

Čak si u okviru budžeta bez da moraš da prodaješ išta od postojećih komponenti. Ako rešiš, pak, da utopiš stari CPU i GPU, možeš da izvučeš ~100€ za njih što čini ovaj upgrade svega ~150€, što je po mom mišljenju apsolutno isplativo za višestruko bolje performanse koje dobijaš

Potrošnja sistema će sigurno biti par desetina vati veća, ali mislim da bi taj Raidmax ipak izdržao, samo nemoj da overclock-uješ ništa i da vrtiš Furmark-ove.

Sa budžetom od 60K dogodine bi se već išlo na Ryzen build i tu bi kompletan PC verovatno morao da menjaš (sem diskova i periferija).

Na kojoj rezoluciji planiraš da vrtiš igre na tom TV-u?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2020)
Stara 25.7.2020, 13:37   #10
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Za tih 30k, bih menjao srce sistema. Recimo AMD Ryzen 5 1600AF, Asrock B450M Pro4-F ploca, i 2x8GB DDR4 2666MHz Geil RAM. Lepo das tvoj CPU, Plocu RAM i graficku u oglase (Komplet za to mozes da dobijes oko 120-130e), sto ti ostavlja taman dovoljno za polovnu RX 570/470/480 ili GeForce 1060. Zavisno sta vise volis AMD ili Nvidia graficke kartice. A mozes i da prodas CPU, RAM i plocu, i taman uzmes neko dobro napajanje, a dogodine kada skupis novac kupis novu graficku. GeForce 960 ce da izgura jos toliko sigurno. Obe varijante su dobre, samo definitivno preporuka novo srce sistema.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2020)
Stara 25.7.2020, 15:38   #11
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
uzmeš i5 za 50e a prodaš taj i3 za 20, grafičku ako ti treba kupiš,
Ako ćeš polovnu grafu one su jeftinije, niko ti ne menja staro za novo bolje prodaj tu gtx 960 odvojeno nego da ti daju 20e za nju u zameni..
+1 za ovo

Doplata ~30e za i5 + polovna RX 570. Nije neko ulaganje ali znacajan skok performansi u odnosu na i3 + GTX 960.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2020)
Stara 26.7.2020, 10:51   #12
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Pozdrav drugari, da ne bih otvarao novu temu, imam isto slicno pitanje za svoj upgrade. Masina je iz 2014, koristi se vecinom slucaja za Youtube, malo photoshop,malo lightroom, i to je to...

Masina je:

CPU: Intel Core i3-4160
Maticna: GIGABYTE B85M-DS3H
2x 4GB DDR4 RAM
Graficka: NVIDIA GeForce GTX 750


Vec neko vreme razmisljam o kupovini SSD diska do max 500GB kapaciteta, gde bih instalirao sistem,sve drajvere i programe koje koristim (office,photoshop,lightroom..), a trenutni HDD od 1TB bih formatirao i drzao ga kao dodatni prostor za neke ostale stvari. ili bih uzeo nov 1TB HDD jer ovaj je "dosta presao" ,a vidim nisu skupi

E sad,moje pitanje je, koji SSD uzeti a da odgovara maticnoj i samoj konfiguraciji i eventualno jos neki upgrade ako imate da preporucite!?

HVala

Poslednja ispravka: PSP man (26.7.2020 u 11:03)
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2020, 10:59   #13
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Dovoljan ti je standardni SATA SSD. Preporuka Samsung EVO, Crucial MX, možeš i A-Data, Kingston (nemoj A400). Samo da znaš cene su skočile za 50% u zadnjih 4-5 meseci...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2020, 11:26   #14
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Dovoljan ti je standardni SATA SSD. Preporuka Samsung EVO, Crucial MX, možeš i A-Data, Kingston (nemoj A400). Samo da znaš cene su skočile za 50% u zadnjih 4-5 meseci...
vazi hvala!! ne igram igrice niti me zanimaju,tako da samo me brzina kompjutera trenutno muci
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2020, 13:08   #15
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
vazi hvala!! ne igram igrice niti me zanimaju,tako da samo me brzina kompjutera trenutno muci
Progledaces sa SSD-om i Windowsom 10. Ne moraš čak ni taj neki Evo, i običan će praviti razliku. Ali ako možeš, ti preporučeni su još bolji.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
PSP man (26.7.2020)
Stara 26.7.2020, 21:38   #16
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

samo da pitam, da li uz SSD dolaze neki kablovi ili adapteri za prikljucivanje ili kako to ide? gledam slike SSDa i ne vidim na svojoj ploci neke kablove koje bi mogli da se prikace
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2020, 21:43   #17
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Sata kabel u sata port. Napajanje. Sve redovno.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
PSP man (27.7.2020)
Stara 26.7.2020, 21:44   #18
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Ne dolazi ništa. Ako nemaš moraš dokupiti jedan sata kabl, strujni već imaš iz napajanja.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
PSP man (27.7.2020)
Stara 27.7.2020, 6:31   #19
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa dobro nije baš velika investicija 30e ako proda njegov i3, grafičku će morati da kupi i za novi komp, i to sve posle proda kad mu više ne treba nije to baš bacanje para samo što mora malo da se cimaš sa prodajom..
Ili čekaj iduću godinu.. novo je sve skupo i može samo da poskupi, doduše dobićeš jače komponente što duže čekaš.. ali ne igraš.. tvoje pare..
hehe, videcu, ali verovatno cu ipak da sacekam. to kombinovanje me malo zamara, a ionako imam na spisku toliko dobrih neodigranih igara (koje mogu da pikam bez problema i na ovom kompu) da traju i 2 godine.

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
U teoriji možeš da koristiš i nVidia GPU za FreeSync. Odmah da se ogradim - nisam lično isprobao ovu kombinaciju, ali vidim da mnogi pričaju da sada radi kako treba. Ne drži me za reč, istraži malo.

Po mom mišljenju se isplati jedino juriti polovne komponente.

Ako tih 30K zaokružimo na 250€, tu uredno možeš da ideš na kombinaciju Intel i7-4770 + GTX 1060 6GB. I jedno i drugo naiđe po oglasima za 120~130€.

Čak si u okviru budžeta bez da moraš da prodaješ išta od postojećih komponenti. Ako rešiš, pak, da utopiš stari CPU i GPU, možeš da izvučeš ~100€ za njih što čini ovaj upgrade svega ~150€, što je po mom mišljenju apsolutno isplativo za višestruko bolje performanse koje dobijaš

Potrošnja sistema će sigurno biti par desetina vati veća, ali mislim da bi taj Raidmax ipak izdržao, samo nemoj da overclock-uješ ništa i da vrtiš Furmark-ove.

Sa budžetom od 60K dogodine bi se već išlo na Ryzen build i tu bi kompletan PC verovatno morao da menjaš (sem diskova i periferija).

Na kojoj rezoluciji planiraš da vrtiš igre na tom TV-u?
citao sam ja vec nesto za freesync na nvidia, ali mi se cini da ne moze na moj grafi. samo na nekim novije generacije. bas cu da vidim jos malo, mozda sam nesto prevideo.

inace, imas li ideju koliko moze da donese sam freesync?

a te polovne stvari su mi malo kockanje (i cimanje), tako da mozda najbolje da ceo komp stavim u oglas dogodine.

rezolucija koju gadjam je 1440p, jer sam dosta blizu 55 incnom tv-u, mada i 1080p prolazi sa dobrim AA...

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Za tih 30k, bih menjao srce sistema. Recimo AMD Ryzen 5 1600AF, Asrock B450M Pro4-F ploca, i 2x8GB DDR4 2666MHz Geil RAM. Lepo das tvoj CPU, Plocu RAM i graficku u oglase (Komplet za to mozes da dobijes oko 120-130e), sto ti ostavlja taman dovoljno za polovnu RX 570/470/480 ili GeForce 1060. Zavisno sta vise volis AMD ili Nvidia graficke kartice. A mozes i da prodas CPU, RAM i plocu, i taman uzmes neko dobro napajanje, a dogodine kada skupis novac kupis novu graficku. GeForce 960 ce da izgura jos toliko sigurno. Obe varijante su dobre, samo definitivno preporuka novo srce sistema.
ne preferiram nista posebno. sve mi je jedno dal je amd ili nvidia, ali sada mi tv diktira da grafa bude radeon, tako da eto. dilema manje.

ali mi je ovo varijanta sa najvise kombinovanja. nadao sam se da u potezu za malo para mogu da dobijem freesync, pa polako sirio budzet i varijante do mere kad se zapitam sta izvodim.

verovatno najbolje da pricekam i uzmem ceo paket. a ako ne budem, vracam se na ovu stranicu (mozda i mnogo brze nego sto mislim).

sve bi bilo lakse da su mi ti polovni delovi sigurica. a moji znam da rade ko sat svo ovo vreme. cak je i komp tih, niska i potrosnja. lepo mi ga je neko izbalansirao ovde na forumu kad sam kupovao onomad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2020, 12:19   #20
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
citao sam ja vec nesto za freesync na nvidia, ali mi se cini da ne moze na moj grafi. samo na nekim novije generacije. bas cu da vidim jos malo, mozda sam nesto prevideo.
GTX 10xx pa naviše bi trebalo da podržava FreeSync. Zato sam ti predložio GTX 1060 6GB.

GTX 960 (koju i sam posedujem), na žalost, ne podržava.

Evo neke liste.

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
inace, imas li ideju koliko moze da donese sam freesync?
Kako misliš koliko može da donese?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
a te polovne stvari su mi malo kockanje (i cimanje), tako da mozda najbolje da ceo komp stavim u oglas dogodine.
Polovno jeste uvek malo veći rizik od novog, ali što kažu - if done right, ne bi trebalo da bude problema. Naročito za CPU, to baš teško crkava. GPU bi ti verovatno zapao neki koji je mine-ovao, ali i to je ok.

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
rezolucija koju gadjam je 1440p, jer sam dosta blizu 55 incnom tv-u, mada i 1080p prolazi sa dobrim AA...
E ovo je problem jer je GTX 1060 6GB već knap za 1440p. Za tu rezoluciju minimum nešto ranga GTX 1660 Super / GTX 1070 da bi bilo iole future-proof, sem ako baš nećeš da smanjuješ detalje.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Nadogradnja gaming konfiguracije stare oko 5 godina nexxogen ŠDK - Konfiguracije 7 9.2.2016 10:55
Upgrade stare masine stevi 25 ŠDK - Konfiguracije 14 13.9.2015 19:46
Potreban savet vezan za nadogradnju Dusan. Šta da kupim? 2 17.6.2014 21:59
Hitno potreban savet (budzenje masine) Nenadyus Šta da kupim? 18 10.12.2005 2:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com