Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2020, 10:09   #1
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Domace Gaming firme - Iskustva i utisci

Pozdrav svima.

Nisam naisao na slicnu temu na forumu, a s obzirom na to da je generalno stanje u gaming industiji svuda u svetu pa i kod nas prilicno lose, famozni crunch time, izrabljivanje radnika, odnosi prema zaposlenima i sve te lose stvari koje prate ovu industiju, odlucio sam da otvorim ovu temu gde bi svi mi koji radimo u gejming industiji izneli svoja misljenja i iskustva.

Najsveziji primer je Aeon Must Die, igra koja tek treba da izadje i koja je skoro predstavljena na Sony State of Play konferenciji, ispostavilo se da tu uopste nisu cista posla i da je studio koji je u osnovi radio na toj igri dao otkaz i da su im na nelegalan nacin "oteli" IP. Mozete pogledati vise o tome na ovom linku: https://www.youtube.com/watch?v=0P66z65Zdvs

Ovaj slucaj i svi ostali, poput Anthem-a, Naugthy Dog stujija i njihovog famoznog crunch time-a i mnogi drgui su me naterali da mozda i mi koji radimo u domacim studijima iznesemo neka svoja negativna iskustva, da razmenimo misljenja i da imamo neki prostor gde bi mogli tako neke lose stvari javno da iznesemo, cisto da ljudi a pogotovo klinci koji se upustaju u te vode, mogu da imaju neku iskrenu i pravu sliku o cemu se tu sve radi i sta sve mogu da ocekuju u ovoj, sada vec, ozloglasenoj industriji video igara.

Mislim da je ovaj forum prilicno otvoren po tom pitanju i da je pravo mesto gde se moze raspravljati o tim stvarima. Takodje jedan od razloga zbog kog mislim da treba o ovome da pricamo jeste taj sto znam mnogo slucajeva, sto iz licnog iskustva a i dosta mi je ljudi pricalo upravo identicne price koje se desavaju velikim svetskim studijima poput Naughty Dog-a i slicnih. Primetio sam da nigde niko ne spominje takve stvari, da se u medijima samo predstavljaju u najlepsem mogucem svetlu, kao je sve bajno i sjajno. Mislim da je situacija daleko od te i da bi bilo dobro da svi mi koji radimo u gejming industiji pocnemo da se budimo, da obelodanimo sve te lose stvari koje se evo vec godinama kriju ispod tepiha.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Iskustva sa gaming laptop-ovima Asmodeus ŠDK - Prenosni računari 15 21.9.2010 18:45
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Samsung SH-223 F, iskustva i utisci Night Shade Nosači podataka 3 18.5.2009 8:58
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com