Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2015, 0:17   #141
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

U Americi je Ono sto se ne uklapa (osim gameplay-a) je kakve veze neki crnci i irci imaju sa
Spoiler za ovim:
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 0:48   #142
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mafia III

TRAILER https://www.youtube.com/watch?v=jQI6Cq74HYo
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 0:50   #143
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Koji moj onda rade u glavnoj ulozi u Mafia 3, serijalu o Cosa Nostri?
Oni se ovde ocigledno bore protiv Mafije. Sada, zasto se igra i dalje zove Mafia, umesto 'Revenge of the swole black dude with a deep voice'.. To je drugo pitanje.

Gameplay izgleda bezveze, ali sto se price tice, tu treba ipak sacekati. Mafija jeste saradjivala sa crncima, tako da tu itekako moze postojati konekcija..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 1:09   #144
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Pa upravo to, to je GTA (ja i par random likova protiv ostatka grada), a ne mafia.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 1:36   #145
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Nadam se da grešim ali prosto... Nije to to.

Ostaviću samo ovo ovde...

Empire Bay (Mafia II)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 7:17   #146
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
U Americi je Ono sto se ne uklapa (osim gameplay-a) je kakve veze neki crnci i irci imaju sa
Spoiler za ovim:
Prouči malo, pa onda pričaj.

MAFIJA je decenijama sarađivala sa mnogima. Nije to bilo striktno između sebe.

Postojale su ozbiljne irske kriminalne organizacije, kao i crnačke bande sa kojima su šurovali u nekim trenucima.

Rasizam? Momci koji su u "priči" jesu rasisti i katolici, i uvek će za svoju decu i sebe izabrati nekoga italijanskog porekla, misleći da je to najbolje. Tako su naučeni i vaspitani.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 8:34   #147
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
+1 Igraj igru ako ti se igra, kao da je neko duzan da radi i izbacuje igre kakve pojedinci zele. Sve neko gledanje u pasulj, neko gatanje... ovo ne valja, ovo lose, ovo treba ovako, a ovo su morali ovako... a sve na osnovu 2 minuta gameplay-a.
Pojedine kao da neko tera na silu da igraju odredjene igre.
Mislim da većina ovde "kuka" na to što ovo zaista nema veze sa prethodnim igrama, za šta je više nego dovoljno ova dva minuta gejmpleja.
Zamisli igru koja se odvija na Marsu (u stilu DOOM 3, ili ovog novog, nadolazećeg) a nabudženog baju koji nosi rail-gun u jednoj, kalaš u drugoj, a bazuku ispaljuje zubima, tranžira sve što mrdne pred njim, prikažeš ćelavog sa bar-kodom na potiljku, imenom Agent 47 i igru nazoveš "Hitman 5: Mission Mars". O, da, igra bi mogla da bude ludo zanimljiva i zabavna, ali, jednostavno, nije HITMAN. U tome je čitava poenta.
Prve dve igre su imale onaj pravi mafijaški "šmek", prepun klišea, pisao ih je Daniel Vavra, 2KChech ih je pravio. Ovi likovi koji prave trojku nemaju veze sa njima. Bolje da su igru nazvali "True bandit" (po seriji "True Detective") ubacili neke vudu zezancije i igra bar ne bi skrnavila franšizu. Ovako je upokojena.
Da li će ogromna većina odigrati ovo i pored svega? O, da, ali retko ko (ili niko) će dati pare za ovo....
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 10:08   #148
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia III

Igra, koliko god bude bila dobra po gejmpleju, naići će na linč javnosti samo zato što koristi ovaj naslov.

Sa druge strane, da nosi neki drugi naslov, verujem da bi bila još jedna dobrodošla krimi igra pored GTA, Saints-a i Mafije...
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 11:19   #149
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Prouči malo, pa onda pričaj.

MAFIJA je decenijama sarađivala sa mnogima. Nije to bilo striktno između sebe.

Postojale su ozbiljne irske kriminalne organizacije, kao i crnačke bande sa kojima su šurovali u nekim trenucima.

Rasizam? Momci koji su u "priči" jesu rasisti i katolici, i uvek će za svoju decu i sebe izabrati nekoga italijanskog porekla, misleći da je to najbolje. Tako su naučeni i vaspitani.
Nemam ja sta da proucim,nego ti imas problem da razumes procitano.

Mafia je serijal o Cosa Nostri (pre svega o pojedincu u takvoj organizaciji), a ne kriminalnim organizacijama i bandama koje saradjuju sa Cosa Nostrom. Stvarno koliko je tesko shvatiti? Po toj logici mogli su da naprave i igru u kojoj igras kao policajac koji ganja Cosa Nostru i da je nazovu Mafia 3. Onda bi i GTA mogao da nazoves Mafia 3, jer i tamo si clan bandi koje saradjuju sa Cosa Nostrom... Drugim recima,i najjednostanvije moguce, ovo nije ono sto bi Mafia 3 trebalo da bude. Kako su i sami opisali
Spoiler za 0% Mafia , 100% GTA:
Mafia III follows the story of Lincoln Clay, a disenfranchised Vietnam veteran, returning from combat and looking for a home and a place to belong. Orphaned as a child, Lincoln at last achieves a semblance of family with the city's black mob, finding the surrogate father and brother he has longed for. But when Lincoln's new family is betrayed and slaughtered by the Italian mob, he becomes fixated on revenge and wages a brutal war against the Italians, disrupting the balance of power in the seedy underworld of New Orleans. As the story progresses, Lincoln allies himself with other criminals and builds an empire and a new family of his own that transforms the city
Takav zaplet imaju filmovi Stivena Segala i Cak Norisa

Iz aviona se vidi da ti i mnogi ovde nikad niste ni igrali Mafiu, ako ste je i igrali, niste je shvatili. Mafia 1 i 2 se ne bavi ******* rasizmom italijanskih kriminalaca! Ali uopste. Ni sekund.

Pre svega obratiti paznju na monologe Tommy Angela i Vita Scalette.

Poslednja ispravka: Al Capone (6.8.2015 u 14:40)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 12:06   #150
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia III

Pa ljudi na forumu su počeli da naslućuju da će biti vezano za rasizam.

Čisto sumnjam da će biti akcenat na tome, već možda bude samo pomena, a možda ni toga...

Da, nisam igrao Mafiju, i nisam je razumeo, ako sam je igrao. (ironija)
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 13:15   #151
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Oni se ovde ocigledno bore protiv Mafije. Sada, zasto se igra i dalje zove Mafia, umesto 'Revenge of the swole black dude with a deep voice'.. To je drugo pitanje.

Gameplay izgleda bezveze, ali sto se price tice, tu treba ipak sacekati. Mafija jeste saradjivala sa crncima, tako da tu itekako moze postojati konekcija..
Evo,neka priča,okruženje i likovi budu vanserijski ali onda i gameplay na pravi način sa malo ozbiljnijom notom kao i u prošlim naslovima treba da upotpuni taj doživljaj.
Ovo što su prikazali je stvarno žalosno,kao da je potpuno neka druga igra.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Al Capone (6.8.2015), Game fever (7.8.2015), Leonida (6.8.2015), markos807 (6.8.2015), NastyB (6.8.2015), pentraksil (6.8.2015)
Stara 6.8.2015, 13:36   #152
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Prosto ne znas odakle da pocnes, od automobila koji eksplodiraju na dodir, preko toga da je iskocio iz automobila u punoj brzini i nije mu nista, do toga da se bukvalno ukopao , tu gde je pao tu je i ostao ,fizika sta to bese
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
rendzer25 (6.8.2015)
Stara 6.8.2015, 14:22   #153
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Mafia III

Kao da su promasili serijal, gotovo da nema osećaja prethodnih delova. Mešavina Saints Row/GTA/Just Cause. Veze ovo nema, čista komercijala. Iz godine u godinu kvalitetne nastavke nekih legendarnih naslova možeš izbrojati na prstima jedne ruke.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Game fever (7.8.2015), rendzer25 (6.8.2015)
Stara 6.8.2015, 15:25   #154
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Ne zelim hate drugih korisnika na forumu, igra je tek najavljenja, mnogi glume ajde sta se cimate, igraj ako ti se igra bla bla...smekeri ali...

ovo je *****e.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 16:04   #155
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ne zelim hate drugih korisnika na forumu, igra je tek najavljenja, mnogi glume ajde sta se cimate, igraj ako ti se igra bla bla...smekeri ali...

ovo je *****e.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 16:12   #156
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Koji moj onda rade u glavnoj ulozi u Mafia 3, serijalu o Cosa Nostri?

Sta sa njima? Rivalske kriminalne organizacije. Navedi jednu scenu, ja se nesto ne secam. A kamoli da je bila prozeta ?!
Zato sto si promasio poentu i poruku prve dve igre. To svakako nije rasizam (ni rat),znaci ni u promilima. To nisu teme koje igra obradjuje. Ni u snu...
Nigde ne piste da su u glavnoj ulozi, koliko sam ja skuzio iz trejlera, on se obracunava sa njima.
Pa razni rasisticki nazivi za Irce i sa crnce, nije to svakako bila glavna tema ali se svakako oseti u attmosferi igre. Ja nisam ni rekao da je poenta prve dve igre u rasizmu i u ratu uopste kako ti tvrdis, vec da su ostali delovi imali i te teme.....tako da ne znam zasto je sada odjednom veliki problem sto toga i ovde ima i sto je mozda vise naglaseno......

@Stenmark

Upravo....Prica izgleda zanimljivo ali ako ostave ovako....bila bi jako velika steta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 16:22   #157
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Sta ste vi toliko lose skontali iz gameplayja sem nerealnih eksplozija pri dodiru i iskakanja u punoj brzini? Nakon toliko kritika verovatno ce to biti ispravljeno ili patchovano?

Tridesete su mi asocijacija na Mafia igre, ali s druge strane dosta perioda ima svoj smek koji moze biti obradjen. Vegas i New Orleans tih 60ih, 70ih, Miami 80ih. Verovatno je pogresno nazvati je ''Mafia'', ali nakon toliko godina i upropastenih naslova, Tomb Raider, Splinter Cell, Battlefield, COD, Hitman (itd itd) ne znam stvarno kako ste ocekivali da se neko odrekne ''Mafia'' brenda, samo iz postovanja prema starijoj publici. Ne svidja se ni meni takav razvoj, ali sad ovde da kukamo na 15 strana ne vidim koliko ima smisla.

Ne znam ni koliko je realno ocekivati da se tridesete obrade u sve 3 igre u razmaku od 14 godina. Vec slusam komentare tipa ''konacno modernije vreme'', ''nema smor tridesetih'', koliko publike izgubi zbog toga, verovatno ce jos toliko i dobiti zbog ljubitelja ovakve tematike.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 16:52   #158
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Brate, ti si kukao na 100 strana u GTA 5 temi samo zato sto ti se nije svidela voznja. Fan Mafije (sto ja nisam, iako postujem prve dve igre) ima opravdan razlog da rejdzuje, jer ovo definitivno nije pravljeno za njega..

Cekas toliko godina na najavu i dobijes.. ovo?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 17:30   #159
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Sta ste vi toliko lose skontali iz gameplayja sem nerealnih eksplozija pri dodiru i iskakanja u punoj brzini? Nakon toliko kritika verovatno ce to biti ispravljeno ili patchovano?
Previše se odmaklo u razvoju da menjaju/patchuju endžin igre, to bi oteglo izdavanje na 6 meseci minimum, a kad je lova u pitanju - Batman Arkham Knight...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Tridesete su mi asocijacija na Mafia igre, ali s druge strane dosta perioda ima svoj smek koji moze biti obradjen. Vegas i New Orleans tih 60ih, 70ih, Miami 80ih. Verovatno je pogresno nazvati je ''Mafia'', ali nakon toliko godina i upropastenih naslova, Tomb Raider, Splinter Cell, Battlefield, COD, Hitman (itd itd) ne znam stvarno kako ste ocekivali da se neko odrekne ''Mafia'' brenda, samo iz postovanja prema starijoj publici. Ne svidja se ni meni takav razvoj, ali sad ovde da kukamo na 15 strana ne vidim koliko ima smisla.
Slažem se za Tomb Raider, ne volim Battlefield ni COD, novi Hitman nisam igrao, ali Splinter Cell-u tu nije mesto. Conviction jeste bio grozan, ali Blacklist je odličan, jedino nedostaje onaj "stari" Sem Fišer i glas Majkla Ajronsajda, ali je igra odlična.

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Ne znam ni koliko je realno ocekivati da se tridesete obrade u sve 3 igre u razmaku od 14 godina. Vec slusam komentare tipa ''konacno modernije vreme'', ''nema smor tridesetih'', koliko publike izgubi zbog toga, verovatno ce jos toliko i dobiti zbog ljubitelja ovakve tematike.
Reč Mafia je - Italian (Sicilian dialect), originally in the sense ‘bragging’. Baš kao što ŽILETom nazivamo svaki brijač (Gilette je samo jako poznata firma), baš kao što ČAJem nazivamo sve (ne)biljno što se strpa u vruću vodu (a Čaj je biljka), da ne nabrajam dalje...
Dakle, Mafia je ITALIJANSKA COSA NOSTRA, sve drugo je organizovani kriminal, ko god da se "organizuje" na taj način. To je znao i Skorseze kad je režirao "Good Fellas", DePalma kad je pravio "Kuma", Serđo Leone "Bilo jednom u Americi". Nikad NIKO nije napravio film u kom se pominje MAFIJA, a da nije Cosa Nostra. Spajk Li je pravio more filmova o crnačkim krimosima i nikada nisi mogao da čuješ da se nazivaju "mafiozima". Niti su se nazivali "wise guys". Bilo je jedno kratko vreme kada su crnci "imitirali" Koza Nostru, ali su ih ubrzo izbacili tipovi sa kajlama, rep fazonom i naoružanjem omanje armije. Ruska ili albanska "mafija" su samo klišei organizovane bande, jer se tako lakše generalizuje za zatupljene amere. Ili za zatupljene uopšte.
Zato je ovo skrnavljenje ne samo igre, već i imena uopšte. Nadrndani lik koji kreće u osvetu uz pomoć tri-četiri lika i to se zove Mafija???? Pa, nisam znao da kada sam igrao Dragon Age ili Divinity Original Sin da sam, ustvari, igrao pretke mafije...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 17:46   #160
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Slazem se skroz, ali eto mozda sam oguglao pa se vise ni ne cudim.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mafia Che_ Akcione igre 549 3.9.2022 9:02
Mafia 2 Ocelot Akcione igre 3945 8.12.2021 6:58
Mafia II ne radi Oo Delete Kvarovi 6 9.2.2011 20:23
Problem sa igranjem Mafia 2, Just Cause 2, CODBO batacaki Grafika 1 13.12.2010 8:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com