Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2005, 14:59   #1
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Otišao sam (ni sluteći šta me tamo čeka) u Poštu da pošaljem prijateljici u Hrvatsku nekoliko CD-a. Kada sam došao na šalter i ljubazno pitao da mi zapakuju to, počela su pitanja ("tipa CIA, snajka, CIA"):

- gde ovo šalješ
- kome šalješ
- zašto šalješ
- šta je unutra, etc

Slagah (misleći da će to pomoći) da su to CD-ovi na kojima su slike (da baš ne kažem da se radi o mp3 muzici).

Onda je počela standardna procedura šetanja po šalterima i kupovine različitih modela i oblika koverata. U međuvremenu saznajem da će to morati da se i carini, pa da će me slanje 4 cd-a u Hrvatsku koštati oko 600 dinara. OK, prelazim i preko toga. Posle nekih 40 minuta upućuju me na prvi kontrolni punkt gde treba da popunim obrazac za carinu. Tamo me (samozadovoljni namršteni radnik) dočekuje i likujući mi objašnjava kako za fotografije ne treba carina ... ali kad sam mu objasnio da su to digitalne fotografije narezane na CD, počinje da urla "rekao si mi da su fotografije!".

Već pomiren j*****m geografskom dužinom i širinom na kojoj živim samo mu rekoh "gospodine, to je digitalni zapis, znate 0 i 1, to postoji danas" ... i odoh.

Naravoučenije: nema ga

Poslednja ispravka: Sasa (13.12.2005 u 3:15)
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 17:52   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Ništa novo, nažalost.Međutim, meni nisu jasni ti kriterijumi.Recimo, ako nešto lično nosiš, onda nema nikakvih problema, niko i ne gleda šta imaš na diskovima koje nosiš.Recimo, jedan moj ortak je odneso cirka 500 diskova punih mp3 muzike i domaćih filmova u Švedsku (on inače tamo živi, a ovde dođe na odmor i da pokupuje muziku ), doduše ne odjednom, već iz 5-6 puta, ali opet to je 100 komada diskova i nikad mu niko nije pravio ni najmanji problem, niti pitao šta je sa diskovima.Ali zato kad trebaš nešto da šalješ, ko da šalješ CD bombu . U svakom slučaju, najbezbolnija, ali i najskuplja varijanta je da se cd-ovi pošalju preko DHL-a, a druga nešto jeftinija je da ta prijateljica dođe lično po te diskove.Niko joj neće praviti problem kada ih bude prenosila preko grane.Zvuči paradoksalno, ali kada se setiš gde živiš, ne i nemoguće.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 18:06   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Ja sam slao diskove sto puta i pitali su me šta tu ima samo jednom, kad sam njima dao da ih zapakuju. Znači:

1. Ušao si u pogrešnu poštu
2. Drugi put sam spakuj i spremi za slanje, umesto što njima daješ

I pitaj ih da li oni tako pitaju i druge ljude šta ima u kovertama kad im predaju...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 14:17   #4
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Thanx narode na idejama ... sad sam skapirao da ću da zapakujem sam i da uvalim nekom drugom da pošalje kao fotografije ... nadam se da niko na otvara te pakete ...
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 23:13   #5
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Moji su ljubazni uglavnom, ponekad mrzovoljni i umorni ali skoro uvek su miroljubivi.
Slao sam i primao CD-ove raznog sadržaja više od nekoliko puta, nikad me ništa ne pitaju osim standardne procedure, popuni, daj lovu ...

Imam razumevanja za ljude koji rade na takvim frekventnim mestima, nikad ništa ne pričam i ne objašnjavam dok me ne pitaju a i onda sam ljubazan i strpljiv. Ako već mora pomažu objašnjenja tipa: Slike dece za svastiku. Nešto za taštu, gnjavi me, evo pogledajte...

Samo opušteno, šta misliš kako je njima s obzirom kakav smo narod.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 1:26   #6
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Citat:
Proxima kaže:
Thanx narode na idejama ... sad sam skapirao da ću da zapakujem sam i da uvalim nekom drugom da pošalje kao fotografije ... nadam se da niko na otvara te pakete ...
Ako sam upakujes, trazice ti da raspakujes na licu mesta, pre slanja....
Jedino da ih stavis u obicnu kovertu, u 2 presavijena A4 tabaka, pa ako prezive - prezive
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 2:10   #7
zleetherius
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 169
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

nemaju nikakvo pravo da kontrolisu sta je na tim cd-ovima. iako otvore (mda ne verujem koga boli q*ac da gleda sta imas na njima i da li je to legalno)
zleetherius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 2:45   #8
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Meni su trazili da otvorim extra upakovani inkdzet kertridz
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 13:40   #9
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Wink Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

Nažalost, u koverat ne može jer dvd sa kovertom teži oko 23-24 grama, a dozvoljena težina je 20 grama ...

Šta da vam kažem ljudi: "CIA, snajka, CIA"
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 14:24   #10
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Srbija i 21.vek ... ili "šumari, dođite na ..."

5-6 puta sam slao u obicnoj koverti po dva ili nekad cak i tri DVD-a za Nemacku.Nikad mi nisu pravili problema i nije bilo skupo.Jedino sto zahtecaju da bude otvoreno i da im pokazem sta je unutra ali kad vide samo zalepim i gotovo
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com