Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2013, 11:44   #1
Rollback
Novi član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

Evo jedno neobicno pitanje koje, vec izvesno vreme, ne mogu da izbijem iz glave.
Na koji nacin baterija moze prouzrokovati kvar na komponentama, tacnije, Grafickoj i napajanju i moze li uopste ona biti uzrok takvog kvara!??
Rollback je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 11:46   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

Ne vidim kako bi bila razlog. Baterija omogućava da se podešavanja sačuvana u BIOS-u zadrže i to je to.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 11:53   #3
Rollback
Novi član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

To i ja razumem a imao sam i iskustva sa slabljenjem baterije pa mi nije otkazivala neka komponenta zbog toga, ali kako razumeti to kada takvu dijagnozu daje covek koji drzi servis!?
Rollback je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 12:14   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

Citat:
Rollback kaže: Pregled poruke
To i ja razumem a imao sam i iskustva sa slabljenjem baterije pa mi nije otkazivala neka komponenta zbog toga, ali kako razumeti to kada takvu dijagnozu daje covek koji drzi servis!?
Bolje počni priču od početka, a ne od kraja Šta je crklo, gde je problem itd
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 17:15   #5
Rollback
Novi član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

Hajde da krenem od pocetka: naime, jednoj zeni se pokvario racunar: zamrzne se ekran, brljavi grafika (kao da Color Quality spadne na 16 bit a nekad se javljaju kockice raznih boja), restartuje se... ali sve to u nekim neodredjenim intervalima! Obicno, dok sam ja bio prisutan, samo zamrzne ekran iz cega nisam mogao tek tako saznati za kvar graficke karte. Ona nije bas umela da mi objasni sta se desava (slabo razume i sta ocima vidi ) ali iz price drugih koji su videli te simptome, naslucujem da je, mozda, i graficka ali sam to uzeo sa dozom rezerve uz mogucnost da uzrok moze biti i napajanje.
Ipak, odlucimo se za zamenu napajanja - posto sam zvanicno otkrio da je neispravno, i graficke - posto sam sumnjao da je napajanje prouzrokovalo trajno ostecenje na njoj i jos neke komponente koje je ona dodatno trazila. Uz sve moje muke, ugradim joj sve to i otkrijem da nova graficka ne funkcionise sa tom maticnom inace je graficka CPI-E kao i slot ali jednostavno, nije davala znake "zivota".

Pre nego sam krenuo da je vratim, ona me pita cemu sluzi graficka. Ja joj objasnim i kada je cula da se sa dobrom grafickom mogu terati i dobre igre, pitala je ima li neka druga memorija. - Ima, RAM. - Cemu to sluzi? - Objasnim cemu sluzi... - e to da mi kupis! - Dogovoreno!
Kad sam vratio graficku, covek proveri i vidi da je ispravna pa je trazio da mu donesem kuciste da ga on istestira i vidi sta ne valja jer je sumnjao da je ja nisam dobro postavio u leziste, na sta nisam imao nikakvih izgleda da mu ga donesem (razlog nebitan) pa odlucih da joj umesto graficke kupim 2GB RAM-a a za graficku, da se ona snadje. Nakon ovoga, zamolim drugara da joj on odnese kuciste u servis, ovog puta taj ga odneo u neki drugi, otkrije da je graficka neispravna, zameni je i kaze mu serviser da je najverovatnije baterija uzrok tog kvara graficke i izgleda mu je zamenio i bateriju!??

Kao sto rekoh, i ja sam imao problema sa baterijom, ali nikad mi nije zbog toga otkazivala neka komponenta na racunaru. Jedini problem, koji mi je prouzrokovala, je to sto je sistemsko vreme i datum vracen na fabricko podesavanje i koji sam ja resavao za nepun minut (svaki put po dizanju sistema). Dok mi nije dosadilo pa kupio novu.

Problem je, dakle, resen! Resen je sa zamenom graficke i napajanja, a razlog zasto sam postavio temu jeste da "cujem" i misljenje drugih - iskusnijih jer sad, po prici ovog mog druga ispade da sam se ja dzaba cimao oko toliko delova kad je problem bila jedna mala baterijica!?
Rollback je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 17:22   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

jedini način da proveriš je da vratiš stare delove i da vidiš dal će da radi.. u svakom slučaju ispao je bolji majstor jer je popravio kvar...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 17:53   #7
Rollback
Novi član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

Ne verujem da bi se sad vise cimala oko toga. Njoj je bitno da racunar vise ne pavi problema a pretpostavljam i da veruje da je covek resio problem sa zamenom baterijice. Ali ako bude tvrdila to, predlozicu joj mali test jer je stara graficka kod nje, staro napajanje kod mene... za bateriju, ne znam da li je ovaj drug sacuvao.
Rollback je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 18:04   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

dešavalo se par čudnih stvari i sa baterijama, pisano je na forumu..u svakom slučaju problem je rešen..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 20:06   #9
Rollback
Novi član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

Da, problem je resen ali jos nisam nacisto kako to baterija regulise rad graficke?
Nasao sam jednu temu sa tim problemom ovde ali ovde tip jednom kaze da se nije culo pistanje a posle kaze da se cuje beep pri paljenju. Mozda vidi razliku izmedju pistanja i beepanja!

Na ovom nije se culo pistanje ali slike nije bilo samo sa novom grafickom a kad sam vratio staru, bilo je samo se vremenom kocila slika, restartovao racunar pa plavi ekran, razmestala rezolucija i td.

U mom slucaju je, dakle, bilo slike sa starom grafickom samo je vremenom zezalo to kocenje restartovanje...

E sad, napajanje je kod mene, otvorio sam ga i video 5-6 nabreklih kondenzatora... neki iscureli.
Rollback je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2013, 20:19   #10
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li je zbog problema sa baterijom biosa moguc hardverski kvar!??

Mozda je serviser malo "lupio", da uzme koju kintu vise ? Podseca me na dobrog "autoservisera". Zasto 1, kad mogu 2 dela.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa monitorom Rocker Kvarovi 840 3.11.2023 13:42
problem sa laptop baterijom vsakos Kvarovi 3 17.9.2012 0:59
Dva problema sa internetom simke85 Internet usluge 0 4.6.2012 16:48
Problem sa baterijom i punjenjem (MSI Wind U135) Geomaster Prenosni računari 0 29.4.2012 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com