Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2011, 21:03   #1
Nemanja Inc
Član
 
Član od: 30.4.2010.
Lokacija: Prijedor
Poruke: 125
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 25 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemanja Inc Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja Inc
Arrow Računarske mreže-Vrijedi li se posvetiti?

Prije teme samo da se prestavim u nekoliko rečenica:Znači zovem se Nemanja i student sam treće godine,smjer poslovna informatika.U osnovi studiram ono što mi je glavni hobi .Već određeni period razmišljam kojoj bi se oblasti informatike posvetio.U osnovi cilj mi je da se specjalizujem za ono što je najtraženije na tržištu-prvenstveno zbog eventualnog dobijanja posla.

I sad stižemo do cilja ove teme:Ovaj semestar dobio sam predmet računarske mreže,stvarno mi je zanimljiva materija koju sad učim i ozbiljno razmišljam da joj se ozbiljnije posvetim i van predavanja.Znam da je dosta osoba sa ovog foruma u IT sektoru i zato vas pitama li se isplati posvetiti se računarskim mrežama?Da li je to zanimanje perspektivno i traženo ovdje na Balkanu ali i u svijetu?

P.S:Ko je voljan pomoći bio bih mu zahvalan i na nekoliko korisnih linkova od kud bih mogao da počnem učiti o internetu,računarskim mrežama,mrežnom hardveru,softveru,protokolima na mreži i sl

Unapred hvala.
Nemanja Inc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 14:21   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Računarske mreže-Vrijedi li se posvetiti?

Naravno da se isplati, naročito sad u ovo doba kada se telekomunikacije i mreže spajaju u jedno.

Linkove ne znam, ali na višoj elektrotehničkoj u Beogradu imaju odlične kurseve iz mreža u okviru redovnih studija, jače nego na ETF-u na primer (makar na redovnim studijama, ne znam za master). A tu su i razni Cisco kursevi.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 14:50   #3
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Računarske mreže-Vrijedi li se posvetiti?

Vredi naravno,doduse banke izrabljuju za sitne pare u poredjenju sa radnim vremenom i odgovornoscu samog posla ali dobar poznavalac Cisco sistema ima lepu platu sto u svetu sto kod nas....

Mada mislim da dosta 'igra' to da li te privlaci takav posao,kreativnost i ne dolazi bas do izrazaja,mnogo repeticije i mesta za gresku,zamorna tematika,velika odgovornost,gomila kvarova i tesko provaljivih propusta,kratki rokovi,veliko opterecenje i rad pod pritiskom.... - to je u principu u celoj oblasti informatike boljka ali kod mreza je to po meni najvise izrazeno,govoreci na osnovu informacija koje sam ja dobijao od ljudi iz te struke

Upoznaj se dobro sta znaci raditi kao mrezni administrator i gde,pa ako mislis da ti odgovara samo napred,jer para tu ima svakako,za to ne brini....
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Administracija i nadgledanje mreže? mr.no. Operativni sistemi 6 18.2.2009 1:08
Šta je ADSL? Kako radi ADSL? Struktura DSL mreže..... JovanK Internet tehnologije 9 16.7.2007 12:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com