Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: idem redovno u bioskop
da 25 18,80%
ne 108 81,20%
Glasova: 133. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2007, 22:51   #1
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Ovako, licno sam veoma zabrinut za jednu veoma pozitivnu stvar 20 veka - naravno bioskope! Mozda sam staromodan, ali bioskopski ugodjaj nista ne moze da nadoknadi, a ovi novi klinci kao da nikad nisu culi za njih. Ako je odlazak u bioskop sveden samo na " Fest " onda za gore naveden naslov postoji samo jedan odgovor. Ljudi krive samo pirate, sto je mozda delimicno tacno, ali ja mislim da smo se prolenjili, tesko je spakovati se i otici do najblizeg bioskopa i odgledati film na najlepsi nacin - na platnu. Ma secam se kad sam sa starijim bratom prvi put otisao u bioskop, ma bio je to dogadjaj veka (sad sam totalno navucen na filmove, a krivac je upravo taj odlazak),jos u Sapcu postji samo jedan bioskop, a kad sam isao kod tetke u BG, ma za pet dana, isao sam na deset projekcija! Sta se to desava? I da, idete li u bisokope?
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 23:42   #2
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ja i ne bas. Zadnje sto sam gledao je bio "Da Vincijev kod" dok je bio aktuelan. Nije problem u volji da ja odem, vec ova danasnja besparica nikako ne dozvoljava da odvojim $ za to.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 23:43   #3
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Po meni licno bioskop je otisao u aut,licno nisam bio veoma dugo u bioskopu,a i poslednji put kad sam bio isao sam sa skolom da satro gledmao onaj film Kad cveta limun zut...
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 0:06   #4
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ista prica^^^i to su nas na silu terali, na pola filma svi se pokupili i napustili bioskop,kao ovo je dosadno,gledao sam...i tako.

To je prblem koji se vuce duzi niz godina kod nas, a pogotovo zbog porasta piraterije,gde ljudi nabave novitete sa svetskog trzista i u opste ih nezanima da odu do bioskopa da pogledaju to opet i plus da placaju kartu za koju mogu da kupe nove filmove.

Ali ja mislim da nema nista bolje od gledanja filma u bioskopu , drugaciji je osecaj kad je taj ambijent,uzmes kokice,zavalis se i uzivas na snkimku na velikom platnu.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 0:35   #5
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

plus gadjas ljude iz prednjih redova! sala mala.
ali cena piratskog DVD-a je prilicno slicna bioskopskoj karti, a kvalitet snimka je daleko losiji od onog sto se gleda na platnu, zar ne?
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 1:04   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Nemoj uzeti bioskopski snimak nego kopiju originala pa će biti dobra slika. A i možeš da gledaš više puta za iste pare, a u bioskopu samo jednom.
Ovi "matorci" što se sa setom sećaju prepunih bioskopskih sala, treba da se pomire sa time da se zapravo ne sećaju kvaliteta bioskopa i filmova već druženja i atmosfere. I ja recimo pamtim Sega klubove devedesetih samo po najboljem jer je tu stalno bilo dobro društvo, mlatio se Mortal Kombat itd. a objektivno, u pitanju su bile rupe gde smo kvarili oči na EI televizorima i ostavljali pare u doba besparice.

Elem, ne idem u bioskope zato što ne volim da gledam nešto okružen buljukom ljudi, ne volim da slušam glupe komentare klinaca, da me deru pred ulazom za sokove, da se guram u gradskom prevozu gde zimi mogu da pokupim samo neki virus, a leti smrad. Kućne projekcije su zakon. Mogu da gledam sam, mogu da gledam u odabranom društvu, mogu da pauziram kad hoću, odem da jedem, odem u WC, vratim scenu koju sam propustio itd. Prema tome, sutra da nestanu svi bioskopi, apsolutno me ne bi dotaklo. A to da je najlepši način "na platnu", kod nas nije. Filmovi titlovani krzavim slovima od pre 40 godina, zvuk koji je ili nikakav ili prebudžen, glava u istom položaju u trajanju celog filma... neka hvala. Ko voli nek ide, ima nas što više volimo da gledamo dobru DVD kopiju na televizoru

A da, iz nekog razloga kad odgledam film u bioskopu, do sutra zaboravim 90% sadržaja filma, što mi se ne dešava pri kućnom gledanju. Još nisam utvrdio razlog ovog nesvakidašnjeg fenomena.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 1:12   #7
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
poslednji put kad sam bio isao sam sa skolom da satro gledmao onaj film Kad cveta limun zut...
I ja sam tada zadnji put bio...
Ne idem u bioskope jer mi to dođe nekako dosadno a mnogo je lepše gledati kući, možeš da pauziraš, pogledaš neku scenu više puta, da legneš k'o čovek i tako to.
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 1:13   #8
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Nemoj uzeti bioskopski snimak nego kopiju originala pa će biti dobra slika. A i možeš da gledaš više puta za iste pare, a u bioskopu samo jednom.
Ovi "matorci" što se sa setom sećaju prepunih bioskopskih sala, treba da se pomire sa time da se zapravo ne sećaju kvaliteta bioskopa i filmova već druženja i atmosfere. I ja recimo pamtim Sega klubove devedesetih samo po najboljem jer je tu stalno bilo dobro društvo, mlatio se Mortal Kombat itd. a objektivno, u pitanju su bile rupe gde smo kvarili oči na EI televizorima i ostavljali pare u doba besparice.

Elem, ne idem u bioskope zato što ne volim da gledam nešto okružen buljukom ljudi, ne volim da slušam glupe komentare klinaca, da me deru pred ulazom za sokove, da se guram u gradskom prevozu gde zimi mogu da pokupim samo neki virus, a leti smrad. Kućne projekcije su zakon. Mogu da gledam sam, mogu da gledam u odabranom društvu, mogu da pauziram kad hoću, odem da jedem, odem u WC, vratim scenu koju sam propustio itd. Prema tome, sutra da nestanu svi bioskopi, apsolutno me ne bi dotaklo. A to da je najlepši način "na platnu", kod nas nije. Filmovi titlovani krzavim slovima od pre 40 godina, zvuk koji je ili nikakav ili prebudžen, glava u istom položaju u trajanju celog filma... neka hvala. Ko voli nek ide, ima nas što više volimo da gledamo dobru DVD kopiju na televizoru
Delimicno si u pravu.
U pravu si, da se kod kuce osecas komotnije, da uzivas.
Nisi u pravu da je bolje gledati na tv-u nego u bioskopu, jer -
1. Postoje neki kvalitetni bioskopi gde je uzitak zaista dobar, nije da reklamiram ali recimo Tuckwood Cineplex, recimo kad idem, onda samo tamo i idem da gledam, ostalo nije to to.
2. Dok ti sacekas da izadje DVD kopija, mora mnogo vremena da prodje, Ovako za iste pare odma pogledas film koji je zaista kvalietno prikazan.
3. To sto mi Srbi u globalu volimo pre da pogledamo piratski film koji je katastrofalno snimljen, sav mracan, cesto i sa losim titlom i zvukom, pre nego sto izadje u bioskopu, to je sasvim druga prica. Pa sta mislite sto se proizvodjaci kucnih bioskopa razbijaju od prodaje...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 1:18   #9
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Delimicno si u pravu.
U pravu si, da se kod kuce osecas komotnije, da uzivas.
Nisi u pravu da je bolje gledati na tv-u nego u bioskopu, jer -
1. Postoje neki kvalitetni bioskopi gde je uzitak zaista dobar, nije da reklamiram ali recimo Tuckwood Cineplex, recimo kad idem, onda samo tamo i idem da gledam, ostalo nije to to.
2. Dok ti sacekas da izadje DVD kopija, mora mnogo vremena da prodje, Ovako za iste pare odma pogledas film koji je zaista kvalietno prikazan.
3. To sto mi Srbi u globalu volimo pre da pogledamo piratski film koji je katastrofalno snimljen, sav mracan, cesto i sa losim titlom i zvukom, pre nego sto izadje u bioskopu, to je sasvim druga prica. Pa sta mislite sto se proizvodjaci kucnih bioskopa razbijaju od prodaje...
Slazem se sa Neo-m, i jos nesto nisam matorac, 20god. Samo pokusavam da utvrdim sta se to desava sa bioskopima? i onda kazu da suzbiju pirateriju, neka privuku ljude u bioskop, pa ce da vide koliko ce da opadne prodaja pirata!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 1:28   #10
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Elem, ne idem u bioskope zato što ne volim da gledam nešto okružen buljukom ljudi
Taj buljuk je isti kao ti, barem po ukusu o kinematografiji.

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
ne volim da slušam glupe komentare klinaca
Odnosi se na prethodnu konstataciju

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
, da me deru pred ulazom za sokove
može da se uđe i sa značkom crvenog krsta ako naletiš na pravog

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
da se guram u gradskom prevozu gde zimi mogu da pokupim samo neki virus, a leti smrad.
Probaj da se prošetaš sa osobom suprotnog pola i obavezno promeni čarape.

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Mogu da gledam sam, mogu da gledam u odabranom društvu, mogu da pauziram kad hoću, odem da jedem, odem u WC, vratim scenu koju sam propustio itd.
Mora da si pravi ljubitelj filma kada te bešika natera da ostaviš zamrznutu scenu a ne pojedini detalj u filmu.

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Prema tome, sutra da nestanu svi bioskopi, apsolutno me ne bi dotaklo.
Ni mene kada bi nestalo tvojih komentara...

Poslednja ispravka: VojaM (24.2.2007 u 11:26)
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 3:01   #11
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Dozivljaj dobrog filma u dobrom bioskopu sa kvalitetnim ozvucenjem moze da se meri samo sa skupim kucnim bioskopom (DVD, veliki TV, surround risiver sa adekvatnim zvucnicima). Ako mozete da se zadovoljite losom slikom sa divx-a i zvukom iz nekih "plasticnih" zvucnika.... svaka cast. Onda isto tako mozete da tvrdite da je hamburger dobra hrana, ok mozes da ga pojedes sa nogu i neces biti gladan ali zna se sta je dobra klopa.

BTW. Cuo sam na nekom radiju da BG treba da dobije (gradi se) nekoliko multipleksa. ima li neko vise inormacija?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 3:43   #12
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Eee, to su bila vremena... Moj prvi film je bio "Džordž iz džungle". Gledao sam ga sa 6 godina. Sećam se da je ćale odveo mene i brata da gledamo a nije bilo ni do pola popunjena sala.

Nego, prije koju godinu (koliko je sati, ne pali mi se mozak) je taj bioskop (jedini u gradu) zatvoren i od tad nemamo nigde da javno odgledamo neki novi film. Opština je nešto obećavala ali ništa od toga. Umesto bioskopa je sada Trocadero "diskać", tobož najbolje opremljena diskoteka na Balkanu...

Poslednja ispravka: hacker_aca (24.2.2007 u 13:52) Razlog: piše se Dž a ne Dz... :)
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 4:00   #13
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Odlazak u bioskop ne razdvajam od recimo odlaska u pozorište, ok može to da bude snimak super iz svakog ugla, da vidiš šta se dešava i oko predstave,ali jednostavno ostaješ hendikepiran za osećaj. To nema veze sa nostalgijom, jednostavno to nije to....kao što posmatranje eksponata u muzeju i gledanje postavke na sajtu ne može da se uporedi. Imamo mnogo više čula nego što smo u stanju u tom trenutku da ih podredimo.
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 4:07   #14
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Smile Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ovo sto se desava sa bioskopima u dgragoj nam Srbiji je bruka! Zasto? Pa uzmimo za primer Nis. Pola bioskopa ne radi, u stvari kako sam cuo radi samo jedan a i on je hhhhmmmm, da ne budem totalni pesimista reci cu polu pun.
Ostali su ili u nekom strajku ili jednostavno nemaju vajde od projekcija jer nema publike.

Bioskopi u Srbiji nisu prazni samo zato sto covek za 200-250 dinara moze kupiti DVD sa filmovoma u DivX formatu na svakom cosku (doduse, katastrofalnog kvaliteta, jer sta prosecan Srbin zna, njemu je vazno da se vidi kakva-takva slika na ekranu i da cuje kakav-takav zvuk, makar to bilo krcanje i zujanje ), vec i zato sto su pojedini bioskopi u jako losem stanju, da ne kazem prave ruine! Sedista prljava i pocepana, platna isto tako, projektor s' kraja 60-ih, ozvucenje iz nekih kantica i ostalo! Nisu samo pirati krivi za slabu posecenost bioskopa, da bi se privukla publika mora se uloziti novac u obnovu i rekonstrukciju bioskopa, nabavku nove opreme i sl. a za to se, kazu, nema para. I tako se vrtimo unutar zacaranog kruga iz koga ne mozemo da izadjemo, jer da bi se doslo do para, mora se imati posetilaca, a da bi se imalo posetilaca mora se nesto uloziti u renoviranje bioskopa kao bi se isti privukli, za sta se, opet, nema para.

Ja pripadam mladjoj generaciji, ali to ne znaci da zelim samo da gledam filmove kod kuce na racunaru ili na TV-u (sam ili u drustvu), smatram da je mnogo bolje otici do bioskopa sa devojkom ili nekim drustvom i zajedno uzivati u filmu, jer je feel totalno drugaciji, lepsi, samo bioskopi imaju tu harizmu i taj smek koji garantuje uzitak i dobru zabavu. A ovako se izlazak svodi samo na dzonjanje po kaficima, klubovima ili eventualno diskotekama. Dosadi brzo, zar ne? Jos se posle izlaska iz bioskopa ima neka "zvaka" za muvanje cure, hehe!
Nego, da ne duzim dalje, prilicno je kasno, mislim da je sustina shvacena, bioskopi su nam preko potrebni (kako za starije tako i za mladje generacije), bili su deo proslosti, deo su sadasnjosti i iskreno se nadam da ce ostati deo buducnosti radi opsteg dobra svhi nas!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 4:20   #15
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ja nisma usao u bioskop jedbo 1-2 godine,ali ne zato sto ne zelim,nego zato sto kod nas bioskop jednostavno ne radi,i mnogo mi je zao zbog toga,jer epski spektakli recimo nikako ne mogu na pravi nacin da se dozive kuci na 19-tici,srednje zalosnom zvuku i tu i tamo dobroj slici,ali zato u Bioskopu...
EDIT:Mislim da je resenje privatizacija bioskopa,jer kad bioskop bude necije vlasnistvo,taj neko ce da naravno poboljsa uslove,priazuje extra filmove,jer na kraju krajeva samo tako i moze da dodje do zarade...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 8:11   #16
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ja sam do pre godinu dana redovno isao u bioskop... i to u "Vilin Grad" (koji je kao naj bioskop u nisu), i voleo sam da idem. To sto je platno vise crno nego belo mi nije smetalo jer sam mislio da tako treba da bude! I pravo da vam kazem uzivao sam da odem sa dobrim drustvom, ali sve se to promenilo na prolece 2006. ... Otiso sam u Beograd, kod sestre, pa naravno nisam mogao da propustim odlazak u neki bioskop. Otiso sam u "Tuckwood" (ako se tako pise), i osetio sam pravo blazenstvo kad sam seo u one stolice... ocu da kazem fotelje. Platno je bilo belo. Zvuk se prostirao po celoj hali... Taj osecaj je ucinio da mi ni ne smeta sto je film bio bezveze (za moj ukus), inace gledao sam Da Vincijev Kod. EH posle toga je tesko otici u nis u bioskop "Radnik" ili "Park" ili "Vilin Grad" jer brate: zivot ti se smuci kada primetis da je slika okrenuta na stranu, kada shvatis da je stolica sva probusena, kada te zabljesne mobilni idiota koji zaborave da ga iskljuce.... E to mi je ubilo zalju da odlazim u bioskop.....
Al evo sad sam u sredu iso sa skolom da gledamo "Boj na Cegru" misleci da je to donekle dobar akcioni fil i da vredi 100 dinara koje sam potrosio. Ali brate... u filmu ima 25 glumca koji medjusbno razmenjuju uloge. Turci nose one novogodisnje kapice ("Deda Mrazove kapice"), sto je kao prikriveno blur scenama! Put po kom prolazi neka devojka na pocetku filma je skroz ugazen od auta. Tacno se vide tragovi guma... Plus sa leve strane tesko primetna jedna najlonska kesa....Znaci jad i beda! Ovo me je nateralo da vise nikad ne odem u Bioskop u Nisu....
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 10:02   #17
Vuckovic Veljko
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: Paradise city
Poruke: 240
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ne idem cesto u bioskop i mislim da sve manje ljudi i ide u bioskop.Smatram to za losu naviku ali sta ces ljudima je jeftinije da uzmu film i pogledaju ga kod kuce.
Vuckovic Veljko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 11:22   #18
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
taximetar kaže: Pregled poruke
Probaj da se prošetaš sa osobom suprotnog pola i obavezno promeni čarape.

Mora da si pravi ljubitelj filma kada te bešika natera da ostaviš zamrznutu scenu a ne pojedini detalj u filmu.

Ni mene kada bi nestalo tvojih komentara...
Au al me nakrpi

Zaboravio sam da spomenem kako se najekstremniji ljubitelji bioskopskih projekcija ponekad ponašaju kao pripadnici nekog kulta, što takođe doprinosi negativnoj slici bioskopa.
A poznato je kako radi grejanje u nekim domaćim bioskopima, pa bešika predstavlja bitan momenat u celoj priči.

Citat:
Taj buljuk je isti kao ti, barem po ukusu o kinematografiji.
U najvećem broju slučajeva, kada je u pitanju holivudska komercijala, dobar deo publike čine osnovnoškolci koji često nemaju pojma šta gledaju i što su tu uopšte, osim da prave buku i žvaću/mljackaju/srču.
Kad sam gledao SW Episode 3 u Takvudu pre nekog vremena, ceo red iza mene je zauzela ekipa nekih desetogodišnjaka (po slobodnoj proceni) koja je tu došla posle škole. Kako je to uticalo na filmski ugođaj, možeš samo da pretpostaviš.

Citat:
Moj prvi film je bio "Dzordz iz dzungle". Gledao sam ga sa 6 godina. Sećam se da je ćale odveo mene i brata da gledamo a nije bilo ni do pola popunjena sala.
Ahaha, to je još i dobro
Neki nastavak Betmena (Returns valjda), bioskop Jugoslavija na Novom Beogradu, '95 ili '96, nas troje u celoj sali, gledamo ko kod kuće
Mada pamtim kao kroz maglu kraj osamdesetih i pune bioskope, al bio sam mali pa se ne sećam detalja...

Poslednja ispravka: voodoo_ (24.2.2007 u 12:18)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 11:55   #19
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Kada idem u bioskop onda je to obavezno u društvu devojčice. Onda, nekako, svi ti propusti tenhičko-komforno-kvalitativne prirode brzo padaju u vodu. Ma ni "suptilno" iseckavanje jedne trećine filma mi tada više deluje dražesno, nego što je sramno. Ah, magični su ti bisokopi. Bar više nego što su tragični.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 12:45   #20
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Nažalost, ne idem redovno u bioskop iz više razloga. Neke od njih su već pomenuli voodo i AMG. Priča o kvalitetnom ugođaju u bioskopu važi isključivo za Beograd (ispravite me ako grešim - nemam informaciju da još negde postoje bioskopi sličnog kvaliteta). Rodom sam iz Valjeva koje je do pre desetak godina imalo dva bioskopa - "Central" i "Dom kulture" (koji je ujedno bio i pozorište). Otprilike u to vreme "Dom kulture" je renoviran i zbog slabe posećenosti zatvoren za filmske projekcije (ruku na srce, 700 mesta bi teško bilo popuniti i u Beogradu). Znači ostaje samo "Central". Problem je u tome što je "Dom kulture" daleko udobniji i prijatniji samim tim jer je i novijeg datuma. "Central" je zapravo predratni bioskop u kojem se filmovi puštaju na projektorima koji kao pogonsko gorivo koriste uljane šipke, a za ozvučenje se koriste dve horne koje su davno odsvirale svoje. Sedišta su taman toliko tapacirana da se može izdržati tih dva sata koliko prosečno traje projekcija. Jedini izvor grickalica je jedan Rom ispred bioskopa koji je biznis nasledio od oca (i njega se sećam još kao klinac). Poslednji put kada sam tamo bio nije bilo grejanja, a prilikom zamene rolni u sred filma (što se radi ručno), majstor je otfikario desetak minuta (što se redovno dešava). Pošto se u tom intervalu desilo nešto bitno, jedva sam do kraja filma uspeo da skapiram šta se zapravo dogodilo...

I kako da čovek ode ponovo u taj bioskop, pitam ja vas? Pa naravno da će svaki filmofil koji iole drži do sebe pazariti na kredit veliki TV, DVD plejer, A/V risiver i 5.1 sistem i manuti se ćorava posla.

@Magneto
E tu već ne pričamo o odlasku u bioskop zbog samog filma...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
VR kacige i 3D naočare - prošlost ili budućnost?! Rocker Grafika 7 4.2.2006 18:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com