Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: idem redovno u bioskop
da 25 18,80%
ne 108 81,20%
Glasova: 133. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2007, 0:20   #61
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
...a i ta devojka ce se lepse osecati kada malo prodje kroz grad, jer zar nije malo sumnjivo: e ajmo u sobu da gledamo film, ugasi svetlo da bi biolje videli... + oslobodis se matoraca!!!
......
Naravno da je sumnjivo al niko je ne tera

Voleo bi se ja proshetati nekad do bioskopa, odgledati dobar film , al ovde ulaznice se nelade ispod 200-300 dinara ...... a moj standard je ni manje ni vishe nego studentski eeee, mi studenti i bogu smo teshki

Poslednja ispravka: freeminder (28.8.2007 u 0:21) Razlog: dopuna :)
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 1:00   #62
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Pa uporedimo to sa recimo sa restoranom. Svako moze da napravi sebi nesto za jelo kuci - tipa sendvic (DivX) ili ako je spretniji i imucniji neko jako fino jelo (kvalitetan DVD), ali ipak to nikada nece biti odlazak u dobar restoran gde te u super ambijentu drugi sluzi, i jednostavno imas lep osecaj provedene veceri. Eto zato bioskopi nikad nece izumreti, ali je jednostavno NEOPHODNO investiranje. Da ispratim analogiju do kraja, izmedju raspale kantine i kuce svako ce izabrati kucu, ali nece tako biti u slucaju fensi restorana.

Anyway, ja recimo zelim da odgledam Tranformerse i stvarno mogu da ih nabavim za kucnu upotrebu na jedno 6 nacina, ali cu svejedno preksutra otici sa devojcicom u bioskop i odgledati ga uz pun uzitak.
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku 101st Airborne na korisnoj poruci:
A M G (28.12.2007), zoran845 (28.8.2007)
Stara 22.12.2007, 19:27   #63
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

ko kaze da niko neradi na tome da se ljudi vrate u bioskop?
postovane kolege studenti, a i oni malo mladji (maturanti), sa indeksom i knjizicom mozete ici na besplatne projekcije u SC. bar sam tako ja razumeo.
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2007, 21:24   #64
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

ja i dalje idem u bioskope...doduse ranije je to bilo bas redovno, a sada mozda jednom mesecno, a uglavnom je razlog zadnje godine nedostatak vremena, a povremeno i zeljenog repertoara...

Inace.. posto sam visok 195 imam naravno primedbe i na neke sale po pitanju komfora.... Takvud (donja sala, tj one gde su nize stolice su totalno neudobne, ne postoji mesto za moje noge, kao i u drugloj sali domasindikata....

Ubedljivo po tom pitanju najvise volim DomOmladine


A verujte....milion puta sam se nervirao i prilikom dobrog filma jer me kolena razbijaju od polozaja
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2011, 20:28   #65
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Da malo ozivim temu. Pre dve godine sam se vratio u BG, da radim, dosta je bilo studiranja , i poceo sam cesto da odlazim u bioskop, i vise sam nego iznenadjen, vecinom su sale pune. menjao sam sve od ultra fancy (city, usce) do starijih....u nekima je stvarno ubistvo gledati film (neudobne stolice i sl.). Hocu da kazem, mislim da se stanje poboljsava, ili je to samo u nasoj prestonici
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 14:30   #66
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Ja u bioskop odem veoma, veoma retko, praktično kad me neko "natera"

Meni ugođaj gledanja filma u bioskopu nikada nije bio ni blizu gledanju filma na TVu (ili sada na laptopu). Niti mi je slika bila po mom ukusu, niti volim da 2 sata sedim mirno (ipak je prirodni položaj za gledanje filmova ležanje ).

Sve u svemu, što se mene tiče, mogu slobodno da zaključaju sve bioskope
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 14:40   #67
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Nisam bio u bioskopu od poslednjeg dela Matrixa... taj experience gledanja filma sa shit ozvucenjem i projektorom iz doba Tita mi je ogadio bioskope samo tako. Dok se nesto ne modernizuje kod nas i 3D i te fore uz neku pristupacnu cenu mozda i budem otisao. Ovako je 720p + 24" ekran za mene i vise nego dovoljno.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 21:55   #68
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Sad kad sam dosao u BG siguran sam da cu cesce ici u bioskop. U rodnom mi gradu puste film jednom u 3 meseca i to bude film koji sam gledao prosle godine kuci i to neki kvalitetni DVDRip tako da se ne isplati otici da se isti opet odgleda. Ako je neki tezak kvalitet onda odem. Dobili su pre neku godinu odlicno ozvucenje i Dolby sertifikat ali im se ne isplati da nabavljaju film koji njih kosta nekih 3000 din kad dodje max 10 ljudi u bioskop a karta 100 din.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 0:47   #69
Thunder
Član
 
Član od: 25.5.2007.
Poruke: 339
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 81 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Nisam bio u bioskopu od poslednjeg dela Matrixa... taj experience gledanja filma sa shit ozvucenjem i projektorom iz doba Tita mi je ogadio bioskope samo tako. Dok se nesto ne modernizuje kod nas i 3D i te fore uz neku pristupacnu cenu mozda i budem otisao. Ovako je 720p + 24" ekran za mene i vise nego dovoljno.
Kolosej (u Uscu) i Ster (u Delta City-ju) su savremeni bioskopi, imaju 3D i ostale fora, a i ozvucenje je sasvim ok.

Za vecinu ostalih se slazem da su kao iz "doba Tita".

*Pricam za bioskope u Beogradu
Thunder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 23:40   #70
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Upravo se vratih iz Koloseja. Gledao sam planetu majmuna, film koji sam vec kod kuce gledao ali ovo je bilo zaista pravo iskustvo. Samo je malo bilo preglasno za moj ukus. Zaista vredi onih 290 din.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 19:10   #71
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Od kada je u Novom Sadu rekonstrisana Arena idem mnogo vise i retko koji film propustim koji prethodno planiram da odgledam.Ima vise sala(jedna od njih je 3D)+ stolice su udobne= ja zadovoljan.
Dok u Jadranu nikad nisam bio i kako stvari stoje tako ce i ostati.
Nije mi puno da dam 300 dinara, nego da kvarim oci sa losom slikom filma na kompu.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2011, 23:02   #72
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Vidi8m FEST ne moze da dovede poznate licnosti (Polanski, Kluni...). naravno kad su unistili bioskope koji su trebali da se prilagodjavaju vremenu. Oni misle da ce neko da sedi u supi bez grejanja i ostalog sto ide sa tim. Spasce ponovo na nekog cuvenog reditelja ili glumca iz nase nam drage Rusije.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2011, 23:23   #73
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

U pravu si todose... ne bih ni ja mogao da ceo film presedim u hladnoj supi bez rezanaca. Elem, ne znam kako ti zamišljaš bioskop, ali samo da ti kažem da su prilično napredovali od zadružnog doma kulture sa à la Đenka kinooperaterom
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2011, 0:00   #74
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Prilicno sam siguran da je mislio na shupu, kao ono stracaru, baraku

Mislim ne znam zasto ljudi zamisljaju da je ovo renesansa bioskopa, poklopilo se otvaranje nekoliko uber trendi mesta u shopping centrima sa pomamom za 3D tehnologijom koja je tad bila na vrhuncu hypa i desio se surge u posetama bioskopu, ali naravno da ne mislim da ce se to nastaviti. Kakvu takvu posetu imace samo bioskopi u soping centrima dok ce ostali nastaviti sunovrat i vremenom ce nekom pasti na pamet da dobre lokacije blizu centra pretvori u nesto produktivnije i kraj.

Krajnje sam cinican po pitanju cele stvari oko bioskopske magije i sl, licno mi je daleko udobnije da gledam film kuci, mogu da pivo/vinjak/caj, mogu da zapalim cigaretu, mogu da pauziram kad god hocu, cak i kad ne lezim sedim u mojoj koznoj kancelarijskoj fotelji sa visokim naslonom a ne u nekom sedistu sumnjive udobnosti i naravno mogu da biram skim cu da gledam film bez mljackaca, smaraca i glavatih idiota sto mi zaklone pola platna.

Naravno, ovo je samo moje misljenje i ako neko bas iz nekog razloga voli da ide u bioskop, pogotovo ako je to bas zbog gledanja filma (ne zbog druzenja itd) svaka mu cast. Ne moze se reci ni da je skupa zanimacija, dva sata zabave za cenu 1-2 pica u nekom pristojnom establishmentu.

Edit: Fak jea u 00:00, da sam gadjao ne bih pogodio
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2011, 0:02   #75
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Krajnje sam cinican po pitanju cele stvari oko bioskopske magije i sl, licno mi je daleko udobnije da gledam film kuci, mogu da pivo/vinjak/caj, mogu da zapalim cigaretu, mogu da pauziram kad god hocu, cak i kad ne lezim sedim u mojoj koznoj kancelarijskoj fotelji sa visokim naslonom a ne u nekom sedistu sumnjive udobnosti i naravno mogu da biram skim cu da gledam film bez mljackaca, smaraca i glavatih idiota sto mi zaklone pola platna.
Istomišljenik
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2011, 8:19   #76
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bioskopi - prošlost ili budućnost!?

Da mislio sam na šupi, molim bez cinićnih dobacivanja, kriva je US tastatura a ne moja greška. Nemam običaj da pišem sh ili ch i slične dodatke da bih dočarao pravilno rečenicu.
A što se bioskopa tiče, i te glave i šeširi, naravno i kokičari i slični smarači su i bili sastavni deo svakog bioskopa osamdesetih godina kada su oni bili i naj popunjeniji. Evo koliko je nekad bilo gledalaca kad je u Čačku npr. Američki Nindža i igrao mesec dana u tri projekcije. Prvih petnest u većem bioskopu Sutjeska a zadnjih petnestak u manjem, Pragu. Samo pri kraju gostovanja sale su bile polovično popunjene. A šta da vam kažem kako je tek Star Wars prošao u tim bioskopima. Isto važi i za tada jednu od najboljih sala u celoj zemlji koja se nalazila i nalazi u Boru! Bioskop Zvezda.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
VR kacige i 3D naočare - prošlost ili budućnost?! Rocker Grafika 7 4.2.2006 18:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com