Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2011, 14:05   #1581
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
Microsoft je u ponedeljak podsetio svoje korisnike da će 12. jula prestati sa podrškom i objavljivanjem besplatnih zakrpa za Windows Vista Service Pack 1.
http://goo.gl/swgRi
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2012, 22:35   #1582
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Vista je zvanično prešla iz standardne podrške preći u režim tzv. produžene podrške koji će trajati do aprila 2017god.

U okviru produžene podrške Microsoft će nastaviti da nudi bezbednosne zakrpe svim njenim korisnicima ali druge podrške neće biti.

Što se tiče viste ona je posle dva sp 2 i update za platformu od 27 oktobra 2009 kada je dobila dosta stvari od win 7 uključujci dx11 skoro ravna win 7 možda je podizanje sistema malo sporije i ima prvobitni aero 1 ali ostalo je na nivou win 7.
Jedan od najvecih promasaja jer u trenutku izlaska bila prezahtevna i beta --
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DAKINS na korisnoj poruci:
player1 (11.4.2012)
Stara 12.4.2012, 10:26   #1583
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Vista je zvanično prešla iz standardne podrške preći u režim tzv. produžene podrške koji će trajati do aprila 2017god.

U okviru produžene podrške Microsoft će nastaviti da nudi bezbednosne zakrpe svim njenim korisnicima ali druge podrške neće biti.

Što se tiče viste ona je posle dva sp 2 i update za platformu od 27 oktobra 2009 kada je dobila dosta stvari od win 7 uključujci dx11 skoro ravna win 7 možda je podizanje sistema malo sporije i ima prvobitni aero 1 ali ostalo je na nivou win 7.
Jedan od najvecih promasaja jer u trenutku izlaska bila prezahtevna i beta --
Tj, win 7 je zakrpa viste =) Realno, posle gomile patcheva i nema neke razlike...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2012, 16:11   #1584
AirGuard
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 94
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows Vista

Pozdrav,zamolio bih za pomoc

Imam vistu home basic 32bit(original,nemam instalacioni disk jer je racunar licenciran).

Iako sam iskljucio sve moguce opcije koje stvaraju``drljanje``diska(superfetch,ready boost,defragmentaciju itd,od av programa imam samo microsoft security essentials) pojacani rad diska nakon podizanja sistema se nastavio i,traganjem na microsoft forumu,dosao sam do preporuke da ispitam hdd(chkdsk) kao i da pokrenem system file checker(SFC).

Hdd je prosao testove ali je system file checker prijavio nemogucnost popravke fajla ``config.sys``.

Na MS forumu je detaljno objasnjeno kako SFC moze da reparira taj fajl ali moj problem je u tome SFC nema odakle da povuce ispravan config.sys fajl da bi njime zamijenio osteceni tj nedostajuci.

Posto sam(zbog nedostatka prostora) obrisao recovery particiju da li vise imam mogucnosti da nekako dodjem do ovog fajla ili mi ne gine reinstalacija?

Hvala
AirGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
vista final, windows vista


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com