Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2014, 2:04   #1
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

Pozdrav svima,
Posle 3 godine koriscenja, moj dobri stari Galaxy S+ je potpuno riknuo pa sam hteo sebe da "pocastim" novim telefonom, medjutim kako nisam trenutno pri nekim prevelikim parama prijatelji su me uputili ka oglasima i polovnim telefonima.

Konkretno, S4 mi nekako deluje kao dobra kupovina, e sad, u oglasima gledam cena jako varira od jedno 270-350 evra i tu je na red dosla jedna zackoljica;
Primetio sam model I9506, navodno S4 sa jacim procesorom (Od Note3), i njegova cena je maltene ista kao i S4. Moje pitanje je da li neko ima iskustva sa ovim telefonom (I9506), a korisno bi mi bilo i kada bi mi neko rekao njegovo iskustvo sa kupovinom van ovlascene prodavnice (uz garanciju naravno).


Hvala unapred, i nadam se da nisam omasio mesto za ovaj post.
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 2:55   #2
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

Pre nego što kupiš, pročitaj temu"Mišljenje o HTC one X".
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 8:02   #3
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

Citat:
srđan obradović kaže: Pregled poruke
Pre nego što kupiš, pročitaj temu"Mišljenje o HTC one X".
Slazem se.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 10:40   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

Samo da razjasnim I9506 je takođe Galaxy S4, nosi isto ime i sve, samo ima brži i noviji procesor koji nije postojao u trenutku kada je S4 lansiran na tržište. Dakle, moglo bi da se kaže da je I9506 najbolji od svih varijanti S4-ke.

Oko kupovine u oglasima, ja samo tako i radim već duže vreme, što za sebe što za svoje bližnje i za sada sam imao samo pozitivna iskustva. Opreznost je naravno neophodna. Npr. da prodavac ima više pozitivnih ocena, i to ocenjen kao prodavac a ne kao kupac. Ili da ti je dovoljno blizu da to proveriš lično. Ne mora čak ni to ako imaš malo osećaja za komunikaciju. Evo npr. ja sam pre neki dan za devojku uzeo iPhone 3gs od lika koji je daleko i nema ocena kao prodavac uopšte, ali sam se malo dogovarao sa njim. Delovao je normalno, kulturno i lepo je pristao da moj poznanik svrati lično po telefon, dogovorili smo se i kada... Poznanik na kraju nije uspeo da dođe jer je izmišljen lik, čisto za opipavanje pulsa da li će prodavac da se zbuni, muca, odustane... Na kraju sam poštom dobio odlično očuvan 3gs za 45€.

Ja sam samo u skorije vreme tako kupio HTC Desire X , e-reader, iPhone 3gs... A u kući imam još gomilu savršene tehnike iz oglasa. U skladu sa povećanom vrednosti robe koju kupuješ treba da raste i opreznost. Bitno je da stekneš dobar vibe od prodavca, ako je bili šta sumnjivo ili makar malo nelogično - obustavljaj. U tvom konkretnom slučaju, kada kupuješ nov telefon, sigurno možeš da nađeš prodavca sa stotinak i više ocena na prodaji upravo novih telefona, a ako ima stotinak i više zadovoljnih kupaca, nema razloga da i ti ne budeš među njima.

@srđan obradović

Baš sad pregledah temu, žao mi je da to vidim. One X po ceni koju je on platio je nerealno jeftina ponuda, oni očuvani idu ~160€ a ~140u su oni ofucaniji. Ne znam druge detalje o oglasu i kupcu, ali nepisano pravilo je da sve nerealno jeftine ponude smrde. Nije da su nemoguće ali baš zahtevaju obazrivost i pun arsenal caka, poput ove da ćeš ti ili neko tvoj doći lično, da se prodavac ispipa.

Poslednja ispravka: Aibo (31.5.2014 u 10:59)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 13:08   #5
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

Hvala na odgovorima,
E sad, jasno je meni naravno da je I9506 jaca verzija S4, ali prijatelj mi je rekao da je jako redak taj model i da je rizicnije da njega uzimam nego na primer "provereni" I9505;

Ne svidja mi se One X, cak bih mozda pre dodao neku paru vise i uzeo Note 3.
Ne znam, telefon volim da uzimam na duze staze, a sve vise mi deluje kao da je Note 3 upravo ono sto trazim, iako mi se velicina uopste ne svidja.
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 13:28   #6
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

Колико имаш пара за куповину? Препоручио бих ти Г2...Батерија је одлична али одлична, С800 монструм, 4к снимање(мод)...Једино је без везе што нема слот за картицу.
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 13:38   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

I9506 jeste ređi jer se pojavio kasnije i skuplji je, ali ne vidim zašto bi bio rizičniji. Procesor i GPU u njemu su jednako pouzdani i trajni, samo noviji i brži. Iste koriste svi flagship modeli od prošle godine, poput HTC One, Xperia Z1, LG G2, Nexus 5... Ja bih prosto gledao dobar deal nevezano za to da li je I9500, I9505 ili I9506, ali pod uslovom da su slične cene i od jednako sigurnih prodavaca, svakako bih pre uzeo I9506, nema ničeg neproverenog oko njega.

Samo da ponovim još jednom, pazi se neralno dobrih ponuda, S4 ima dosta kineskih kopija. Mada većina prodavaca pošteno naglasi kada je reč o kopiji, ipak treba biti sumnjičav prema svemu što je jeftinije od proseka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 14:00   #8
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: Galaxy S4 (I9506?) - Pitanje

Pazi, pare nisu toliki faktor, mada stvarno ne zelim da idem preko 300-350 evra osim ako nije nerealno velika razlika ili neki nahvaljeni provereni model (Note 3).

Najverovatnije cu probati da nadjem I9506 neotpakovan sa nekom garancijom.
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung Galaxy Trend Plus Stefan programer Aparati i oprema 14 1.5.2016 13:13
Prenosni punjac (PORTABLE CHARGER) za Galaxy Tab 2 Stefan programer Tableti i e-readeri 4 26.6.2013 10:01
Samsung Galaxy 3 pitanje rignac Programi za mobilne telefone 5 25.9.2010 13:21
Stručno pitanje vezano za monitor FiresnakE Kvarovi 11 10.5.2010 10:10
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com