Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2014, 21:23   #1
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom iPhone 3gs nejasnoce

Kupioi sam juce po prvi put iphone 3gs i posle mnooogo vremena provedenog uz android nisam bas imao uspesnu tranziciju izmedju ova dva OS.Na telefonu je uradjen jailbreak (bar mi je tak receno), instalirana cydia koju je uradio saurik.Treba mi pomoc oko ubacivanja igara u telefon.
-Skinuo sam sada jednu igru radi probe
-Instalirao i pokrenuo itunes
-Dupli klik na igru koja je na desktopu i nista....
Jel moze neko da mi objasni nacin instalacije igara i programa u telefon koje sam skinuo sa gobalne mreze?
Svaki put kada prikacim telefon preko usb kabla na racunar, itunes mi ponudi da uradim upgrade na verziju 6.Da budem iskren, bojim se da to uradim jer ne znam da li ce mi to doneti glavobolje posto je telefon jailbreakovan.Trenutno u telefonu imam 4.1 Os i modem firmware 06.15.00 da li mogu da ga nadogradim na verziju 6 i ako moze kratko objasnjenje kako?Hvala puno na pomoci kakva god bila.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 12:50   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: iPhone 3gs nejasnoce

Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
Svaki put kada prikacim telefon preko usb kabla na racunar, itunes mi ponudi da uradim upgrade na verziju 6.Da budem iskren, bojim se da to uradim jer ne znam da li ce mi to doneti glavobolje posto je telefon jailbreakovan.Trenutno u telefonu imam 4.1 Os i modem firmware 06.15.00 da li mogu da ga nadogradim na verziju 6 i ako moze kratko objasnjenje kako?Hvala puno na pomoci kakva god bila.
Imao sam i ja skoro godinu dana 3GS, samo što sam ga ja kupio JB, a bilo mi je rečeno da je SIM-Free, i bilo mi je još rečeno da je JB tu da bi mogle da se instaliraju te krekovane aplikacije. Mene to nije zanimalo i želeo sam fabrički operativni sistem. Kada sam ga zakačio 1. put na usb on mi je preko iTunes-a ponudio apdej i ja sam to odradio a bez predhodne provere na netu da li mi je telefon SIM-Free ili ne.

Sajtovi gde to možeš proveriti:
http://iphoneimei.info/
http://blog.undolock.com/2013/04/iph...k-carrier.html

Kao što rekoh nakon što sam uradio ponuđeni apdejt a da predhodno nisam odradio proveru statusa mog telefona. Nakon zavšenog apdejta sam "ubio" telefon, odnosno telefon je bio apdejtovan na najnoviju verziju ali pošto nije bio SIM-Free telefon se zaključao i nije više prihvatao niti jednu karticu.

Nako toga što sam učinio telefonu tek onda sam krenuo da gugalam i uglavnom je pisalo dvuda da telefin u suštini mogu da bacim... Kontaktirao sam i ovlašćeni servis u BG-u, oni su tražili nešto tipa 100 Eura da srede telefn...

Šta sam nakraju uradio.

Prvo sam kod jednog dečka sa KP-a platio odključavanje 15 Eura u nadi da će mi to pomoći. Ali ni nakon toga se ništa nije promenilo. Na svim sajtovima za proveru da li je telefon SIM-Free je pisalo da je telefon sada odključan za sve mreže širom sveta. ali meni telefon nije hte da primi ni jednu karticu, odnosno nije hte da završi inicijalizaciju nakon instalacije nove verzije os-a.

Nakon toga sam bio maalko nervozan i poklonio sam telefon mom ortaku....

Telefon je tako stajao kod mog oraka jedno par meseci on je svašta pokušao, i na kraju je na nekom sajtu na tipa 114 strani guglove pretrage naišao na uputstvo u kome se objašnjava da se određeni pinovi na maatičnoj ploči telefona kratkospoje i da se telefon načisto resetuje. On je to odradio i nakon toga je telefon zakačio na USB i iTunes je ponudio podpuno novu instalaciju os-a sa svim novim firmverima i bejsbendovima. I nakon toga je telefon proradio. Ja sam ga nakon toga koristio skoro godinu dana, i na kraju sam ga prodao krajem prošlog meseca...


Naravoučenije

Ako imate JB i želite da se vratite na fabrički OS pre bilo kakve akcije proverite da li je vaš telefon odključan za sve mrže (SIM-Free) da ne biste zakasali kao ja...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2014, 15:50   #3
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 283
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: iPhone 3gs nejasnoce

Hvala ti na poucnom tekstu.Uspeo sam da uradim JB pomocu tutorijala sa jednog naseg sajta, i hvala momcima puno.Nekako mi se cini da je to sve na androidu mnogo lakse, ali to je samo moje misljenje i ne bih da da sa ovim stavom pokrecem lavinu drugih misljenja.Sto se mene tice, ova tema moze da se zakljuca.Hvala.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[iPhone] Iphone Procjena Djordje Turjacanin Aparati i oprema 12 21.1.2012 23:01
iPhone 4 vs Xperia Arc vs Xperia Mini Pro ELIPS Aparati i oprema 33 23.11.2011 21:04
[iPhone] iPhone games vs all others Starface Igre za mobilne telefone 96 3.8.2010 2:10
Apple iPhone alesandro Aparati i oprema 231 21.1.2010 22:18
iPhone 3G TypeR Aparati i oprema 38 26.6.2008 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com