Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2008, 19:24   #1
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Problem sa Comodo firewallom

poslusao sam savete sa ovog sajta i opredelio se za ovaj firewall u saradnji sa avastom i spywareterminatorom. od tada mi se pojavio problem sa nekim programima i u vezi toga imam 2-3 pitanja. I odmah da se ogradim da sam pokusao na forumu da nadjem odgovor ali neke reci su previse u upotrebi i rezultati ne mogu biti objavljeni(ovo je u vezi sa prvim pitanjem)
1. od kada sam instalirao pomenuti trijumvirat mogu da koristim win.mesenger za kucane poruke ali ne mogu da koristim slusalice i cam-sestri koja je sa druge strane izlazi poruka da ja nemam odgovarajucu verziju programa a meni da ona nema odg. hardwere sto je suluou jer bar toliko znmo o racunarima. Ne mozemo ni da razmenjujemo file-ove ona ih postavi ja ih preuzmem ali download ne krece i posle nekog vremena javlja gresku Da li je to do comoda?
2. od instalacije trijumvirata mogu da skinem poruke u OE ali ne mogu da ih saljem. Ima li ko ideju sta je u pitanju? U vezi ovoga jedno podpitanje-moj provider je bitinfo i ja u OE skidam njihovu postu iako mi je veza kabl, dok devojka na taj nacin veratovu postu ne moze da skine?hvala unapred
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2008, 22:21   #2
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Comodo firewallom

Vidi, moguce da Comodo pravi neke probleme. A mozda ti doticna kombinacija pravi problem. Probaj ovako: iskljuci spyware terminator pa probaj. Ako nece, vrati ST, iskljuci Comodo a ukljuci Windows firewall (ako imas SP2). Ako proradi, proveri podesavanja i dozvole za programe koji te zezaju u Comodo i iskljuci Defence+.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2008, 22:44   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Comodo firewallom

Security->Aplication monitor, proveri da nesto od tih programa nije zabranjeno (mozda si gresko kliknuo da deny, pa on to zapamtio), moguce je i da je nesto zabranjeno u component monituru.

Sto se ST-a tice, definitivno bi prvo trebalo da probas bez njega i ako radi nemoj ni da ga ukljucujes; neki se nece sloziti samnom, ali ja mislim da su svi ti real-time antispyware programi sasvim nepotrebni. Retko kad ce spyware napraviti toliku stetu odjednom, tako da je sasvim dovoljno sistem skenirati jednom nedeljno (ili mesecno).
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2008, 19:43   #4
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Problem sa Comodo firewallom

Jednu temu sam o ovome pisao ali sam istakao neku svoju laicku sumnju pa je prebacena u zastitu, ali mislim da tamo ne spada. Elem na net sam vezan preko kabla ikomovog, koristim mozilu, a od zastite comodo, spa.ter. i avast. Moja porodica je u inostranstvu i jedini nacin da se gledamo je cam i zbog toga mi je sve ovo jako vazno. koristimo chat ali audio i video vezu ne mozemo da uspostavimo. probali smo i msn i win.mesenger, i net meeting i sve sto smo usplei da zakljucimo da moj komp pravi problem jer su oni odande uspali da naprave vid konf sa nekjim ljudima. ja normalno koristim net, surfujem, skidam podatke ali ovo nikako. na netmeetingu ni sa kim ne mogu vezu da uspostavim.probao sam da skinem comodo, iskljucivao sve programe, win. firewallmi je iskljucen i nista. ako neko moze bar da me uputi sta da radim...
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2008, 22:05   #5
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: problem sa necim...?

Ne vidim da će ti otvaranje duple teme mnogo pomoći, a i nije po bontonu foruma...

Spojiću zato ove poruke sa tvojom prethodnom temom, možda će kolege moderatori imati bolju ideju kako da ti pomognu...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2008, 22:27   #6
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: problem sa necim...?

Skinuo si comodo - da li je instaliran i podignut ili nije? Probaj ovako - idi na aplication monitor, klikni na add, nadji izvrsni fajl messengera (program files, pa njegov folder), stavi podesavanja na Allow TCP or UDP Out, ako ne bude radilo onda probaj In/Out (manje bezbedno). Ako to ne radi onda probaj Define new trusted application.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2008, 21:57   #7
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Comodo firewallom

izgleda da je prosao fazon sa define trusted zone, ali javicu kad budem bio siguran sto posto
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2008, 18:38   #8
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Comodo firewallom

za vse koji imaju problem re[enje je u odgovoru nighthowk-a
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa titlom kod DVD plejera SONY DVP-NS36/S Dusan -Esperovic Foto i audio/video 3 24.3.2007 11:21
Cena Google AdSense reklama (najvece i najnize) freeminder Internet usluge 19 28.2.2007 23:06
Fiziološki problem sa nekim FPS endžinima? Corwin O igrama uopšte 19 1.10.2006 9:00
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com