Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > I na kraju... > otpaTci
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

otpaTci Ovde se s vremena na vreme sklanjaju teme koje su zaključane/sklonjene/zastarele itd. Moguće je čitanje, ali ne i slanje komentara i odgovora. Važi za ceo forum.

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2012, 2:27   #1
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Exclamation Youtube klip - film, pomoc, hitno, najhitnije

Evo ovako, moram sutra jedan klip, tj. film postaviti na sajt youtube.com, radi se o aploadovanju jednog filma, ono sto mi je glavno pitanje i problem, to je da nisam jos uvek (a preko sajtova kao sto su filmovizija ili sl bar jos uvek nisam pronasao nacin downloadovanja filmova) uspeo da razaznam, mada nikad nisam ni pokusavao, na koji nacin ja mogu ubaciti titl u film??? Npr. ja skinem film sa neta, i onda ubacim prevod, skinut takodje s neta, npr. sajt titlovi, znate i sami. E, sad, tu nastaje problem, jer ja nisam siguran u mogucnost da ce na filmu koji ubacujem na yt uopste biti prevoda, jer to ne znam, a zaista bi bilo pogubno po mene da sutra dugo vremena ubacujem film na jutjub (znate kako to sporo ide i sami), a da se na kraju desi da se prevod ni ne ubaci. Znaci, meni radi prevod kad skinem neki film, i ja skinem i prevod, ali avaj, meni radi prevod, ali ne pamti u film, tj. video! E sad, moje je pitanje, da li je i kako moguce sacuvati titl u film, i onda lepo takav ubaciti na jutjub, i ako jeste kako, a ako nije, da li postoji neki program koji bi to mogao omoguciti??? Hitno mi je potrebna pomoc i sutra mi je to jako, jako bitno, da to bas sutra uradim... zato, molim vas, potrebna mi je pomoc kao nikad dosad, znam da cu je ovde naci, zato, pomagajte kako i koliko znate, ako se krse neka pravila, slobodno mi na pp pisite, samo molim vas najhitnije, jer resenje ovog problema mi je potrebno sutra, unapred hvala!!!
Kobilic je offline  
Stara 3.12.2012, 7:40   #2
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Youtube klip - film, pomoc, hitno, najhitnije

Пошто ниси баш стручан (није никаква увреда, можда јеси али у некој другој области препорчујем ти варијанту да титлове (captions) урадиш у Windows Movie Makeru (још ако имаш Windows 7 и ту верзију, супер!). Није најбржа варијанта, јер мораш све "пешке" да радиш, али макар ће титлови сигурно бити ту..

Варијанта са екстерним титлом је, наравно, боља али ако то први пут радиш оседећеш од муке и требаће ти два дана, макар је мени тако било Сада ми треба буквално колико траје клип на који лепим титл. За то користим програм Media Subtitler у кооперацији са VirtualDUB-om...

Укратко - текст са папира пребациш на фајл и секвенцијално га поређаш у редове, онда му у Медиа Субтитлеру намешташ тајминге једноставним притиском на само један тастер (зато је важно да буде правнилно форматиран) и добијеш на крају титл, који потом можеш да трајно налепиш (embedding) на видео, крајње процесирање се врши из ВиртуалДАБ-а помоћу једног plugina, који ће ти програм Медиа Субтитлер понудити. Ништа компликовано, а врло ефектно, али први пут може бити незгодно

Ево пример како то изгледа.
Rockstar je offline  
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno Kobilic Aparati i oprema 34 13.8.2015 11:24
Facebook profil - mesanje, pomoc hitno potrebna Kobilic Internet tehnologije 5 7.9.2012 20:37
slikomat gubitak slika, pomoc hitno potrebna Kobilic Internet tehnologije 0 27.6.2012 20:18
Filmovi na netu pomoc hitno Kobilic Kvarovi 1 14.9.2011 9:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com