Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2010, 15:05   #1
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Ne može da pinguje default gateway i ostale zavrzlame

E sad, možda je ovo pitanje glupo ali da pitam, jer možda ja nešto zezam.
Naime na poslu jedna od obaveza mi je da održavam mrežu što ja više manje i radim. Ali poslednjih dana zeza nenormalno. Naime čim dođem ujutro internet neradi a kada dijagnostikujem mrežu preko rutera (Zyxel Prestige mislim 600, kršina neopjevana), on javlja da ne može da pinguje Default Gateway, što bi valjda trebalo da znači da on nemože da pristupi ruteru sa telekomove strane.
E to bi bilo okej, ali problem je što se problem ponavlja svako jutro (doduše primjetio sam da se nije ponovio u petak, i da noć prije toga nije nestajalo struje). Takođe ako restartujem čitavu mrežu, internet možda proradi na nekih par minuta a onda se ponovo nejavlja. A to me navodi na zaključak da je moguće da je problem sa moje strane.
Nebih rekao da je u pitanju neko ko pokušava da skine Jupiter, pošto nije problem u protoku, već ni DNS serveri ne odgovaraju (provjerio Wireshark-om).
Čisto sumnjam OpenDNS (koji koristim, podešen je na ruteru), pošto se isti problemi nastavljaju i kada vratim DNS servere na 0.0.0.0 kako bi DNS slao provajderu.
E sad pitam da nije moguće da nešto sa moje strane pravi problem. Nikakva podešavanja nisu dirana, osim što sam prešao na OpenDNS kako bih mogao kontrolisati kojim sajtovima se može pristupiti.
Inače lokalna mreža radi više manje savršeno.

Čiusto da pitam da provjerim postoji li šansa da je do mene problem, prije nego što legnem na kičmu Telekomu.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
default gateway, internet, zyxel

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ako može malo podrške... dile Slobodni softver 4 6.9.2009 12:21
Rutovanje!? Ili ne XD gripen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 13 22.7.2009 18:58
obaranje sistema (fraze, termini i ostale jezičke zavrzlame...) nighthawk Brbljaonica 45 25.10.2006 22:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com