Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2011, 10:55   #1
Matija
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 16
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dell Inspiron N4050

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim modelom? Cena mu je oko 400 eur, a u pitanju je sledeća konfiguracija:


Dijagonala: 14"
Rezolucija: 1366x768
Tip panela (matrice): WXGA HD WLED TrueLife™
Procesor: Intel® Pentium® Dual Core B940 2.0GHz, 2 jezgra, 32nm
Čipset: Intel® HM67 Express
Memorija: 3GB DDR3 1333MHz
Grafika: ATI Mobility Radeon™ HD 6470, 1GB DDR3 zasebne memorije
Hard disk: 640GB SATA, 5.400rpm
Optički uređaj: DVD±RW
Wireless: Dell wireless IEEE 802.11g/n, Wi-Fi, Dell Bluetooth™ 3.0 + HS
Mrežni adapter: Fast Ethernet LAN 10/100Mbps
Priključci: HDMI, VGA D-sub, 3xUSB 2.0, RJ-45, 2x3.5mm audio (1x slušalice, 1x mikrofon)
Slotovi: Čitač kartica 3-1
Kamera: 1.3Mpix, ugrađen mikrofon
Zvučnici: High Quality zvučnici
Tastatura: US slovni raspored
Baterija: 6-cell Li-lon

Izbor će najverovatnije pasti na DELL zbog ličnog i pozitivnih iskustava prijatelja. Eventualne alternative tražim u DELL asortimanu i ovom cenovnom rangu. Drugi adut je garancija od 36 meseci koja se daje izgleda samo na DELL laptopove.
Dakle, zanima me pouzdana mašina koju ću moći da koristim bar 3 godine. Ne planiram da se preterano igram na njemu, tako da to nije prioritet.
Takođe, ukoliko neko ima iskustva sa modelima Inspiron N5040 i N5110, odnosno Vostro 1540, voleo bih da ih podeli ovde. Zapažanja, mane, problemi...

Nadam se da nisam bio previše opširan. Unapred am zahvalan svima koji odgovore!
Matija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2011, 18:44   #2
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Dell Inspiron N4050

Imam Dell inspiron n5110 od druge polovine septembra.Za sada imam samo pozitivne utiske, što se tiče konfiguracije, ja imam verziju sa i3 SB procesorom, 4GB DD3 RAM memorije, 640GB HDD i ATI radeon 6470 i naravno Win 7 profesional sa SP1.Sa ovim modelom nemam nikakvih problema.U početku su me malo mučili drajveri jer nisam znao da ih treba instalirati po određenom redosledu, ako se taj redosled poštuje sve radi ok.Što se kvaliteta izrade tiče, tu je sve uredu.Sve je uklopljno dosta čvrsto tako nema ugibanja, škripanja plastike i sl.Malo ugibanje je prisutno na tastaturi, ali samo na jači pritisak.n5110 ima dosta glosy površina tako da ostaju otisci prstiju, pa je poželjno nositi neku tkaninu za čišćenje.Lično imama crni model, tako da su na njemu više vidljivi otisci prstiju, od skora moja koleginica je nabavila crveni model i primetio sam da na toj boji otisci prstiju su gotovo neprimeti.Što se pregrevanja tiče, takav problem nisam imao, istina, ne koristim laptop za igrice pa ne znam da li se puno zagreva pri punom opterećenju.Ventilator je sasvim ok, nije bučan, u mom slučaju samo se periodično upali.Baterja traje u proseku 3,5h.Radom u officu sa smanjenim osvetljenjem ekrana baterija može da traje i preko 4h, prilikom gledanja HD filma baterija traje oko 3h, otprilike isto toliko kada surfujem koristeći WiFi.
Ovo su neki moji genralni utusci posle skoro dva meseca korišćenja n5110 modela, generalno kao manu bih mu naveo samo blago ugivanje tastature na jači pritisak i glosy površine na kojim lako ostaju otisci prstiju.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku znemanja na korisnoj poruci:
Dr.Neo (21.11.2011), Matija (17.11.2011)
Stara 18.11.2011, 17:56   #3
Theresiopolis
Novi član
 
Član od: 8.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 9
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dell Inspiron N4050

Citat:
znemanja kaže: Pregled poruke
Imam Dell inspiron n5110 od druge polovine septembra.Za sada imam samo pozitivne utiske, što se tiče konfiguracije, ja imam verziju sa i3 SB procesorom, 4GB DD3 RAM memorije, 640GB HDD i ATI radeon 6470 i naravno Win 7 profesional sa SP1.Sa ovim modelom nemam nikakvih problema.U početku su me malo mučili drajveri jer nisam znao da ih treba instalirati po određenom redosledu, ako se taj redosled poštuje sve radi ok.Što se kvaliteta izrade tiče, tu je sve uredu.Sve je uklopljno dosta čvrsto tako nema ugibanja, škripanja plastike i sl.Malo ugibanje je prisutno na tastaturi, ali samo na jači pritisak.n5110 ima dosta glosy površina tako da ostaju otisci prstiju, pa je poželjno nositi neku tkaninu za čišćenje.Lično imama crni model, tako da su na njemu više vidljivi otisci prstiju, od skora moja koleginica je nabavila crveni model i primetio sam da na toj boji otisci prstiju su gotovo neprimeti.Što se pregrevanja tiče, takav problem nisam imao, istina, ne koristim laptop za igrice pa ne znam da li se puno zagreva pri punom opterećenju.Ventilator je sasvim ok, nije bučan, u mom slučaju samo se periodično upali.Baterja traje u proseku 3,5h.Radom u officu sa smanjenim osvetljenjem ekrana baterija može da traje i preko 4h, prilikom gledanja HD filma baterija traje oko 3h, otprilike isto toliko kada surfujem koristeći WiFi.
Ovo su neki moji genralni utusci posle skoro dva meseca korišćenja n5110 modela, generalno kao manu bih mu naveo samo blago ugivanje tastature na jači pritisak i glosy površine na kojim lako ostaju otisci prstiju.

da li mi mozes napisati kojim redosledom treba da se instaliraju drajveri? imam
takodje dell inspirion N5110 i mnogo problema sto se drajvera tice
Theresiopolis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 18:35   #4
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Dell Inspiron N4050

Evo linka ka dell-ovom sajtu gde je navedeno tačno kojim redosledom treba instalirati drajvere.
http://support.dell.com/support/topi...873&l=en&s=dhs
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku znemanja na korisnoj poruci:
Theresiopolis (19.11.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dell, inspiron, n5040, vostro

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć i mišljenje oko Dell Inspiron N5110 andrija kamenica Prenosni računari 19 9.10.2012 16:35
Pomoć i mišljenje - Dell Inspiron N5110 15.6", Intel i5-2410M/4GB/640GB/GT525M 1GB/HDMI/ andrija kamenica ŠDK - Prenosni računari 19 13.8.2012 15:18
DELL Studio 1749 ili DELL Inspiron N5010 MilanSrbija ŠDK - Prenosni računari 1 21.5.2011 15:35
DELL Inspiron N5010 D7GXJ-i5-460 BK, alternative i par pitanja BugA Prenosni računari 5 17.4.2011 16:19
ASUS K52F-EX692 VS. DELL Inspiron N5010 P6100 Nidzge ŠDK - Prenosni računari 3 24.12.2010 23:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com