Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2016, 14:57   #3541
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Funkcioniše
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 15:11   #3542
Papayaman
Član
 
Član od: 3.10.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Ja klase ne gledam po cenama nego po hardveru a Snapdragon 616 sigurno nije niža klasa,to su SD 2xx i 4xx.
Nadam se da će u skorije vreme što više kineskih proizvodjača doći u srbiju da obore cene.
SD2xx i SD4xx ne bi ni trebalo razmatrati kao čipove za pametne telefone, oni bi trebali da budu više za pametne satove i slične stvarčice. Snapdragon 616 i 2 GB rama su minimalac za udobno korišćenje Android operativnog sistema po mom mišljenju i u idealnom svetu svi uređaji od 150€ bi zadovoljavali te kriterijume, ne samo oni iz Kine
Papayaman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 16:00   #3543
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Izvinite sto prekidam raspravu,ali potreban mi je savet veterana u vodama kineskih brendova telefona.

Naime pikirao sam Elephone p5000 I cenovno mi deluje neverovatno za ono sto nudi na papiru. Zato sam pomalo zabrinut po pitanju kvaliteta uredjaja pa me zanima da li neko zna kako se ovaj model pokazao. BTW je l' zna neko da li postoji stabilan Android5.0 custom rom za ovaj tel.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 16:07   #3544
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Izvinite sto prekidam raspravu,ali potreban mi je savet veterana u vodama kineskih brendova telefona.

Naime pikirao sam Elephone p5000 I cenovno mi deluje neverovatno za ono sto nudi na papiru. Zato sam pomalo zabrinut po pitanju kvaliteta uredjaja pa me zanima da li neko zna kako se ovaj model pokazao. BTW je l' zna neko da li postoji stabilan Android5.0 custom rom za ovaj tel.
Elephone spada u drugu klasu kineskih proizvodjaca, recimo da su prva Xiaomi,Meizu,Lenovo,Huawei,ZTE... koliko sam pratio nesto po netu, elephone je klasa ispod ovih, u rangu je sa umi,doogee,cubot,ulefone... telefon kao telefon na papiru je dobar, u praksi ne znam kakav bi bio, ja bih svakako isao na neki xiaomi ili meizu... za koliko sa nasao taj elephone?
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Dreamfall (7.3.2016)
Stara 7.3.2016, 16:45   #3545
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
darac_kv kaže: Pregled poruke
Elephone spada u drugu klasu kineskih proizvodjaca, recimo da su prva Xiaomi,Meizu,Lenovo,Huawei,ZTE... koliko sam pratio nesto po netu, elephone je klasa ispod ovih, u rangu je sa umi,doogee,cubot,ulefone... telefon kao telefon na papiru je dobar, u praksi ne znam kakav bi bio, ja bih svakako isao na neki xiaomi ili meizu... za koliko sa nasao taj elephone?
Hvala na odgovoru.

Oko 190e kod domacih dilera. Zanima me i koliko bi on kostao kada bi se porucio iz Kine (sa carinom I PDVom)?

BTW ima li za oko 190e neki xiaomi ili Meizu slicnih karakteristika kao ovaj elephone?
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 17:40   #3546
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ima naravno,Xiaomi redmi 3.Kvalitetniji telefon,baterija 4100 mAh,kompaktniji ali "samo" HD ekran naspram elephonovog FHD.Ako si za veći ekran onda Xiaomi redmi note 2 ili Meizu m2 note,za tu cenu.Malo skuplji Xiaomi redmi note 3.

@Darac
Zaboravio si Oppo
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
Dreamfall (7.3.2016)
Stara 7.3.2016, 17:44   #3547
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Elephone je krš naspram Xiaomi, Meizu i Oppo.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 19:43   #3548
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

@LIMAN da da, oppo i oneplus takodje,kao i letv koji se za kratko vreme pokazao kao odlican i best buy.

Kao sto je liman rekao, prvi pik bi mi bio xiaomi redmi 3,ako hoces veci ekran od 5.5 inca isto modele koje je liman naveo. jeftinije ti je iz kine da narucis,a ako bas hoces garanciju,imas na kupujemprodajem prodavce koji prodaju te uredjaje iz madjarske,sa sve garancijom,za malo vecu cenu od one iz kine.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Dreamfall (7.3.2016)
Stara 7.3.2016, 21:40   #3549
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Zagrejao sam se kao ringla za Meizu m2,posebno me je privukao flyme UI Treba mi max 5" dijagonala pa mi je note model prevelik,nadam se da je i ova mini verzija m2 Ok. Hteo sam da narucim xiaomi redmi 3 iz Kine,ali mi je stari mob. skroz krepao pa ne mogu da ga cekam da stigne. Hvala svima na pomoci,javljam utiske kada stigne mob. za koji dan

BTW koja kartica ide u ovaj Meizu? Nano,micro...
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2016, 21:54   #3550
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ne bi pogrešio ni sa Meizu ni sa Xiaomi.
Micro ide u sve današnje telefone
Edit: Moja greška sad sam proverio, ide nano sim.

Poslednja ispravka: Pinstripe (7.3.2016 u 22:04)
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
Dreamfall (7.3.2016)
Stara 7.3.2016, 22:49   #3551
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Zagrejao sam se kao ringla za Meizu m2,posebno me je privukao flyme UI Treba mi max 5" dijagonala pa mi je note model prevelik,nadam se da je i ova mini verzija m2 Ok. Hteo sam da narucim xiaomi redmi 3 iz Kine,ali mi je stari mob. skroz krepao pa ne mogu da ga cekam da stigne. Hvala svima na pomoci,javljam utiske kada stigne mob. za koji dan

BTW koja kartica ide u ovaj Meizu? Nano,micro...
Odlican izbor,ja sam licno narucio isto sebi meizu m2, ne odgovara mi veci telefon i ekran. dobra kamera, zvuk u slusalicama, flyme os mi se mnogo svidja,double tap i gestures su mi potrebni zbog posla jer su mi ruke cesto umazane a moram da se javim. idu 2xnano sim ili jedna nano i jedna sd memory card. ne moze dual sim i sd kartica,al moze otg pa fleska da se koristi ako zatreba
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Dreamfall (7.3.2016)
Stara 8.3.2016, 19:38   #3552
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Vidim da se spominje Oppo, jel on ima neku nižu klasu telefona? gledam na aliju sve po 300e
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2016, 20:11   #3553
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ima - http://www.gsmarena.com/oppo-phones-82.php
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
zakzizu (8.3.2016)
Stara 10.3.2016, 23:25   #3554
kobra87
Novi član
 
Član od: 4.3.2012.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pre dve nedelje sam imao u rukama Xiaomi Redmi 3 i mogu vam reci da sam ja poprilicno zadovoljan telefonom. Moram da se ogradim da telefon nije munja ali potpuno korektno ili cak sta vise odlicno izlazi na kraj sa svim zahtevima koje sam pred njega stavio.

Ono sto ovaj model izdvaja od drugih je naravno baterija od 4100mah i naravno slabiji ekran od "samo" 720p sto se na ekranu od 5" i ne primecuje toliko. Dakle ova kombinacija daje mogucnost da izvucete i po 10sati SOT i to pri normalnoj upotrebi. To bi prevedeno u dane izaslo izmedju dva i tri dana upotrebe telefona.

Sto se tice samog dizajna on je ok, nista vaaauuu i nista bljak. Metalno kuciste pozadi i plastika gore i dole, mada je sve to lepo estetski pakovano. Telefon lepo lezi u ruci, mada mozda malo kliza zbog metala i oblih ivica. Mada kada se stavi providna guma onda bas lepo lezi u ruci i ne mrda.

Sve u svemu evo dva moja videa pa ko zeli dodatne informacije neka pita.

Moja sledeca igracka ce biti Huawai Honor 7, a razmisljam da narucim i telefon Leagoo Shark 1 pre svega zbog baterije od 6400mah i zbog ekrana od 6" cisto da vidim kakav je telefon.

Xiaomi Redmi 3 vs. LG G3 - Head to Head

Xiaomi Redmi 3 unboxing & Gaming
kobra87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 3:48   #3555
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Meni je za oko zapao Oppo f1, r7 ili mirror 5? Izgledom podsecaju na sony. Ni za jedan ne pise upgrade na 6.0, za neki sam video da ima kit kat. Sva tri na yt izgledaju super. Koji preporucujete? Meizu i xiaomi su se nekako progurali kod nasih operatera, ovaj ko zna kad ce.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 4:46   #3556
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Leagoo je smeće, koliku god bateriju imao - poješće je loš softver
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 12:27   #3557
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Stigao je danas Meizu m2, evo drndam ga vec 2 sata i jako sam zadovoljan Baterija odlicno drzi iako je samo 2500 mah. Flyme UI je fantastican,mada je launcher konfuzan pa sam instalirao NovaLauncher sa Gplaya. Prilicno je lep fon,mnogo lepsi nego na slikama,plastika pozadi je jako prijatna na dodir i imam osecaj kao da drzim nesto mekano u ruci,a ne plastican fon. Tezina je odlicno rasporedjena i telefon deluje jako lagano. Nista ne koci i ne zapinje,iako sam napakovao sve aplikacije koje inace koristim (oko 30 njih).Jedino ne znam zasto umesto notifikacije levo kod sata stoji znak za beskonacnost o.O Igre isto rade fino i fon se jako malo greje sto je + . Trenutno sam jako zadovoljan kupovinom Hvala svima koji su mi pomogli pri izboru
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 12:58   #3558
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
kobra87 kaže: Pregled poruke
Pre dve nedelje sam imao u rukama Xiaomi Redmi 3 i mogu vam reci da sam ja poprilicno zadovoljan telefonom. Moram da se ogradim da telefon nije munja ali potpuno korektno ili cak sta vise odlicno izlazi na kraj sa svim zahtevima koje sam pred njega stavio.

Ono sto ovaj model izdvaja od drugih je naravno baterija od 4100mah i naravno slabiji ekran od "samo" 720p sto se na ekranu od 5" i ne primecuje toliko. Dakle ova kombinacija daje mogucnost da izvucete i po 10sati SOT i to pri normalnoj upotrebi. To bi prevedeno u dane izaslo izmedju dva i tri dana upotrebe telefona.

Sto se tice samog dizajna on je ok, nista vaaauuu i nista bljak. Metalno kuciste pozadi i plastika gore i dole, mada je sve to lepo estetski pakovano. Telefon lepo lezi u ruci, mada mozda malo kliza zbog metala i oblih ivica. Mada kada se stavi providna guma onda bas lepo lezi u ruci i ne mrda.

Sve u svemu evo dva moja videa pa ko zeli dodatne informacije neka pita.

Moja sledeca igracka ce biti Huawai Honor 7, a razmisljam da narucim i telefon Leagoo Shark 1 pre svega zbog baterije od 6400mah i zbog ekrana od 6" cisto da vidim kakav je telefon.

Xiaomi Redmi 3 vs. LG G3 - Head to Head

Xiaomi Redmi 3 unboxing & Gaming


Usporen je zbog animacije mada i kad se isključi...Kopiraju apple kad bi MIUI mogao da se pregazi nekim CM-om bio bi best buy budžet mob
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 16:37   #3559
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Evo i meni je danas stigao Redmi 3. Naručen 12. feb. poslat 22. feb. i tracking i dalje pokazuje da je u Kini. Na deklaraciji Kinezi su samoinicijativno stavili da je reč o MP5 playeru vrednosti 20$. Naši su lupili pečat "NE PODLEŽE CARINI" i koliko vidim nije ni otvaran paket.

Prvi utisci su odlični, malo detaljnije kada provedem neko vreme sa njim.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 17:14   #3560
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Au, strava! Po svemu sto citam redmi 3 je odlican telefon za ulozen novac, nadam se da ce dobro da te sluzi. Ja evo cekam da stigne ZTE grand s II, očekujem ga danas, kupljen za majku, placen 91$, mada sa jd.com napišu uvek tačnu cenu, samo još da prihvati naša carina.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com