Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2012, 15:25   #1
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Koji laserski štampač?

Pitanje u ime drugara: treba mu laserski štampač; nema posebne zahteve - neki običan, samo da je toner jeftin (što će reći: recikliran ). Koristiće se uz Win7, ako je bitno.

Predlozi?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2012, 15:35   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Bilo koji najjeftiniji HP ili Canon, za njih nikad do sada nisam imao problema da nađem jeftin toner.

Zaboravio sam Samsung, vidim da su njihovi laserski štampači bezobrazno jeftini, ne znam zaista kakva je situacija sa njihovim tonerima.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
ZoNi (6.3.2012)
Stara 6.3.2012, 15:46   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Samsung ML-1675 Cena mu je ispod 6000 Dinara.

Nakon što se potroši inicijalno punjenje tonera potrebno je štampač čipovati (oko 40 Eura) i nakon toga je dopuna tonera nešto malo preko 1000 Dinara.

Ili druga varijanta je svaki put čipovati toner prilikom svakog punjenja. To je ~5 Eura preko cene punjenja. U tom slučaju nije potrebno čpovati štampač.

Treća varijanta je da svaki put kupiš nov originalni toner
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
flamingos (6.3.2012)
Stara 7.3.2012, 15:16   #4
ivcomp
Novi član
 
Član od: 5.10.2010.
Poruke: 10
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Da li jos neko ima iskustva sa ovim stampacem? Sta biste mogli jos preporuciti, kucna upotreba, crno beli laser i bitno je da ketridzi mogu da se dopunjuju sto vise puta. Cena nije bitna, bitniji je ovaj prvi deo price oko punjenja.
hvala unapred
ivcomp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 15:25   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Samsung ML-1675 Cena mu je ispod 6000 Dinara.

Nakon što se potroši inicijalno punjenje tonera potrebno je štampač čipovati (oko 40 Eura) i nakon toga je dopuna tonera nešto malo preko 1000 Dinara.

Ili druga varijanta je svaki put čipovati toner prilikom svakog punjenja. To je ~5 Eura preko cene punjenja. U tom slučaju nije potrebno čpovati štampač.

Treća varijanta je da svaki put kupiš nov originalni toner
Znam da se ovo graniči sa piraterijom, ali ipak nešto se ne sjećam da je koji proizvođač ikada i podnio tužbu protiv nekoga što to radi (+ radnje koje to rade legalno posluju).

Kako to funkcioniše? I kad čipujem štampač, koliko puta ga mogu dopuniti? Koliko običnih stranica traje jedno punjenje? Planiram idućeg mjeseca da nabavim, pa da se raspitam kad vidim da se dobro razumiješ ?=
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 16:12   #6
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Što se tiče tog punjenja, ovo ti mogu reći kao običan korisnik. Znam da neki zaista samo recikliraju tvoj toner tj. lepo ga očiste i ponovo dopune, ja lično nisam nikad išao na tu varijantu. Lepo bih otišao do servisa, dao im moj stari toner, oni meni lepo "nov" već recikliran toner (video sam da su i pitanju neke firme iz Austrije i Nemačke). Nisam morao da razmišljam da li će ga čipovati, niti šta će već raditi. Za Canon me je to koštalo 1000 din. Do nedavno sam trošio po jedan toner na svakih mesec dva, i ni jedan od tih recikliranih me do sada nije izneverio. Iako je toner bar deklarativno mogao da iznese 700 strana, do sada to nisam uspeo, uvek je to bilo negde oko 500, pretpostavljam da dosta i zavisi od toga šta štampaš.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 16:22   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Laserski toner samo 500-700 strana?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 16:30   #8
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Pardon, moja greška, to je starter, normalan je duplo. Jbg, zadnji put sam menjao toner pre 6 meseci, od kako sam promenuo firmu, štampač jedva koristim.

Sad sam pogledao statistiku, 3623 ištampanih strana, po mom računu kertridž je u proseku izvukao oko 1000 strana.

Poslednja ispravka: SlobaL (7.3.2012 u 16:40)
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2012, 0:18   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Znam da se ovo graniči sa piraterijom, ali ipak nešto se ne sjećam da je koji proizvođač ikada i podnio tužbu protiv nekoga što to radi (+ radnje koje to rade legalno posluju).

Koliko je meni poznato nijedan proizvođač neuzima za zlo nikome što reciklira toner ali se zna da ako se štampač čipuje ili se koristi recikliran/čipovan toner garacija ne važi. Samo u slučaju korišćenja originalnih tonera imaš pravo na garanciju za uređaj.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Kako to funkcioniše? I kad čipujem štampač, koliko puta ga mogu dopuniti? Koliko običnih stranica traje jedno punjenje? Planiram idućeg mjeseca da nabavim, pa da se raspitam kad vidim da se dobro razumiješ ?=
Kad čipuješ printer, on ti je čipovan za vjek i vjekova... A što se tonera tiče ako ga puni stručna osoba (kvalitetan serviser, koji zna svoj posao) jedna toner kaseta može da se puni i 20x, praktično sve dok ne dođe do zamora materijala (plastike) s'tim što podrazumevam da se na svakoh par punjenja odradi i zamena valjka i drugih pokretnih delova koji se habaju naravno po potrebi, to kao što rekoh zna da oceni dobar serviser i da ga kvalitetno odradi.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (5.4.2012)
Stara 20.3.2012, 0:49   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Da li neko može da mi kaže koja je razlika između pomenutog Samsunga ML-1675 i modela ML - 2540? Ono što me isključivo zanima jeste kvalitet štampe. Planiram da štampam sadržaj koji će uglavnom ići dalje u administrativnu proceduru i od značaja mi je da slova ne budu umrljana, razlivena, kockasta ili nečitka u bilo kom smislu. Ostale finese poput kapaciteta ladice, brzine štampe ili podržanih formata papira me ne zanimaju previše.

Spreman sam da uložim dodatni novac i kupim ML - 2540 umjesto prethodno navedenog modela ukoliko ću sa njim dobiti drastično veći kvalitet štampe. Zbog toga su mi značajna mišljenja ljudi iz ove oblasti i konkretna iskustva sa pomenutim modelima.

Hvala unaprijed.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2012, 13:57   #11
slave73
Novi član
 
Član od: 29.3.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Bilo koji najjeftiniji HP ili Canon, za njih nikad do sada nisam imao problema da nađem jeftin toner.

Zaboravio sam Samsung, vidim da su njihovi laserski štampači bezobrazno jeftini, ne znam zaista kakva je situacija sa njihovim tonerima.
Da ne počinjem temu nanovo i ja se dvoumim oko polovnjaka HP 3800 i HP 4550n ne znam im ništa pa ni godinu izlaska na tržište... da li ovaj 4550n ima više dijelova za zamjenu od ovog 3800 prilikom servisiranja... nekakve reparacije, foto valjci ili šta već (ne zamjerite skroz malo znam o laserskim printerima ) koji je po vama bolji od ova dva?
slave73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku slave73 na korisnoj poruci:
baba_booey (25.12.2013)
Stara 22.3.2012, 21:03   #12
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Koji laserski štampač?

Ja lično nikad nisam imao dodira sa ta dva štampača, nadam se da neko drugi ima nekih iskustava.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
baba_booey (25.12.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Test pray" - čitaoci recenzenti holodoc O igrama uopšte 473 23.11.2017 18:48
Laserski štampač do 120 evra Milos96 ŠDK - Ostale komponente 9 29.6.2010 21:21
Laserski štampač: dvostrano, wifi, BW oko 200€ mr.marvin ŠDK - Ostale komponente 2 26.6.2010 21:59
Laserski stampac do 200 evra. Koji? Nidzge ŠDK - Ostale komponente 5 19.3.2010 2:06
InkJet štampač, koji? johny88 ŠDK - Ostale komponente 6 18.11.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com