Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2006, 2:34   #1
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Danas je trebalo da odem kod drugarice da joj instaliram TV karticu. Sve sam ja to uradio, ali nece da radi. U "device manager-u" se lepo pojavljuje ali ni jedan softver je ne prepoznaje (asusov home theatre i DScaler).
Moj problem je u deinstaliranju drajvera. Ušao sam u WIN u "safe mode-u" i tamo je izbrisao sa liste "device manager-a", ali kad normalno startujem WIN, on prepozna da ima novi deo hardvera i sam automatski opet instalira drajvere!


Kako da ih izbrišem skroz???
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2006, 2:41   #2
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!!

izvadi karticu
za to sto on opet prepoznaje je druga stvar.morao bi da ukljucis da se u device menageru vide stvari koje se trenutno ne koriste ali su jedanput instalirane.Procedura je malo duza,ali ja nisam siguran sta je tacno problem.Deinstaliraj drajvere restartuj i izvadi karticu.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2006, 19:40   #3
DanijelP
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Ako ti smeta to što Windows sam instalira drajvere onda moraš isključiti Plug And Play opciju.
DanijelP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 2:17   #4
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Hvala na savetima, ja sad imam jos jedno pitanje.

Ista ta drugarica je kupila pionir 110 dvd rezac (uz koji nije dobila kabl za povezivanje) pa je sada prikacen kao SLAVE na HDD. Stvar je u tome što joj za snimanje nekog CD-a na HDD treba po 20-25 minuta!!!??? Ista je situacija bila kada je imala običan CD čitač.

Da li neko zna možda zbog čega se to dešava? Gledao sam u BIOS-u i tamo sve deluje ok. Video sam samo prilikom startovanja računara da stoji da je HDD na UDMA 100, a rezač na UDMA 66.
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 2:32   #5
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Citat:
Cvrcak kaže:
Da li neko zna možda zbog čega se to dešava? Gledao sam u BIOS-u i tamo sve deluje ok. Video sam samo prilikom startovanja računara da stoji da je HDD na UDMA 100, a rezač na UDMA 66.
Kakav BIOS? Gledaj u Device Manageru -> IDE/ATAPI controllers -> Primary IDE Channel -> Advanceed Options. I nek, zaboga, kupi kabal pa ga ko ljudi priključite na drugu IDE granu.
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 13:15   #6
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Citat:
Cvrcak kaže:
Hvala na savetima, ja sad imam jos jedno pitanje.

Ista ta drugarica je kupila pionir 110 dvd rezac (uz koji nije dobila kabl za povezivanje) pa je sada prikacen kao SLAVE na HDD. Stvar je u tome što joj za snimanje nekog CD-a na HDD treba po 20-25 minuta!!!??? Ista je situacija bila kada je imala običan CD čitač.

Da li neko zna možda zbog čega se to dešava? Gledao sam u BIOS-u i tamo sve deluje ok. Video sam samo prilikom startovanja računara da stoji da je HDD na UDMA 100, a rezač na UDMA 66.
Koliko ja znam pioneer radi normalno samo ako je master,imam 108 i pravio je probleme kada je bio slave.
Neka kupi kabal (cca 220 din)i lepo ga ukljuci na secondary ide channel kao master i ja mislim da ce to resiti problem
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2006, 13:29   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Pioneer, kao i većina ostalih DVD rezača, MORA da bude vezan kao SEKUNDARNI MASTER!!! Namenjena je da radi u režimu ATA66 iliti UDMA4 modu. Za to ti je potreban IDE kabal sa 80 žica (pogrešno kod naz nazvan 80-pinski kabal). Ako ga povežeš na "običan" kabal sa 40 žica moći ćeš da ga poteraš samo u UDMA2 modu.

Kod prethodnih Pioneera ovo nije bio toliko problem ali izgleda da 110-ka zahteva ovaj kabal da bi ispravno radila.

I da,.... Sasvim je OK da ti je za rezanje diskova potrebno vreme koje si naveo jer preopterećuješ IDE granu. Razdvoj Pioneer i HDD ako možeš ili probaj da nekako izbalansiraš snage.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2006, 1:48   #8
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Hvala, hvala
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 10:06   #9
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: POMOC HITNO!!! (TV kartica)

Znam da sam van teme, ali moze biti korisno...
Ako ti nekad slabo cita cd/dvd, ukljuci DMA.
To sam ja imao kao sam instalirao Act of WarA.
Dok se instalirao, onaj film je tako sjeckao da sam poludio. Kad sam ukljucio DMA, leti...
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc za kupovinu graficke do 110 e Ivan milovanovic ŠDK - Grafika 53 29.12.2007 4:58
hitno pomoc e 730 zverko Igre za mobilne telefone 3 7.2.2006 13:09
Pomoc hitno! lobster Grafika 3 5.2.2006 4:37
Vrijedi li ova graficka kartica cemu? sasha vukelic ŠDK - Grafika 11 23.12.2005 14:53
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com