Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2014, 14:21   #421
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Slazem se, apsolutno bezuslovno.
Zasto etiketirati, mozda cak na neki nacin i omalovazavati ljude, ako koriste racunar za ono sto im treba? Zasto bi morali da znaju ono sto ih ne interesuje?
To ti je kao automobil, zar moram da se razumem u automehaniku da bih ga vozio?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Тормунд (21.8.2014), bokela (21.8.2014), mvasic (21.8.2014), Yonai (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 15:40   #422
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Šta ćemo ako je nekome samo FB potreban? Ne moraju svi da koriste računar za iste stvari. Korisnik sam određuje za šta koristi računar. Nekome je FB i email sve što traži od računara, i to je sasvim u redu.

Neka ad hoc lista moje stručnosti u IT, bi bila: Win okruženje (MCSE sertifikat), Adobe InDesign, .xhtml... Moja žena je stručnjak za Photoshop, stvari koje ona uradi za minut, ja ne znam ni da započnem. Imam prijatelja koji je diplomirao 3D grafiku, radio je za Kaos, EA Montreal, Activision Blizzard, sada ima svoju firmu, koja se bavi 3D grafikom, mene zove da mu objasnim kako se pakuju slike u .cbr fajl. Imam prijatelja koji radi na sistemima u banci (trenutno u Bank of America), apsolutno odbija da koristi bilo koji software, koji nije sam napisao (osim OS, za sve ostalo sam piše programe).

Jel' bilo kod od navedenih treba da kaže, na primer: "Ja ljude koji nisu u stanju da urade to i to, smatram za neobrazovane i nepismene"?
Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Slazem se, apsolutno bezuslovno.
Zasto etiketirati, mozda cak na neki nacin i omalovazavati ljude, ako koriste racunar za ono sto im treba? Zasto bi morali da znaju ono sto ih ne interesuje?
To ti je kao automobil, zar moram da se razumem u automehaniku da bih ga vozio?
Mislim da niko nije hteo da kaze da svako ko nije strucan bar za jednu racunarsku oblast je neobrazovan i nepismen. Ali svako ko koristi racunar treba da zna elementarne stvari tipa da izgugla nesto, da iskopira i sl. jer je proslo vreme da kada ako si znao sva slova i nisi se potpisivao kaziprstom ili sa X bio si smatran pismenim.
Moj sada pokojni deda je to uspeo da savlada sa 80 godina samo zato sto je imao interesovanja za neke stvari. Naucio je da korisiti i Google Earth samo da bi mogao da ponekad baci pogled na njegovo rodno selo ili da vidi nas vinograd sa visine i secam se koliko je bio fasciniran time. IT tehnologije su postale sastavni deo nasih zivota i u buducnosti njihov uticaj ce biti samo veci, to ne mora da znaci da neko treba da zna kako funkcionisu ali se podrazumeva da ume bar da koristi osnovno.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Yonai (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 15:43   #423
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

^ Naucio je ono sto ga je interesovalo, sam kazes.
Ako mene zanima Facebook ili Youtube ili Word ili sta god, sto bih morao da znam bilo sta osim toga?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 15:47   #424
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
^ Naucio je ono sto ga je interesovalo, sam kazes.
Ako mene zanima Facebook ili Youtube ili Word ili sta god, sto bih morao da znam bilo sta osim toga?
Niko ne kaze da moras da znas, ali je'l planiras da radis nesto u zivotu? Da li uopste shvatas koliko ces biti hendikepiran ako je to sve sto znas? Ti verovatno znas vise od toga, ali mislim generalno na takav stav.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 15:49   #425
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ih sad, hendikepiran...pa ne vrti se sve oko racunara i nisu oni smisao zivota.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 15:51   #426
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Ih sad, hendikepiran...pa ne vrti se sve oko racunara i nisu oni smisao zivota.
Ne mislim na racunare, nego na informacije i mogucnosti koje one pruzaju.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 15:52   #427
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

PC je alat, uvek bio i uvek će i biti. Koristiš onaj alat koji ti treba i kolko ti treba. Ako mi je posao da bušim rupe i kačim slike što bi me zanimala brusilica?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 16:31   #428
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
PC je alat, uvek bio i uvek će i biti. Koristiš onaj alat koji ti treba i kolko ti treba. Ako mi je posao da bušim rupe i kačim slike što bi me zanimala brusilica?
Sad vec banalizujete. Mozda je i do mene ali smatram da je osnovno poznavanje rada na racunaru stvar opste kulture (za one koji se odluce da kupe racunar). Mozda sam ja razvio malo fobiju od "korisnika" kojima ne treba nsita osim FB i Youtube-a ali stvarno ...
Kad te ljudi godinama zovu da im: narezes disk jer se on nekako ne snalazi, da mu prebacis slike na flesku, da mu odstampas ovo ili ono jer on ima kompjuter ali ga ne koristi nesto mnogo, da mu ocistis malo "memoriju" jer je poceo sporo da radi, da ubrzas malo jer je "dete" nesto za**balo, da pogledas zasto ne radi - oni nisu nista uradili naravno, da vidis zasto mu stalno iskacu neki prozori, da osvezis anti virus... i milion drugih stvari, onda jbg. ako kupujes auto nauci bar da vozis i znaj da moras da sipas gorivo.

Kompjuter jeste alat za nekoga, a za nekoga je to motika, tu se slazem i ako neko posle 4-5 godina od kako ga ima ne zna da nareze disk ili odstampa recept onda ja takve smatram glupim i nepismenima. To je jednostavno lenjost.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Тормунд (21.8.2014), Aelos03 (21.8.2014), doctor (22.8.2014), Jan Čmelik (21.8.2014), mmike (21.7.2016), Morca (21.8.2014), Sh0m1 (21.8.2014), Yonai (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 16:37   #429
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
goranmax kaže: Pregled poruke
Sad vec banalizujete. Mozda je i do mene ali smatram da je osnovno poznavanje rada na racunaru stvar opste kulture (za one koji se odluce da kupe racunar). Mozda sam ja razvio malo fobiju od "korisnika" kojima ne treba nsita osim FB i Youtube-a ali stvarno ...
Kad te ljudi godinama zovu da im: narezes disk jer se on nekako ne snalazi, da mu odstampas ovo ili ono jer on ima kompjuter ali ga ne koristi nesto mnogo, da mu ocistis malo "memoriju" jer je poceo sporo da radi, da ubrzas malo jer je "dete" nesto za**balo, da pogledas zasto ne radi - oni nisu nista uradili naravno, da vidis zasto mu stalno iskacu neki prozori, da osvezis anti virus... i milion drugih stvari, onda jbg. ako kupujes auto nauci bar da vozis i znaj da moras da sipas gorivo.

Kompjuter jeste alat za nekoga, a za nekoga je to motika, tu se slazem i ako neko posle 4-5 godina od kako ga ima ne zna da nareze disk ili odstampa recept onda ja takve smatram glupim i nepismenima. To je jednostavno lenjost.
Jeste, i ja treba da znam da održavam i popravim bušilicu, ali ako ne znam ima neko ko zna, a taj će mi naplatiti servis.

To što ti držiš besplatan servis alata je tvoj problem

Tu leži problem što ima mnogo ljudi koji se razumeju i na koje drugi koji se ne razumeju mogu da se oslone da će im sve srediti kad naprave neki pičvajz. I zašto bi se sad oni cimali da uče to ako ih ne udara po novčaniku?

Da je manje onih koji znaju mnogo o računarima bilo bi više onih koji razumeju osnovne stvari jer bi ih lenjost koštala.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
goranmax (21.8.2014), Haker95 (22.7.2016), Sh0m1 (21.8.2014), Yonai (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 16:45   #430
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Stanje PC gaming trzista

Apsolutno se slažem sa postom goranmax-a u vrhu ove stranice. Slažem se i sa mvasicem i Atwom u delu da ne treba dići nos ako si IT ekspert na nekom polju.

ALI... Danas je digitalno vreme, a ubuduće će postajati i sve više takvo. Ono što sam hteo da kažem jeste to da FB/twitter i slične stvari nikako ne smeju da budu tvoj jedini predmet interesovanja ako iole želiš da funkcionišeš u današnjem svetu.

Ako hoćeš da nađeš nešto za kupovinu - prva stanica je internet.
Ako hoćeš da nađeš neku informaciju - prva stanica je internet.
Ako hoćeš da pronađeš ulicu - Google maps je tvoj najbolji prijatelj.
Ako hoćeš da nađeš posao - prva stanica je internet.
Ako hoćeš da napišeš CV za taj isti posao - prva stanica je elementarni word.
Ako hoćeš da komuniciraš sa nekim - prva stanica su mail i IM servisi.
Ako hoćeš da se informišeš kuda na letovanje - specijalizovani sajtovi su tvoj najbolji prijatelj.
Ako hoćeš da pročitaš najnovije vesti - eto opet sajtova za to.

itd... itd... itd... primera informacionih tehnologija u svakodnevnom životu ima milion.

Ciljna grupa na koju sam mislio u svom prethodnom postu je Facebook-selfie generacija, kojoj pripada veliki broj ljudi. Ljudi koji frenetično postavljaju svoje fotografije kako bi ceo svet znao gde su bili i šta su radili u svakom trenutku. Ljudi koji bi dušu prodali đavolu za lajkove i koji bi sve dali za to da budu zanimljivi, u trendu i tako to.

Takvi ne vide dalje od svog nosa i na takve sam baš i mislio. I baš takvi se u većini slučajeva poklapaju sa Pink-splav-turbo folk-fancy mentalnim sklopom.

Niko nije dužan da koristi računar za ono za šta mu ne treba. Ali ako je nekome FB lajkovanje i tvitovanje jedina upotrebna namena računara i interneta, onda je to više nego jadno. Treba nekad pogledati dalje od svog nosa...

P.S. i da, apsolutno se slažem i za ovo što je goranmax rekao za lenjost. Mene bi bilo sramota da ne znam da koristim elementarne stvari na računaru i posle godina korišćenja. Lenjost, glupost, bezobrazluk. Bilo šta od ova tri (ili sva tri zajedno) su glavne karakteristike takvih osoba.

Poslednja ispravka: Yonai (21.8.2014 u 21:08) Razlog: Gramatička greška u kucanju
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 16:48   #431
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

^^
Nije samo problem u njima, postalo je nekako standardno da niko ne treba nista da zna, dovoljno je samo da sednu ljudi ispred kompjutera i sve ce se samo resiti. Takvi rade po firmama, u drzavnim ustanovama na veoma bitnim a i nebitnim mestima. Ljudi koji ne umeju da nadju nikakvu informaciju, da nauce kako neko drugi to radi, da odrade osnovni tabelarni proracun, kamoli da unaprede nesto.
Naravno bilo ciji CV da pogledas poznavanje rada na racunaru je obavezna stavka
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku goranmax na korisnoj poruci:
Sh0m1 (21.8.2014), Yonai (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 16:54   #432
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

^

Živa istina. U mojoj firmi svi "poseduju poznavanje rada na računaru", a večito mene cimaju i za najelementarniji excel i word, jer ja jel'te radim u IT sektoru. A to što bi mogli malo elementarno da upotrebe mozak, to nikom ništa.

No dobro, to je sad već neka druga priča, nije za ovu temu.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 17:03   #433
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

@yonai i goranmax

I dalje projektujete svoju viziju sveta na sve ostale. Zašto je jadno ako neko koristi računar samo za FB i tweet?

Ja, recimo, vozim automatik. Ne pada mi na pamet da se vraćam na manuelni menjač. Auto mi služi da me preveze od mesta A do mesta B. Ništa me drugo ne zanima. Na održavanje ga vozim kod majstora (osnovne stvari znam da odradim, ali me košta isto kao i kad ga vozim u servis). Ima ljudi koji čim kupe novi auto, momentalno ga rasture na sastavne delove, i krenu sa kastomizacijom. Od farbanja do budženja motora.

Neka radna mesta zahtevaju poznavanje rada u određenom software-u. Ako radnik zadovoljava potrebe poslodavca, sve ostalo je nebitno.


Citat:
Ako hoćeš da nađeš nešto za kupovinu - prva stanica je internet.
Ako hoćeš da nađeš neku informaciju - prva stanica je internet.
Ako hoćeš da pronađeš ulicu - Google maps je tvoj najbolji prijatelj.
Ako hoćeš da nađeš posao - prva stanica je internet.
Ako hoćeš da napišeš CV za taj isti posao - prva stanica je elementarni word.
Ako hoćeš da komuniciraš sa nekim - prva stanica su mail i IM servisi.
Ako hoćeš da se informišeš kuda na letovanje - specijalizovani sajtovi su tvoj najbolji prijatelj.
Ako hoćeš da pročitaš najnovije vesti - eto opet sajtova za to.
Ovo je tako za tebe i mene, zašto mora da bude i za sve druge? U svetu postoje ljudi koji žive bez svega ovoga. Ima ljudi koji ne žele da se bakću sa svime tim. Zašto ih potcenjuješ?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 17:11   #434
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

@ mvasic

razumem ljude, pogotovo starije ljude koji su bili deo nekog drugog vremena. Razumem i ljude koji zbog siromaštva/hendikepa ili nekog sličnog razloga nemaju pristup računarima i internetu.

Ja razumem ako je nekome FB npr. oruđe da se čuje sa bratom u Australiji ili nešto slično. Sve to mi je jasno i sve to razumem.

Ali lenjost, pomodarstvo, bezobrazluk, inertnost i slične stvari koje su obrazložene u prethodim postovima - neću i ne želim da razumem.

Mislim da je jasno na koga sam mislio u svojim postovima. Ako je potrebno još obrazložiti na šta sam mislio pod bivstvovanjem u modernom svetu IT tehnologija - nije problem, mada bih voleo da se prebacimo na neku temu za to, jer imam blagi utisak da smo u debelom off topic-u
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
goranmax (21.8.2014), Sh0m1 (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 17:16   #435
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ma ok, vas stav. Smeta mi kad se kaze da je neko glup, nepismen, lenj i sl. jer ne zna nista oko kompa....
Sto rece mvasic, ljude to ne zanima, zive i bez toga i ne trpe ne znam sta....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 17:19   #436
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke

Ali lenjost, pomodarstvo, bezobrazluk, inertnost i slične stvari koje su obrazložene u prethodim postovima - neću i ne želim da razumem.
E ovo je već nešto drugo, i s tim se slažem. Ovo je, meni, apsolutno omiljena kategorija korisnika. Dok nisam otišao iz Srbije, od njih sam živeo. Bukvalno. 20 - 50 EUR dolazak za sitnije radove na operativnom sistemu. 100 EUR za krupnije stvari i instalaciju hardware-a. Što im više naplatiš, oni srećniji. Oni zadovoljni, ja zadovoljan, kud' ćeš više.

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
...jer imam blagi utisak da smo u debelom off topic-u
Off topic for life
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Yonai (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 17:20   #437
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Ma ok, vas stav. Smeta mi kad se kaze da je neko glup, nepismen, lenj i sl. jer ne zna nista oko kompa....
Mislim da ni ja ni Yonai nismo to rekli i da smo jasno naglasili u kojim slucajevima ovo vazi.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 17:21   #438
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ok, mozda sam pogresno razumeo, izvinjavam se.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2014, 17:28   #439
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

@ Atwa

ne treba da zna kako da rastavi/sklopi komp ili kako da isprogramira aplikaciju u C++, ali neke elementarne stvari u današnje vreme moraju da se znaju.

Evo jednog primera iz moje firme:

zove me jedan kolega koji je na visokom položaju u firmi. "Dođi, hitno je, ne radi mi tastatura, ne mogu ovako da radim". Dobro. Dođem ja, popnem se na sprat, pređem 200m sa kraja na kraj objekta i priđem njegovom stolu.

- "Šta je problem? Koliko ja vidim tastatura reaguje."

- "Ma ne reaguje, neće brojevi da rade."

Upalio sam mu Num Lock.

Vidiš, problem je u tome da jedan ovakav lik zauzima mesto koje je debelo plaćeno. A poseduje "poznavanje rada na računaru". A da ne spominjem da je non stop aktivan na FB sa postovima i lajkovima. I onda reci da je neko takav pametan... a takvih je more u našem okruženju.

Bljak.

No dobro, definitivno neću više ići u off. Ovo je bilo jače od mene
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Atwa013 (21.8.2014), Bezimeni (21.8.2014), doctor (22.8.2014), goranmax (21.8.2014), Jan Čmelik (21.8.2014), Sh0m1 (21.8.2014)
Stara 21.8.2014, 17:39   #440
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Ovo je idalje relevantniji offtopic od lj-5 afere
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.8.2014), doctor (22.8.2014), goranmax (21.8.2014), player1 (21.8.2014), Sh0m1 (21.8.2014), voodoo_ (21.8.2014), Yonai (21.8.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Gaming lap top, 1400e Dracula Šta da kupim? 2 18.5.2012 9:04
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com