Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2011, 18:04   #3061
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni je kraj Harry Potter-a ostavio ovakav utisak



Dal zbog haotichne rezije ili konfuzne ranje poslednje knjige ne znam (citao sam samo prva 4 dela), ali film mi je bio tako glup da sam samo cekao da se zavrsi.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 18:59   #3062
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Razočarao si me i kao čovek i kao komunista, a evo zašto.
Kakav bre komunista ja sam utopista ako te bas zanima...

Znaci, ti si napisala ovo, ovo, a posebno ovo (ovo je vec fenomen...)...znaci samo jedna rec, STRASNO. Ispluvala si Dzeksona, Spilberga i Lukasa na sva zvona...a najjace je kada pljujes po Titaniku nazivajuci ga brukom (kako kaze Nash Knight "kolosalno djubre"), ispravljas remek delo trilogiju Gospodara prstenova i ono sto moze samo da sokira, da pises kako je Howard Shore "los izbor kompozitora koji se uostalom nije ni snasao" hahahaha, dok meni i dalje one predivne melodije Okruga, dolaska vilenjaka u Helmov ponor i ostale u glavi odzvanjaju, a onda Nash Knight napise da ovi reziseri iako su napravili vecinu klasika, da u poslednje vreme samo "srozavaju svoju reputaciju"...pa msm, kamo srece da je takvih koji ce moci da stvore dela priblizna njihovim...pa onda pises kako je Avatar "gomila plaventila" i da je bolje da je toga 70% manje, pa jeste izgleda da je bolje da nice svo vise filmova koji nemaju nista "plavo" poput Konana, Guliverovih putovanja i drugih, u kojima se ne za sta je sta...

Iskreno, kada mi neko tako pocne da pise protiv filmova koja su remek dela i kada pocne da ispravlja kako je ovo trebalo ovako, ono onako, da je "moglo bolje", da je muzika bila osrednja ili nikakva, znaci samo da skocis sa najblizeg mosta...i zato mi je drago, sto si napisala da sam "te razocarao". Bre, ako bi uradila bolje filmove lepo odes u rezisere i radis...ovo je vec preterivanje...nisi valjda mislila da cu da pljujem po poslednjem filmu Harry Potter-a?? Taj film me odusevio, jedan od omiljenih likova mi je Severus Snape...ali znas ja VOLIM Gospodara prstenova, Hari Potera, Zvezdane ratove i jos neke legendarne serijale....da im zamerim mogu samo jedno - Sto ste tako dobro uradjeni, BRE??! Ni Bog ne bi mogao odgovoriti, vec bi mu bilo drago sto su se takvi ljudi rodili da stvore ono sto mali njih moze. Toliko. I nemoj molim te vise da me ispravljas zasto sam tako ocenio i sto tako mislim, jer jednostavno imam pravo da iznesem svoje misljenje i volim odredjene zanrove i ono najvaznije - ne planiram da se "ulizujem" nikome tako sto cu skoro uvek davati zahvalnice na Bog pitaj kakve postove moderatora ili admina, vec samo na one koji se meni svide niti cu ikoga da vredjam. Iskren sam do kraja, kao uvek. Eto, hvala.

A zasto me post iznad ne cudi? Hm mozda ovo zna odgovor...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Luka Filipovic (13.1.2012), Marshall George (26.11.2011), SweetDalilah (25.11.2011)
Stara 25.11.2011, 20:17   #3063
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Iskreno, kada mi neko tako pocne da pise protiv filmova koja su remek dela ...
Izgleda da ti malo vise mesas pojmove remek dela i blokbastera!!!

To sto je film gledalo x miliona ljudi i sto je zaradio y milijardi dolara/evra/whatever uopste ne mora da znaci (i najcesce i ne znaci) da je film remek delo - naprotiv!

Svrstati filmove o decaku carobnjaku u remek dela je po meni neumesna sala jer te limunadice od filmova su mozda (a i to je vec upitno) dobri za zabavu ali jednostavno nemaju nijednog valjanog elementa kojim bi se mogli svrstati u remek dela...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Hich (26.11.2011), Nash Knight (26.11.2011), Steva123 (27.11.2011), Wolverine (27.11.2011)
Stara 25.11.2011, 20:58   #3064
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

da se nadovezem...svrstati takve filmove u remek dela bi bilo isto kao kad bi rekao za one male ljubavne romana od 50din da su remek dela knjizevnosti
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Belfegor na korisnoj poruci:
Hich (26.11.2011), Marti Misterija (27.11.2011), Nash Knight (26.11.2011)
Stara 25.11.2011, 21:46   #3065
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da, Titanik, trilogija Gospodara prstenova, Zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za Harija Potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 22:08   #3066
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne znam zašto toliko potenciraš moderatore - svako može u temi da napiše validno i argumentovano mišljenje zašto mu se neki film (ne)sviđa i koliko je (ne)kvalitetan, to nema veze sa moderatorima. To što se potrefilo da veći broj korisnika foruma ima slično mišljenje - drugačije od tvog - o filmovima koje smatraš remek-delima nije ništa čudno ili neobično...

Uostalom pogledaj samo teme u Test Run podforumu, pa ćeš da vidiš šta znači razmena mišljenja
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 22:10   #3067
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
romantic kaže: Pregled poruke
da, titanik, trilogija gospodara prstenova, zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za harija potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?
Заборавио си Аватар да додаш.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 22:21   #3068
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Da, Titanik, trilogija Gospodara prstenova, Zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za Harija Potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?
Sta tebi nije jasno u cinjenici da pored moderatora ima jos ljudi koji misle da je Titanik krs film (kritikujte me ali taj sam) koji je od jednog filma katastrofe u stvari napravio ljubić "love you 'till death do us apart", da je Harry Potter limunadica i to blaga i slicno i da to nema nikakve veze sa tim sto neko od moderatora misli isto?

Zar stvarno mislis da neko kaze tako nesto samo zato sto ima potrebu da se dodvorava nkom od moderatora a nikako zato sto stvarno igrom slucaja deli slicno misljenje?

Ne znam za druge ali niti sam ikada imao tu potrebu niti cu je imati ali sta da radim kad je situacija jednostavno takva da se misljenja o tim "remek delima" poklapaju ' mozda i zato sto ona to zapravo kad se malo bolje pogleda stvarno to i nisu!!!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 22:33   #3069
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A sta znaci da je film remek delo?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 22:53   #3070
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Da, Titanik, trilogija Gospodara prstenova, Zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za Harija Potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?
Prvi film kojeg sam se setio, a da itekako vredi, je trilogija " Kum ".

http://www.imdb.com/title/tt0068646/
http://www.imdb.com/title/tt0071562/
http://www.imdb.com/title/tt0099674/
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zidan grobar na korisnoj poruci:
Belfegor (25.11.2011)
Stara 25.11.2011, 22:56   #3071
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zidan grobar kaže: Pregled poruke
Prvi film kojeg sam se setio, a da itekako vredi, je trilogija " Kum ".

http://www.imdb.com/title/tt0068646/
http://www.imdb.com/title/tt0071562/
http://www.imdb.com/title/tt0099674/
Vidis, cak ni reditelj tih filmova nema visoko misljenje za bar dva
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 23:11   #3072
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Moze on sada da prica sta hoce. Sto se mene tice napravio je dva remek dela (prva dva dela) , treci deo je ipak dosta losiji od ostalih.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 23:46   #3073
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Humanoids from the Deep (1980), http://www.imdb.com/title/tt0080904/



Scientific experiments backfire and produce horrific mutations: halfman, halffish which terrorize a small fishing village by killing the men and raping the women.

Hm... Iako baš volim "krš" filmove, ovaj je malo previše Užasna gluma, uvrnuta ideja, neubedljiva radnja, gomila golišavih glumica ... Mada, na kraju filma se vidi jedna scena koja je kasnije maznuta u jednom mnogo poznatijem filmu:
Spoiler za spoiler:
na kraju filma jednoj cici iz stomaka iskače monstrum, kao u Ejlijenu


Ocena: 3/10

***
The Trip (2010), http://www.imdb.com/title/tt1740047/



Steve Coogan has been asked by The Observer to tour the country's finest restaurants, but after his girlfriend backs out on him he must take his best friend and source of eternal aggravation, Rob Brydon.

Uf... Čudna kombinacija dokumentarca i komedije, sa prelepim prizorima severne Engleske i/ili Škotske. Iako ovo ne spada u moj omiljeni tip filmova, preporučujem ga svima da pogledaju!

Ocena: 8/10
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2011, 23:53   #3074
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Humanoids from the Deep (1980), http://www.imdb.com/title/tt0080904/



Mada, na kraju filma se vidi jedna scena koja je kasnije maznuta u jednom mnogo poznatijem filmu:
Spoiler za spoiler:
na kraju filma jednoj cici iz stomaka iskače monstrum, kao u Ejlijenu
Zar nije Alien izasao jednu godinu pre ovog ?

p.s. A da, moja greska, to je iz drugog dela.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2011, 0:16   #3075
Sheldon Cooper
Član
 
Član od: 26.10.2011.
Poruke: 43
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 17 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ne znam, nisam gledao poslednja 2 filma, ali uopste ne smatram da je on los glumac iz onoga sto sam do sada video - cak naprotiv, mislim da su svi oni dosta ubedljivi u svojim ulogama. A Radklif se ni po cemu ne istice ni u pozitivnom ni u negativnom kontekstu.

Mozda je on tebi iritantan kao pojava, to mogu da razumem, ali ne vidim da je los glumac.
Можда си у праву.
Нисам га гледао у неком другом филму, чекам да изађе The Woman in Black, па да видим да ли сам погрешио или не .
Sheldon Cooper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sheldon Cooper na korisnoj poruci:
Rainman (26.11.2011)
Stara 26.11.2011, 4:42   #3076
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sta tebi nije jasno u cinjenici da pored moderatora ima jos ljudi koji misle da je Titanik krs film (kritikujte me ali taj sam) koji je od jednog filma katastrofe u stvari napravio ljubić "love you 'till death do us apart", da je Harry Potter limunadica i to blaga i slicno i da to nema nikakve veze sa tim sto neko od moderatora misli isto?

Zar stvarno mislis da neko kaze tako nesto samo zato sto ima potrebu da se dodvorava nkom od moderatora a nikako zato sto stvarno igrom slucaja deli slicno misljenje?

Ne znam za druge ali niti sam ikada imao tu potrebu niti cu je imati ali sta da radim kad je situacija jednostavno takva da se misljenja o tim "remek delima" poklapaju ' mozda i zato sto ona to zapravo kad se malo bolje pogleda stvarno to i nisu!!!
Slazem se i Gone With The Wind je isto bezveze film , limunadica...
A samim tim je i blockbuster tako da nikako ga ne bi uvrstao u remek dela.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2011, 16:43   #3077
Hich
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 168
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 33 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Shutter Island

8/10

Nakon dugo vremena pogledao sam jedan film od pocetka do kraja i moram reci da sam ovim filmom odusevljen. Da se odmah razumemo i da ne bude zabune, nisam neki filmofil. Mozda je neko provalio o cemu se radi nakon 20 min, ja nisam sve do 10 min pre kraja. Rezija je fantasticna. Scenario je odlicno napisan. Sad da predjem u spoiler...
Spoiler za spoiler:
Sama ideja filma im je dosta olaksala posao "zbunjivanja" gledaoca i odvojenja na pogresan trag. Ali i pored toga, resenje je apsolutno sve vreme pred ocima, u svakoj sceni u svakom detalju, a opet se ne vidi. Nemam puno iskustva sa filmovima ovog tipa, ali moram priznati da je pravo majstorstvo napraviti nesto ovakvo. Film te toliko uvede u pricu, toliko je dobro postovljen i izreziran, da sam ja i nakon sto je Kaprio otkrio istinu i dalje bio ubedjen da to nije sve i da se ipak nesto krupnije krije iza svega. Medjutim postoji i par mesta u filma koja su mozda nelogicna, namerno preuvelicana i kojima je cilj samo da te odvedu na totalno pogresan trag. Takva je npr. onaj razgovor sa Nojsom i ona zena u pecini. Sa druge strane, postoje scene, i to na samom pocetku filma koje tako jasno govore i o cemu se radi. Premotavao sam i obracao paznju na neke scene i detalje koje mi u prvi mah nisu privukle paznju. Na primer, razgovor Kapria sa zaposlenima i kad ispituje onog cuvara koji je "otisao do WCa" kad je Rejcel pobegla. U toj sceni se vidi kako su svi uplaseni pred Kapriem, ne kao pred nekim detektivom vec kao pred opasnim ludakom.


Posto mi je ovo bio prvi Skorsezeov film, hteo sam da vidim da li su mu i ostali filmovi tako "mracni" i "psiho-aktivni". Odgledao sam The Departed. Iznenadio sam se koliko se film i u vizuelnom i u svakom drugom smislu razlikuje od Shutter Island-a. Da ne duzim, sve u svemu film je dobar. Svidja mi se sto nema iracionalnog happy end-a, koji bi mozda ostavio gledaoca srecnog i veselog, vec se sve zavrsava krajnje realno i surovo. Nisu filmovi za opustenja, vec da imaju odredjenu filozofsku notu i ne ostavljaju gledaoca opstenog i zabavljenog nakon odjavne spice.

Gledao sam i The Prestige koji je toliko hvaljen da ga je testko izbeci. I ne bih mu dao ni 3/10. Taj Nolan je toliko precenjen. Film je po meni cist idiotluk. Uplitanje Tesle u citavu pricu i pravljenje masine za kloniranje koja radi tako sto raspaljuje "strujne munje", aj sto je nerealno, nego ne bi moglo u crtacu da prodje. Taj deo sa tim poslednjim trikom i tim kloniranjem i davljenjem je toliko nerealan i toliko bolesno uvelican samo kako bi ostavio neki utisak i dao podrsku citavoj poruci (da se covek davi petnaest puta) na mene je ostavio uzasan utisak. Sve je nekako vestacki uvelicano i usiljeno. Prica je na preskoke, prepuna nelogicnosti, nerealna u potpunosti. Amaterski.

Poslednja ispravka: Ocelot (26.11.2011 u 17:47)
Hich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2011, 17:00   #3078
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Slazem se i Gone With The Wind je isto bezveze film , limunadica...
A samim tim je i blockbuster tako da nikako ga ne bi uvrstao u remek dela.
Ajd' ako ti tako kazes - onda mora da jeste tako...

Ja licno u GWtW pored price o odnosu love you - hate you izmedju Scarlett i Rhett-a vidim pricu koja mi sasvim dovoljno govori o americkom gradjanskom ratu, kompleksan odnos izmedju likova, dobru glumu i jos mnogo toga dok u Titaniku vidim jednu pateticnu ljubavnu pricicu i jos tek ponesto sto se tice samog dogadaja uz iskreno govoreci nista posebno glumu glavnih aktera...

U svakom slucaju imas apsolutno pravo na svoje misljenje, da se slozis ili ne slozis sa bilo kim, ukljucujuci i moderatore - nekom je Titanik "vrh" film sto je sasvim OK, meni je krs... Cisto subjektivno misljenje o vrednosti nekog filma i ne bih da ulazim u dalju bespotrebnu diskusiju narocito o takvom filmu jer ne vodi nicemu - ja necu da promenim svoje misljenje o njemu a ne verujem ni da ce bilo koji sagovornik koji tvrdi suprotno.

U svakom slucaju, niko nije rekao da blokbaster ne moze biti istovremeno i remek delo (ja ne) vec samo da su to sasvim dva razlicita pojma koja mogu ali i ne moraju da iskljucuju jedno drugo, tako da najcesce (ne uvek) blokbaster koji zaradi milione nije ono sto smatraju remek delom umetnosti, a postoje i obratni slucajevi - procitaj malo bolje recenicu pre nego sto zbog svog nerazumevanja iste stavis facepalm, mada bih te ljubazno zamolio da se manes tih facepalm smajlija jer deluju krajnje glupo narocito uz onakvu poruku...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2011, 17:33   #3079
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ajd' ako ti tako kazes - onda mora da jeste tako...

Ja licno u GWtW pored price o odnosu love you - hate you izmedju Scarlett i Rhett-a vidim pricu koja mi sasvim dovoljno govori o americkom gradjanskom ratu, kompleksan odnos izmedju likova, dobru glumu i jos mnogo toga dok u Titaniku vidim jednu pateticnu ljubavnu pricicu i jos tek ponesto sto se tice samog dogadaja uz iskreno govoreci nista posebno glumu glavnih aktera...

U svakom slucaju imas apsolutno pravo na svoje misljenje, da se slozis ili ne slozis sa bilo kim, ukljucujuci i moderatore - nekom je Titanik "vrh" film sto je sasvim OK, meni je krs... Cisto subjektivno misljenje o vrednosti nekog filma i ne bih da ulazim u dalju bespotrebnu diskusiju narocito o takvom filmu jer ne vodi nicemu - ja necu da promenim svoje misljenje o njemu a ne verujem ni da ce bilo koji sagovornik koji tvrdi suprotno.

U svakom slucaju, niko nije rekao da blokbaster ne moze biti istovremeno i remek delo (ja ne) vec samo da su to sasvim dva razlicita pojma koja mogu ali i ne moraju da iskljucuju jedno drugo, tako da najcesce (ne uvek) blokbaster koji zaradi milione nije ono sto smatraju remek delom umetnosti, a postoje i obratni slucajevi - procitaj malo bolje recenicu pre nego sto zbog svog nerazumevanja iste stavis facepalm, mada bih te ljubazno zamolio da se manes tih facepalm smajlija jer deluju krajnje glupo narocito uz onakvu poruku...
Zasto onda pljujes odredjene filmove i reditelje ako postujes druga misljenja?
Misljenja miliona?sa obzirom da su neki od tih filmova ovojili brdo nagrada sto od publike sto od pravih kriticara.
Jesu dva razlicita pojma ali kod ove gore navedenih filmova. vaze oba ta pojma.
Elem, zavrsio sam sa raspravom posto kao i obicno meni ce da se posalje upozorenje za spam iako ima 2 stranice spama pre mene.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2011, 17:41   #3080
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zakljuchak - on mora da se slozhi sa mishljenjem tih miliona i da ne ispljuje film, da ne bi dobio etiketu nekoga ko ne poshtuje tudje mishljenje? Mozhe da ispljuje shta god hoce, ako mu se ne svidja, as simple as that.

Eto, ni meni Titanik nije remek-delo, a ni GP, a Star Wars epizode I i II su mi blockbustersko smece. Shta sad, ne poshtujem nechije mishljenje time shto sam rekao svoje?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Marti Misterija (26.11.2011), Wolverine (27.11.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com