Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2014, 14:17   #1
Luigi
Član
 
Član od: 8.7.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 43
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Luigi
Određen forumom Nadogradnja računara

Imam računar koji već ulazi u šestu godinu rada. Svojevremeno sam ga kupi za lepih 430 jura, plus 30 jura za hlađenje. Hteo bi uložiti još nekih 200 do 250 eur u njega kako bi me služio još makar 2 - 3 godine. Nisam gejmer, odigram s vremena na vreme naku igricu a i ostatku porodice služi kao kućni računar. Evo konfiguracije:

AMD Phenom x4 9650 2.3GHz
Asus M2N68-AM SE2
ATI Radeon HD 4650 1GB
WD Caviar Blue 320 GB
MS KY-400atx p4

Prilikom kupovine, za 30 eur su dodana dva ventilator a od 12 cm, na prednjoj i zadnjoj strani kućišta, veći BOX ventilator od 8 cm na CPU i dva manja ventilatora se nalaze na disku. Ovu konfiguraciju mi je sklopio svojevremeno tetkin "drug". Ja bi hteo ovim ulaganjem poboljšati malo njegove performanse, sa nadom da će biti konkurentan još par godina dok sam na fakultetu. S tim što treba napomenuti da ga poslednje dve godine dosta manje koristim jer sam uzeo laptop. Ali ipak bi volao odigrati neku noviju igricu u većoj rezoluciji u mesecima koji dolaze. (Na njega je nakačem u HD ekran od 22 inča). Da li je ovo moguće? Posebno me brine napajanje i ako jeste šti bi ste mi preporučili da kupim za datu svotu novca?
Luigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2014, 14:21   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Nadogradnja računara

prvo ti treba napajanje, da dodaš još ram,onda možeš da zameniš grafičku i to je to za te pare
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2014, 14:29   #3
Luigi
Član
 
Član od: 8.7.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 43
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Luigi
Određen forumom Re: Nadogradnja računara

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
prvo ti treba napajanje, da dodaš još ram,onda možeš da zameniš grafičku i to je to za te pare
Možeš li dati neku konkretniju preporuku? Milsim koje konkretno napajanje, koju memoriju i grafičku? Problematično mi je odabrati komponente, posebno zbog vremenskog jaza između ploče i novih komponenti.
Luigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2014, 14:58   #4
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Nadogradnja računara

Citat:
Luigi kaže: Pregled poruke
Imam računar koji već ulazi u šestu godinu rada. Svojevremeno sam ga kupi za lepih 430 jura, plus 30 jura za hlađenje. Hteo bi uložiti još nekih 200 do 250 eur u njega kako bi me služio još makar 2 - 3 godine. Nisam gejmer, odigram s vremena na vreme naku igricu a i ostatku porodice služi kao kućni računar. Evo konfiguracije:

AMD Phenom x4 9650 2.3GHz
Asus M2N68-AM SE2
ATI Radeon HD 4650 1GB
WD Caviar Blue 320 GB
MS KY-400atx p4

Prilikom kupovine, za 30 eur su dodana dva ventilator a od 12 cm, na prednjoj i zadnjoj strani kućišta, veći BOX ventilator od 8 cm na CPU i dva manja ventilatora se nalaze na disku. Ovu konfiguraciju mi je sklopio svojevremeno tetkin "drug". Ja bi hteo ovim ulaganjem poboljšati malo njegove performanse, sa nadom da će biti konkurentan još par godina dok sam na fakultetu. S tim što treba napomenuti da ga poslednje dve godine dosta manje koristim jer sam uzeo laptop. Ali ipak bi volao odigrati neku noviju igricu u većoj rezoluciji u mesecima koji dolaze. (Na njega je nakačem u HD ekran od 22 inča). Da li je ovo moguće? Posebno me brine napajanje i ako jeste šti bi ste mi preporučili da kupim za datu svotu novca?

Hm ... imas po meni losu plocu. Maximalno podrzava memoriju do 4GB, tako da ti vec imas 4Gb rama. Od procesora morao bi da vijas polovan Phenom II X4... tako da ti se najvise isplati da uzmes neko napajanje do 4000-4500 i neku graficku iz ranga Gtx 650 Ti (ili bolje).
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2014, 17:24   #5
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Nadogradnja računara

Napajanje je prilično lošeg kvaliteta, ali bi sa GTX750 mogao da se provučeš bez njegovog menjanja. Ako razmišljaš o kupovini nove kartice, drži se Nvidie zato što novi Radeoni ne rade na PCI-e 1.0 slotovima koji tvoja matična ima.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2014, 1:36   #6
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.579
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.814 puta na 1.692 poruka
Određen forumom Re: Nadogradnja računara

Ja bih ovde prvo investirao u napajanje. MS industrial je losa marka. Malo bolja od neimenovanih kineza. LC Power LC500H-12 je neki minimum koji bih uzeo. Chieftec GPA-500S8 je takodje solidna kupovina za relativno malo novca. Takodje i taj CPU bode oci. Ti prvi Phenom procesori su patili od L3 Kesh-a koji je radio na pola frekvencije procesora, pa se procesor vukao. Cak su i Pentium Dual Core procesori bili brzi...
Imas 2 opcije. Prva je nova graficka (GeForce 750 1GB DDR5), napajanje novo i da nadjes u oglasima neki polovan Phenom II X4 procesor.
Druga opcija jeste da zamenis plocu, procesor, memoriju i napajanje. Athlon II X4 740, gigabyte GA-F2A78M-D3H, 4GB DDR3 Crucial i neko od 2 gorenavedena napajanja. Graficku zamenis za nekolko meseci.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Luigi (13.3.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kopiranje jednog foldera na više računara u mreži b-man Programiranje 3 1.11.2010 19:41
Nadogradnja računara? touch_master ŠDK - Osnovne komponente 14 4.7.2009 21:46
Nadogradnja računara - pomoć boris_ngd ŠDK - Osnovne komponente 21 10.3.2009 13:26
Dva računara na jedan štampač Tomas Srbija Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 7.10.2008 0:48
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com