Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2012, 0:14   #1
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom grafika ili nesto drugo?

Ova konfiguracija je u pitanju.

http://www.cnet.com/laptops/acer-asp...-34421905.html

Poslednjih nekoliko nedelja se desava da prilikom gledanja youtubea u onom osnovnom formatu dolazi do seckanja. A kada prebacim na full screen slika se zaledi i samo se cuje zvuk. Updateovao sam drivere za graf kartu i flash plaayer. Vise nemam ideja. Ako neko ima neki predlog hvala.
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2012, 0:38   #2
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: grafika ili nesto drugo?

Da li si update radio preko nekog programa tipa driver finder i ostali ili si sam isao na sajt proizvodjaca,brisao drajvere iz CP,zatim driver sweeper pa tek onda instalirao nove?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2012, 8:39   #3
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: grafika ili nesto drugo?

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Da li si update radio preko nekog programa tipa driver finder i ostali ili si sam isao na sajt proizvodjaca,brisao drajvere iz CP,zatim driver sweeper pa tek onda instalirao nove?
Driver updater , tako sam ih updateovao. Isao i na sajt acera koristio i njihov software koji mi kaze da su draveri up to date .
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2012, 20:20   #4
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: grafika ili nesto drugo?

Citat:
gillonio kaže: Pregled poruke
Driver updater , tako sam ih updateovao. Isao i na sajt acera koristio i njihov software koji mi kaze da su draveri up to date .
Programi za update ne valjaju pazi sta ti kazem, nikad nisu pouzdani ko kad sam nadjes drajvere i skines obrises i sve sam uradis.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 17:17   #5
gillonio
Član
 
Član od: 28.10.2007.
Poruke: 158
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: grafika ili nesto drugo?

Mozda ja nisam dobro objasnio. U trenuktu kada je to stucanje postalo neizdrzivo sam updaetovao drivere.
gillonio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 21:19   #6
Wace
Novi član
 
Član od: 9.7.2012.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: grafika ili nesto drugo?

Citat:
gillonio kaže: Pregled poruke
Ova konfiguracija je u pitanju.

http://www.cnet.com/laptops/acer-asp...-34421905.html

Poslednjih nekoliko nedelja se desava da prilikom gledanja youtubea u onom osnovnom formatu dolazi do seckanja. A kada prebacim na full screen slika se zaledi i samo se cuje zvuk. Updateovao sam drivere za graf kartu i flash plaayer. Vise nemam ideja. Ako neko ima neki predlog hvala.
Buraz pazi ovako Graficka kartica ima veze sa slikom ali je vise zaduzena za fps za vas nije toliko bitno da znate sta je fps (fraps pers secund) sto rpevedeno sa engleskog znaci broj slika u sekudni ja vam mogu napisati roman o tome ali vas to ne bi interesovalo nego da ne skrecem sa teme.
Graficka jeste vezena direktno za sliku ali svaka graficka bi trebalo da ispunjava za odredjeni fps samo da znate grafika nije toliko bitna koliko vi mislite jeste vezana za sliku ali pri pokretanju youtuba ili gledanja klipova nije toliko bitna ne dolazi toliko do izrazaja

Mogucnost za seckanje jeste sledeci

CPU opterecenje ogromno on ima najveci deo u one animacije koje mi vidimo naravno ima i GPU (Graficki procesor) ali cpu je bitniji za vas to nije toliko bitno
Cpu opterecenje veliko jeste zato sto vam windows nije updatovan ili pokusava da se updajtuje i naravno drzite stiklirano AUTOMATICAL updates,nemam ja o tome sta da vam pricam probajte i sami kada ga odrstiklirate videecete koliko masina baguje
Sledeca stavka jeste da POBRISES Sve gluposti iz memorije poput programa koje ne koristis,da ocistis racunar od virusa,ocistis od malwarea,defragmentujes particiju i rasteretis particije (c,d,e,f) ko kaoo ima vazno je da ostavite default programe koje koristite bez kojih nemozete a sve ostale fajlove programe sve sve sto vam nije potrebno obrisati jer vam oni gutaju RAM memoriju koji je takodje bitna
Reci mi koji procesor imas i reci mi sve sto znas o njemu
I Naravno slikaj mi task manager (alt+ctrl+delete) ili desni klik na start liniju-task manager udjes u proces-stikliras ono na dnu sto imas tj da pokaze sve procese na svim korisnickim profilima ako znas engleski i slikaj mi to i okaci sliku da vidim nesto naravno slikaj mi i perfomance tj slikaj CPU histori tj slikaj ceo deo za perfomance i procese toliko od mene pa da vidimo sta se mo0ze ucinite povodom toga za sve ima resenje.Toliko odg u sledecih 24 sata
Wace je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ovo ili nesto drugo? MilovanB ŠDK - Osnovne komponente 5 7.11.2011 20:52
Graficka - hardverski problem ili nesto drugo? Nikola16789 Kvarovi 7 1.7.2011 2:56
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
Spor rad kompjutera,graficka ili nesto drugo? Battta2 Kvarovi 6 21.5.2008 12:05
windows ili nesto drugo? Evil_crack Kvarovi 8 20.4.2008 11:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com