Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2010, 18:53   #1
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Kako da 'splitujem' ADSL konekciju??

TEMA O RAZNIM NACINIMA DELJENJA ADSL KONEKCIJE I PROBLEMA SA ISTIM.
--------------------------------------------------------------------------


Moj konkretan problem je:

Prijatelj ima ADSL paket od 1mb/s koji vec koristi na desktop racunaru.
Konekciju dobija na USB port preko malog modema(valjda),sto me je odma zacudilo jer sam navikao na Telekomove adsl modeme koji su preko eternet kabla(ako ne gresim za ime).

E sad on zeli da podeli konekciju na dve od 512kb/s, da jednu koristi na desktop racunaru na kom je vec glavna konekcija a da drugu koristi u sobi sprat nize (ispod ) na laptop racunaru preko wireles veze koju moze da koristi na laptopu.

Problem je taj nacin dobijanja veze preko usb-a(ne moze da promeni(ISP tako fura ugovor),da je telekomov vec bi imao ruter na modemu i kraj posla.
Drugar poseduje Belkin ruter sa wirless antenom i 5 eternet prikljucaka.

E sad me interesuje dal moze njega da iskoristi kad ga vec ima ili da kupi malu wireles antenicu za desktop racunar na spratu pa da tako deli vezu?
Bilo koje resenje je dobro doslo i ne mora bas 512/512 podela veze?
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2010, 8:27   #2
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kako da 'splitujem' ADSL konekciju??

Citat:
godzilla kaže: Pregled poruke
Ne znam na tacno 512/512, ali ima da odes na 192.168.1.1 i kucas tamo user i pass sto si dobio...Onda on se konektuje, ako ima tu mogucnost...Tako ja delim sa sestrom.
to je zato sto ti imas ruter, a problem u ovom slucaju je sto je covek dobio samo modem, bez rutera.


@Markonije
pretpostavljam da taj adsl modem ima jedan usb i jedan ethernet prikljucak ? vecina su takva.

u principu bi trebao da poveze taj modem preko etherneta na jedan port na ruteru, svoj desktop na drugi port a laptop normalno preko wireless-a.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
WR340G i TD 8816TD/B adsl ne radi Payne Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 15.1.2010 17:14
Kako povezati TP-Link WiFi na ADSL i koristiti Internet bežično preko laptopa? igormil Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 5.1.2010 17:56
Kako testirati mrežu i internet konekciju? Filipenko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 22.10.2009 19:56
ADSL na Windowsu 98 - kako? Predrag Stankovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 13.8.2009 12:06
Kako shareovati ADSL konekciju na dva rachunara? taXicity Komunikacioni uređaji i umrežavanje 18 5.10.2007 16:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com