Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2010, 20:03   #1
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Access point za prijem signala wireless provajdera?

Pozdrav i pitanje:
Nemam opticku vidljivost sa provajderom, ali se njegov AP nalazi na 200-300m iza moje zgrade.Cuo sam da se u tu svrhu moze da koristi i Access point, jer postojecim USB adapterom tp link tl wn422g i sobnom omni antenom od 8db, signal je vrlo nestabilan i slab, pa me zato interesuje da li bi neki AP resio taj problem? Razmisljao sam o TP Linku 5110 ili, mozda bolje Air live ovis link 5450,ili 5470? Znacilo bi mi ako neki od njih mogu i da primaju od provajdera signal i da ga istovremeno salju do USB adaptera na mom kompijuteru, koji je u drugoj sobi? Ili da samo probam TP likovu omni eksternu antenu na 12db sa postojecim adapterom? Linkovi:
http://www.tp-link.com/products/prod...del=TL-WA5110G

http://www.airlive.com/products/WL-5...50ap_1.shtml#f

http://www.airlive.com/product/produ...D1217469218521

http://www.tp-link.com/products/prod...el=TL-ANT2412D
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 16:59   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Access point za prijem signala wireless provajdera?

Ako se uklapaš u cenu uzmi 5470, on ti je ubedljivo najbolji od svega što si naveo.

Dok je u AP Modu nemože u isto vreme i da šalje signal do drugog Wireless klijenta, moraćeš kablom ili pride da kupisši neki Wireless Ruter, pa da njega bocneš u AP i on dalje da u tvojoj lokalnoj mreži šalje w. signal.

Edit:
Zapravo ako uzmeš 5470 možeš da ga prebaciš u WISP-Universal mod i da u isto vreme da prima wireless i opet na wirelesu da ima klijente.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2010, 0:27   #3
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Access point za prijem signala wireless provajdera?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke

Edit:
Zapravo ako uzmeš 5470 možeš da ga prebaciš u WISP-Universal mod i da u isto vreme da prima wireless i opet na wirelesu da ima klijente.
Njega sam bas i uzeo, na probu, bas zbog tog wisp+universal moda. Odmah se javio problem: kada konfigurisem uredjaj vezan na kompijuter(posle nekoliko nesupelih pokusaja)moj usb adapter neko vreme ima signal sa AP, sve dok ne prebacim AP u drugu prostoriju. Tada se sinalk posle kratkog vremena gubi i biva nevidljiv za USB adapter, cak i kada AP vratim u istu prostoriju.
Radi boljeg prijema, na AP sam stavio onu TP-link omni antenu od 8db, a na USB vratio originalnu od 4db.Ne verujem da su razlog zidovi, jer sam probao i druge modove u kojima USB normalno prima signal.Sta bi moglo da bude u pitanju? Hvala
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei router i Ovislink access point Leonidas Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.8.2009 12:26
Wireless Internet po kući sa Access Pointom i wireless routerom Mirste Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.6.2009 17:15
Wireless access point preporuke gilopile Internet usluge 0 9.11.2008 17:53
router i access point message Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 22.9.2008 10:31
Wireless pitanje u vezi signala i online igrica Ilic Marko Mrežne igre 3 12.2.2007 16:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com