Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2009, 2:39   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Nokia N97

Nokia N97 Black recenzija by NjegovaWisost



1. Predgovor

Nokijina N serija od nastanka je predstavljala top ponudu ovoga proizvodaca. To znaci da su nju cinili najbolji i najskuplji telefoni koji su imali sta da ponude za sve one koji su placali visoku cijenu za nju: odlicne karakteristike ili prestiz, zavisno sta ko trazi.

Ovo je mi vec cetvrta godina (ili peta, nisam siguran) kako koristim smart telefone kompanije Nokia, s tim sto sam imao prilike da se dosta cesto susrecem sa njima (sira i uza porodica).

Posle niza godina koriscenja famozne Nokije 6630, odlucio sam da uzmem novi telefon. Ovaj s60v2 tel me je savrseno sluzio. Imao sam mnogo programa, pocev od odlicnog mp3 playera koji mi je bio mnogo brzi nego winamp na kompu, preko office programa do igara sa nevjerovatnom 3D grafikom kao sto su Asphalt (za N Gage, 10mb, oni ostali su svi ocajni....) i Assassins Creed HD. Izdrzao je 3 maske i 3 baterije. Oko 12 000 poslatih i isto toliko primljenih poruka (i to ako racunamo kao jednu jedno slanje, bez obzira od koliko se sastoji...) i posle 300mb prenesenih podataka (sto je puno s obzirom na wap browser...) To sto mi se je prva baterija pokvarila na nacin da se pregrijala i umalo eksplodirala ne zamjeram Nokiji, negdje sam procitao da se to desavalo na jednoj od milion... Ali desava se...

Kako je 6630 u svoje vrijeme bio vrh nokijine SP (smart phone) ponude, odlucih da uzmem i najbolju koju trenutno imamo na trzistu, N97 (N900 mi sada nemojte pominjati, to i nije telefon u pravom smislu rijeci, vise mini kompjuter).
Karakteristike u smislu brojki koji mjere performanse necu pisati jer vjerovatno vecinu ljudi to i ne zanima a koga zanima ima milion strana po internetu, pa koristite Google.
Napominjem da nemam bas nacina da napravim dosta slika telefona pa cu to dodati u narednim danima Ne moze telefon sam sebe da slika. A i program za screenshot pravi probleme jer je napravljen za starije verzije symbijana... A takode, dodacu i par pasusa u narednih nedelju dana...

2. Mogucnost nabavke

U legalnim prodavnicima kod ovlascenih prodavaca telefon kosta oko 650e. Dobijate i 24 mjeseca garancije. Po mom skromnom misljenju, to je previse za ovaj telefon. Pristojan laptop koji mozete uzeti za taj novac mnogo vise vrijedni nego sam telefon. Kod nelegalnih prodavaca mozete ga naci i za oko 550. Ima par ljudi koji ga donose iz inostranstva za malo manje od 400e, za koliko sam ga i ja dobio, tako da smatram da je to jedina realna cijena.

3. Sadrzina pakovanja i oprema



Kutija u kojoj dolazi telefon je zaista jedna od boljih koju sam gledao. Sutra cu postaviti fotografiju jer trenutno nisam u mogucnosti ali mogu vam reci da je zaista kvalitetna i u njoj dolazi sve sto vam je potrebno: slusalice koje se sastoje iz dva dijela kako bi mogli i sami koristiti svoje kvalitetnije, usb punjac, usb konvertor za stare punjace, dugacko usb kablo, krpa za brisanje.
Imajte na umu da telefon posjeduje ekran na dodir pa cete korstiti prste u svakodnevnom radu. To znaci da ce ekran biti konstanto prljav od otisaka.

Jos jedna stvar koju bih obavezno preporucio je neka vrsta futrole. Jos je nisam nabavio, tako da bi mi neka vasa preporuka dobro dosla

Ako volite puno da pricate razmislite i o Nokia BH-102 bluetooth slusalici. Kosta samo 25e a veoma je kvalitetna...

4. Spoljne karakteristike






Telefon postoji u dvije boje, crna i bijela. Koja vam se vise svida, stvar je ukusa, mada bijela vise odgovara njeznijem polu. Ja sam se odlucio za crnu. Telefon je prilicno lagan bez obzira na velicinu. Uglavnom, meni se svida Nema nekog bespotrebnog sarenila i telefon izgleda dosta ozbiljno. A sad prva primjedba. Koja me bas nervira. Sam telefon je napravljen od veoma kvalitetne plastike. Metalni obrub je po prednjoj strani.
Ali poklopac od baterije... Blagi uzas... Telefon je posle samo jednog dana poceo da mi krcka... Ima par uputstava na internetu kako da to otklonite, ali ne pomaze puno. Jednostavno, plastika na jednom od 4 asimetricna drzaca poklopca (sistem "kukica") je premekana tako da je bukvalno mozete prstom iskriviti. A nova maska je oko 3k dinara, pa vi vidite... Resenje kojem sam nocas pribjegao je stavljanje vizit karte ispod poklopca baterije. Nadam se da se nece zapaliti. Drzim papircinu na Nokijinom top modelu.... Hej, vidite li sta radim na novom telefonu, koji Nokija prodaje za 650 evra??? Ovo sa vizit kartom funkcionise, ali pitanje je dokle. Nokija je to naravno ispravila na N97 mini stavljanjem aluminijske maske. Ali sta to meni pomaze?

Uz telefon dolazi i mala olovcica koju ste mogli vidjeti na slici i mnogo je dobra. Nekima ce smetati sto je odvojena od telefona, ali vjerujte mi, mnogo je bolje tako jer je deblja i finija za pisanje, crtanje i drzanje uopste. Jedno me je malo strah da je ne izgubim jer kada hocete da je koristite, morate da je otkacite ali tako je sa svakom olovcicom za bilo koji telefon.
Kilzni mehanizam kojim otkrivate tastaturu je veoma kvalitetan i snazan. Da li ce se olabaviti pokazace vrijeme, ali sada je zaista dobar. Mnogo bolji nego na HTC telefonu sto sam gledao, iako ne mozete da birate ugao ekrana, ali vjerujte mi - to je bespotrebno. Sem ako niste mazohisti pa stavite ne neku vecu visinu od stola maleni telefon da bi vas 5 gledalo neki film...
Tastatura se nekima ne svida jer je u 3 reda, ali ja sam prezadovoljan. Dugmad su dovoljno razmaknuta za udobno kucanje (doduse ja imam tanke prste), jedino zamjeram sto nisu stavili zarez na posebno dugme vec cete morati da koristite neku vrstu fn dugmeta pa posle njega da pritisnete "." da bi dobili ",". Tu imamo i D-pad koji vam maltene ni za sta drugo nece koristit osim za surfovanje. Sjajan je osjecaj ukucati adresu sajta i pritisnuti "enter"
Sa strane imate sve ono standardno, USB, 2 mala zvucnika, 3.5mm prikljucak za slusalice i klizno dugme za otkljucavanje, na koje se poneko zali, ja mislim da je dobro odradeno.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (30.10.2009 u 3:09)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
dile (5.11.2009)
Stara 30.10.2009, 2:40   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

6. Hardver

~440 MHz procesor je dovoljan da proguta bilo sta sto mu ponudite. 128mb rama je malo, jer imate slobodno samo 30. Ne znam, Nokia kaze da je to poboljsano sa novim firmverom, pa cu pogledati. 32GB memorije Cudoviste. Ostalo mi j jos 28 i nemam pojma sta jos da stavim. Ima i memorijski slot za mikro SD. nHD 3.5" ekran. Bluetooth 2.0, WLAN, 3g sa dvije kamere, FM predajnik (ovo nisam probao. Jedino sto mi pada na pamet gdje bih mogao da ga iskoristim je automobilski radio. Kazu da slabo odasilja - ne moze zamijeniti nikako metrima dugacku antenu...).

Kamera je 5mpx carl zeiss, kao i na n95, ali mi se cini da su slike malo bolje. Ima i zastitni poklopac. Ovde se cuvajte kada kupujete telefon da ne dobijete verziju koja grebe socivo (tj plastiku ispred njega). Pokriveno je garancijom i masovno se desava... Nista posebno u vezi kamere nema.
Akcelometar je naravno tu, po defaultu je auto rotacija ekrana iskljucena pa to preporucujem da upalite.

Zvuk je mnogo tih. Kao i sami zvucnici, koji su tisi oko 25% u odnosu na N95. Pitao sam se zasto je tako. Da ne objasnjavam - novi propisi EU o jacini dozvoljenog zvuka preko slusalica. Zbogom gluvoco ali i zbogom mirnoco u gradskom prevozu te cete biti prinudeni da slusate babe i razne klosare koji se deru na glas te one koji pjevaju na sav gals pa kupe novac po busu....

Bateriju ne bih za sada komentarisao, previse koristim telefon tako da je punim svaki dan. Izgleda da traje 2-3 dana standardnog koriscenja, ne vise sigurno. Punjač je USB i treba joj oko 2h da se napuni, i opet to je kompromis - stvar dogovra proizvođača da naprave jedinstveni punjač, zbog pritiska EU da se ne prodaje uz svaki telefon punjač (koliko god da je to dobro, ja za sada osjećam lošu stranu, a tiče se dužine punjenja...). Sad, da li je to Nokijino opravdanje zato što treba napuniti veliku bateiju ili istinita priča, vidjećemo.

6. Home Screen


Odlicna stvar. Imate precice do maksimalno 8 programa ili mozete saviti 8 omiljenih kontakata. Ali to nije bitno. Mnogo zanimljivija je Facebook aplikacija (odmah vas obavjestava ako dobijete "cuskanje", poruku ili zahtjev za prijateljstvo kao i tri poslednja statusa prijatelja). Kada udete u aplikaciju, imate samo ono najosnovinije (ovako me face odusevljava, bez gomile nepotrebnih gluposti) - news feed, slike, events, profil, imenik... Pregled slika je posebna milina jer se ponasa kao da ga gledate sa samog telefona...
Posjeduje i mail aplikaciju (takode na home screen) i bez problema mi je prepoznao gmail nalog. Odlicno izgleda i Accu weather aplikacija (prikazuje trenutnu temperaturu, vrijeme napolju, realnu temperaturu - na osnovu osjecaja, prognozu i sl. a sve je to praceno lijepo nacrtanim slikama vremena....)

Namjerno sam preskocio da opisem touch screen ali nema potrebe - to je poboljsani ekran u odnosu na 5800 (nemojte da govorite da je isti kad nije, cimer ima taj telefon i tacno vidim koliko je bolji i brzi odaziv). Kada kucnete osjetite malenu povratnu vibraciju koju mozete da iskljucite, ali je bolje ovako. Nije bas kao na iPhonu jer bolje reaguje na kuckanje nokta nego na dodir ali svejedno je dobar. Pohvalio bih i handwriting opciju jer posle kalibracije odlicno prepoznaje vasa slova, ali ko bi koristio to pri qwertz tastaturi...

Javljanje je zanimljivo, mozete da prevucete prstom (kao otkljucavanje kod iphona) ali i kada vas neko zove, samo okrenete telefon naopako na sto, i on se "ucuti" tj ukljuci se tisina. Kuliranje nekoga na galantan nacin Dakle telefon ima mjerac daljine (gasi se ekran kada ga prinesete licu)

7. Aplikacije

Mislim da ovde ne treba da pisem nista sto vi svi vec ne znate. Ima sve sto ima svaki telefon. Garmin radi odlicno, hvata satelite za bukvalno par sekundi kada se nalazite na otvorenom. Muzicki plejer je kao i kod svih nokija, nisam primjetio nista zanimljivo. Sada konacno imam mogucnost da editujem ID tagove pjesama. Kalendar i Log su standardni. Kontakti takode, s tim sto morate instalirati v20 firmver da biste imali kineticki skrol, mada je on nepotreban... Wireless radi odlicno, od igrica nisam dobio nista sem neku glupost kao guitar hero, quick office je najobicniji i zamjeram sto nisu stavili adobe pdf reader, vec mora da se kupi. A za to vam treba hack telefona ili sertifikat, a to trenutno ne umijem... You tube je prava milina gledati preko njega
Od apsolutno potrebnih aplikacija morate instalirati:

- Garmin XT
- Phone Torch - baterijska lampa koja koristi blic. Ovim genijalnim programom mozete i slati Morzeove znake tako sto cete ukucati tekst. Zbilja korisno za vojnike iz 1. svijetskog rata..
- Level - Pravite drveni plakar u svojoj radionici a ne mozete da vidite da li je ravan - treba vam liver/libela
- N97 compass - ime sve govori - telefon posjeduje ugradeni kompas... Koji nicemu ne sluzi. Cak i ja, koji sam isao na plaininare tokom srednje skole, tvrdim da vam u ex Yu zemljama to ne treba jer nemate sanse da se izgubite sem bas ako nemate mali mozak...
- taskman - zamijenjuje standardni task manager koji se otvara kada drzite meni dugme. Obavezno!
- Nimbuzz - IM program, ucita vam istovremeno facebook, msn, skype, gtalk i ostale kontakte na catu i opet je pravo uzivanje catovati na taj nacin, uz mali utrosak. Moguc je cak i poziv preko neta!
- Real football manager 2010 E konacno menadzer koji je rame uz rame sa npr. proslogodisnjom PC verzijom. Jedino sto je mala baza igraca i nemaju puno licenci, ali sve ostalo je tu, od prikaza preko kuglica do nekog kao 3d....

Nokia Ovi store je kopija applove prodavnice, i nista narocito necete naci...
Ali aplikacija svakim danom ima sve vise. Mnoge s60v3 rade.

A sad jedna glupost vezana za igrice - koju god da instalirate pojavicevam se virtuelna tastatura. Ona je bas ruzna i bespotrebna. Iskljucuje se u menadzeru aplikacija. Pobrisao sam gomilu igara dok nisam skapirao...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (30.10.2009 u 3:08)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 2:41   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

8. Internet

Ovo sam posebno izdvojio zato sto telefon ne moze da zivi bez interneta. Sta to znaci u ovom trenutku? Da cete za potpuno uzivanje morati da predete na Telenor. Namjerno ga pominjem jer jedini ima pre/postpost paid internet pakete sa kakvom takvom povoljnom cijenom. Ja vam preporucujem da uzmete minimum 250mb (690din je prepaid poruka za dopunu) il i 1gb (oko 1200-1300) ako planirate da surfujete. Imate 2 mjeseca vazenja paketa. Ljut sam na ostala 2 provajdera jer nemaju nesta ovako potrebno. Kada to stave u svoju ponudu, stavicu i ja u post.

Jer, mnogo je lijepo koristiti Home screen aplikacije koje koriste net...

Surfovanje je opet, veoma dobro odradeno, nije mi jasno sto se ljudi bune po drugim forumima (neki, ne svi). Sa D padom i tastaturom, vise volim da idem na net preko telefona nego preko kompjutera Cita fles (konacno) sto npr. opera mini ne moze, a to je bar meni od izuzetnog znacaja. Naravno, idite samo preko WLANa ili ako imate ovaj 1gb paket.

9. Zakljucak


Telefon je stvarno cudo tehnike. Ali. Ne vrijedi 650 evra, a ni 750 za koliko ga daju pojedini operateri. Ako mozete da ga nabavite za oko 380 koliko sam ga i ja platio (novog) to je u redu.
Prvo, losa maska kao u telefona od 50 evra strasno nervira. Ako uspjednete da rijesite problem krckanja, na konju ste.
Problemi sa socivom kamere nekoga mogu da zadese.

Ostalo, telefon je stvarno predobar. Po meni, ljepsi je od N900, ima bolju tastaturu (s ovim se mnog nece sloziti) jer mi tih 200mhz vise stvarno nista ne bi znacilo. Telefon je i ovako najbrzi koji sam do sada gledao. Ako hocete telefon, sa dobrim GPSom, net pretrazivacem i ostalim zezancijama, ne treba vam vise od ovoga. Ako nekoga nesta zanima, neka mi slobodno posalje pp

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (30.10.2009 u 2:51)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 12:12   #4
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Лепо си ово написао.
ФМ трансфмитер не може да ради због нашег закона.
Једино да му промениш продукт код на хрватски па ће да проради а имаћеш српски језик на њему.
Изашао је фирмвер 2.0 па таман кад га будеш убацивао можеш да промениш п.к.

П.С.
Ја сам на 6630 имао 1,5гб пренетих података.Први фон у Ужицу на коме је радио 3Г. :d

Poslednja ispravka: max888 (30.10.2009 u 12:20)
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 14:45   #5
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.468 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Vidim da si na home screen slici dodatno poradio, pošto se jasno moglo pročitati ime i prezime.
Inače kad si razmatrao kupovinu novog telefona, jel u obzir dolazio samo Symbian ili...?
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 15:22   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Vidim da si na home screen slici dodatno poradio, pošto se jasno moglo pročitati ime i prezime.
Inače kad si razmatrao kupovinu novog telefona, jel u obzir dolazio samo Symbian ili...?
Pa, mislio sam da sačekam N900, međutim tastatura me je strašno iznervirala... Dugmad na njoj su preblizu, pa je slabo upotrebljiva. Tako da je Nokia već najavila N920 (ili 902), koji ima još veći ekran ali bez tastature...
Da, poradio sam na imenima
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 10:29   #7
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

A reci nam po kojoj si ceni mogao da nadje N900. Posto je slabo vidjam i u ponudi.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 11:28   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
A reci nam po kojoj si ceni mogao da nadje N900. Posto je slabo vidjam i u ponudi.
i nisam mogao, receno mi je da sacekam... A to nisam mogao
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2009, 2:21   #9
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
A reci nam po kojoj si ceni mogao da nadje N900. Posto je slabo vidjam i u ponudi.
pa zapravo finalna verzija nokia N900 još nije izašla!

još uvek može samo da se rezerviše...
eventualno to što može da se vidi po oglasima su ili kinezi ili N00-tj. probna verzija [beta] aparata...
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2009, 16:44   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
pa zapravo finalna verzija nokia N900 još nije izašla!

još uvek može samo da se rezerviše...
eventualno to što može da se vidi po oglasima su ili kinezi ili N00-tj. probna verzija [beta] aparata...
Da, tih probnih verzija se je pojavilo nekoliko na našem tržištu, nisu kinezi

Ja bih čekao finalnu verziju....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2009, 17:54   #11
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Sto bi mi rekli beta. U stvari to dodje telefon koji nema serijski broj i njega dobiju radnici Nokije na testiranje. I naravno oni odmah brze bolje u oglase..
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2009, 19:19   #12
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
- Garmin XT
- Phone Torch - baterijska lampa koja koristi blic. Ovim genijalnim programom mozete i slati Morzeove znake tako sto cete ukucati tekst. Zbilja korisno za vojnike iz 1. svijetskog rata..
- Level - Pravite drveni plakar u svojoj radionici a ne mozete da vidite da li je ravan - treba vam liver/libela
- N97 compass - ime sve govori - telefon posjeduje ugradeni kompas... Koji nicemu ne sluzi. Cak i ja, koji sam isao na plaininare tokom srednje skole, tvrdim da vam u ex Yu zemljama to ne treba jer nemate sanse da se izgubite sem bas ako nemate mali mozak...
- taskman - zamijenjuje standardni task manager koji se otvara kada drzite meni dugme. Obavezno!
- Nimbuzz - IM program, ucita vam istovremeno facebook, msn, skype, gtalk i ostale kontakte na catu i opet je pravo uzivanje catovati na taj nacin, uz mali utrosak. Moguc je cak i poziv preko neta!
- Real football manager 2010 E konacno menadzer koji je rame uz rame sa npr. proslogodisnjom PC verzijom. Jedino sto je mala baza igraca i nemaju puno licenci, ali sve ostalo je tu, od prikaza preko kuglica do nekog kao 3d....
El si ovo dobio uz telefon ili si downloadovao?
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 4:57   #13
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
El si ovo dobio uz telefon ili si downloadovao?
Downloadovo... Mada koliko vidim, zavisi od regije do regije, nije svude softver isti... Srpska vezija nema FM predajnik, tj. zaključan je, jer je to zabranjeno po zakonu...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 16:07   #14
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Downloadovo... Mada koliko vidim, zavisi od regije do regije, nije svude softver isti... Srpska vezija nema FM predajnik, tj. zaključan je, jer je to zabranjeno po zakonu...
ma FM predajnik i ne sluzi mnogo cemu, da je AM, bilo bi dosta zanimljivije ,
Nego, nisam video da se pojavila gomila aplikacija za accelerometar, kad sam poslednji put trazio, nishta zivo ne nadjoh, smorio se bio, sad ima i igrica i glupih pokaznih aplikacija koje nicemu ne sluze
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 1:03   #15
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
ma FM predajnik i ne sluzi mnogo cemu, da je AM, bilo bi dosta zanimljivije ,
Nego, nisam video da se pojavila gomila aplikacija za accelerometar, kad sam poslednji put trazio, nishta zivo ne nadjoh, smorio se bio, sad ima i igrica i glupih pokaznih aplikacija koje nicemu ne sluze
Da je AM, morao bi da ima antenski stub na izvačenje

Evo nekoliko slika koje sam njim napravio, uz preradu PS

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...4&postcount=16
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 7:57   #16
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

E ljudi, instalirao sam v20 firmver (imao sam v12)


Malo je reći da sam oduševljen

Konačno famozno kinetičko skrolovanje, i mnoooogoo dobro radi

Osim toga, dodali su veliki broj sitnih podešavanja, koji prije svega telefon čine udobinijim...

Osjećam da je telefon dosta brži. Kao da sam kupio drugi =) Svi koji imate ovaj telefon odmah odradite update.

I napominjem, dosta je stabilniji, ni jednom mi se nije desilo da moram da vadim bateriju. Poboljšan je i muzički player, my pictures i my videos folder... kažu da je poboljšana i baterija i da je dostupna veća količina slobodne memorije, ali ja to ne primjećujem - isto je čini mi se.

I zbilja šteta što nema Srbija u ovi maps, mnogo dobro izgleda program sa uključenim kompasom koji vam rotira mapu u zavisnosti kako je telefon okrenut =)
Sad, stvorilo mi se par bugova (neće zoom u kamera modu sa spoljnim + i - dugmadima) ali valjda će to ispraviti.

Čuh najavu za v30...

Poslednja ispravka: VojaM (16.12.2009 u 13:48) Razlog: firver --> firmver
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2009, 2:46   #17
nightflier
Veteran
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: Zemun, za sada
Poruke: 580
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Kako stoji stvar s zvukom, to jest glasnoćom? Može li softverski da se skine ta blokada?
nightflier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 13:21   #18
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

Citat:
nightflier kaže: Pregled poruke
Kako stoji stvar s zvukom, to jest glasnoćom? Može li softverski da se skine ta blokada?
Tek vidjeh post

Ne postoji

Valjda je hardverski zaključana... I to u svim mogućim verzijama.

U Evropskoj uniji je to zbog zakona, a u ostatku svijeta jer je neki retard tužio nekog od proizvođača mp3 playera zato što je malo ogluvio i dobio milionsku odštetu...

Mada, daleko od toga da je tiho - ja na max držim kada sam na ulici i sasvim dobro čujem, a u zatvorenom rijetko više od 2/3...

Čak je to dobro jer ti čuva zdravlje =)

E da Facebook aplikacija je updateovana... Dodato je dosta stvari, ali su widget upropastili, jer ružno izgleda sada... Mada kome ne smeta...

A sa najnovijim updatom telefona, izgleda i flesh je u mnogome poboljšan, tako da you tube radi brzo, a sam facebook u potpunosti učitava (ako imate wireless ili npr. telenor 2gb paket) i to sve sem chata - ja igram mafia wars...
A i zoom na photoaparatu mi proradio =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 10:38   #19
Woof
Član
 
Član od: 27.1.2010.
Poruke: 148
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 36 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Nokia N97

Ja dodjoh neplanirano i povoljno do N97 mini, pa reko da potrazim kakav review na netu pre nego dadnem pare , i nadjoh ovaj tvoj. Vrlo je 'hands on' i informativniji od svih ostalih koje sam nasao. Tnx.
Woof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 12:51   #20
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nokia N97

Citat:
Woof kaže: Pregled poruke
Ja dodjoh neplanirano i povoljno do N97 mini, pa reko da potrazim kakav review na netu pre nego dadnem pare , i nadjoh ovaj tvoj. Vrlo je 'hands on' i informativniji od svih ostalih koje sam nasao. Tnx.
Ako ti šta treba pitaj

Samo kada ga uzmeš,obavezno updateuj firmver odmah jer je softver koji je dolazio na početku blago rečeno - loš. Sad su srećom sve iskrpili.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mob, n97, review, test, user, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Nokia 6120 Classic DukeofSerbia Opisi, recenzije i testovi 38 24.4.2011 19:42
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Nokia - pregrevanje baterija DukeofSerbia Aparati i oprema 0 18.8.2007 18:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com