Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2018, 17:22   #81
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Hahaha, pazi cara!

Pa gde ima veće smeće od sistema armora nego baš u TW3. Samo različite boje i brojevi. Sivi, plavi, žuti i braon. I teraj isti armor od 1 do 36 nivoa.

TES armori su za nobelovu nagradu pored onih non witcher armor-a iz TW3. Ceo TW3 našao dva, tri unique armora i malo više mačeva(a minimalne razlike).

Svaki TES od Morrowinda je imao po 15-20 unique oružja i armor kompleta. I nisu bili samo po izgledu unique već i zbog efekta i brojeva koje bi imao samo taj armor. Tamo nema daedric ili glass armor od 1-100 nivoa pa svaki nivo +2 armora i +1% na pricing dmg resist.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 17:46   #82
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Hmm, to je razočaravajuće. Nisam ti ja prešao TW3.. nisam ni izašao iz White Orchard-a (valjda će krajem godine da padne prelaz). Ali, u TW2 je bilo više unikatnih oklopa i oružja..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 17:49   #83
Talos
Član
 
Član od: 3.10.2016.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Elder Scrolls rasprava u kojoj učestvuju Dovakin, Dagot Ur i Talos stvarno dobija na težini
Vidi stvarno , `ladno nisam ni provalio, nick sam uzeo iz Grčke mitologije o bronzanom divu koji je čuvao jedno ostrvo a nije mi ni na pamet palo da Talos postoji i u TES loru
Citat:
Svaki TES od Morrowinda je imao po 15-20 unique oružja i armor kompleta. I nisu bili samo po izgledu unique već i zbog efekta i brojeva koje bi imao samo taj armor. Tamo nema daedric ili glass armor od 1-100 nivoa pa svaki nivo +2 armora i +1% na pricing dmg resist
I ne zaboravi još par stotina kojekakvih oklopa i oružja iz modova
Talos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 18:16   #84
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Oruzje i oklopi jesu siromasni u Witcheru, ali to ima i neke svoje razloge, lik je predefinisane profesije jbg. Uradili su sta su mogli sa tim.

Veci je problem sto u samom TESu seku sadrzaj svaki put. Gde se denuse koplja (ovo igraci traze bukvalno svaki put) i nozevi/strelice za bacanje u dva nastavka? Samostrel je takodje bio odsutan u Oblivionu ,a u Skyrimu se pojavio tek u DLCu. Longblade ,shortblade?

Lycanthropy je takodje potpuno bila odsutna iz Obliviona.

Spoiler za Mislim samo iron arsenal iz Morrowinda:


Pa onda stvorenja koje carobnjak moze da prizove, u Skyrimu su samo tri elementala i dremora,mislim wtf? Gde se denuse ghost,skeleton, lich, wraith, zombie, bonewalker, bonelord, clannfear, daedroth, golden saint, hunger, spider dremora, winged twilight itd.?

Valjda ce u sestici da se dozovu pameti i da vrate sve to, a ne da se napredak (osim u tehnologiji) sastoji iz toga, pre smo imali 150 pecina sada ih ima 250...

Poslednja ispravka: Bascelik (30.6.2018 u 18:26)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 18:22   #85
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Kakve to veze ima? Iste greške prave. A ako je u Witcheru važan story telling, onda valjda treba i da se potrudi da na kraju kvesta ne dođe do toga da se trudiš za nešto a na kraju junk. Gde je tu immersion ? Ispao kroz prozor...
Pa ima veze jer ti u Witcheru trazis ono sto si iskusio u TES igrama. A to ne moze.
Ako puno lutas okolo, levelujes se i nalazis dobre iteme, sasvim je normalno da ce Winter's Blade ti tada biti tek ok.

Evo ja u TES igrama uvijek igram one-handed fightera, sa stitom i heavy armorom. I u Skyrimu cim se dokopas Molag Bal mace, nista ti vise ne treba jer je to jedno od najjacih oruzja, i definitivno najkompletnije oruzje. Skida magicku i staminu, fila soul gemove, i plus mace imaju armor penetration upgrade perk.
A Molag Bal macu mozes imati vec u ranoj fazi igre. I to je glupo.

Ne mozes ti balansirati open world igru za svaciji stil igre.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 18:30   #86
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
The blade, along with Bloodscythe, was once wielded by the legendary pirate king, Haknir Death-Brand. Upon his death, he cursed the blades before they were buried with him in Gyldenhul Barrow on Solstheim.
Spoiler za Soulrender:


Citat:
Windshear is a unique scimitar found in The Elder Scrolls V: Skyrim. This sword can be obtained during the Dark Brotherhood quest "Hail Sithis!"
Spoiler za Windshear:


Citat:
The Scimitar is a somewhat rare, curved sword that appears in The Elder Scrolls V: Skyrim
Spoiler za Scimitar:


Pffft! Ima još dosta sličnih slučajeva..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (30.6.2018)
Stara 30.6.2018, 19:10   #87
Dagoth Ur
Član
 
Član od: 16.12.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Heh lenjivci... Ali realno gledano, to su uglavnom "genericni" legendarni predmeti. Pretpostavljam da se vecina pojavljuje samo u Skyrimu a ne i u ostalim delovima kao npr. Umbra, Molag Bal mace itd. koji dele koliko-toliko prepoznatljiv i unikatan dizajn kroz serijal!
Ali da, to maltene svi rade, obican copy\paste i par drugacijih, uglavnom level-scaling atributa koji su bedni u odnosu na mac, bic, toljagu kupljenu u obicnoj prodavnici.
Pade mi na pamet i "genijalna" oruzja i njihovi efekti iz Fallout-a 4. Ko je igrao, znace...

Elem, mislim da nista ne bi bilo problem ako bi se spojili sistemi unikatnih oruzja iz Morrowinda i Obliviona. Unikatna oruzja u Morrowindu su bukvalno mlela sve pred sobom kada ih uporedis sa ostalim bednim naoruzanjem (nista level-scaling, jednostavno melje) a mogla su da se nadju relativno lako, mozda cak i prelako.
Tipa da su najjaca oruzja zakljucana iza non-scaling high level questova gde moras bas da se pomucis na borbenom, istrazivackom, zagonetnom nivou ne bi li na kraju istih drzao svojim rukama te drevne artefakte. Znam da je to vec stvar u Oblivionu i Skyrimu ali vece, bolje, teze...
Dagoth Ur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2018, 19:16   #88
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

ti artifakti jedino kad si nizak level znače, ima onaj mač dobar protiv undead ali sve to modovima može da se sredi, ali šta da staviš jače oružje pa da budeš još jači, mada i za to ima leka zadnji put kad sam igrao imao sam protivnike sa kojima sam se baš žešće borio sa sve armijom folowera i zombija
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 10:48   #89
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Hahaha, pazi cara!

Pa gde ima veće smeće od sistema armora nego baš u TW3. Samo različite boje i brojevi. Sivi, plavi, žuti i braon. I teraj isti armor od 1 do 36 nivoa.
Aj ne mlati. http://witcher.wikia.com/wiki/Catego...itcher_3_armor
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 11:38   #90
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
I ?

Prvo, to što si linkovao sadrži i armore iz TW2. Takođe, više stvari se ponavlja, samo nazvano drugim imenom.

Drugo, sa sve expanzijama, pored 5 full Witcher armor-a, peti su napravili zato što se ljudima više svideo armor na levelu 1 nego svi ostali zajedno(to govori dovoljno), postoje 3 tematska full armora koja možeš da kupiš i radiš screenshot jer samo za to vrede. Zatim 3 full armora iz prve expanzije i 2 iz druge.

Pored toga imaš rasparene polu setove, one off chest armore, i jedne jedine posebne crvene čizme.

Samo za broj i izgled tih one off chest armora im skidam kapu, i naravno prvi armor, kasnije Viper Witcher full set(na zahtev fanova). Ostalo lenjost.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 12:43   #91
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom The Elder Scrolls 6

Raznovsnost armora i oruzija u Tes igrama se mozda najbolje moze videti kada se ubaci mod Legacy of the Dragonborn...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 22:48   #92
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ako pogledas mapu Tamriela trejler vristi Hammerfell
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 22:55   #93
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ili ili, nema treće.

Kao što sam ranije pisao, mora da bude humanoid race. To isključuje Black Marsh i Elsweyr.

Cyrodiil, Morrowind, Skyrim već bilo, u modernom dobu.

Teaser isključuje Summerset Isles i Valenwood.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2018, 7:47   #94
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

A moze da bude i Orsinium posto se nalazi on izmedju Skyrim-a i Hammerfell-a dok je drevni Orsinium bio smeste na tromedji izmedju High Rock-a Skyrima i Hammerfell-a, tizer iskljucuje i Black Marsh i Elsweyr posto se ne uklapaju u izgled terena u tizeru (dom Argoniana je bukvalno mocvara) a moze da bude i nesto trece...nagadjanje nagadjanje
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (13.7.2018)
Stara 2.7.2018, 12:24   #95
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
I ?

Prvo, to što si linkovao sadrži i armore iz TW2. Takođe, više stvari se ponavlja, samo nazvano drugim imenom.

Drugo, sa sve expanzijama, pored 5 full Witcher armor-a, peti su napravili zato što se ljudima više svideo armor na levelu 1 nego svi ostali zajedno(to govori dovoljno), postoje 3 tematska full armora koja možeš da kupiš i radiš screenshot jer samo za to vrede. Zatim 3 full armora iz prve expanzije i 2 iz druge.

Pored toga imaš rasparene polu setove, one off chest armore, i jedne jedine posebne crvene čizme.

Samo za broj i izgled tih one off chest armora im skidam kapu, i naravno prvi armor, kasnije Viper Witcher full set(na zahtev fanova). Ostalo lenjost.
Jbg, ti uopste ne shvatas poentu Witcher igara, da su to drugacije igre sa predefinisanim likom. Geralt je maltene nindja gdje je vaznije brzo reagirati i koristiti abilitije. Budzenje armora i oruzja je tu sekundarno.

Nemoj traziti TES u Witcheru.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2018, 13:46   #96
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

A zašto radnja 6. dela ne bi bila u dve ili više provincija ? Ili zašto ne bi bila na celoj mapi Tamriela ? Do tada će većina imati kompjutere koji će to moći da teraju tako nešto tako da nema potrebe da se ograničavaju na jednu provinciju kao do sada.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2018, 14:02   #97
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Zato sto ni ovo sto imaju ne mogu da popune kvalitetnim sadrzajem, ili sadrzajem uopste. Pa sva sela u Skyrimu su copy paste jednih te istih gradjevina,a u mnogim ima jedan ili nijedan quest. Kome treba 10 puta veca mapa? Vec imamo 100 jednih te istih pecina, koji ce nam 1000 jednih te istih pecina.

Koja je poenta toga, osim da bude veliko. Sem toga TES6 nije poslednji u serijalu, gde bi trpao nastavke. Pa i onda radnju i pricu je mnogo bolje i lakse smestiti u jednu(eventualno dve provincije).

TESu je potreban rad na kvalitetu, nikako na kvantitetu.

Poslednja ispravka: Bascelik (2.7.2018 u 14:11)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Garinca (2.7.2018)
Stara 2.7.2018, 14:24   #98
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

@Bascelik
+1

@ director
Uostalom, imaš Elder Scrolls Online ako želiš više provincija. Posle 5 igara sa po jednom provincijom nemaju razloga da menjaju sistem. A i trailer je očigledno prikazao da će igra ponovo biti na jednoj lokaciji.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2018, 15:32   #99
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

S obzirom da u upravnom odboru Bethesde između ostalih sedi i stariji brat Donalda Trampa (koji verovatno ima godina koliko i Broj Jedan), koji je zagriženi gejmer definitivno nešto sumnjam da su ti famozni "oni" u stanju da smisle nešto što će te oduvati sa stolice.

Mada da ne grešim dušu, što se Skyrima tiče - kako sam se nadao, dobro sam se udao
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2018, 0:06   #100
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ama ja isto želim pre kvalitet nego kvantitet. Ja ovaj online naslov ne bi igrao ni da mi plate. Video sam na YT o čemu se radi i odma rekao "pass".

Ali velika mapa bi bila odličan marketinški trik i reklama. Ja čisto sumnjam da će oni da idu na kvalitet jer to na žalost ne prodaje igru a traži ulaganja. A sa druge strane atrakcije tipa "prva igra sa ...." ili " najveća mapa do sada" i te kako bi uticalo na prodaju. Pogotovo što ćemo mi fanovi svakako igrati ma šta nam oni serviraju dok casual igrače moraju nečim da privuku. Casual igrač ne zna šta je Hamerfell, u stvari sumnjam da zna šta je i Skyrim
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com