Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2006, 14:23   #141
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Dobro pogresio sam-istina-kaze Herodot 2 miliona
A podatke kopam iz mojih uzdbenika iz kojih sam i spremao taj ispit....
500000 hiljada kazu gospoda Kalistov i Struve(Istorija Grcke)ih nije moglo biti-prihvatljivije su cifre do 100.000 maksimalno-ali nisu svi bili borci-tu su sluge i robovi u znatnom broju(svaki presijski vojnik i ih je imao nekoliko,tek aristokrate da ne spominjem),dok je car isao u pohod sa sve svojom pratnjom,svitom i haremom-tek oko njega je bila prava divizija
A oko vojske su bili jos i trgovci,bludnice i ostala kompanija
Kao sto rekoh "boracki" deo je bio oko 50000,a mozda i manje-anticki istoricari uglavnom pominju ukupan broj mase,ne uvek,ali uglavnom,narocito kada su "varvarske" vojske u pitanju.....
Uostalom,da ih je i bilo preko 100000 kako bi razvili i organizovali bojni red u dolini Maratona i Plateje koje nemaju vise od 10km,pa ni toliko u sirinu-ako se ne varam-toliko ljudi tu ne bi moglo ni da stane.....
Koda Termopila je bilo 300 spartijata(jos su imali i odbrambeni zid),a persijanaca je bilo mozda tek dva puta vise-veruj mi-pricali su mi ljudi koji su videli Termopilski klanac u Grckoj-toliko je uzan na nekim mestima da jedva mogu naporedo da hodaju dva coveka....
Posto se radi o dosta manjim ciframa,on su i verodostojnije,a verovatno je Herodot nasao nekog ko je je dobro bio upoznat sa dogadjaima(sto nije kod njega bas uvek slucaj)-verovatno je to bio neko iz ostatka grcke vojske koja se povukla....
A Herodot kao sto znas nije vecinom ucestvovo licno u dogadjajima koje je opisao,vec se informisao od ocevidaca,a dosta cesto i iz trece-cetvrte ruke....
Covek kaze da su zidine Vavilona bile 100m visoke-svi naucnici su se slozili da to zalazi u domen fantastike,jer zid nije mogao biti visi od 40m-moja zgrada,recimo,ima 13 spratova a nema vise od 50-60m-a kada gledas od gore lepa je bogami to visina-sto metara je tek velika visina....
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 20:22   #142
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

pa, herodot ima taj obichaj da preuvelichava stvari, tako da nije chudno to shto kaze da je bilo 2000000.

@duke

pa, SEGA, ni ja ne znam shta da mislim, mada ko zna mozda ispadne dobar ovaj mtwII.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 14:57   #143
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
Covenant kaže:
@Reloder
Koplje napusteno u srednjem veku?Pazi da te neko ne cuje...Glavninu vojske u srednjem veku su cinili kontigenti gradjana dosta lakse oklopljenih i naoruzanih kopljima duzine oko 6m!A vitezovi na konjima su cinil manji deo vojske.U I krstaskom ratu vojska krstasa je brojala oko 20000,samih vitezova je bilo oko 5000,ostalo su cinili prvenstveno kopljanici,strelci,pomocne trupe,....itd
A ja mislio da se mach pretezno koristio josh od Rimske prevlasti

Citat:
Covenant kaže:
Sta mislis kako se zaustavljala konjica u srednjem veku-pa kopljima-kopljanici su bili strah i trpet za vitezove,mada su bili obicno slabije disciplinovani,i dosta cesto im se red rasturao u toku borbe,sto su vitezovi znali da iskoriste...
Da ali su iz upotrebe izbacena koplja od 5-6 metara.

Citat:
Covenant kaže:
Sto se mene tice-vitezovi i nisu bili preterano koristan rod-nije ni cudo sto su nestali posle "samo" 400. godina,rekoh "samo" jer su grcki hopliti dominirali skoro ceo milenijum kroz antiku...
Hah, dominirali su iz drugih razloga (politika, kultura itd.). A koplja su koristili jer bronzani machevi bas nisu korisni kako izgledaju
Pa osim Aleksandra koji je ratovao na vrhuncu Helenisticke snage, niko nije ni pokusao "world conquest".

Citat:
Covenant kaže:
Sto se antike tice.....
Spartanski hopliti su izgubili svoj znacaj i definitivno kada su porazeni od strane Tebanaca(Teba u Grckoj) koji su uveli svoj cuveni kosi stroj....
Takodje spartanskih hoplita je bilo dosta malo u odnosu na vojsku hoplita njihovih sveznika sa Pelponeza-jedva nekih 2000 u najboljem slucaju....
Hrabri ratnici su bili,ali to nije moglo da nadoknadi strategiju i novine koje su se u grckoj vojsci pojavile
Zato su hrabri Spartanci posle zavrsetka Peloponeskih ratova poceli da trpe poraze na svim bojistima
Poseban znacaj su stekli peltasti koji su bili naoruzani kratkim kopljima za bacanje,bili su dosta pokretljiviji od spartanskoh hoplita,i uspevali su da im pre sudara nanesu mnogo stete svojim projektilima,a bili su i znatno jeftiniji(od opreme su imali kratko koplje,mali kozni stit i kratki mac) ,i u njima su obicno sluzili nizi slojevi stanovnista...
U Atini su cinili vise od polovine vojnika,i pored mornarice,su bili glavni oslonac demokratskih krugova.....
Falanga je,sa Makedoncima,uvela velike novine-dosta zbijeniji red nego hopliti,dugacka koplja-ali je imala i jednu veliku manu-sporost-sto su strelci i konjica znali da iskoriste....
Rimljani(eh ti Rimljani )su to uvideli,pa su posle par poraza od strane Makedonaca,naucili da se bore sa nijma-prvo su ih zasipali strelama,pa su potom konjicom udarali u bokove falange i tako je je potpuno razbijali.....
Studiram istoriju,antika mi je omiljeni period,pa slobodno pitajte ako vam sta nije jasno
O Rimljanima nekom drugom prilikom-ubih se od kucanja
OK, sve smo to mogli da naucimo iz RTW-a
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 17:09   #144
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rome TW

Nadam se da je ovde kraj Reloaderovog citiranja.Covek studies history i on ce njega da uci...
Nego,da li su Seleukidi stvarno koristili onako duga koplja?Misim,njihove falange su najjace u falanga VS falanga bitkama upravo zbog toga.Spartanci nemaju sta da traze sa elitnim Seleukidnim vojnicima.Bar kada se igra RomeTW
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 19:06   #145
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Rome TW

to sam i ja hteo da pitam covenanta. poshto znam za makedonske falange da je duzina koplja bila oko 5-6m. meni deluje logichno da seleukidi kao naslednici makedonaca na bliskom istoku nastave tu tradiciju.

Poslednja ispravka: Patton (22.1.2006 u 1:43)
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 20:42   #146
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
dkdnt kaže:
to sam i ja hteo da pitam covenanta. poshto znam za makedonske falange da je duzina koplja bila oko 5-6m. meni deluje logichno da seleukidi kao naslednici makedonaca na bliskom istoku nastave tu tradiciju.
Evo da odgovaorim obojici
Da,selukidska falanga je imala ista koplja kao i makedonska,kao sto si i naveo
U pitanju je vladajuca makedonska dinastija,pa su i vojsku uredili po svome maticnom uzoru...
Inace na grckom jeziku su se zvali argiraspidi,ili srebrni stitovi(stitovi su im zaista bili posrebreni )-to je bila elitna ceta,koja je cinila neku vrstu telesne garde kralja ili basileusa....
Inace,velika je polemika u nauci da li su dijadosi,a medju njima i Seleukidi,opremali i trenirali domoroce na makedonski nacin-jedan deo te vojske su sigurno cinili i Makednoci i Grci kao falangiti,ali poprilican je bio i broj domorodaca koji su bili opremljeni po svome obicaju-npr. strelci na konju,ali je jedan broj njih morao sigurno sluziti i u falangama....
Ustvari,vojska Aleksandra Makednoskog nikad nije bila potpuno raspustena-samo se dopunjavala,a dijadosi su je koristili za svoje svrhe(ratove)....
Zanam da je off-topic,ali igra ima istorisku podlogu,pa rekoh,sto da ne bude ovakvih komentara...
Pozdrav!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 20:52   #147
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rome TW

Silver Shield Pikeman,a?Odlicni su.E,da.Su stvarno postojali Silver Shiled Legionares?Zbog njih Seleukidi postaju najjaca frakcija.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 0:58   #148
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
Covenant kaže:
Dobro pogresio sam-istina-kaze Herodot 2 miliona
A podatke kopam iz mojih uzdbenika iz kojih sam i spremao taj ispit....
500000 hiljada kazu gospoda Kalistov i Struve(Istorija Grcke)ih nije moglo biti-prihvatljivije su cifre do 100.000 maksimalno-ali nisu svi bili borci-tu su sluge i robovi u znatnom broju(svaki presijski vojnik i ih je imao nekoliko,tek aristokrate da ne spominjem),dok je car isao u pohod sa sve svojom pratnjom,svitom i haremom-tek oko njega je bila prava divizija
A oko vojske su bili jos i trgovci,bludnice i ostala kompanija
Kao sto rekoh "boracki" deo je bio oko 50000,a mozda i manje-anticki istoricari uglavnom pominju ukupan broj mase,ne uvek,ali uglavnom,narocito kada su "varvarske" vojske u pitanju.....
Uostalom,da ih je i bilo preko 100000 kako bi razvili i organizovali bojni red u dolini Maratona i Plateje koje nemaju vise od 10km,pa ni toliko u sirinu-ako se ne varam-toliko ljudi tu ne bi moglo ni da stane.....
Koda Termopila je bilo 300 spartijata(jos su imali i odbrambeni zid),a persijanaca je bilo mozda tek dva puta vise-veruj mi-pricali su mi ljudi koji su videli Termopilski klanac u Grckoj-toliko je uzan na nekim mestima da jedva mogu naporedo da hodaju dva coveka....
Posto se radi o dosta manjim ciframa,on su i verodostojnije,a verovatno je Herodot nasao nekog ko je je dobro bio upoznat sa dogadjaima(sto nije kod njega bas uvek slucaj)-verovatno je to bio neko iz ostatka grcke vojske koja se povukla....
A Herodot kao sto znas nije vecinom ucestvovo licno u dogadjajima koje je opisao,vec se informisao od ocevidaca,a dosta cesto i iz trece-cetvrte ruke....
Covek kaze da su zidine Vavilona bile 100m visoke-svi naucnici su se slozili da to zalazi u domen fantastike,jer zid nije mogao biti visi od 40m-moja zgrada,recimo,ima 13 spratova a nema vise od 50-60m-a kada gledas od gore lepa je bogami to visina-sto metara je tek velika visina....
PoZ!
Sjeti se 5.oktobra.
Eto na koliko malom prostoru može da se razvije 100.000. Hoćeš da kažeš da je petina spartanske vojske izginula na Termopilima?

I, priča o 600 Persijanaca je više nego smiješna.

Over and out
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 1:12   #149
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

@Corwin
Ali sva ta masa 5.oktobra je bila neorganizovana rulja-ovde pricamo o bojnom poretku
Ali dobro,da se ne prepucavamo vise-nisu toliko brojke bitne koliko sled i autenticnost(istinitost)dogadjaja....

Poslednja ispravka: Patton (22.1.2006 u 1:55)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 12:49   #150
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Nadam se da je ovde kraj Reloaderovog citiranja.Covek studies history i on ce njega da uci...
You can heil Hitler in hell!

Citat:
Covenant kaže:
Ali dobro,da se ne prepucavamo vise-nisu toliko brojke bitne koliko sled i autenticnost(istinitost)dogadjaja....
Kako sad nisu pa do sad si se raspravljao oko njih
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 2:21   #151
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
Corwin kaže:
Sjeti se 5.oktobra.
Eto na koliko malom prostoru može da se razvije 100.000. Hoćeš da kažeš da je petina spartanske vojske izginula na Termopilima?

I, priča o 600 Persijanaca je više nego smiješna.

Over and out
Cisto da se i ja ubacim u istorijsku polemiku. Nisam istoricar, ali volim istoriju a i citao sam neke knjige posvecene toj bici.
Spartanaca jeste bilo oko 300, aili je grka bilo oko 4000. U toj bici nisu ucestvovali samo spartanci. Leonida je komandovao celokupnom vojskom.
Ako se dobro secam podataka, persijska vojska je brojila 100-200 hiljada.
Kao vecina naroda iz male azije, persijanci su se oslanjali na konjicu. Kod termopila konjica nije mogla da dodje do izrazaja vec su bili prisiljeni na blisku borbu pesadijom, odnosno da nalecu na grcke falange. Bitka je trajala par dana, odnosno do onog momenta dok persijanci nisu nasli prolaz da zadju grcima s ledja i potom se bitka zavrsila gotovo u trenutku.

Spartanaca je bilo izuzetno malo inace. Svega nekoliko hiljada slobodnih spartanaca. Medjutim, svaki slobodni spartanac je imao nekoliko pomocnika, koji su mu pomagali u vezbanju. U slucaju nuzde i ti ljudi su se naoruzavali i gurani u bitke. Tako da spartanska vojske jeste mogla da broji nekoliko desetina hiljada kada se naoruzaju i heloti, ali je pravih, slobodnih spartanaca bilo obicno oko 10% ako ne i manje u tom broju.

Poslednja ispravka: Sarmatian (23.1.2006 u 2:26)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 12:27   #152
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
DukeofSerbia kaže:
Шта рећи кад је Сега преузела Creative Assembly. Попљували смо ама баш сви Сегу... Људи су писали да је следећа игра Sonic: Total War.
Slazem se da su vasi strahovi kao fanova(ukljucujuci i mene )opravdani.....
Ali mozda i nece biti tako lose,s obzirom da je Sega izdala fenomenalni Footbal Manager 2006 koji je ipak daleko od konzolne igre za klincadiju-tacnije najbolji fudbalski manager na trzistu igara...
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 17:25   #153
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
Sarmatian kaže:
Cisto da se i ja ubacim u istorijsku polemiku. Nisam istoricar, ali volim istoriju a i citao sam neke knjige posvecene toj bici.
Spartanaca jeste bilo oko 300, aili je grka bilo oko 4000. U toj bici nisu ucestvovali samo spartanci. Leonida je komandovao celokupnom vojskom.
Ako se dobro secam podataka, persijska vojska je brojila 100-200 hiljada.
Kao vecina naroda iz male azije, persijanci su se oslanjali na konjicu. Kod termopila konjica nije mogla da dodje do izrazaja vec su bili prisiljeni na blisku borbu pesadijom, odnosno da nalecu na grcke falange. Bitka je trajala par dana, odnosno do onog momenta dok persijanci nisu nasli prolaz da zadju grcima s ledja i potom se bitka zavrsila gotovo u trenutku.

Spartanaca je bilo izuzetno malo inace. Svega nekoliko hiljada slobodnih spartanaca. Medjutim, svaki slobodni spartanac je imao nekoliko pomocnika, koji su mu pomagali u vezbanju. U slucaju nuzde i ti ljudi su se naoruzavali i gurani u bitke. Tako da spartanska vojske jeste mogla da broji nekoliko desetina hiljada kada se naoruzaju i heloti, ali je pravih, slobodnih spartanaca bilo obicno oko 10% ako ne i manje u tom broju.
Ovo sve manje-više odgovara istini, ili makar onim podacima koje ja imam.
I još nešto - spartanske štitonoše i naoružani heloti nijesu bili ni malo zanemarljivi, i ni u kom slučaju nijesu bili neorganizovana rulja. Dovoljno je reći da su štitonoše svakodnevno vježbale sa savojim gospodarima, plemenitim ili spartijatima, dok je većina grčkih hoplita vježbala za rat samo ljeti.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 18:33   #154
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Rome TW

Evo šta mi se desilo. Nabavim konačno patcheve za RTW (1.2, totalrealismv6full, totalrealism 6.2 i music addition). Pročitam read me i vidim da treba da deinstaliram RTW i da ga opet instaliram. Nema problema. Uradim to. Igra radi. Dalje, držeći se uputstva instaliram jedan za drzgim patcheve - 1.2, v6 full, 6. 2 i music. Pokrenem igru, vidim neke lijepe zelene karte a igra izleti u Windows! I opet I opet.
Jel zna neko gdje sam pogriješio? I šta da radim da to ispravim?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 18:41   #155
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Rome TW

još nešto. ponovo sam instalirao patch 1.2 i sada, kada hoću da pokrenem igru se pojavljuje obavještenje: please insert the correct CD-ROM, select OK and restart the application. W T F?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 19:43   #156
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Rome TW

Citat:
Corwin kaže:
još nešto. ponovo sam instalirao patch 1.2 i sada, kada hoću da pokrenem igru se pojavljuje obavještenje: please insert the correct CD-ROM, select OK and restart the application. W T F?
По овој поруци би се реклоо да ниси crack-ово игру
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 21:46   #157
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Rome TW

@Atila
Bože sačuvaj, ja koristim samo legalan softver Nema veze, neko mi je već pomogao.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 18:40   #158
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Rome TW

Uff...Opet ja. Upravo sam ostavio 8 sati života pokušavajući da pokrenem Rome totalrealism i ništa! Ako neko misli da može da mi pomogne, neka se javi.
Sluga pokoran
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 21:30   #159
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Rome TW

http://www.rometotalrealism.com/faq.shtml
mozda ovde nesto nadjes
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2006, 13:09   #160
grofnula
Novi član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rome TW

Nesto mi veoma smeta kod RTW total realism moda - dakle sem sto je igra i dalje preterana laka cak i na najtezem nivou a igram iskljucivo na strani kartage jer je to malo izazovnije desava sa nesto sto mi smeta: da li je neko primetio da AI kod opsade gradova ma koliko bio jaci od trupa u gradu uopste ne napada vec posle jednog kruga odustane i ode,mislim to mi srozava feeling kod igre koja je inace sjajna jer je ovaj mod neuporedivo bolji od originala,
inaca koristim poslednju verziju moda;
Instalirao sam barbarian invasion sa novom patchom 6.2, sem sto stvarno izgleda naivno posle TR moda nije mi jasno kako je moguce da nemacka imp. garda sama unisti nekoliko jedinica teske pesadije plus laku konjicu? MIslim to mi je nekako nerealno ne znam da li postoji patch za to?
grofnula je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
barbarorum, europe, factions, frakcije, gold, grci, legije, mod, modovi, patch, platinum, realism, rim, rome, settlement, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com