Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2017, 23:03   #341
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Hoces reci da je 8700k sa 4.3 default na svim jezgrima i 4.4 na 4 jezgra losa kupovina? To je de-fakto 7700k sa 2 jezgra vise i istom cenom i uz to 4 threada vise, ne znam sta ste se svi uhvatili za taj boost clock? Ista situacija je i sa 8400/8600k/8700... I AMD je preporucivao recenzentima da rade benchmarkove na 1440P/4K, jer "niko ne kupuje ove procesore da se igra na 1080p." Shvatite vec da se svaki proizvod u svetu ulepsava na neki nacin, na kupcu je da se raspita o detaljima.
Jesi li ti pogledao video i o čemu se u videu zapravo radi?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2017, 23:06   #342
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Tesko da ce moci Xeon na normalne ploce, mislim da je intel to onemogucio, sad ti treba C chipset za xeone.
Kupujem samo polovne starije mislio sam neku 2011 na nju može xeon e5
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2017, 23:07   #343
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Jesi li ti pogledao video i o čemu se u videu zapravo radi?
Jesam, i dosao sam do zakljucka da se lik nalupetao za sve pare. Sve mu se svodi na teoretisanje i na "worst case scenario' u vezi sa boost klokovima i H/B plocama.

Navedi mi jednu generaciju Intela od prethodnih 6 gde non-k procesor nije boostovao na svoje deklasirane turbo-boost vrednosti za sva jezgra ukoliko je imao adekvatno hladjenje (a to je do sada bio i stock kuler, cak je i on bio dovoljan za to). Njegova ocekivanja o obmani i losijim primercima chipova koji navodno nece moci da pregaze base frekvenciju od 2.8 GHz nisu zasnovani ni na jednom prethodnom iskustvu jer se to jednostavno nije desilo.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2017, 23:35   #344
Stefan754
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Lokacija: Čačak
Poruke: 292
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 61 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Jesam, i dosao sam do zakljucka da se lik nalupetao za sve pare. Sve mu se svodi na teoretisanje i na "worst case scenario' u vezi sa boost klokovima i H/B plocama.

Navedi mi jednu generaciju Intela od prethodnih 6 gde non-k procesor nije boostovao na svoje deklasirane turbo-boost vrednosti za sva jezgra ukoliko je imao adekvatno hladjenje (a to je do sada bio i stock kuler, cak je i on bio dovoljan za to). Njegova ocekivanja o obmani i losijim primercima chipova koji navodno nece moci da pregaze base frekvenciju od 2.8 GHz nisu zasnovani ni na jednom prethodnom iskustvu jer se to jednostavno nije desilo.
Nisi razumeo, video sve sta je rekao. Asusove ploce na kojima je radjen test imaju opciju koja automatski gura maksimalni turbo na svim jezgrrima po kojima procesor nije karakteristican. Sto ce reci tom opcijom se procesori precutno overklokuju. Zato su od pojave Asusove opcije Asus multicore enhacment procesora performanse skocile 25%. Optimizacija? NE. Procesori su dizajnirani da podinacna jezgra mogu da dostignu na primer 4.3 GHz, a ostala znantno manje, ali ovom opcijom sva jezgra dostizu 4.3 Ghz, sto je ipak OC, a ne dizajniran tako procesor.
Stefan754 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2017, 23:40   #345
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Bilo je to i pre +4 multi na non oc procesorima čini mi se da su kasnije ukinuli ne znam tačno koje generacije, sandy i ivy mislim da su mogli tako da se oc zaključani modeli
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 0:27   #346
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
Stefan754 kaže: Pregled poruke
Nisi razumeo, video sve sta je rekao. Asusove ploce na kojima je radjen test imaju opciju koja automatski gura maksimalni turbo na svim jezgrrima po kojima procesor nije karakteristican. Sto ce reci tom opcijom se procesori precutno overklokuju. Zato su od pojave Asusove opcije Asus multicore enhacment procesora performanse skocile 25%. Optimizacija? NE. Procesori su dizajnirani da podinacna jezgra mogu da dostignu na primer 4.3 GHz, a ostala znantno manje, ali ovom opcijom sva jezgra dostizu 4.3 Ghz, sto je ipak OC, a ne dizajniran tako procesor.
Nisam pratio temu par dana, ali ako se radi o 8700k procesoru, MCE na Asus pločama bustuje sva jezgra na 4.7 GHz. Čini mi se (ako se dobro sećam) da tada biju temperature i preko 90 C i to na non-stock kulerima. Ali ono što mi je zapalo za oko kada sam gledao Gamer's Nexus video na temu, CPU je bio NESTABILAN (pucao je u Blenderu). Sada vidim da nekoliko reviewera poteže pitanje da li MCE treba da bude uključen po defaultu (po meni je sasvim logično da ne treba).

Zamisli da kupiš mašinu, sastaviš, probaš neki load (nebitno da li je igra ili render, nešto treće) i pukne ti BSOD ili CTD. Probaš default vrednosti u BIOSu (velikoj većini prosečnih korisnika se tu završava svako poznavanje BIOSa/UEFIa) opet isto. Plus, ploče te upozore na neophodnost boljeg hlađenja za MCE tek kada/ako aktiviraš XMP profil, iako je po defaultu uključen. To je po meni krajnje nizak potez od strane Asusa i sve više me odbijaju kao kompanija (ne znam da li ostali proizvođači to rade, na onih par videa što sam pogledao provlačio se samo Asus).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 4:50   #347
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Jesam, i dosao sam do zakljucka da se lik nalupetao za sve pare. Sve mu se svodi na teoretisanje i na "worst case scenario' u vezi sa boost klokovima i H/B plocama.

Navedi mi jednu generaciju Intela od prethodnih 6 gde non-k procesor nije boostovao na svoje deklasirane turbo-boost vrednosti za sva jezgra ukoliko je imao adekvatno hladjenje (a to je do sada bio i stock kuler, cak je i on bio dovoljan za to). Njegova ocekivanja o obmani i losijim primercima chipova koji navodno nece moci da pregaze base frekvenciju od 2.8 GHz nisu zasnovani ni na jednom prethodnom iskustvu jer se to jednostavno nije desilo.
Makiemov post iznad mog ti je veoma lepo objasnio o čemu se radi.

Uz to, Intel sada i krije turbo za različite konfiguracije jezgara i samo će se znati max turbo i base clock, to ti nije krajnje sumnjivo?
Videćemo kada zapravo ovih procesora bude bilo kroz nekoliko meseci kako rade, koliko se greju, koliki su boost klokovi itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 5:29   #348
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

360e za 8700 i 200e za 8350K u radnji na G. 8350K ima taman cenu kao preporucenu + porez. Dok 8700 oko 50e vislju od preporucene sa porezom. Nije strasno previse. Samo sam i ja zaista sumnjicav da ih imaju na stanju.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 9:57   #349
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Jayz2Cents je retestirao stvar, uzimajući u obzir nova otkrića:

https://www.youtube.com/watch?v=b0Oeme4V2bM

Malo se osjeća panike u njegovom glasu na početku, ha.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 10:38   #350
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Čini mi se (ako se dobro sećam) da tada biju temperature i preko 90 C i to na non-stock kulerima.
Sa top vazdušnim kulerima je testirano i temperature su išle preko 90C. Noctua D15 je bila u pitanju u jednom testu i baš su naveli da sa CM 212 i sličnim kulerima (poput kod nas popularnog LC-CC-120) zaboravimo na ovu opciju. One temperature sa 5+ GHz su realno moguće samo sa delidom i ozbiljnim tečnim hlađenjem.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 13:55   #351
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
To je po meni krajnje nizak potez od strane Asusa i sve više me odbijaju kao kompanija (ne znam da li ostali proizvođači to rade, na onih par videa što sam pogledao provlačio se samo Asus).
Pa ASUS multicore enhancement postoji, brat-bratu, dobrih 5 godina.
Kako se niko nije setio da iskritikuje ASUS do sada? Drugi proizvođači matičnih nemaju ovu opciju (ne mogu 100 posto da tvrdim za sve proizvođače, ali mislim da je ASUS jedini).

Druga je stvar, što ova opcija (multicore enhancement) postoji i za Ryzen. Razlika je samo što nije po defaultu uključena. To je i Jay skrenuo pažnju u komentarima u najnovijem testu.
Al onda AdoredTV ne bi imao materijala za friški anti-Intel video
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 14:23   #352
Stefan754
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Lokacija: Čačak
Poruke: 292
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 61 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Pa ASUS multicore enhancement postoji, brat-bratu, dobrih 5 godina.
Kako se niko nije setio da iskritikuje ASUS do sada? Drugi proizvođači matičnih nemaju ovu opciju (ne mogu 100 posto da tvrdim za sve proizvođače, ali mislim da je ASUS jedini).

Druga je stvar, što ova opcija (multicore enhancement) postoji i za Ryzen. Razlika je samo što nije po defaultu uključena. To je i Jay skrenuo pažnju u komentarima u najnovijem testu.
Al onda AdoredTV ne bi imao materijala za friški anti-Intel video
Postoji ili ne postoji nije u tome stvar. Poenta price je da gura procesor van specifikacije, sto se vodi kao overklokovanje.

Gledam testove, CL se bas greje, moze kao cerovka da posluzi.
Stefan754 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 14:24   #353
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Da li taj multicore enhancement radi na 8700? Ili samo na K?
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 14:26   #354
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Radi i na non-K i5 i i7.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 14:31   #355
Asheen
Novi član
 
Član od: 7.12.2015.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Pa ASUS multicore enhancement postoji, brat-bratu, dobrih 5 godina.
Kako se niko nije setio da iskritikuje ASUS do sada? Drugi proizvođači matičnih nemaju ovu opciju (ne mogu 100 posto da tvrdim za sve proizvođače, ali mislim da je ASUS jedini).

Druga je stvar, što ova opcija (multicore enhancement) postoji i za Ryzen. Razlika je samo što nije po defaultu uključena. To je i Jay skrenuo pažnju u komentarima u najnovijem testu.
Al onda AdoredTV ne bi imao materijala za friški anti-Intel video
Čini mi se da i dalje ne kapiraš šta ti ljudi govore. Nije problem što MCE opcija postoji, već što je automatski uključena bila iako asus tvrdi da nije.
Problem je jer su rađeni testovi na stock vrednostima a ova opcija omogucava auto OC tako da je 8700k radio na 4.7 na svim jezgrima a 8400 na 4 ghz.
Asheen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 14:55   #356
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Pa ASUS multicore enhancement postoji, brat-bratu, dobrih 5 godina.
Kako se niko nije setio da iskritikuje ASUS do sada? Drugi proizvođači matičnih nemaju ovu opciju (ne mogu 100 posto da tvrdim za sve proizvođače, ali mislim da je ASUS jedini).

Druga je stvar, što ova opcija (multicore enhancement) postoji i za Ryzen. Razlika je samo što nije po defaultu uključena. To je i Jay skrenuo pažnju u komentarima u najnovijem testu.
Al onda AdoredTV ne bi imao materijala za friški anti-Intel video
AdoredTV gledam povremeno, izgleda da je naklonjen više AMDu, ali nije da nema osnova. Počev od žvake u procesorima, preko preporuke Intela ljudima kojima su se K procesori nenormalno grejali čak i pod high-end hlađenjem da ne overklokuju, do cena/performanse odnosa, nije teško čoveku da se malo ogadi kompanija (mada razlog može da bude mnogo jednostavniji - možda dobija lovu za to). Ovaj poslednji video nisam gledao, ali ako je tema MCE, ne vidim u tome Intelovu krivicu, već Asusovu. Da je isključena po defaultu, pa prilikom aktivacije XMP profila da izbaci onu poruku (o hlađenju) već bi se priča lakše progutala (mada i dalje ostaje pitanje (ne)stabilnosti, i još po koje, recimo da li je svaka ploča koja ima uključen MCE po defaultu sposobna/kvalitetna da tako radi).

Ovako, čini mi se da je Asus pokušao na bućku da upeca mušterije, šatro na njihovim pločama procesor 15-20 % brži (smoke and mirrors, što bi rekli Amerikanci). Krivim i reviewere koji nisu obratili pažnju, to im je posao.

A eto da znaš, ima i na drugim pločama ta opcija, imam je i ja na MSI z97, apsolutno identična stvar (samo se ne sećam naziva), probao na mom 4690k, ali po defaultu je isključena. I tako treba da bude. Kad mi bude trebao overclock, klokovaću sam, testirati stabilnost, držati napon pod kontrolom i tako dalje. Bilo je slučajeva kada mi je trebalo i po nekoliko dana da postigne stabilan overklok (pa čak i po par nedelja, jer nisam hteo da pumpam vcore više nego što je neophodno).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
helen (12.10.2017)
Stara 12.10.2017, 15:07   #357
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Problem je u asusu, hteo je da njihove ploče ispadnu bolje od drugih, glup potez s obzirom da će ljudi primetiti.
Radili su oni to i pre, ako se sećaju neki ovde, sa povećavanjem clocka FSB- a kako bi ispali bolji na testovima.
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 15:30   #358
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Druga je stvar, što ova opcija (multicore enhancement) postoji i za Ryzen. Razlika je samo što nije po defaultu uključena. To je i Jay skrenuo pažnju u komentarima u najnovijem testu.
Al onda AdoredTV ne bi imao materijala za friški anti-Intel video
Ma sitnica.

Viđao sam slepe Apple fanbojeve, slepe Nintendo fanbojeve ali ovakve Intel fanbojeve još nisam, štaviše AMD fanbojevi su uglavnom jedno 10x glasniji i brojniji.

Šta imate od toga što ste naklonjeni bilo kom brendu?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2017, 15:39   #359
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Sendvić i dnevnicu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Al3k5an9ar (12.10.2017), doctor (12.10.2017), Mickie (12.10.2017), Stefan754 (12.10.2017)
Stara 12.10.2017, 15:46   #360
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ma sitnica.

Viđao sam slepe Apple fanbojeve, slepe Nintendo fanbojeve ali ovakve Intel fanbojeve još nisam, štaviše AMD fanbojevi su uglavnom jedno 10x glasniji i brojniji.

Šta imate od toga što ste naklonjeni bilo kom brendu?
Nikad nisam to razumeo, uvek gledam isplativost, ako za 300e dobijem više od Intela u odnosu na AMD onda Intel i obrnuto. Isto važi i za grafiku.
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
INTEL ili AMD budućnost? bellatron Osnovne komponente 7 8.8.2017 14:02
Asus P4800SE ita12 Osnovne komponente 11 16.3.2014 1:47
Intel i AMD zakopali ratnu sekiru!!! O_O bvitnik Vesti 15 18.11.2009 15:30
Intel Pentium 4 3.0 GHz vs Intel Core duo T4200 2.0 GHz? TDK's Villain ŠDK - Osnovne komponente 2 17.10.2009 23:31
Next Stops On Intel Chip Roadmap illidan Vesti 0 30.11.2007 23:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com