Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.11.2013, 17:28   #1
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Zvucna kartica ili mikseta+pojacivac.

Pozdrav.
Imam jednu miksetu iz 80-tih sa pojacivacem:
http://i.imgur.com/J6XEiMu.jpg
http://i.imgur.com/u4cfSAD.jpg
Ima 8 izlaza za zvucnike (moze na jedan izlaz da se zakacu i do 4 tako da daje 8x4 = 32 zvucnika) i 4 mikrofona koje ne koristim , Ekvilajzer. Ima mnogo jak izlaz i zvuk cepa na svim zvucnicima koje sam probao (uglavnom sa mini linija). Muce se da reprodukuju zvuk pogotovo visoke tonove , niski uglavnom rade dobro pogotovo bas ali su slabi za miksetu.
Uzeo sam od prijatelja 2 velika drvena kao na slici i 2 crna (kao ona sa koncerta) i povezao ih , fenomenalno rade.
Zanima me da li je moguce miksetu prikaciti na racunar da joj racunar daje audio signal i ovaj reprodukuje na zvucnike ? Uspeo sam povezati mini linije , gramofone , kasetofone iz auta (jedan je cak i integrisan u njoj) itd.
Da li vredi uopste pokusavati sa pojacalom povezati na racunar ili da kupim zvucnu karticu i 5.1 sistem (budzet oko 8-10k din). Cuo sam da su pojacivaci i zvucne kartice nebo i zemlja.
Veoma mi je bitan zvuk na racunaru , pogotovo bas. Mikseta sve to ima ali ne znam da li vredi pokusavati i sta sve treba da bi se povezao na racunar.
Ako ne , onda koja bi dobra varijanta bila zvucna + 5.1 (ili 2.1) za dati budzet.

Poslednja ispravka: laki1991 (24.11.2013 u 17:41)
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2013, 1:16   #2
puksna
Novi član
 
Član od: 9.12.2013.
Poruke: 25
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zvucna kartica ili mikseta+pojacivac.

Ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema da povezes izlaz iz muzicke sa miksetom, u sustini ne bi trebalo da bude velike razlike u povezivanju izmedju mini linije i racunara. Za potrebe povezivanja racunara sa miksetom smatram da ne bi trebalo da ulazes ni dinara u muzicku, nadji odgovarajuce kablove (i konvertere ako je potrebno) i ukljuci kabal u udgovarajuci ulaz u miksetu. Pomoglo bi kad bi nam procitao kakve sve ulaze imas na mikseti.
puksna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Matična i zvučna kartica - problem! Pomoć! Srdjan Novitovic Zvuk na računaru 8 5.6.2011 2:22
Integrisana zvucna kartica HOUSE_BG Zvuk na računaru 5 26.4.2011 21:53
Zvučna kartica Vojs Zvuk na računaru 4 20.4.2011 12:29
Zvucna kartica TRUST SC-5250 5.1 Leonn ŠDK - Zvuk na računaru 1 21.6.2007 0:44
Zvucna Kartica i 5.1 Sistem The Godfather ŠDK - Zvuk na računaru 1 15.6.2007 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com