Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2006, 22:52   #21
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji 2.1 sistem?

Ja mislim da je Klipsch mnogo bolji od Alteca. Ali to je kao reći da je Ferari bolji od Mercedesa. Naravno da jeste, samo treba imati pare. U svakom slučaju bolje i Mercedes nego Jugo. Mada sam video da kod nas mogu da se nađu Klipsch ProMedia 2.1 za oko 150 evra.
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 12:00   #22
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji 2.1 sistem?

O tome i pričam. Neko bi se zaleteo i uzeo FX6021, iako je ovaj Klipsch 50evra jeftiniji, a daje kvalitetniji zvuk i ima veću snagu. I što je najbitnije ima bolji odnos snaga niskotonca i satelita. Što nisu dostupni? Kad mogu ljudi da se ispruže 200 evra za malo bolji X1600 i 150 evra za Athlon mogu i za zvučnike. Kod nas se zvučnici računaju u nebitan deo računara, a nižim rangom smatra cena oko 20 evra, srednjim 50, višim 100! Pa nije baš tako, realno srednji rang počinje na 100. Ne mislim da je Klipsch baš tolika egzotika kao Harman Kardon, koji više polažu na izgled nego na performanse. Imao sam priliku da budem na žurci na kojoj su korišćeni ovi zvučnici. Velika prostorija + dosta ljudi i nije bilo potrebe da se pojačavaju preko 50-60%. A čuo sam ih i u radu u igricama, mnogo odskaču od Altec-a. Da ne bude da samo pljujem po Altec-u, ja imam ATP3 i veoma sam zadovoljan. Koristim ih 3 godine, uopšte ih nisam štedeo, a čak nema ni naznaka oštećenja membrana. Ono što hoću da kažem je da ne treba juriti Altec po svaku cenu, u nižem cenovnom rangu je neprikosnoven, ali u srednjem i višem je u velikom zaostatku za Klipsch-om, iako je u nekim slučajevima i skuplji.
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji program??? (CD prezentacije) U-SERB Aplikativni softver 4 13.7.2006 1:26
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Koji konvertor za prebacivanje VHS i ostalih formata na komp Serbianboss Video/TV softver 2 2.2.2006 3:39
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com