Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2007, 14:51   #1
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Hard to choose....

Resio sam da udomim zvucnike za koje sam dao poprilicne evreje -Altec Lansing FX5051,pa sam se naravno nasao u nedoumici.Naravno,radi se o zvucnim karticama i odluka je pala na dva modela:

1.Audigy 2 ZS
Puno izlaza,driveri verzije 2.0 proveren kvalitet,ali sada vec malo starija kartica.
2.X-Fi Music
Nova kartica,neizleceni driveri,pozlaceni konektori,prakticno osakacena Platinum verzija.Chip je nov,drivere sam spreman da cekam.Minus mu je takodje manje ulaza/izlaza.

Ovde bi odgovore trebalo da postuju samo oni koju su culi neku od ovih kartica.Interesuju me mogucnosti u igricama i kvalitet samog zvuka.Ovo je direktno poredjenje ove dve kartice.Dobrodosli su i predlozi za druge kartice.Naravno,moram da naglasim da ovde nije mesto za raspravu da li je bolja Audigy ili X-Fi serija.

Hvala na odgovorima.

Poslednja ispravka: oluja (13.3.2007 u 0:07) Razlog: evro je valuta
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 19:29   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Hard to choose....

Prvo na sta treba obratiti paznju kod kupovine zvucne karte je njena stabilnost u radu i drajveri naravno. Aplikacije su manje vishe dobre pa tu nema sta da se posebno komentarise.
Drugo, treba imati na umu da zvucna nije graficka karta kojoj gurnes ForceWare i ona sljaka u zavisnosti koju si gemeraciju kupio. Kao primer navodim NV GForce od serije 1 do 8 dokle je dogurala. Za to vreme malo sta se promenilo revolucionarno od SB Live 5.1 ( koja je realno receno bolja od danasnje Live 7.1 ) pa do X-Fi serijala. Kod zvuka ne postoji izraz "stari" model, vec dobar ili los.
Naravno ovde se generalno govori o Creative kartama jel je to u 90% slucajeva jedini ozbiljni zbor za zvucnu kartu na nasem trzistu.
Tesko je zaista odluci ti se od ove dve koje je naveo ACHTUNG. Kad saberem sve + i - za oba modela nekako mi se namece da je Audigy 2 ZS sa pozlacenim kontaktima (vrlo bitno zbog dobre provodljivosti ) bolje resenje u klasi od 100 *evreja.
Stabilnost u radu je najbitnija karakteristika ( pored dobrog zvuka ) a ona uglavnom zavisi od drajvera. A koliko moze tek losi drajveri praviti problema sa Win-om to je posebna prica. Uostalom o tome se cesto pise na forumu.
Ovo je moje misljenje a vi iznesi te svoje.
Ne budi te skrti u obrazlozenju kao glitch.
Poz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
B@NE (12.3.2007), Dusan_BG (26.3.2007), glitch (13.3.2007)
Stara 12.3.2007, 21:41   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Hard to choose....

Sta da kazem osim da sam neleceni gejmer tako da mi novije uvek zvuci bolje.Iskreno mislim da mi ne treba nesto skuplje od 100e,posto se ne bavim profesionalno muzikom niti mi trebaju onoliki dodaci.
Nisam primetio da su pozlaceni kontakti na Audigy 2 ZS.Znaci jedaki su u toj stavci.Problem je sto niko nije ni cuo niti radio sa X-Fi Music.Odnosno,niko se ne javlja.Upravo zbog toga se ja dvoumim.
Citao sam da taj X-Fi ima poseban mod za igrice,a poseban za muziku i filmove.Kao i da kartica stvarno olaksava "zivot" procesoru.Da li se to sve svodi na promenu ekvalajzera mene sad to interesuje.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 22:15   #4
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Hard to choose....

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Citao sam da taj X-Fi ima poseban mod za igrice,a poseban za muziku i filmove.Kao i da kartica stvarno olaksava "zivot" procesoru.Da li se to sve svodi na promenu ekvalajzera mene sad to interesuje.
Pa jedino preostaje da se rabe ekvilajzeri. Tesko da su napravili 3 cipa(1 za igre, za muziku i za filmove) koja zasebno obradjuju zvuk.IMHO
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 9:20   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Hard to choose....

Zamolio bih kolegu AstraLogosa da obrati paznju pri preporucivanju zvucnih karti sa pozlacenim konektorima da napomene da treba nabaviti i pozlacene kablove(tj. pozlacene bananice ili chincheve) a vazi i obrnuta stvar(niklovani konektori-niklovani kabl).Naravno bolje je koristiti zlatno-zlatnu kombinaciju zato sto zlato ne korodira i isporucuje cistiji signal.Sa obzirom da su zlato i nikl galvanski prilicno drugaciji metali moze biti problema pri koriscenju kombinacije istih.Ubacivanje pozlacenog kabla u niklovani ulaz/izlaz mozda nece prouzrokovati probleme trenutno ali ukoliko je vlaznost vazduha u prostoriji veca vremenom ce doci do elektrolitske reakcije izmedju njih a to ce prouzrokovati da niklovani konektor korodira mnogo brze nego u sluaju da je koriscen niklovni kabl.

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (13.3.2007 u 14:29) Razlog: slovna greska
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
AstraLogos (13.3.2007)
Stara 13.3.2007, 12:47   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Hard to choose....

Citat:
Mario Pavicevic kaže: Pregled poruke
Zamolio bih kolegu AstraLogosa da obrati paznju pri preporucivanju zvucnih karti sa pozlacenim konektorima da napomene da treba nabaviti i pozlacene kablove(tj. pozlacene bananice ili chincheve) a vazi i obrnuta stvar(niklovani konektori-niklovani kabl).Naravno bolje je koristiti zlatno-zlatnu kombinaciju zato sto zlato ne korodira i isporucuje cistiji signal.Sa obzirom da su zlato i nikl galvanski prilicno drugaciji metali moze biti problema pri koricenju kombinacije istih.Ubacivanje pozlacenog kabla u niklovani ulaz/izlaz mozda nece prouzrokovati probleme trenutno ali ukoliko je vlaznost vazduha u prostoriji veca vremenom ce doci do elektrolitske reakcije izmedju njih a to ce prouzrokovati da niklovani konektor korodira mnogo brze nego u sluaju da je koriscen niklovni kabl.
Kolega Mario, sve sto si napisao o hemijskm reakcijama je tacno. Ja sam preporucio Audigy 2 ZS pozlaceni kontakti zato sto je kolega ACHTUNG to naveo kao bitan detalj stavljajuci X-Fi karticu u prednosti. Predpostavljam da i zacetnik topica zna da mora imati iste kablove i od istog materijala.
Znaci nisam ja preporucio kao svoje misljenje, vec sam se rukovodio onim sto je postavljeno kao pitanje od strane ACHTUNGA.
Poz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 13:18   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Hard to choose....

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Kolega Mario, sve sto si napisao o hemijskm reakcijama je tacno. Ja sam preporucio Audigy 2 ZS pozlaceni kontakti zato sto je kolega ACHTUNG to naveo kao bitan detalj stavljajuci X-Fi karticu u prednosti. Predpostavljam da i zacetnik topica zna da mora imati iste kablove i od istog materijala.
Znaci nisam ja preporucio kao svoje misljenje, vec sam se rukovodio onim sto je postavljeno kao pitanje od strane ACHTUNGA.
Poz.
Naravno ni ja nisam kudio gore pomenutu karticu koja je inace jedna od boljih na nasem trzistu vec samo skrenuo paznju jer temu citaju i manje upuceni korisnici a za njih ono sto se za nas podrazumeva mozda predstavlja potpunu nepoznanicu.Bilo bi lepo kada bi se pojavio neki vlasnik X-fi kartice da malo prodiskutujemo
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 14:52   #8
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Hard to choose....

Procitajte ovo pa mi recite sta mislite:
http://www.guru3d.com/article/sound/265/1/

Od onog Crystalisera izlgleda nema nista.Ali nahvalise kvalitet zvuka.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 14:53   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Hard to choose....

Ne znam po kojoj cifri mislis da nabavljas Audigy 2 ZS ali ako je to ova sa ITsvet-a onda ti je ne bih savetovao.ZS je kod nas kostao oko 70-75e do pre par meseci a usled prestanka sa proizvodjnom istog(Audigy4 pro je u sustini maltene ista kartica pa je ZS povucen a Audigy 4 pro(preko audigy2zs cipa je nalepljena nalepnica Audigy4 ) kod nas mozes uzeti za nekih 80e full pack(doduse ne znam da li je pozlacena varijanta)) ostale su samo kartice sa nekih zaliha i slicno i otud i ovako visoka cena.DAC(digitalno-analogni konvertor) je i na X-fi music i na Audigy 2 ZS kartici slican tako da drasticne razlike u kvalitetu zvuka ne bi trebalo da bude(iako Creative stalno stavlja sve vece cifre za SNR).Novi procesor zvuka na X-fi kartici iz price donosi blago poboljsanje zvuka ali donosi i problematicne drajvere(mada neki sumljaju i na hardver) jer je cest problem povremenog "krckanja" zvuka.EAX 5 koji nudi X-fi moze da znaci ukoliko koristis slusalice dok se igras(mada pored tvog zvunog sistema ne verujem da ces to raditi ) a Cryrislazer...za to ne znam sta da kazem.Software-sko peglanje zvuka i upsampling mozda zvuce dobro ali to nije opicja koju bih ja koristio.Na kraju ispadne Audigy 2zs uzimas ako zelis proverenu stvar a X-fi music ukoliko si spreman da rizikujes.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 15:01   #10
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Hard to choose....

Tako i ispada...I to opet zato sto niko nije rizikovao do sada...

Sad nadjoh jedan post na netu i to vrlo interesantan:
"Well I own both the creative X-Fi Xtreme music and an Audigy 2 ZS and the difference in sound quality is unnoticeable. I use a 5.1 Creative surround sound system too, so you'd think there'd be a difference. On the performance aspect; my F.E.A.R. framerates did not budge. But for the extra software features of the X-Fi and potential for better sound quality on future games, I guess I'd still recommend it.(Plus they give you this really cool sticker for your case!)"
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2007, 19:04   #11
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Hard to choose....

Ipak sam se odlucio za X-Fi Music.Citajuci http://forums.tweakguides.com/showthread.php?t=141 dosao sam do zakljucka da je X-Fi ipak za nijansu bolja kartica od Audigy 2 ZS.Pored toga ZS je skuplji od Musica zbog za nas nepoznatih problema.Sto se tice drivera,retko se ko bunio.
Naravno,ovo predstavlja rizik,ali ko rizikuje taj i dobija.Sto se tice problema sa karticom,to se izgleda desava na nForce 4 chipsetovima a posto ja imam KT333A,tu nema zime.

Mene jos samo interesuje nesto:gde i po kojoj ceni mogu da se kupe pozlaceni kablovi u slucaju da FX-ovi nisu.Sad ce neko da kaze "idi pa proveri" ali posto je "my precious" kod kuce u SD-u to je trenutno nemoguce.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2007, 9:16   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Hard to choose....

Preporucio bih ti odlazak u Kanibal
firmu koja se bavi kablovima i pratecim dzidza bidzama.I po gradu mogu da se kupe ali pitanje je sta uzimas(ljudi svasta prodaju kao pozlacene kablove(tipa obojeno mesingom i slicno ).Tako da prosetaj do piramide i uzmi sta ti treba.Napomena da pravi pozlaceni kablovi nisu bas jeftini tako da ako neko moze da ti proveri kakve imas uz FX onda bolje zamoli da to urade
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 14:53   #13
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Hard to choose....

Jednu stvar sam zaboravio a to je Midi port.X-fi music kartica ne poseduje midi konektor(ako pogledas malo bolje na njoj je 25-pinski konektor slicnog oblika).Naravno mozes kupiti opcioni Drive sa portovima za midi i ostalim sitnicama (a to ces malo teze naci kod nas a i ako nadjes bice skup).Onda jedino resenje je USB midi ili neka druga zvucna sa Midi portom tako da ukoliko nameravas da koristis isti budi spreman na dodatni trosak.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2007, 20:01   #14
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Hard to choose....

Posto sutra idem da kupim X-Fi (konacnooo stigao kredit), moram da pitam koliko kostaju pozlaceni kablovi? Posto ovi moji na FX 5051 ipak nisu takvi.

Procitao sam na dosta mesta o tom prokletom pucketanju tako da se sad razmisljam da uzmem Audigy 4. Anyway, ako bih ipak uzeo X-Fi, da li bi kombinacija nikl/tozla (neko vreme) uticala na kvalitet zvuka?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 8:26   #15
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Hard to choose....

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Posto sutra idem da kupim X-Fi (konacnooo stigao kredit), moram da pitam koliko kostaju pozlaceni kablovi? Posto ovi moji na FX 5051 ipak nisu takvi.

Procitao sam na dosta mesta o tom prokletom pucketanju tako da se sad razmisljam da uzmem Audigy 4. Anyway, ako bih ipak uzeo X-Fi, da li bi kombinacija nikl/tozla (neko vreme) uticala na kvalitet zvuka?
Zaobidji Audigy 4.Kod nas imas samo OEM verziju a njena cena od 65-70e je nerealna(za manje je neces naci skoro sam se raspitivao za ortaka) a na njoj nema ni traga od pozlacenih kontakata i slicnih stvari.Pucketanje na Creative karticama nije vezano iskljucivo za X-fi kartice ista stvar moze da se desi i na Audigy karticama(ja sam imao taj problem i na Live 5.1 digital kartici na staroj ploci).Pricao sam o kominovanju zlato-nikl,neces osetiti drasticnu razliku u kvalitetu(ako i osetis ikakvu) ali je pozeljno da ipak stavis pozlacene.Cena zavisi od proizvodjaca a i od duzine naravno.Ja sam placao 250din 0,7m ali to su bili neki ultra mega giga,gumirani silikonski i ostali fazoni ima da se nadje i dosta jeftinije
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 12:34   #16
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Hard to choose....

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
da li bi kombinacija nikl/tozla (neko vreme) uticala na kvalitet zvuka?
Ja mislim da je to preterivanje. Na tim zvučnicima i sa mp3-jem i DiVX-om nećeš čuti ama baš nikakvu razliku.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 17:32   #17
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Hard to choose....

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ja mislim da je to preterivanje. Na tim zvučnicima i sa mp3-jem i DiVX-om nećeš čuti ama baš nikakvu razliku.
Slazem se.
A sad nesto skocila cena Audigy Value kartica, izgleda samo zbog potraznje. SE je npr. pojeftinio malcice.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 18:17   #18
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Hard to choose....

Ovaj, oseca se razlika i te kako. MP3 kodovan 128Kb/s i ne koristim. Kad se jednom pusti variable WMA najveceg kvaliteta ili nesto nekompresovano cuje se razlika i te kako. Sad moz da mi verujete a i ne morate.

Ako mogu da izvucem max i ovog sistema, sto to ne bih i uradio? Mada naravno, verovatno se nece ostetiti razlika u zvuku, ali ipak cu dati tih 1000 din za 4 kabla da mi bude mirna dusa.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 18:54   #19
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Hard to choose....

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Ako mogu da izvucem max i ovog sistema, sto to ne bih i uradio? Mada naravno, verovatno se nece ostetiti razlika u zvuku, ali ipak cu dati tih 1000 din za 4 kabla da mi bude mirna dusa.
Pa što ti sad treba da menjaš kablove, kad kontakti na samim zvučnicima nisu pozlaćeni? Tu se opet gubi na kvalitetu. Kako 'oćeš, ali mislim da ti je to apsolutno nepotrebno. Bolje kupi neke dobre sluške sa pozlaćenim konektorima kad hoćeš da potpuno uživaš u zvuku.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2007, 21:29   #20
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Hard to choose....

Hm, to me potseti da istopim neki zlatni lanac iz vremena Kureta i Svabe... Sve ce to narod pozlatiti....
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
XP na jednom Hard disku, Vista na drugom Hard disku librabicboj Operativni sistemi 5 4.12.2006 13:52
Hard postao bad(RAW) VMedic Nosači podataka 1 2.11.2006 4:50
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com