Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2018, 16:09   #1
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Pitanje U vezi Behringer Umc22 i uopsteno audio interface-a

1. Interesuje me koliko bi po vama bilo isplativo nabaviti u neko dogledno vreme spomenuti Behringer umc22 Link ili pak neki slican audio interface a da se koristi kao dac/amp combo sa Isk HF2010 to bi bio jedini zadatak koji bi ispunjavao uredjaj.



Za razliku od zvucnih i dac/amps comboa o kojima sam dugo dugo drljao svugde o Audio Interface uredjajima znam virtuelno blizu 0

Pa mi je malo sa jedne strane nezgodno da uzimam nesto od cega necu koristiti vecinu ostalih portova/mic preamps i td tj nedorastao sam uredjaju. Ne znam iskreno koliko je izlaz na takvim uredjajima potentan posto nema nikavih informacija o ouput impedance, nivoima voltaze pri razlicitoj omazi kao ni mw info dok za sam Dac kolko sam gledao sa nekih klipova kazu da nije nesto ni losiji od focusrite scarlett solo koji se kod nas valja za 100e .


Medjutim zapalo mi je za oko posto je cena relativno pristojna a cenim da bi trebalo da jos vise unapredi, stanje sa Isk premda sam i sada veoma zadovoljan sa Xifi Go Pro kao izvorom lepo to gura sluske sto se kvaliteta a i outputa tice odlicno je sve to i sto se tice portabilnosti tice svugde mogu vukljam jos sa Fiio A1 ponekad u kombinaciji.


Ali naravno kako to obicno biva kad neko zagrize kolac koji ranije nije probao obicno je otvoren i za repete.

Toliko sam odusevljen sluskama da sam se nakon ko zna koliko sesija sa kezom zapitao sta bi tek bilo da im se priblizim limitu onog sto mogu teraju .
2.

S druge strane druga neka varijanta za home only use bi mi bila Creative Omni, volim sto je eksterna jos ima 2 mikrofona vec ugradjena unutra pa je zgodno resenje kad zafali i to, premda ne racunam na bog zna kakav quality istih,najglavnije je sto je Amp unutra slican kolko sam citao kao i Soundblaster Z,pa mi to uliva poverenje da bi takva neka karta izvlacila prakticno the most of it za HF2010 . Cena je osetno veca u odnosu na behringer though al ne svemirski veca.

Citao sam recenzije gde je uparivana sa Hd 650/HD600/DT990 250ohm verzija i cak jednim Yamaha YH100 koje vaze da su veoma teske za drive, i samo kod ovih poslednjih je review lik rekao da su slightly under powered u odnosu na neko njegovo custom pojacalo pa se postavlja kao safe bet s obzirom da je U7 skuplja sada od spomenute za 2500- 3000+ .


3. Svestan sam i da postoje Dac/amp combo uredjaji Fx 3/FX 6 sa KP od tamo nekog lika ali to sigurno nema garanciju nikakvu pa ako nesto nastrada (premda kontam da tu jedino moze cela plocica da ode ) mogu da se pozdravim i bacim u kantu.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 16:30   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pitanje U vezi Behringer Umc22 i uopsteno audio interface-a

Teško da ti neko ovde ko nije probao navedene uređaje može reći bilo šta konkretnije. Da li si razmišljao o Behringer UMC202HD za 9k? Trebalo bi da ipak bude solidno parče hardvera, barem ja bih se pre odlučio za njega nego za tu Creative ... Što ne odeš u Audiopro sa slušalicama i pitaš ih za mali test na licu mesta ako je moguće?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 18:43   #3
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pitanje U vezi Behringer Umc22 i uopsteno audio interface-a

Hvala na sugestijama.

U pravu si to stoji naravno da licna iskustva drugih znace dosta, ali eto pitanje je dosta fleksibilno ne mora se vezivati samo za behringer vec i mozda nesto slicno u tom rangu od audio interfacea a da je neko cackao u kombinaciji sa nekim superlux modelom il presonus / necim trecim.

Sto se tice ovog modela koji si dodao , i on mi je u razmatranju al cim sam video da je jos nabudzeniji sa kolicinom inputa , odma sam pomislio daj dal je realno da drzim ovako nesto za moje proste namene.

Ne zurim se ima vremena dosta da se sve dobro izvaga, nije ti predlog los da pitam da procackam malo na licu mesta/ probam koju pesmu. Al to bas kad budem imao komplet vikend posto ovako radnim danima nemam vollje se petljam mnogo a ne volim nabrzaka da smandrljam pa da napravim impulsive buy.

Kontam da audiopro ima bas onako odvojene rafove il nesto gde moze na miru se to proba, ova radnja na M koja je glavni distributrer Isk za nas iako ima super izbor/cene, velicina objekta je ko prosecni pet shop pa proba za HF2010 nije bila opcija. Al dobro pa se detaljno informisem pre kupovine bilo cega tehnickog.

Poslednja ispravka: sale94 (20.7.2018 u 18:59)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 22:27   #4
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Pitanje U vezi Behringer Umc22 i uopsteno audio interface-a

Ne reklamiram ih, ali cuo sam da su ovi u Audiopro jako ljubazni i verujem da ce da ti dozvole da probavas raznorazne uredjaje. Ovi na M su baksuzi. Znam lika koji je otiso tamo da kupi gitaru, uzeo nekog nesto skupljeg Dzeksona, prodavac mu je priso i reko "dzabe ga probavas kad nemas pare da ga kupis" . Inace Behringer pravi odlicne miksere i interfejse, sto se tice ulozenog/dobijenog. Negde sam procitao da ti jeftini interfejsi imaju dobar DAC, tako da za tvoju primenu bi vrsio posao. Mada veliki deo cene ide i u preamp, napajanje za mikrofone i ostale zezancije. Zasto ne uzmes neki DAC?
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2018, 0:41   #5
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pitanje U vezi Behringer Umc22 i uopsteno audio interface-a

Znas kako radi se o tome da Jedini Dac uredjaji koje sam gledao da imaju kod nas sa garancijom a da mi pasuju su Fiio E10k koji je odlican ali za 10500 mislim da bi mi vec preslo granicu koju bih izdvojio a to je tu 9000-9500 sto mislim da je razumno posto mi ovaj portable combo Fiio A1 i ovaj Xi-fi go pro sto imam mi zajedno kostaju 9k.

Slican slucaj je i sa Esi Maya22 koja ima u radnji na P. Kao i Fiio Q1 koji mi je cak i interesantniji od e10k zato sto moze i na fonu da radi. Al opet svi oni se po ceni kolju sa spomenutim creative omni ( 9500) i behringerom umc220hd I 6000 za umc22 model.

Sto se tice radnje na M tj musicstop bili su ljubazni u smislu da te detaljno pitaju za namenu dal ce ti odgovarati objasne ako te nesto interesuje u slucaju zamene sve normalno, mada to je sve od slucaja slazem se. Mozda je tako bilo jer sam sa vrata odma pitao dal ima modela za probu.

Poslednja ispravka: sale94 (21.7.2018 u 6:57)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2018, 1:36   #6
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Pitanje U vezi Behringer Umc22 i uopsteno audio interface-a

Ja sam mislio na drugu firmu na M (Mitros Music). Oni mislim da imaju najveci izbor audio opreme i instrumenata kod nas. Ali su i najskuplji. Kod tih drugih na M sam kupovao zice i zadovoljan sam bio...


Sto se dac-ova tice, jako je slab izbor novih u radnji. Ipak ti ostaju interfejsi. Iskreno, malo je falilo da ja uzmem takav berindzer, primarno za muziku takodje, ali i za snimanje kojekakvih gluposti. Onda sam razmislio i doso do zakljucka da za to nesto sto sam ja zamislio mi treba maltene ceo muzicki studio, sto cu mozda i da realizujem u nesto daljoj buducnisti i razmanuo sam, da bi uzeo polovnu SoundBlaster X-Fi Titanium karticu, sa kojom sam jako zadovoljan.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2018, 20:58   #7
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pitanje U vezi Behringer Umc22 i uopsteno audio interface-a

Nabavio sam na kraju Fiio Q1 . Bukvalno sam iscimao prodavce u jedinom mestu gde trenutno je moglo da se nadje na stanju bas ovaj model prvi, i to sam funny story morao prvo da po obicaju kad su malo egzoticniji uredjaji u pitanju, da im pokazem sa Fona Offline stranicu sa tacnim nazivom uredjaja/bar kodom i sve da bi uopste se setili sta zapravo imaju u ponudi.

Dakle jedan jedini na stanju i to sam nakon sto sam ga preuzimao objasnjavao prodavcu (i to na njegovo direktno pitanje a ovo je zapravo pojacalo eksterno al i jos nesto?) znaci ono mnogo je interesantna interakcija bila u pitanju kad sam mu u par reci jos dodao kako je moguce koristiti/povezivati uredjaj.

Sami utisci prvi su veoma pozitivni smatram i dalje da je cena kod nas po obicaju Rip off, ali sam uredjaj daje jako cist signal trudio sam se da iskopam slucajeve kad se javlja/noise/pucketanje/emi il bilo sta slicno nista, stvarno s te strane opravdava sebe.

Vrlo organski/balansiran zvuk , poput ove moje xifi go pro zvucne ali cistoca je jasno na strani Fiia i to jednostrano iako je i go pro cista vecinom .

Kao i separacija instrumenata koja je ocigledno jos nesto za nijansu smoother u odnosu kad su nagli prelazi u pitanju.

Takodje low end dobija na mesnatosti delimicno jos al opet nije postao ni sad preteran i zagusen, dakle Dac kida po meni nije ni cudo sto ga stavljaju sa e10k rame uz rame .

Amp segment je tek lud, tj kad je povezan kao Usb/SPDIF interface na komp, bukvalno je dovoljno drzati digital slajdere tipa windows/player u kom pustate na 70-100% i onda saltati tockic na samom uredjaju izmedju 3.5 i 5 od 9 il 10 podesavanja posto sve preko je bukvalno haos koliko energije doprema na ovom modelu.


Takodje sam isprobavao kako se ponasa uredaj kao Amp samostalno preko Aux i mini kabla sa 2 kraja utaknutog u Lenovo K5 koji ima problem sa niskom voltazom koju doprema generalno cak i sa 16ohms ali zato ima poprilicno cist balansiran signal sa svojim Dac-om , pa je u kombinaciji sa ovim dalo poprilicno fin rezultat na ovim Iem Sony MDREX110AP koje su mi i do sada zvucale stvarno dobro (ali samo kada se koristi Dolby i kad se bas modifikuje EQ i dosta izdignu slajderi svi posto sam Dac kad se koristi jednostavno Output je muffled nekako bas zbog toga sto je undervoltage po meni bez obzira na volume) a sada zvuce nikad bolje cak i sa svim na OFF kvalitet je strasan i ubedljiv tek sada mislim da su prave boje pokazale i prodisale do kraja na fonu bukvalno tolko dobro su kontrolisane sada, definicija celog spektruma je ociscena, eksplozija generalno posto i ove sluske imaju svega nisu suvise obojene ne samo boomy profil ko mnoge Iem . U pakovanju mi nije dosao OTG kabl pa nisam ni mogao testirati kao bi radio Q1 sa lenovo u Usb/Dac modu.

Premda znatno bolje Q1 pokazuje sta sve moze kad se upotrebljava i Dac/amp ne samo analog amp.

Nisam isprobavao one dodatke slajdere i to, a zgodna stvar je i On/Off Switch za punjenje kad se koristi na kompu.

Dodatni cool faktor je sto mi izgleda ko pljoska, a i lepo lezi u ruci s obzirom da ima aluminijuma dosta.

Poslednja ispravka: sale94 (6.8.2018 u 21:35)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje u vezi IP adresa Kisr Internet tehnologije 32 25.8.2007 23:41
pitanje u vezi igara tj. hostovanja preko neta Ekiman Mrežne igre 6 23.8.2007 23:37
Pitanje u vezi sa kupovinom - hitno daneboy Šta da kupim? 4 25.1.2007 0:36
Pitanje u vezi s laptopom, trenutno stanje sergej ŠDK - Prenosni računari 0 13.11.2006 4:05
Pitanje u vezi Asus P5B DVD-RW i IDE HDD! cur3 Nosači podataka 5 19.9.2006 23:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com