Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.2.2012, 15:18   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom HTC One X, One S, One V

HTC je juce na MWC-u predstavio svoja nova tri uredjaja iz serije One.

One X i One XL su prvi quad-core mobilni uredjaji ovoga proizvodjaca. Karakterise ih 720p displej, 8mp kamera sa nadogradjenim softwar-om koji omogucava fotografisanje za 0.2 sekunde, fotografisanje tokom snimanja videa i bolje fotografije, Sense 4.0 interfejs kao i ICS verzija OS-a. Takodje uredjaji dolaze sa 32GB memorije, 1GB RAM memorije i quad procesorom na 1,5GHz. Platforma je Tegra 3.



Mladji i slabiji brat nosi oznaku One S i karakterise ga dual core procesor na 1,5GHz, kamera kao kod X i XL modela, 16GB memorije, 1GB RAM memorije i displej nize rezolucije. Sva tri uredjaja nemaju mogucnost prosirenja memorije micro SD karticama i nemaju mogucnost vadjenja baterije.



Najslabiji uredjaj serije One nosi oznaku One V. Karakterise ga procesor sa jednom jezgrom na 1GHz, 4GB memorije koja je prosiriva micro SD karticama, 512MB RAM memorije ta kamerom od 5mp sa istim softwar-om kao kod boljih modela.



Vise informacija i detaljnije specifikacije mozete naci na HTC sajtu www.htc.com
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Asmodeus (28.2.2012), doctor (27.2.2012), markos807 (2.3.2012)
Stara 27.2.2012, 17:36   #2
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Krecemo u novu trku.Bice interesantno prolece a Boga mi i leto.Sve su dobri modeli i imaju odlican hdw.Naravno i cena ce biti verovatno adekvatna za taj hdw.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 18:12   #3
exefragment
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 102
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Super izgleda ovaj One V , samo razlog tog zakrviljenja nije mi jasno Video sam da se moze samo skinuti plastika sa tog dela da se ubaci sd kartica .
exefragment je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2012, 23:11   #4
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

one does not simply...quad core na 1.5 ghz,sta drugo prokomenratisati osim lol.prosto ne verujem da 720p postaje standardna rezolucija,kao za laptop
slabiji brat sa dual corom na 1.5 xD a da da da...
display nize rezolucije,tj one sa kojom je do sada retina displey na ip4 bio zakon
ne trolujem ovde,ali sto je previse previse je.pa cemu tacno sluzi quad na telefonu,osim pravljenja nove tehnologije koja ce uciniti staru losom.
a verovatno se nisu setili da stave jacu bateriju
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 0:17   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Baterija kapaciteta 1800mAh meni deluje dovoljno za 3-4h maltretiranja. Maksimalno... Standby će verovatno da izgura jedan dan.

Ali ni meni nije jasno šta će mobilnom telefonu 720p ekran i quad-core... Okej je rezolucija, ajde, ali quad-core i grafička koja šije i neke integruše...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2012, 1:02   #6
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

One X LTE verzija nece biti sa nVidia Tegra 3 cipsetom nego sa dual core Qualcomm Snapdragon S4 (codename Krayt Dragon) procesorom, ali ne dajte da vas to zavara, ovo je potpuno nova arhitektura Qualcomm-ovih procesora, koja je vise nego DUPLO brza od trenutno najjaceg snapdragona MSM8660 (Adreno 220) koji se nalazi u Sensation XE. Mislim da je jaci i od Tegre 3.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 0:54   #7
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

my next phone, beli One X
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 12:25   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
my next phone, beli One X
+ 1
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2012, 20:52   #9
Lord Of Midnight
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Lokacija: Hangar 18
Poruke: 144
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Of Midnight
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
my next phone, beli One X
my next phone, beli iPhone 5.. samo da se pojavi... xD
Lord Of Midnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2012, 5:52   #10
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

А када је ово најављено да ће изаћи? За цијену која ће бити отприлике на нашем тржишту овде не смијем ни да питам...:d
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2012, 12:02   #11
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Budi siguran da će biti i te kako adekvatna. 500€+







Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2012, 18:37   #12
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Hmm ne bi bas rekao..retko koji htc ima tu cenu..pre ce biti negde oko 600.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 12:11   #13
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
one does not simply...quad core na 1.5 ghz,sta drugo prokomenratisati osim lol.prosto ne verujem da 720p postaje standardna rezolucija,kao za laptop
slabiji brat sa dual corom na 1.5 xD a da da da...
display nize rezolucije,tj one sa kojom je do sada retina displey na ip4 bio zakon
ne trolujem ovde,ali sto je previse previse je.pa cemu tacno sluzi quad na telefonu,osim pravljenja nove tehnologije koja ce uciniti staru losom.
a verovatno se nisu setili da stave jacu bateriju
Znas kako...
Za razliku od drugih operativnih sistema Android ima dosta pozadinskih procesa koji se po hijerarhiji ravnaju i prevazilaze sa izvrsavanjem korisnickog interfejsa, pa zato, recimo na hardveru gde drugi OS-ovi "klize", Android zna da zalaguje. Njihovo resenje za to - povecanje procesorske/graficke moci. Plus ostale fancy aplikacije sa hardverskom akceleracijom, plus cela industrija igara, plus sam marketing oko pompeznog hardvera... Ako tebi nije, njima je sve logicno, veruj mi (makes perfect sense).
A sto se laptopova tice - mobilna industrija polako preuzima vodecu rolu cele IT industrije (vidis da Intel testira svoje procesore za smartfonove), tako da ne cudi da odredjene karakteristike, kao pomenuta rezolucija, prevazilazi okvire ostalih IT grana...

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ali ni meni nije jasno šta će mobilnom telefonu 720p ekran i quad-core... Okej je rezolucija, ajde, ali quad-core i grafička koja šije i neke integruše...
Jednostavno, mobilni telefon odavno nije vise "mobilni telefon"...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2012, 22:45   #14
korisnickoime
Član
 
Član od: 15.12.2011.
Poruke: 150
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 49 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

http://www.nvidia.com/object/tegra-3-processor.html

Citat:
Super 4-PLUS-1™ Quad Core with 5th Battery Saver Core - Four plus one refers to Tegra 3’s quad CPU cores, plus the 5th, battery-saver CPU core. This Variable SMP architecture enables four performance cores to be used for max burst, when needed, with each core independently and automatically enabled and disabled based on workload. The single battery-saver core (or companion core) handles low-power tasks like active standby, music, and video, and is transparent to the OS and applications.
Sta zna nvidia
korisnickoime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2012, 11:28   #15
Savska
Banned
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 229
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

E ajde sad da mi neko objasni u cemu je razlika izmedju dual core i quad core?pretpostavljam da quad ima 4 jezgra a ovaj 2?
Savska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2012, 14:30   #16
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Tako je.Naravno,quad je brzi.
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2012, 16:09   #17
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

zavisi,quad jeste brzi ako racunas 4*x>2*x
ali,pitanje je koliko je aplikacija efikasna u iskoriscavanju 4 jezgra
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2012, 17:22   #18
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Kad ce ljudi ukapirati da dual i quad procesori u mobilnim telefonima ne sluze da bi pookrenuli neke ultra-zahtevne igre ili programe vec za munjevit multitasking.

One X i one S su stvarno odlicni ali mislim da ce biti dosta skupi. Za sada One X vidim kao moj sledeci fon ali mislim da ce biti preskup i u telenor paketu prenesi i sirfuj 1000 od 1750din

Poslednja ispravka: HSVstoned (1.4.2012 u 17:32)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2012, 18:02   #19
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

pa,svejedno je cinjenica da bi mogao da se napravi dual core koji ce davati bolje rezultate od ovog quada u svakom pogledu,ali otom potom.
pa taj telefon kada stigne u telenoru ce biti nekih 350-400e(ako stigne,mada,trebalo bi)
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2012, 21:54   #20
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC One X, One S, One V

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Baterija kapaciteta 1800mAh meni deluje dovoljno za 3-4h maltretiranja. Maksimalno... Standby će verovatno da izgura jedan dan.

Ali ni meni nije jasno šta će mobilnom telefonu 720p ekran i quad-core... Okej je rezolucija, ajde, ali quad-core i grafička koja šije i neke integruše...
Ljudi se tripuju oko toga da quad core procesori toliko negativno uticu na autonomiju. Cak mogu i da stede.

Samo je bedak u svakom slucaju sto ne bas toliko fensi dizajn nisu iskoristili da ugrade bateriju veceg kapaciteta. 2250 mAh minimum.

Ali u svakom slucaju autonomija bi trebala da bude na nivou aktuelnih premium dual core modela, u prevodu svako jutro ili vece pravac punjac uz prosecnu upotrebu.

Sta fali sto ima 720p displej? pa ako je nesto bitno na jednom telefonu onda je to displej. A on u ovom slucaju prati hw uopste. Zamisli ovu specifikaciju sa 480x800 pentile

U sustini pored iphone-a u premium klasi vladaju htc i samsung, steta sto Sony kasni, Xperia S je solidan telefon ali ima odredjene mane i kao dual core se takmici sa quad core telefonima po istoj cene a nema ni gorilla glass vec neku njihovu alternativu koja nije uopste pouzdana.

Mislio sam da je Xperia S moj sledeci fon ali mi se cini da cu izgleda prekrsiti pravilo da ne dajem preko 300e za telefon, steta samo sto ce One X verovatno biti 400e u mom telenor paketu a samo malo skuplji ce biti u slobodnoj prodaji. Operateri su drski sa cenama, ne trazim ja ovaj model za dinar ali brate ako se vec obavezujem ugovorom na 2 godine 250-300e u paketu od 1750din mesecno je realna cena.

U svakom slucaju ko kupi ovaj model ili Galaxy S III stvarno nema razloga da menja telefon bar 2 godine, osim ako ne budu smarali sa apdejtom sistema [a hoce, posebno samsung]. Bice nekih poboljsanja sa kamerama valjda i to moze da bude razlog za promenu [xenon, bolji senzor itd] ali ja stvarno ne vidim sta hw moze da ogranici ovaj fon bar 3 godine.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com