Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2014, 9:25   #1
sloba89
Član
 
Član od: 20.1.2010.
Poruke: 443
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 215 puta na 125 poruka
Određen forumom Legend of Grimrock II

Teaser za igru Legend of Grimrock II za sada još nema zvaničan datum izlaska igre,takodje autori rade i na iOS verziji prvog dela.

http://www.grimrock.net/

Legend of Grimrock 2 Teaser
sloba89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 22:10   #2
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

Izasao trailer. Igra ce 15-og oktobra. Par dana posle mog rodjendana. Divan poklon.

Trailer
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2014, 21:36   #3
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

Igra je izasla ako nekog zanima. Prvi deo je bio fantastican. Nadam se da je i drugi priblizno dobar.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2014, 9:46   #4
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

Pocele su polako da pristizu i prve ocene. Probajte igru fenomenalna je.

95/100
http://www.rpgfan.com/reviews/The_Le..._II/index.html

86/100
http://www.ign.com/articles/2014/10/...rock-ii-review

9.2/10 User Score
http://www.metacritic.com/game/pc/le...sort=metascore

Sama igra ne podrzava AA a recimo preko nVidia panela ne moze da se forsira (ne znam za AMD Catalyst) postoji resenje koga zanima. U pitanju je SMAA Injector koji mozete skinuti sa sledeceg sajta.

http://mrhaandi.blogspot.com/p/injectsmaa.html

Samo extract-ujete fajlove u folder gde se nalazi grimrock2.exe (instalacioni folder) i to je sve. U ini fajlu koji se nalazi medju extract-ovanim fajlovima pod nazivom injector, po defaultu stoji SMAA_PRESET_HIGH pa ako vam ta opcija dosta utice na performanse mozete staviti LOW, MEDIUM. Postoji opcija i za ULTRA. Igra izgleda dosta lepse sa AA opcijom tako da probajte.

Mislim da je bilo dosta brainless button mashing igara u ovom mesecu. Za promenu igra gde morate ukljuciti mozak pa je toplo preporucujem.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2014, 12:42   #5
madazulu
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 35
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

nažalost meni i dalje predstavlja problem fps.
dakle u tamnica ide oko 60-80 na trenutke, ali zato na otvorenom se zakuca na 7-8.
jeste da mi je komp. tinejdžer, ali nadam se da će uskoro biti neki update.
igra razbija kao i prvi deo.
madazulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 18:12   #6
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II


To je to.
Odlična igra, ali mislim da narednih 4-5 godina ne želim da taknem sličan real time blobber. Igra je brutalna i po pitanju borbe i po pitanju zagonetki, par puta sam spao na walktrough.
Spoiler za znam:
za pravi finalni boss fajt i kraj. Skupio sam preostale kristale, malo se *****avao sa iritantnim patuljkom, pogledao na Tjubu šta ide posle njega i shvatio da nisam dovoljno muško za to. Ionako sam previše gubio živce uz ovu igru i fajt sa zmajem me je ubio u pojam.

Sada mi treba nešto mirno i potezno ili neka opuštajuća pucačina.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2014, 19:19   #7
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

Upravo sam zavrsio igru i ne mogu da docekam LoG III. U svakom pogledu ogroman napredak u odnosu na prvi deo (koji je fantastican). Od samog dizajana mape, grafike, atmosfere, kretnje neprijatelja, do puzzle-ova.

Za razliku od prvog dela, radnja se uglavnom odvija na povrsini, sa povremenim izletima u dungeon-e i rudnike. Predeli su raznovrsni pocevsi od plaza, suma, piramida, zamkova, groblja,..

Igra me podseca na prvi Dark Souls sto se tice dizajna same mape. Bukvalno je sve povezano i kako vremenom budete napredovali otvaracete razne precice, sto otkljucavajuci razna vrata, portale, stepenice, mostove, itd...Ako se negde i zaglavite uvek mozete otici na drugo mesto. Prakticno sredisnji deo, da kazem world mape deluje kao centralni hub. Na samoj mapi mozete ostavljati podsetinke sto je veoma dobra stvar ako naidjete na nesto sto recimo ne mozete da uradite a toga ce biti dosta.

Najbolje od svega je kako su te mape "popunjene". Na samo jednoj mapi, a ima ih 34, se nalazi toliko toga za uraditi da vam nikada nece biti dosadno. Mogu slobodno da kazem da su zastitni znaci igre (sada vec i serijala) zagonetke (puzzle) i secret-i. I ovde ih ima u velikom broju i dok su neke lagane i relativno brzo ih mozete resiti, neke su dosta teske i mozete izgubiti i po sat vremena ne znajuci sta da uradite (been there). To je po meni najbolja stvar u vezi igre. Taj osecaj kada resite neki puzzle. Pogotovo ako je bio tezak ili mozda bolje da kazem pogotovo ako je Vama bio tezak jer ne gledamo svi isto na problem. Uostalom kada ste poslednji put koristili olovku i papir da biste nesto resili? Ovde hocete. Vecina puzzle-ova nije vezana za main quest i dosta ih se moze preskociti ali onda propustate najbolji loot i razne druge stvari koje vam mogu pomoci u daljem igranju.

Ako vec niste, probajte igru i bicete odusevljeni. Ako volite dobar RPG ovo ne smete propustiti.

P.S.
Jedan screenshot i zanimljiva statistika na kraju. Onaj ko ima ozbiljan OCD neka ne gleda drugu sliku.

Spoiler za Screenshot:


Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzigi na korisnoj poruci:
Blaine (10.11.2014)
Stara 1.11.2014, 19:24   #8
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

Citat:
Blaine kaže: Pregled poruke

To je to.
Odlična igra, ali mislim da narednih 4-5 godina ne želim da taknem sličan real time blobber. Igra je brutalna i po pitanju borbe i po pitanju zagonetki, par puta sam spao na walktrough.
Spoiler za znam:
za pravi finalni boss fajt i kraj. Skupio sam preostale kristale, malo se *****avao sa iritantnim patuljkom, pogledao na Tjubu šta ide posle njega i shvatio da nisam dovoljno muško za to. Ionako sam previše gubio živce uz ovu igru i fajt sa zmajem me je ubio u pojam.

Sada mi treba nešto mirno i potezno ili neka opuštajuća pucačina.
GZ

P.S.
Tipa Ryse ili Mordor. Brainless button mashing.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 20:01   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

5.5€ najniže što je bilo do sada...

https://www.humblebundle.com/store/p...ck2_storefront
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2016, 20:09   #10
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 884
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Legend of Grimrock II

Kako bih skakao po kući kad bi se pročulo da je u izradi treći nastavak. Volio bih kada bi izašao u onom talasu igara zadnjem kvartalu.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Legend of Zelda DeCoy Stare igre 14 14.12.2019 19:07
Legend Of Grimrock Sir Spamalot Role-Play 116 29.5.2013 0:10
Brutal Legend Mobius Konzole 65 13.2.2013 21:01
Okay, ko od vas je fan Legend of the Seeker Aleksandra Sendi Opšta kultura 6 12.5.2010 3:07
The Legend of Crystal Valley...ne mogu dalje HELP! Mekec Avanturističke igre 7 23.7.2009 13:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com