Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.8.2012, 13:47   #121
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Da budemo realni, japanske igre su veliki hit u Japanu i malo po severnoj americi i evropi. U japanu PC scena NE POSTOJI, PC kao igracka platforma takodje. Nema racunice da se ovakve igre portuju.

PC zajednica je zahtevna, obicno se radi o starijim ljudima nego na konzolama (sindrom petnetogodisnjaka koji je zahvatio Xbox npr) koji imaju dobro definisan ukus. Ova igra je nesumljivo dobra, ali lenjost ljudi koji je portuju ima da dovede do njenog propasta na PC-u.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Exia (12.8.2012), filpan (11.8.2012)
Stara 11.8.2012, 19:59   #122
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Gejmplej iz PC verzije http://www.gamespot.com/dark-souls-p...egard-6391011/
Ne znam, deluje mi da nema padova frejmrejta ni u jednom trenutku (istina ovo je novi sadržaj, nismo videli neke delove igre koji su imali ozbiljnijih problema sa frejmrejtom na konzolama).

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ova igra je nesumljivo dobra, ali lenjost ljudi koji je portuju ima da dovede do njenog propasta na PC-u.
Ali, da li je ovde problem lenjost ljudi iz From Software-a? Mislim da je ovde najkrivlji Namco. From je od njih dobio svega par meseci da odradi port i, vrlo verovatno, veoma mali budžet za isti. A oni čak nisu ni tako veliki tim po današnjim standardima a uz to već rade na jednom većem projektu tako da je verovatno samo jedan deo njihovih ljudi mogao da radi na portu. I, moraš priznati da su bar bili iskreni. Odmah su priznali da nemaju iskustva sa PC igrama i da portovanje ne ide kako su planirali, odmah su priznali i ovo za rezoluciju i framerate lock. Verujem da su se trudili ali jednostavno ne mogu bolje u takvim uslovima.
Kao što si sam rekao, Namco je morao da angažuje neku kompaniju koja ima iskustva sa portovanjem igara na PC ali očito je da su hteli da potroše što manje novca na ovaj port.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 20:36   #123
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Blaine kaže: Pregled poruke
Ne znam, deluje mi da nema padova frejmrejta ni u jednom trenutku (istina ovo je novi sadržaj, nismo videli neke delove igre koji su imali ozbiljnijih problema sa frejmrejtom na konzolama).
Kakvi crni padovi frejm rejta?! Ko je jos to spominjaO?!?! Igra je zakljucana na 30 frejmova, i video je sniman u nekom od programa koji sigurno drzi jedan te isti broj tih ******* slicica u sekundi... Sigurno nije igrao igru na nekom Pentium 4 i 512mb rama, pa da mu pada frejm rejt na ovo smece od porta!

I nemojte vise ovo japansko smece da poredite sa Blade of darkness-om!!! Molim vas!
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 20:50   #124
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Naglasio sam da nije bilo vidljivih padova frejmrejta zato što je stari build koji su prikazali na E3 imao ozbiljnih problema sa optimizacijom.
http://www.dsogaming.com/news/dark-s...gtx-6xx-cards/

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
japansko smece
Sada, ovo uopte nije kul.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2012, 20:57   #125
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Blaine kaže: Pregled poruke
Super izleda, jedva cekam da izadje.
Boli me cosak za misljenja od ovih hejtera, ja cu da uzivam u igri, ostali za nek zaobidju.

Svaka cast Software-u sto su se uopste odazvali na online peticiju, i kao kod drugih kompanija koje nadgleda veliki brat ( u ovom slucaju Namco) ,drago mi da su uspeli ovoliko da urade za kratko vreme pod pritiskom.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
Blaine (11.8.2012)
Stara 11.8.2012, 21:52   #126
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Blaine kaže: Pregled poruke
Naglasio sam da nije bilo vidljivih padova frejmrejta zato što je stari build koji su prikazali na E3 imao ozbiljnih problema sa optimizacijom.
http://www.dsogaming.com/news/dark-s...gtx-6xx-cards/


Sada, ovo uopte nije kul.
Smece bi bilo i da smo ga mi pravili, tako da ako si se uvrijedio sto sam prozvao japance, izvini molim te.

Ovo nije ni "p" od porta, ovo je emulator sa SP3, tacnije ovo je ROM!
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 0:46   #127
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Smece bi bilo i da smo ga mi pravili, tako da ako si se uvrijedio sto sam prozvao japance, izvini molim te.

Ovo nije ni "p" od porta, ovo je emulator sa SP3, tacnije ovo je ROM!
Nije PS3 port, nemoguce je portovati igru sa PS3, vise puta dokazano. Ova igra je radjena i za kutiju i ovo je direktan port sa kutije. Cak se i prema sistemskim zahtevima moze videti (ovde nema minimum i recomended, postoje samo oni koji su potrebni, nema nikakvih namestanja) da su samo kod promenili da radi sa PC-em, sto i nije tako tesko kad se radi port sa kutije.

Jeste, ljudi iz Form-a nemaju NIKAKVOG iskustva sa PC-em, njima je trebalo minimum mesec-dva da se upoznaju sa tim kako se radi igra za PC, verovatno im engine nije optimizovan za PC pa su celog morali da ga prepravljaju (pustite vi sve igre radjene u UE3, kad imas svoj engine to je uzasno tesko uraditi u ovom smeru konzola->PC, dosta lakse u obrnutom PC->konzola (kao TW2)) i verovatno je to glavni razlog zasto neka treca kompanija nije radila portovanje, jer se radi o njima nepoznatom enginu pa bi ceo proces trajao i dosta dosta duze no sad.

Ja u potpunosti razumem sve probleme sa kojima su se oni susreli, ti problemi su ogromni. Citao sam o tome kako su promenom jedne linije koda uspeli da naprave bug koji se javlja u nekom delu igre, pa su dosta vremena radili na tome da poprave taj bug koji nema nikakve veze sa ovom linijom koda. Svako ko se bavio i malo programiranjem zna koliko je tesko promeniti nesto sto je vec zamisljeno na jedan nacin, da radi na drugi, a da sve ostane na mestu. To je kolosalan problem i ja ljude razumem u potpunosti, ali... moglo je to i bolje da se uradi. Znam da je engine u putanju, ali prepravka rezolucije je nesto zasta treba ne vise od par linija koda, mozda dva dana rada da se sve ukomponuje. Dodavanje Hi-res textura je jos lakse, samo ubace kvalitetnije slike koje predstavljaju texture i to je to. Za neke stvari ne mogu da ih pravdam.

Nadam se da je informacija koju sam procitao tacna i da su ubacili opciju da se menja rezolucija. Kasnije mozda dodje neki patch kao za LA Noire pa dobijemo i veci framerate mada to nije toliko bitno.

Igra je odlicna, svakako je ne treba unapred odbacivati ma kakvi da su tehnicki problemi.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 1:37   #128
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 12:51   #129
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Nije ovo igra za mene! Gledao sam malo klipove na yt, i tu bukvalno samo jurcas i krljas se sa protivnicima, kao Dijablo samo u drugacijem izvodjenju. Nema price, nema kvestova..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 13:46   #130
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Nije ovo igra za mene! Gledao sam malo klipove na yt, i tu bukvalno samo jurcas i krljas se sa protivnicima, kao Dijablo samo u drugacijem izvodjenju. Nema price, nema kvestova..
Yup, ako si igrao Blade of Darkness, ovo ti je na isti kalup. Third person hack&slash.

Ako su ubacili i nesto nelinearnosti u istrazivanju i prelasku nivoa kao kod BoD, bice zanimljivo za par igranja. Ono sto je bila glavna stvar kod BoD je bio kombo sistem, i to tako dobar da mi je glavni motiv u istrazivanju i prelasku nivoa bio da nadjem jos neprijatelja koje cu mastovito da istranziram i od njih napravim fasirane snicle.

Poslednja ispravka: Laserstorm (12.8.2012 u 14:41)
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 8:44   #131
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Yup, ako si igrao Blade of Darkness, ovo ti je na isti kalup. Third person hack&slash.

Ako su ubacili i nesto nelinearnosti u istrazivanju i prelasku nivoa kao kod BoD, bice zanimljivo za par igranja. Ono sto je bila glavna stvar kod BoD je bio kombo sistem, i to tako dobar da mi je glavni motiv u istrazivanju i prelasku nivoa bio da nadjem jos neprijatelja koje cu mastovito da istranziram i od njih napravim fasirane snicle.
Igra je poprilicno nelinearna, neke deonice se mogu kompletno preskociti, neke su potpuno opcione, svet je ogroman i doduse neki delovi su nepristupacni na startu dok se ne nadje kljuc, ne povuce rucica i sl. ali u sustini preko 70% je pristupacno od starta, mada naravno neprijatelji su uglavnom prejaki za pocetnika da ih sredi na malom levelu. Sto se toga tice igra je daleko ispred Blade of Darknes koji je bio podeljen na nivoe, ovo je open world igra.

E sad kombo sistem, to ovde prakticno ne postoji. U ovoj igri se vise islo na neki osecaj uslovno receno realnosti sto se borbe tice, vise se svodi na blokiranje stitom i jedan dva udarca da se sredi neprijatelj nego na duge kombo udarce sa macem 3x vecim od tebe. Daleko od toga da ovde takvih maceva nema, ali traze ulaganje ogromne kolicine stat bodava u strenght i posle jednog zamaha ceka te duga animacija da taj mac ponovo podignes i jos par sekundi da uhvatis daha da zamahnes ponovo.

Sto se porta tice, ne moze da bude gori od Devil May Cry 3 Special Edition, tamo ne samo da nije bilo nikakvih opcija za bilo sta, cak nisu mogli ni tasteri da se promene (a po defaultu su bili nesto tipa I J K M direkcioni i Q A Y W za udarce), ili Resident Evil 4 gde smo nisanili sa W A D S posto nikakve podrske za misa nije bilo. Obzirom da su ti portovi odlicno prosli na PC-u ni sa ovim ne bi trebalo da bude problema.

Poslednja ispravka: Apostrof (13.8.2012 u 8:51)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 13:54   #132
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
ili Resident Evil 4 gde smo nisanili sa W A D S posto nikakve podrske za misa nije bilo.
Iako bas nisam neki ljubitelj dzojpeda, RE4 sam morao da odigram s njim jer su one kontrole stvarno bile katastrofa.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 14:16   #133
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
...ili Resident Evil 4 gde smo nisanili sa W A D S posto nikakve podrske za misa nije bilo...
Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Iako bas nisam neki ljubitelj dzojpeda, RE4 sam morao da odigram s njim jer su one kontrole stvarno bile katastrofa.
http://www.moddb.com/downloads/resid...mouseaim-patch
Resava sve vase probleme
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 14:28   #134
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Evo nekoliko lepih vesti. Form Software je rekao da ce u buducnosti razmisljati da naprave PC verziju svake igre koju prave. Portovanje ove igre im je dalo dosta iskustva i sad su zeljni da rade i sa PC-em.

http://www.digitalspy.com/gaming/new...-producer.html

http://www.digitalspy.co.uk/gaming/i...g-pc-port.html

Opet se ponavlja da je u Japanu PC scena nepostojeca, ovaj lik sto daje intervju cak ni ne prica o grafickoj kartici, nego o grafickoj ploci.

Nadam se da ce njihov sledeci engine biti kompatibilan i sa PC-em, pa da nam dodju bolje portovane igre.

Evo i jedan preview:

http://www.digitalspy.co.uk/gaming/n...e-pc-port.html
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 14:03   #135
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Gamescom 2012
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 15:21   #136
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citao sam malo price Demon Souls-a i Dark Souls-a na wikiju, i cini mi se da prva igra ima daleko bolju pricu/lore/setting. Dark Souls je bukvalno mess, opsti galimatijas..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 15:36   #137
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Citao sam malo price Demon Souls-a i Dark Souls-a na wikiju, i cini mi se da prva igra ima daleko bolju pricu/lore/setting. Dark Souls je bukvalno mess, opsti galimatijas..
Deamon Souls sam igrao, i najveca zamerka mi je bila bas ta zbrkana prica. Nisam znao sta se kog vraga dogadja. Mislim, znam, Japanci, tesko je razumeti ista, ali opet...

Npr. u Deamon Souls-u se ide iz glavnog dela koji bi se mogao nazvati cistiliste do odredjenih nivoa. E sad sta me je u tom cistilistu zaprepastilo, naravno bilo je dusa koje ne mogu nit vamo nit tamo, ali bilo je i ljudi. Da ljudi, koji prodaju opremu itd. Odakle oni tu kog vraga!? Sve je puno nekih gluposti.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 16:11   #138
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
E sad sta me je u tom cistilistu zaprepastilo, naravno bilo je dusa koje ne mogu nit vamo nit tamo, ali bilo je i ljudi. Da ljudi, koji prodaju opremu itd. Odakle oni tu kog vraga!? Sve je puno nekih gluposti.
Hehe, a u novom materijalu za ovu PTD ediciju, pojavljuje se dzinovska gljiva po imenu Elizabet, koja se bavi trgovinom..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 17:39   #139
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Hehe, a u novom materijalu za ovu PTD ediciju, pojavljuje se dzinovska gljiva po imenu Elizabet, koja se bavi trgovinom..
Verovatno su bili na tim istim pecurkama kad su razvijali lore i setting?
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 18:16   #140
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Dark Souls za PC

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Hehe, a u novom materijalu za ovu PTD ediciju, pojavljuje se dzinovska gljiva po imenu Elizabet, koja se bavi trgovinom..
Pa to su ti Japanci i njihova bizarnost i unikatnost...ko je citao neki njihov recimo manga strip (za mature publiku) zna o cemu pricam i koliku uvrnutu mastu imaju njihovi kreativci
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena DeCoy Akcione igre 196 22.3.2011 16:54
Dark Seed Patton Avanturističke igre 13 25.4.2010 13:25
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
Dark Earth Erdeljan Boris Akcione igre 6 12.6.2006 17:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com