Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2007, 20:35   #141
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Leeroy Jenkins kaže:
Evo upravo sam procitao u casopisu GamePlay da Fallout MMORPG dolazi 2010 godine a budzet igre je 75 miliona dolara.
Ma,ima da osedim do tada
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 22:08   #142
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Leeroy Jenkins kaže:
Evo upravo sam procitao u casopisu GamePlay da Fallout MMORPG dolazi 2010 godine a budzet igre je 75 miliona dolara.

Stara vest. Vidi temu Fallout 3!
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 16:57   #143
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

E ovako, nisam nikad igrao Fallout (ni jedan dio) pa bih probao ako nađem vremena, mada bih radije završio Baldur's Gate 2 i Gothic 2 NoTR, ali ako se nađe vremena da li da igram Fallout ili Fallout 2? Nabavio sam oba, ali ne vjerujem da ću pored ovih drugih igara imati vremena za oba, pa me zanima šta je bolje. I kako stvari stoje sa bugovima? Našao sam neki patch, valjda bi to bilo dovoljno.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 17:08   #144
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

F2 je bolji.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 18:34   #145
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Fallout 1 i 2 sa Gothic imaju zajedničko to što su RPG-ovi, i samo toliko...

Lično, ne volim Fantasy RPG-ove sa magijama, mačevima, lukovima i sl. Preferiram vatreno oružje.

Međutim, glavni razlog zbog kojeg mi se Fallout više sviđa je atmosfera koja je više nego dobro začinjena humorom.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 18:47   #146
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Sarmatian kaže:
Jesu. Sulika sam ponekad vodio. Super sledge hammer mu das i bude vrlo koristan pred kraj u enklavi. Obara vojnike i oduzima im AP...

@Mrmot

To sam i ja zakljucio za markusa. Izgleda kul ali me izreseta svaki put. A i nekako mi se cini da lakse gine posto ga ne mozes uvuci u oklop...
Sulik mi je jedan od omiljenih likova, ukoliko mu daš dobar SMG (H&K P90C ili G11E, mada, pošto je municija za to oskudna, lepo se ponaša i sa .223 pištoljem), Super Sledge Hammer i Power Armor (Hardened varijantu) vrlo brzo može od dosta protivnika da napravu hrpu tartar bifteka.

Drugi omiljeni lik mi je Cassidy, pogotovo kada mu u inventar staviš lekove za srce, pa možeš da ga drogiraš do mile volje, njemu dajem gaus gun i stavljam ga da bude snajperista...

Marcus je prilično beskoristan u borbi, jedino oružje koje je bezbedno dati mu, a pri tom je efektivno Turbo Plazma Rifle, ali pošto nema oklop lako gine...

Od ostalih likova, izdvojio bih Gorrisa koji je odličan u borbi prsa u prsa, ali treba sačekati da se leveluje par puta kako bi mogao da izdrži ukoliko ga slučajno potkačiš bozarom ili tako nečim... Isto ima običaj da obara i uzima AP-ove protivnicima...

Inače, ako ima neko ko još nije provalio foru... )) Gađanje u oči jeste najefektivnije, ali zahteva visok skill, dok ne nabiflaš to, efektivno je gađati protivnike u prepone, pošto to uglavnom obara protivnika, a ne retko ga i onesvešćuje, tako da možeš natenane da ga dokrajčiš...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 19:45   #147
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
bladerunner kaže:
Fallout 1 i 2 sa Gothic imaju zajedničko to što su RPG-ovi, i samo toliko...

Lično, ne volim Fantasy RPG-ove sa magijama, mačevima, lukovima i sl. Preferiram vatreno oružje.
Hehe, moj covek! To ja stalno govorim... Lako izmisliti magiju za ovo, magiju za ono, pricu o kraljevima, kraljicama i zmajevima, enchantovana oruzija... ali stvari u cyberpunk-u moraju biti povezane na smislen nacin. Performanse oruzija, recimo, se ne "upgradeuju" raznim scrollovima, dijamantima kod blacksmith-a, nego dogradnjom sniper-scope-a, povecanjem kapaciteta magacina, izborom minicije... A sve to (bar po mom misljenju) ima mnogo vise smisla jer se odmah zna sta na sta kako utice.
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 20:16   #148
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
bladerunner kaže:
Sulik mi je jedan od omiljenih likova, ukoliko mu daš dobar SMG (H&K P90C ili G11E, mada, pošto je municija za to oskudna, lepo se ponaša i sa .223 pištoljem), Super Sledge Hammer i Power Armor (Hardened varijantu) vrlo brzo može od dosta protivnika da napravu hrpu tartar bifteka.

Drugi omiljeni lik mi je Cassidy, pogotovo kada mu u inventar staviš lekove za srce, pa možeš da ga drogiraš do mile volje, njemu dajem gaus gun i stavljam ga da bude snajperista...

Marcus je prilično beskoristan u borbi, jedino oružje koje je bezbedno dati mu, a pri tom je efektivno Turbo Plazma Rifle, ali pošto nema oklop lako gine...

Od ostalih likova, izdvojio bih Gorrisa koji je odličan u borbi prsa u prsa, ali treba sačekati da se leveluje par puta kako bi mogao da izdrži ukoliko ga slučajno potkačiš bozarom ili tako nečim... Isto ima običaj da obara i uzima AP-ove protivnicima...

Inače, ako ima neko ko još nije provalio foru... )) Gađanje u oči jeste najefektivnije, ali zahteva visok skill, dok ne nabiflaš to, efektivno je gađati protivnike u prepone, pošto to uglavnom obara protivnika, a ne retko ga i onesvešćuje, tako da možeš natenane da ga dokrajčiš...
Ja uglavnom igram sam. Retko kad vodim koga sa sobom. A kada to uradim, to su obicno sulik ili kasidi...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 20:19   #149
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
kish kaže:
Hehe, moj covek! To ja stalno govorim... Lako izmisliti magiju za ovo, magiju za ono, pricu o kraljevima, kraljicama i zmajevima, enchantovana oruzija... ali stvari u cyberpunk-u moraju biti povezane na smislen nacin. Performanse oruzija, recimo, se ne "upgradeuju" raznim scrollovima, dijamantima kod blacksmith-a, nego dogradnjom sniper-scope-a, povecanjem kapaciteta magacina, izborom minicije... A sve to (bar po mom misljenju) ima mnogo vise smisla jer se odmah zna sta na sta kako utice.
Pa i jedno i drugo je naucna fantastika. Mislim da su podjednako dobra oba univerzuma, s tim sto je cyberpunk slabije predstavljen pa je zato privlacniji.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 21:58   #150
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Paladin kaže:
E ovako, nisam nikad igrao Fallout (ni jedan dio) pa bih probao ako nađem vremena, mada bih radije završio Baldur's Gate 2 i Gothic 2 NoTR, ali ako se nađe vremena da li da igram Fallout ili Fallout 2? Nabavio sam oba, ali ne vjerujem da ću pored ovih drugih igara imati vremena za oba, pa me zanima šta je bolje. I kako stvari stoje sa bugovima? Našao sam neki patch, valjda bi to bilo dovoljno.
POZ narode, sta ima?

Probaj prvo Fallout, pa onda Fallout 2, veruj mi. Malo je jednostavniji, a mnoooooogo je kraci. Ja sam se zaprepastio koliko je kratka igra, a uposte je nisam igrao redovno. I, mislim da je bar 4x kraca od F2.

U F2, najjaci lik kojeg mozes da vodis sa sobom je Goris, pogotovo kad se leveluje, a ni Marcus nije los.

Da li je jos neko igrao prvi Fallout? Zar je moguce da mozes voditi jos samo 3 lika sa sobom(u stvari, neka 2 idiota i legendarnog Dogmeata, koji je, uzgred receno, bolji od ta 2 idiota)?
POZ
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2007, 22:20   #151
kish
Član
 
Član od: 29.7.2006.
Lokacija: In My Tree
Poruke: 248
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 44 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kish
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Sarmatian kaže:
Pa i jedno i drugo je naucna fantastika. Mislim da su podjednako dobra oba univerzuma, s tim sto je cyberpunk slabije predstavljen pa je zato privlacniji.
Exacly. Meni se bas ta bliskost realnosti najvise svidja. Naravno, za nekoga moze biti i obrnuto. Sto da ne?
kish je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 1:37   #152
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
kish kaže:
Hehe, moj covek! ... ... ...
Ma znaš kako... Nije da meni smetaju magije, mačevi i sl... Mislim, voleo sam i Bloodlines gde isto ima magija i mačeva... Meni se ne sviđa taj neki srednjevekovni trip koji je odlika FRP-ova, više volim priče koje su u bližem kontaktu sa današnjicom, ono, realnim svetom... Zašto bih morao da ubijam zmajeve kad mogu da ubijam supermutante... ))
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 1:40   #153
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Sarmatian kaže:
Pa i jedno i drugo je naucna fantastika. Mislim da su podjednako dobra oba univerzuma, s tim sto je cyberpunk slabije predstavljen pa je zato privlacniji.
Prijatelju, Gothic je sve samo ne naučna fantastika, više je epska fantastika...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 1:48   #154
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Sarmatian kaže:
Ja uglavnom igram sam. Retko kad vodim koga sa sobom. A kada to uradim, to su obicno sulik ili kasidi...
Šta ga znam, meni su zanimljivi komentari... Obavezno vodim Sulika, iz dva razloga:
1. Vrlo je efikasan. Pogotovo kad se leveluje
2. Da se razumemo, lik je nenormalno gotivan "Grampy bone says you have to take it slowly, take time to smell the flowers"

Cassidy je isto dobar sa puškom, a "God damn arhrythis" je nenadhebiv komentar...

Mada, išao sam i sa većom družinom, jednom sam nabudžio harizmu i uzeo magnetic personality perk i vodio još četiri lika, Sulik, Vic, Cassidy i Gorris...

Vic je šonja ako ga pogode par puta, ali ume da bude dobar sa puškom.

Veća družina ume da bude izuzetno efikasna za velike obračune, ali moraš dobro da ih iskonfigurišeš da ti ne bi svaki čas ginuli...

Mada je gotivno i kada ideš sam, pogotovo ako imaš stpljenja pa se u početku infiltriraš u Navaro i mazneš Adv. Pow. Armour kada si možda prvi - drugi nivo... ))
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 3:08   #155
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
bladerunner kaže:
Prijatelju, Gothic je sve samo ne naučna fantastika, više je epska fantastika...
Pa nisam ni mislio konkretno na gothic. Naucna fantastika ne obuhvata samo buducnost. Zmaj je naucno fantastican isto koliko i supermutant. A ep moze biti isto tako i u svemiru (galaktika, zvezdani ratovi itd...).

Inace, vodio sam i ja razne likove kada sam prvih nekoliko puta prelazio fallout. Medjutim, vec negde posle 5-6 puta mi je dosadio micromanagement npc-a pa sam odlucio da predjem sam. One man army. Nabudzen big guns, unarmed, speech i posle jos jedan tag, energy weapons... Ne treba ti nikao
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 8:26   #156
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

U stvari nije, jer u epskog fantastici nije antomija koja daje zmaju superprirodne moci, nego magicne osobine.

Uopste epska fantastika se ne oslanja na racio, zgog samog poimanja magije.

Sto naravno ne znaci da ne mozes da imas zmajoliku kreaturu i u naucnoj fantastici.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 11:00   #157
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Sarmatian, obrati pažnju na riječ "naučna" u nazivu naučna fantastika. Šta ti je kod zmajeva naučno? Zmaj je fantastičan, a ne naučno fantastičan. Fallout je, prije svega, antiutopija, a to je jedan od priznatih žanrova SF zbog toga što se bavi budućnošću. Gothic bi po žanru najviše zaista odgovarao nekoj epskoj fantastici.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 11:44   #158
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Citat:
Corwin kaže:
Sarmatian, obrati pažnju na riječ "naučna" u nazivu naučna fantastika. Šta ti je kod zmajeva naučno? Zmaj je fantastičan, a ne naučno fantastičan. Fallout je, prije svega, antiutopija, a to je jedan od priznatih žanrova SF zbog toga što se bavi budućnošću. Gothic bi po žanru najviše zaista odgovarao nekoj epskoj fantastici.
Nista kod zmaja nije naucno, zato se i dodaje onaj dao "fantastican". No, ako bas svi tvrdite da nisam u pravu, necu sad bas da idem uz dlaku...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 16:28   #159
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Imate Arcanum kao spoj magije, mačeva i sličnog sa jedne i vatrenog oružja sa druge strane. Ali nisam ga prešao do kraja
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2007, 19:46   #160
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slicno...

Ja jesam. Uvrnuta igra, ali meni se sviđa
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com