Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2008, 23:25   #41
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Imam problema sa grafikom. Skoro sve teksture su mi crvene. Kod ortaka radi super sa istom instalacijom. Molim vas pomagajte ako boga znate, igra je super a ja ne mogu da je igram kako valja
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2008, 9:40   #42
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
....

....
Jel se to meni cini ili se na onoj kuci vidi normal mapa umesto difuzne teksture?
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2008, 13:41   #43
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

@Strelok, žale se i drugi ljudi na TaleWorlds forumima oko crvenih tekstura. Catalyst 8.10 drajveri navodno popravljaju ovaj problem. Ili to ili stavi da ti rendering ide na DirectX7, skini Graphics Enhancement 2.5 mod (mod služi uopšte ulepšavanju grafike, nije namenjen striktno DX7ici) pa će izgledati lepše i na DX7 .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ktulu na korisnoj poruci:
Strelok (16.10.2008)
Stara 16.10.2008, 14:06   #44
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

@ ktulu hvala ti k'o bratu
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2008, 22:14   #45
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

igra je super, ni grafika nije loša (stavio sam texture i resource enhancement 2.5) gameplay je odličan, pogotovo bitke...jedva čekam da nabavim koplje, pa da ''nabadam'' pešadiju...

Poslednja ispravka: worm4 (18.10.2008 u 12:14)
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 23:50   #46
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Jedno glupo pitanje
Dal se ova igra skida besplatno sa neta i dali je to "cela" igra ili samo beta? Ako se skida sa neta moze link?
hvala
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2008, 0:04   #47
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Skida se sa www.taleworlds.com i besplatna je do 6tog levela, ili je tako predvijdena da bude...
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geronimo na korisnoj poruci:
Cernobil (19.10.2008)
Stara 19.10.2008, 18:00   #48
TheWolf
Novi član
 
Član od: 19.10.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Одлична игра, јако ми се свиђа борбени систем.
TheWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2008, 22:27   #49
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Хехе, дуго ме нешто није овако забавило. А борба је стварно занимљива.
Иначе сам успео да освојим град, па сад имам своје мало краљевство.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 15:21   #50
Miki
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 91
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki
Thumbs up Re: Mount & Blade

Igra je fenomenalna!!! Jedino sto zna da se izgube neke teksture i da me s vremena na vreme izbaci na desktop, ali to nerviranje je nista u poredjenju sa uzivanjem koje njeno igranje pruza. Ogromno prostranstvo po kome moze da se igrac krece, RPG elementi nadgradnje svog lika i likova svojih pratilaca, ciji broj zavisi od vase harizme, fenomenalne borbe sa velikim brojem ucesnika, trgovina, mogucnost posedovanja sopstvenog dvorca, sve to cini ovu igru zaista zapaljivom! Sinoc sam ostao do 3 a u 8 sam krenuo na posao. Ne pusta sa stolice!
Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 16:54   #51
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Mount & Blade

Ja sluzim Nordima, ali razmisljam da ih napustim, mnogo su oslabili, a stipse su mi u znak zahvalnosti dale najslabiji grad uz more, ja sam uzeo da ga budzim i potrosio sam silne pare, mada ne vidim da ima koristi od toga. Sam sam pokorio pola kaganata, a oni mi ne dadose ni selo (posle su izgubili te gradove, ali se nesto nisam potresao).
Da li cu zadrzati moje selo, ako predjem kod drugog vladara?
I sta sve mozes da radis kada dobijes svoj zamak i grad?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 17:14   #52
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Ако откажеш вазалство губиш посед. Ако тако без вазалства освојиш град онда постајеш краљ своје краљевине. Е сад нисам нешто даље играо, али вероватно онда можеш да имаш своје вазале. Такође имаш свој дворац, висе около твоје заставе и поред града добијаш села која су њему припадала. У град такође можеш да оставиш део своје војске као стражу. Наравно један град је далеко боље утврђен од села.

Ја сам служио Vaygr (или како се већ зову) и ратовао на њиховој страни против Swabia, али макар колико замкова освојио остао сам на селу. Зато сам отказао вазалство, скупио војску и напао град који припада Swabia-и. Након дуге борбе освојио сам град. Освајање града иде у фазама, прво освајаш зидине, па сам град, па онда дворац. Када си готов настаје нова фракција (у мом случају Kingdom of Swadia Rebels) са тобом на челу.

Poslednja ispravka: Ghost (25.10.2008 u 17:32)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 19:16   #53
munited
Član
 
Član od: 18.7.2007.
Lokacija: ZR
Poruke: 260
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 21 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Igra je jako zanimljiva i zarazna .Ne skidam se sa nje vec 3 dana i ne mogu da verujem da nema jos ovakih igara ili ja nisam naleteo na ovako nesto.
munited je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 20:42   #54
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Wow, ne sećam se da je bilo zasebne "rebels" frakcije u .960 verziji tj. da možeš da imaš svoju frakciju. Možda se taj "Kingdom of Swadia Rebels" odnosi na misije svrgavanja kralja frakcije u korist "pravičnog" prestolonaslednika pa se ovim tvojim postupkom (samostalnim zauzimanjem zamka/grada) dobija isti efekat? Sad kad pogledam, nikada nisam ni napuštao svog kralja pa mi je ovo promaklo. Možda je ovo novi gameplay element... hmmm.

Ali problem u igri je što kada već postanete vazal i dobijete više poseda vi ste uglavnom dostigli neki vrhunac igre. Kada imate dovoljno poštovanja od strane ostalih vazala možete da ih pozivate da vas prate u vašim pohodima, eventualno pokorite celu mapu i to je to. Sam menadžerski deo poseda je neiskorišćen. Možete da gradite upgrade-ove koji su uglavnom beskorisni a puno koštaju. Jedino je dobro što možete da ostavljate garnizone i sakupljate porez.
Inače, vrlo kasno sam skapirao da ako pešaka uđete u downtown nekog grada možete naići na guild master-a koji vam može dati poseban quest vezan za trgovinu između zaraćenih frakcija. Ako uspete da izgladite njihove odnose ceo grad će sakupiti novac i dati vam kao nagradu .

A da, u .960 beti je postojao easter egg, weird armor i weapon set (samurajski armor i katane) koji se nalazio na zabačenim ćoškovima gradova ali ne znam da li je ovo ostalo u 1.003 verziji.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 21:03   #55
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Mount & Blade

Ako si vazal za neku drzavu,bori se i dobijaj renown.
Tada ce te (najvjerovatnije) izabrati za marshala,pa onda mozes svakom drugom lordu tvoje frakcije naredjivati sta da radi.Da bi tebi bio dodijeljen zamak ili grad koji osvajas moras biti vodja opsade a ne pojacanje.Kada ga tako osvojis mozes pitati kralja da pripadne tebi,ili odluciti da ga ne zadrzis.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 0:14   #56
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Ta "Kingdom of Swadia Rebels" фракција сам ја, значи никавки наследници или слично, ја сам је основао када сам освојио један град, моје заставе висе на дворцу, а када погледам онај део о фракцијама пише да сам ја владар.

Ваљда се тове "Kingdom of Swadia Rebels" је зато што је град припадао дотичној фракцији када сам га освојио.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 0:56   #57
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

@Ghost, wow, to je cool, nisam ni znao da je to moguće. Pitanje je da li se mogu prisvojiti lordovi drugih frakcija pa da stvarno budeš pravi vladar. Mada sumnjam .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 1:02   #58
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Mount & Blade

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Wow, ne sećam se da je bilo zasebne "rebels" frakcije u .960 verziji tj. da možeš da imaš svoju frakciju. Možda se taj "Kingdom of Swadia Rebels" odnosi na misije svrgavanja kralja frakcije u korist "pravičnog" prestolonaslednika pa se ovim tvojim postupkom (samostalnim zauzimanjem zamka/grada) dobija isti efekat? Sad kad pogledam, nikada nisam ni napuštao svog kralja pa mi je ovo promaklo. Možda je ovo novi gameplay element... hmmm.

Ali problem u igri je što kada već postanete vazal i dobijete više poseda vi ste uglavnom dostigli neki vrhunac igre. Kada imate dovoljno poštovanja od strane ostalih vazala možete da ih pozivate da vas prate u vašim pohodima, eventualno pokorite celu mapu i to je to. Sam menadžerski deo poseda je neiskorišćen. Možete da gradite upgrade-ove koji su uglavnom beskorisni a puno koštaju. Jedino je dobro što možete da ostavljate garnizone i sakupljate porez.
Inače, vrlo kasno sam skapirao da ako pešaka uđete u downtown nekog grada možete naići na guild master-a koji vam može dati poseban quest vezan za trgovinu između zaraćenih frakcija. Ako uspete da izgladite njihove odnose ceo grad će sakupiti novac i dati vam kao nagradu .

A da, u .960 beti je postojao easter egg, weird armor i weapon set (samurajski armor i katane) koji se nalazio na zabačenim ćoškovima gradova ali ne znam da li je ovo ostalo u 1.003 verziji.
I ja sam tek skoro tog guild mastera izvalio ( kada sam pokusavao da nadjem nekog spijuna koji radi za moju frakciju u doticnom gradu) a 21 lvl sam. Puno ljudi se zali na to sto igra nema neki kraj, cilj u igri osim da vladas svetom ( hehe ) , ne postojanje krajnog cilja ponekad mi ubije zelju za daljim igranjem ali nabadanje pesaka kopljem je suvise zabavno ! Da li neko ima iskustva sa modovima koji poboljsavaju grafiku, tj. da li sve lepo funkcionise i da li su vredni skidanja? Razmisljam i da skinem neke od modova sto " dodaju pricu " .

Btw gorepomenutog spijuna nisam uspeo da nadjem, kako bi trebalo da izgleda i gde se nalazi ( da li je uvek na istom mestu ili na random mestu kao one ucenjene glave po selima ) ?
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 2:58   #59
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

Graphics Enhancement 2.5 mod zamenjuje neke teksture i način osvetljenja, sve izgleda dosta lepše. Tu su i neki dodatni texture packovi koji dodaju baš high res teksture. HDR mod (third party ruski programčić) isto ulepšava grafiku (bloom i slični HDR efekti) ali može biti nestabilan (meni radi lepo ali neki su se ljudi žalili), povećava kontrast pa neke lokacije su izuzetno mračne dok meniji su vrlo svetli itd.
Što se tiče nekih gameplay/story modova mislim da nijedan veliki mod nije prebačen za 1.0 verziju jer još nije izašao module system za istu. Kad se to desi, modderi će provaliti šta je novo i konvertovati modove za ovu verziju.

Jedva čekam da se najzad završi Last Days mod koji pretvara M&B u LOTR univerzum s raznim dodacima .

A da, taj špijun je random građanin tako da... srećno . Imao sam i ja muku par puta da ga nađem ali sam batalio te questove na kraju.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ktulu na korisnoj poruci:
Irondacha (26.10.2008)
Stara 26.10.2008, 11:38   #60
worm4
Veteran
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Kovačica
Poruke: 566
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Mount & Blade

I mene interesuje taj LOTR mod, ima na YouTube par videa s tim modom, ali to je sa nekom verzijom 0.960, valjda. Video sam da umesto konja jašu neke vukove ili medvede...(?), imaju oklop Minas Thirith-a i štit sa simbolom belog drveta, ali je jako interesantno, mnogo puta sam pomislio na LOTR dok igram M&B, ima neki šmek. Jedva čekam taj mod za 1.xxx!
worm4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blade, mount, mount & blade, mount and blade

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
mount hdda na suseu 10 Borowatz Slobodni softver 8 1.10.2006 2:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com