Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2019, 18:45   #1
krco95
Novi član
 
Član od: 13.2.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Racunar se sam restartuje

Ovako nedavno sam uzeo polovan i7 4790 cpu cooler za njega tx3 evo plus graficku polovnu (godinu dana stara) strix 1070 8gb i novo napajanje raidmax cobra rx-800ae modularno, 80plus gold.Pri koriscenju racunara chrome,igranje nekih igara posle ne odredjenog vremena racunaru zamrzne slika (ne bude plav ekran) ne mogu mis da pomerim i samo se restartuje.Kad iskljucim u podesavaljima automatic restart samo tako zamrzne i stoji.
Probao sam da izvadim ram i da vradim takodje sam ga testirao ram (memtest) prosao je test isto i sa grafickom izvadio pa vratio na mesto..
Temperature sam merio i tokom igranja igara i u idle sve je normalno cpu ne prelazi 55-60 kad radi 100% a graficka isto (testirao sam je sa Furmark programom) pustio nekoliko min da radi ne izbauje nikakvu gresku temperature 60-61 max.
Da naspomenem samo da sam pre imao i5 i gtx 960 4gb napajanje je bilo lc power 600w i nisam imao takvih problema ali mi se desavalo ponekad kad udjem u sobu gde je racunar vidim da se sam restartovao.

Danas sam probao graficku da izvadim i prikljucim na itegrisanu radi...ali je juce isto 1070 radila celi dan (10-12sati...100% load test na najzahtevnijim AAA igrama)) i onda od jednom 3 restarta za redom i to kad sam izasao iz svega i otvorio par tabova na chrome.Znaci nema pravila sto se tice vremenskog intervala takodje i sa tim sta se radi na racunaru web,gaming desi se od jednom zaledi slika nema bsod ili treptanja slike samo restart i onda sve radi ok.
Iskreno ja sumnjam na maticnu molim vase misljenje poludeo sam vise.
Evo tacnih specifikacija kompa:

Cpu: Intel® Core™ i7-4790 Processor (8M Cache, up to 4.00 GHz)
Cpu Cooler Cooler Cooler Master: Hyper TX3 EVO
Gpu ASUS Strix GeForce GTX 1070 8GB
Psu Raidmax Cobra RX-800AE 800W
Memory: HyperX Fury 16GB DDR3 1600MHz
Motherboard: Gigabyte GA-H81M-S2H
Ssd Samsung Evo 850 250gb+1tb Hdd
krco95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 18:48   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam restartuje

Citat:
Danas sam probao graficku da izvadim i prikljucim na itegrisanu radi.
Možeš da probaš i drugu grafičku, drajvere od grafičke, drugo napajanje..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 19:03   #3
krco95
Novi član
 
Član od: 13.2.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam restartuje

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Možeš da probaš i drugu grafičku, drajvere od grafičke, drugo napajanje..
Nemam drugu graficku napajanje imam ali je slabo za ovaj sistem lc 600w je i u novom napajanju sam pratio voltazu sa aida programom sve radi kako treba.Drajvere sam deinstalirao sa ddu pa onda lepo istalirao najnovije isti problem.Takodje graficka je probana u drugom racunaru nekih sat ipo vremena u 100 load nije pravila probleme.

Poslednja ispravka: krco95 (18.2.2019 u 19:21)
krco95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 20:33   #4
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam restartuje

Posto ti se ne zamrzava u prosecno isto vreme (ispod pola sata/sat koriscenja recimo) , ne bih rekao da je procesor ili graficka na umoru... (iz mog iskustva, pogotovo grafike iznjakane)


Proveri sve 'konekcije' da li su povezane kako treba (sve naleglo kako treba u slot , svi data/napajanje kablovi fiksirani , kuler od procesora ne mrda kad se primeni sila )

Reinstaliraj OS , proveri SSD za svaki slucaj, napajanje pozajmi od nekog drugara i ako posle toga bude isto sumnjaj na plocu... (takvo ponasanje kompa je bilo tipicno za falicne kondezatore na ploci nekad ranije , nemam mnogo iskustva sa novijim plocama)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 20:57   #5
krco95
Novi član
 
Član od: 13.2.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam restartuje

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Posto ti se ne zamrzava u prosecno isto vreme (ispod pola sata/sat koriscenja recimo) , ne bih rekao da je procesor ili graficka na umoru... (iz mog iskustva, pogotovo grafike iznjakane)


Proveri sve 'konekcije' da li su povezane kako treba (sve naleglo kako treba u slot , svi data/napajanje kablovi fiksirani , kuler od procesora ne mrda kad se primeni sila )

Reinstaliraj OS , proveri SSD za svaki slucaj, napajanje pozajmi od nekog drugara i ako posle toga bude isto sumnjaj na plocu... (takvo ponasanje kompa je bilo tipicno za falicne kondezatore na ploci nekad ranije , nemam mnogo iskustva sa novijim plocama)
Desavalo se nekad i posle pola sata sat da zamrzne ali opet rekoh nema pravila.

Racunar je skroz rastavljen i ponovo sastavljen stavljena nova termalna pasta sve vraceno i "stegnuto".

Sto se tice Os on je nov podignut nema 2-3 meseca...sto se tice napajanja ne znam u programima pokazuje voltazu da je u redu a i novo je uzeto 3 dana nema...

Sto se tice kondezatora ne vidim da je neki iscureo ili jednostavno da je nesipravan na oko samo jedan stoji onako malo u stranu ali ne verujem da to bas pravi problem.

Nasao sam na jednom stranom forumu indetican problem kao moj covek je sa 3.0 pci 16 stavio na 2.0 i radi sve perfektno kad vrati u stari opet isti problem.Ja bi probao isto ali imam samo jedan pci 16 slot na ovoj ploci.
Evo ceo dan radi sa intergrisanom nema problema mada naspominjem opet da je tako i juce bili sa 1070 pa od jednom reset jedan za drugim.
krco95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 22:27   #6
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam restartuje

Otkad ti se tacno pojavljuje problem?
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2019, 22:34   #7
krco95
Novi član
 
Član od: 13.2.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam restartuje

Citat:
припjat kaže: Pregled poruke
Otkad ti se tacno pojavljuje problem?
Problem sam imao i sa starim racunarom to jest cpu,psu gpu ali ne ovako izrazeno ponekad mi se desavalo da udjem u sobu i vidim da je racunar restartovan.
A ovo mi se pocelo desavati od promene graficke.
Prvo sam uzeo cpu i culer montirao sve je radilo sa starom grafickom (koju sam prodao tako da ne mogu da testiram sa njom) i onda on ugradnje ove nove mi se to desava.
Opet naspominjem da je graficna testirana u drugom racunaru nekih sat ipo u igrama nije pravila probleme.I meni je juce skoro 10+ sati radilo sve u 100% load i onda od jednom 3 restarta za redom posle kojih je racunar posle radio 2 sata do gasenja .Danas ujutro kad sam probao da ga upalim odma na pocetku cim je digao sistem je restartovao pa pri ponovnom dizanju pri win10 logu zamrzao i nista se nije desilo morao sam sam da restartujem posle cega je digao sistem i radio neko vreme.Onda sam ga sam ugasio izvadio karticu i prikljucio se na itegrisanu i evo ceo dan radi.Cak sam probao par puta racunar da ugasim i da upalim nije bilo nikakvih problema.
krco95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nov racunar se restartuje....POMOC!!! kinda_pedja Kvarovi 15 30.1.2014 14:31
racunar se "ne budi" iz hibernacije ekvi Kvarovi 6 30.10.2011 0:39
Racunar se restartuje pokretanjem igara!? K'R' HooD Kvarovi 13 17.8.2007 5:05
Kupim RAM i racunar se sam restartuje _AiMaR_ Kvarovi 11 24.6.2007 13:14
Koji najjeftiniji racunar? Sale2322 Šta da kupim? 8 7.3.2006 22:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com