Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2015, 17:06   #1
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Question Laptop cca 400 €

Pozdrav,

Spoiler za Od kulina bana:
Evo odlučih da uplovim u vode prenosnih računara pa bi mi koristio svaki savet/mišljenje.
Doduše u smislu prelaznog rešenja, jer mog "dinosaurusa" (iz profila) ne vredi više "hraniti i timariti".
Ipak, kao okoreli desktop fAn, planiram uzeti neko zlo od konfe za narednih par godina, tamo negde na proleće recimo.

E sad, pokušao bih naći neki laptop uravnotežen po performansama, da služi svrsi i na duži period (u smislu primarnog prenosnog uređaja), ali da izvesno vreme glumi i desktop.
Kada kažem uravnotežen, mislim da ima pristojan CPU/GPU ali ne mora da tera Witcher-a 3, biću zadovoljan i sa dvojkom na high!

Upotreba:

Programiranje - Visual Studio 201X / SMSS , eventualno još neki IDE tipa NetBeans i u krajnjem slučaju Adobe Photoshop CSX ...
(trenutni alati koje koristim), dakle ne preterano zahtevno u odnosu na ono što tražim rekao bih.
Gaming - kao što rekoh gore, stvarno ne moraju biti novi naslovi, ali bih zbog nekih ipak voleo da ne bude samo integrisana grafika.
Poneki FM, PES i sl. ili RPG do 2013 ... može i na medium.

Da sam našao nešto "sveže" za poređenje među topicima (koje sam naravno pregledao), verovatno i ne bih otvarao ovaj, ali bi mi značile konsultacije jer znam da je većina vas up to date.

Naiđoh na Lenovo G50-45, sviđa mi se jer ima AMD procesor a i već sam tinejdžer po korišćenju istog (+ trebalo bi da je podjednako dobar a jeftiniji od npr. i34005U) iako znam da im je cena već izvesno vreme jedina prednost.

Recimo, možda bih pre uzeo njega nego nešto poput ovog Toshiba Satelite iako ima R7 i i3 - nije problem par hiljada razlike, samo bih rekao da je Lenovo bolji onako sveukupno. Ili nisam u pravu!?

Dakle da li bi ovaj Lenovo G50-45 bio dobra kupnja ili ima varijacija na temu? (400 € +/- 20,30)

EDIT: Brzo se živi, izvinjavam se na ogomnom uvodu, nema se vremena za to ...

Poslednja ispravka: Dzungla (22.9.2015 u 0:14) Razlog: Cut to the chase
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2015, 12:17   #2
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Laptop cca 400 €

Ne znam da li je ovo još uvek aktuelno ali slučajno naleteh na ovaj laptop za €400 koji meni uopšte ne izgleda loše: http://www.monitor.rs/laptopovi/tosh...lite-l50-b-1ez
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Povezivanje LED TV i HP Laptop milisav Foto i audio/video 1 2.12.2011 17:05
Multimedia-lan laptop dzena ŠDK - Prenosni računari 9 25.8.2011 12:13
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com