Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2018, 19:29   #41
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Pa kakve veze ovaj članak ima sa ovim što sam naveo. Čovek je bukvalno pričao očistoti bele rase i nekakvoj postojbini bele rase, mene to podseća na lebensraum i arijevsku rasu i ostale termine iz slične kuhinje. Kako se to "prlja" rasa?

Znači ako ministarka pravde u Izraelu priča da treba očuvati jevrejsku većinu po cenu kršenja ljudskih prava, onda i ja slično imam pravo da propagiram?
Jel to poenta?
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 19:45   #42
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Pa kakve veze ovaj članak ima sa ovim što sam naveo. Čovek je bukvalno pričao o čistoti bele rase i nekakvoj postojbini bele rase, mene to podseća na lebensraum i arijevsku rasu i ostale termine iz slične kuhinje. Kako se to "prlja" rasa?

Znači ako ministarka pravde u Izraelu priča da treba očuvati jevrejsku većinu po cenu kršenja ljudskih prava, onda i ja slično imam pravo da propagiram?
Jel to poenta?

EDIT:
E, sad vidim da je objavljeno nešto mi baguje.
I malo sam u off sada otišao
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 19:54   #43
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Ima veze, zato sto je to poenta, ja sam ga bar tako razumeo, ne poznajem ga , ali ne verujem da siri ovde nacizam.

Takav stav imaju i Madjarksa i Poljska, kao i mnogi drugi politicari u samoj EU, mislim da su slicni sada osvojili mnogo glasova u Italiji

Poenta je da u Evropi postoje odredjene nacije,kulture, nekakav red i poredak ,nazovi to kako god hoces, za koji mnogi smatraju da je ugrozen masivnim migracijama.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 20:02   #44
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Kuzmanovic je tema za sebe, ali pazi, optuzivati nekog za rasizam je VEOMA ozbiljna optuzba i jos veca uvreda. Taj lik i njemu slicni su debili, ali frljati se takvim optuzbama i tako javno nije nimalo naivno. Logicno je da neko odreaguje burno. Zamisli tebe neko javno da optuzi da si rasista.
Meni je upravo Kuzmanovic problem, ovaj thread je o njegovoj kolumni.

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Цитат:


Европа Ń˜Đµ ĐżĐľŃŃ‚ĐľŃ˜Đ±Đ¸Đ˝Đ° и дом беле расе. Đ—Đ°ŃˆŃ‚Đľ би ико нормалан (добронамеран) желео било какво ĐĽĐµŃˆĐ°ŃšĐµ по том ĐżĐ¸Ń‚Đ°ŃšŃƒ? Како се тиме Ń‡ŃƒĐ˛Đ° Đ°ŃƒŃ‚ĐµĐ˝Ń‚Đ¸Ń‡Đ˝ĐľŃŃ‚ раса? Đ˜ ко Ń˜Đµ Ń‚Ńƒ заправо расиста и лицемер?
По мени, ово Ń˜Đµ само део Ń˜ĐµĐ´Đ˝Đµ ŃˆĐ¸Ń€Đµ кампање против источноевропских земаља ĐşĐľŃ˜Đµ ĐľĐ´Đ±Đ¸Ń˜Đ°Ń˜Ńƒ Đ´Đ° ŃƒĐ˛ĐµĐ´Ńƒ "мигрантске квоте", Ń˜ĐµŃ€ не желе Đ´Đ° Đ±ŃƒĐ´Đµ разваљене (извин`те на Đ¸Đ·Ń€Đ°Đ·Ńƒ) као САД и поготово Западна Европа, ĐşĐľŃ˜Đ° Đ˛Đ¸ŃˆĐµ не личи на себе.
Svako dobrononameran bi zeleo mesanja rasa. Mesanje rasa daje potomostvu siri genetski pul, samim tim omogucujuci potomstvu vece sanse da prezivi.

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
https://www.haaretz.com/israel-news/...ghts-1.5811106
Izgleda, ali nije.

Spoiler za Lako je sve proglasiti:




Homogena vecina u drzavi je cesto neophodna da bi ta drzava opstala. Gde ces boljeg primera od naseg. Mnogi vide masivnu migraciju kao pretnju. Sad dal se neko slaze ili ne je za debatu. Ali nisu svi koji su protiv toga nacisti.

Mnogi amerikanci su i glasali kako su glasali, kao sto je neko vec i rekao ovde, zbog toga sto belci postaju manjina u vlastitim drzavama. Mi smo postali spletom istorijskih okolnosti manjina na Kosovu, sto nije moglo da ima drugaciji epilog od ovog, pogotovo za malu i slabu drzavu, jake i bogate vec mogu da se izbore.

Slozio bih se sa vama da je ovo izolovan slucaj, ali nije, vec je maltene postala praksa. Sad dal Kuzmanovic preteruje u svojoj teatralnosti je najmanje bitno.
Gospodja je rasista.

Drzava nije prirodna, nego drustvena tvorevina. Homogena vecina je sirok pojam, i ne mora da oznacava rasu.

Amerikanci su glasali tako vise iz ekonomskih, nego rasnih pobuda. Postoji ta glasna manjina Trampovih glasaca koji se busaju u junacke grudi, pale baklje i sl, medjutim vecina onih koji su glasali za Trampa su glasali protiv sve vece razlike u zivotu u urbanim i ruralnim delovima Amerike.

Meni Kuzmanoviceva teatralnost debelo smeta, i smatram da joj nije mesto u Svetu kompjutera.

Poslednja ispravka: mvasic (5.3.2018 u 20:13)
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
JiubGuard (5.3.2018), makiem (5.3.2018), shrafko (6.3.2018)
Stara 5.3.2018, 20:10   #45
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

A njegova kolumna je o bolesnoj praksi koja uzima sve vise maha i ne samo u gaming industiji. Kuzmanovic kao induvidua je u celoj prici nebitan jer on ne utice ni na sta. Ako mislis da je Kuzmanovic problem ,sto kazu nisi promasio temu nego univerzum

Bas tako, drustvena tvorevina. I ako ti to drustvo znacajno promenis, promenio si i drzavu. Niko i ne misli samo na rasu.

Te dve stvari (ekonomski i masovna migracija) su povezani da je nemoguce razdvojiti. Bez ikakve sumnje jedna od glavnih tacaka njegove kampanje je svakako

Poslednja ispravka: Bascelik (5.3.2018 u 20:17)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 20:20   #46
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Ima veze, zato sto je to poenta, ja sam ga bar tako razumeo, ne poznajem ga , ali ne verujem da siri ovde nacizam.
Ma nisam ni rekao da je nacista, tražio sam pojašnjenje.

Nego bolje mi da se vratimo na Kuzmu i Treći SJW krstaški rat. ž

Meni je najžešće u tekstu što ispade da su Mađarska, Srbija, Slovačka, Rusija, i Poljska bastion slobodne misli i slobode govora pred nadirućim totalitarizmom sa zapada. A ono u slovačkoj ubiše novinara.
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 20:25   #47
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Pazi sad ovo, tek skoro kupio BF1, i poprilicno sam siguran da juce pobih neke crnce u nemackom rovu Nuff said. Ali to nije nista, jer koliko cujem u novom COD-u se crnkinje bore za Hitlera

PS
Kad je migracija u pitanju i jesu, oni ne kazu drugima nemojte da primate ili sankcije, nego kazu za sebe, dok se njima diktira i naredjuje i vrsi pritisak da prime migrante. Ko je tu prema kome agresivan Ali slazem se 100%, da ne idemo previse u politiku. Dosta je i SJW rat
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 20:42   #48
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
JiubGuard kaže: Pregled poruke
Pa kakve veze ovaj članak ima sa ovim što sam naveo. Čovek je bukvalno pričao o čistoti bele rase i nekakvoj postojbini bele rase, mene to podseća na lebensraum i arijevsku rasu i ostale termine iz slične kuhinje. Kako se to "prlja" rasa?
Ај да пробам још једном. Ко је овде расиста, ти и @mvasic који очито подржавате уништавање (стапање) раса, или ја и многи други који смо за њихово очување (аутентичност). Ја јесам за различитост, али нација и народа, а не да се сви појединачно стопимо у неку безличну масу, зато што је то некоме "из врха" од користи. И шта ти значи "некаквој постојбини"? Јел могуће да и то треба доказивати?
Citat:
JiubGuard kaže: Pregled poruke
Znači ako ministarka pravde u Izraelu priča da treba očuvati jevrejsku većinu po cenu kršenja ljudskih prava, onda i ja slično imam pravo da propagiram?
Jel to poenta?
Ваљда се и већина нешто пита. Где нестадоше њихова права? Зар то није суштина демократије? И како се сви увек сете нациста, а Израел то исто ради деценијама и ником ништа?
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 20:56   #49
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

E pretera ga za medalju.

Elem, ja nacizam (nacional socijalizam) nigde nisam pomenuo.

Izraleska ministarka je rasisita. Pravis zamenu teza kada pominjes demokratiju. Rasizam je rasizam i u Izraelu, i u SAD, i u Srbiji, i na Mesecu.

Mesanje rasa je pozeljna stvar, u cilju daljeg razvoja ljudskog roda. Ocuvanje (autenticnost) ne znaci i bolje. Ljudski rod > rasa
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 21:59   #50
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
izraleska ministarka je rasisita.
Значи, она која чува је расиста, а ти који уништаваш (стапањем, није битан начин) си доброчинитељ?
Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
pravis zamenu teza kada pominjes demokratiju. Rasizam je rasizam i u izraelu, i u sad, i u srbiji, i na mesecu.
Не правим замену теза, већ наглашавам колико је заправо већина као групација угрожена, јер њихови интереси нису интереси елите. И то је неко узео "пик" баш на белу, европску већину. Како то да нема масовног усељавања, ни притисака у Нигерији, Кини, Јапану... Јел то некоме смета бела популација? Све илегално, без пристанка и легитимитета.
Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
mesanje rasa je pozeljna stvar, u cilju daljeg razvoja ljudskog roda. Ocuvanje (autenticnost) ne znaci i bolje. Ljudski rod > rasa
Одакле ти та идеја, кад је свака раса прилагођена одређеном поднебљу, тј. другачије телесне грађе. Није то случајно. А постоје и битне разлике у коефицијенту интелигенције, самим тим и способностима. Чак и без тестова, ток цивилизације јасно сведочи о томе. Пусти људе нек живе у својим државама, али зашто би се мешао са њима?!
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 22:07   #51
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Ponovicu, genetika. Siri izbor genetskog materijala omogucava napredak vrste. Smanjeni izbor genteskog materijala dovodi do zakrzljavanja vrste. Samim tim, mesanje rasa donosi veliku prednost ljudskoj vrsti. Da ostavimo po strani ostale (ljudske) razloge.

Mi smo jedna vrsta (homo sapiens). Razlika u rasama je, na genetskom nivou, zanemarljiva.

Ocuvanje rase ne donosi nikakvu prednost. Nikome.

Ovaj komentar o razlici u koeficijentu inteligencije je najobicnija glupost.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 22:25   #52
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Значи, она која чува је расиста, а ти који уништаваш (стапањем, није битан начин) си доброчинитељ?
Не правим замену теза, већ наглашавам колико је заправо већина као групација угрожена, јер њихови интереси нису интереси елите. И то је неко узео "пик" баш на белу, европску већину. Како то да нема масовног усељавања, ни притисака у Нигерији, Кини, Јапану... Јел то некоме смета бела популација? Све илегално, без пристанка и легитимитета.
Одакле ти та идеја, кад је свака раса прилагођена одређеном поднебљу, тј. другачије телесне грађе. Није то случајно. А постоје и битне разлике у коефицијенту интелигенције, самим тим и способностима. Чак и без тестова, ток цивилизације јасно сведочи о томе. Пусти људе нек живе у својим државама, али зашто би се мешао са њима?!
U pravu si, tebe ne treba ni sa kim mesati (uzgred jos uvek se secam tvojih piskaranja na temu vakcinacije na ovom forumu, da sam na tvom mestu ozbiljno bih preispitao granice svog znanja i intelektualnih kapaciteta i potrudio se da se ne udaljavam previse izvan njih).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 22:27   #53
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

SJW idiote treba ismijavati i pljuvati po njima gdje god se to može jer će u protivnom njihove gluposti ubiti i ono malo duše u likovima. Ubaciti nekog u igru samo da se ispuni SJW norma je po meni jako kontraproduktivno. Primjer BG Siege of Dragonspear jer SJW idiotkinja vjerovatno nikad u svom životu nije upoznala homoseksualca pa smo dobili šta smo dobili. Mogla je barem odigrati Borderlands da vidi kako se to radi na pravi način.
Overwatch isto. Nekoj nedo* je zasmetalo to što Tracer ima fino oblikovanu zadnjicu kao i svako fizički dobro istrenirano žensko čeljade pa su joj osakatili istu. Mada je Blizzard svjestan čije zadnjice se ne smiju sakatiti. Boja kože, kose, ali ne i očiju bi isto nekome mogla da zasmeta.

Spoiler za ...:


Spoiler za ...:


Spoiler za ...:


Čudi me što se niko nije osvrnuo na manjak crnaca u StarCraftu. Da li zato što je popularna u Južnoj Koreji ili zato što je Blizzard podmazao gdje treba ostaje pitanje.


Što se autora sa Eurogamera tiče, ljude dijeli na white people i people of color pa ću iskoristiti priliku da napišem kako smatram da je dotični latentni rasista i još jedan u nizu SJW morona. Znam da neću puno naškoditi EuroGameru time što više vjerujem SK i recenzijama na Steamu i što koristim NoScript, ali bi se trebalo podsjetiti i ovog slučaja:
https://kotaku.com/5893785/yes-a-gam...-review-scores

Novac od reklamiranja izdavača može da istrijebi SJWe iz redova reviewera, ali ćemo mi igrači opet biti na gubitku.


@offtopic
Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Poenta je da u Evropi postoje odredjene nacije,kulture, nekakav red i poredak ,nazovi to kako god hoces, za koji mnogi smatraju da je ugrozen masivnim migracijama.
Nisu oni ugroženi masovnim migracijama već šerijatskim zakonima koje bi samoprozvani liberali uveli da bi se Arapi osjećali kao u svojoj domovini. Ono što Arapi rade svojim sunarodnicima koji su izbjegli iz Palestine i Sirije se gura pod tepih jer politička korektnost.

@JimBravura
Upoznaćeš ti rasnu pripadnicu druge rase kad tad koju ćeš zaprositi kad tad. Ako ne zbog ljubavi, onda barem zbog papira.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 22:28   #54
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Svako dobrononameran bi zeleo mesanja rasa. Mesanje rasa daje potomostvu siri genetski pul, samim tim omogucujuci potomstvu vece sanse da prezivi.
Nekada davno dok je prirodna selekcija bila dominantniji faktor od veštačke ovo je bilo tačno ali danas, bar što se ljudske rase tiče, to praktično više nije slučaj. Čovek se više ne boji predatora a medicina je toliko napredovala da je prosečan ljudski vek produžen skoro dva puta za samo pola milenijuma. U takvim uslovima prirodana selekcija, pa i mutacije koje bi generalno bile odlučujući faktor evolucije ranije, danas su postali praktično nebitni.

Postoji jedno skorašnje istraživanje koje je matematičkim putem uspelo da dokaže da svako od nas ima direktnog zajedničkog pretka sa bilo kojom drugom osobom na planeti u poslednjih pedeset generacija što je užasan rezultat što se genetske raznovrsnosti tiče. Verovali ili ne zaključak je da je za to glavni krivac upravo nekontrolisano mešanje genetskog materijala među "rasama". Genetska specifičnost koju recimo sa sobom donosi osoba iz Afrike ili Azije u Evropu a koja se na tom tlu razvijala milenijuma stapa se sa genetikom karakterističnom za Stari kontinent i tako kroz nekontrolisan rast populacije još više "razređuje".

Nauka prosto nema rešenje za ovaj problem jer populacija na planeti raste eksponencijalnom brzinom a onaj malopre pomenuti broj o broju generecija potrebnih da se nađe zajednički pretak će se sve više smanjivati. Ljudska reprodukcija i evolucija prosto više ne podležu istim prirodnim zakonima kao pre par hiljada godina.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 22:37   #55
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nauka prosto nema rešenje za ovaj problem jer populacija na planeti raste eksponencijalnom brzinom a onaj malopre pomenuti broj o broju generecija potrebnih da se nađe zajednički pretak će se sve više smanjivati. Ljudska reprodukcija i evolucija prosto više ne podležu istim prirodnim zakonima kao pre par hiljada godina.
Postoji rješenje zbog kojeg će možda Kini biti zabranjeno učešće na OI kroz 40-50 godina ako uspiju u tome.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 22:38   #56
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

I onda naidjes na genetsko oboljenje cija je ucestalost 1:100000, nasledjuje se autozomno recesivno (da bi oboleo moras naslediti defektan gen i od oca i od majke) a u jednom selu od 2000 ljudi 7-8 slucajeva u nekoliko porodica.

Nego odosmo svi u debeli off.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
mvasic (5.3.2018)
Stara 5.3.2018, 23:41   #57
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

svako treba da ima izbor sa kim će da pravi potomstvo ali taj izbor treba da bude slobodan a ne nametan sa TV ekrana gdje u svakom filmu seriji itd. mora da postoji bar jedan crnac melez itd.

a genetika je sve osim jednosmjerna stvar
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 1:32   #58
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Hteo sam da napišem svašta kao odgovor @Jima Bravura, ali sam odustao, reći samo da je on primer odličan "slobodarskog duha istočne Evrope" na koji se Qzma oslanja.
To vam je ta zamka kada hoćete da pravite "ravnotežu ekstremizama" - nemojte samo da nas kojekakvi nacisti i rasisti brane od SJW.


Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
svako treba da ima izbor sa kim će da pravi potomstvo ali taj izbor treba da bude slobodan a ne nametan sa TV ekrana gdje u svakom filmu seriji itd. mora da postoji bar jedan crnac melez itd.
Zapravo je obratno - cela stvar se pokrenula jer na TV ekranima (i filmovima) nije bilo crnaca i meleza, tj. bilo ih je nesrazmerno manje nego u populaciji. Nama to nije do kraja jasno, jer sem Roma, koji su na socijalnoj margini, nemamo značajan broj ljudi druge rase u populaciji. Ponoviću, problem postoji, a to što SJW preteruju je neki drugi problem.
Drugo, zašto je teško malo proširiti pogled. Stavi se u ulogu nekog mladog američkog crnca - zar nije logično da se on pita zašto ima tako malo crnih likova u holivudskim filmovima. Filmska i modna industrija su nametnule određene modele i strašan socijalni pritisak, pa i mladi belci imaju emotivne i psihičke probleme jer ne mogu da se uklope u njih, kako tek da se uklopi crnac. Nama sve to izgleda bez veze jer se bakćemo sa pukim preživljavanjem, ali ne moraš valjda da dočekaš da ti ćerka postane anoreksična da bi shvatio da je tu nešto pogrešno, kada već imaš milione primera.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
mvasic (6.3.2018), shrafko (6.3.2018)
Stara 6.3.2018, 2:43   #59
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Zapravo je obratno - cela stvar se pokrenula jer na TV ekranima (i filmovima) nije bilo crnaca i meleza, tj. bilo ih je nesrazmerno manje nego u populaciji.
Notorna glupost. Prvo, nije tacno. Drugo cela stvar je pocela od pre par godina,kada crnci imaju sva prava i zastupljeni su svuda i to u nekim segmentima i vise nego sto imaju udela u ukupnoj populaciji SAD. Npr. muzika i sport,da ne kazem da je i predsednik drzave bio crnac (dobro polu). Da ironija bude veca, to uglavnom nisu ni pokrenuli crnci, nego pacenici i debili belci. Trece, niko, ali NIKO nije duzan da snima filmove ili pravi video igre o ovim ili onim. Jel postoji zakon koji brani nekom da snima filmove i pravi igre? Ne. Kraj price.

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Nama to nije do kraja jasno, jer sem Roma, koji su na socijalnoj margini, nemamo značajan broj ljudi druge rase u populaciji. Ponoviću, problem postoji, a to što SJW preteruju je neki drugi problem.
Da, nama to nije jasno, osim sto smo u tim istim medijima,igrama,filmovima satanizovani do besvesti (zajedno sa Rusima,Arapima itd.) Sve je to samo Virtue Signaling , gomile pacenika, nista vise, koji je postao problem kad je dobio oblike epidemije (zato sad i mozes da tamanis crnkinje SS-ovke).
Ponovicu, problem sa zastupljenoscu rasa NE POSTOJI, osim u pojedinim glavama. Ali lek za glupost jos nije pronadjen

Poslednja ispravka: Bascelik (6.3.2018 u 2:58)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 3:04   #60
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Notorna glupost. Prvo, nije tacno. Drugo cela stvar je pocela od pre par godina,kada crnci imaju sva prava i zastupljeni su svuda i to u nekim segmentima i vise nego sto imaju udela u ukupnoj populaciji SAD. Npr. muzika i sport,da ne kazem da je i predsednik drzave bio crnac (dobro polu). Da ironija bude veca, to uglavnom nisu ni pokrenuli crnci, nego pacenici i debili belci. Trece, niko, ali NIKO nije duzan da snima filmove ili pravi video igre o ovim ili onim. Jel postoji zakon koji brani nekom da snima filmove i pravi igre? Ne. Kraj price.


Da, nama to nije jasno, osim sto smo u tim istim medijima,igrama,filmovima satanizovani do besvesti (zajedno sa Rusima,Arapima itd.) Sve je to samo Virtue Signaling , gomile pacenika, nista vise, koji je postao problem kad je dobio oblike epidemije (zato sad i mozes da tamanis crnkinje SS-ovke).
Ponovicu, problem sa zastupljenoscu rasa NE POSTOJI, osim u pojedinim glavama. Ali lek za glupost jos nije pronadjen
Gresis, ovaj, gresis silno sine.

Lepo ti je covek napisao. Cela stvar je pocela sa Holivudskim filmovima. Jos pocetkom proslog veka. Na primer, Indijance nisu igrali Indijanci, nego Meksikanci. U vecini mainstream filmova i danas je retkost videti crnca glavnog junaka, a pogotovo crnca glavnog junaka sa belom devojkom.

Mi satanizovani? Pa sta jadni Nemci da kazu? Ako sam se nekoga naubijao po igrama, naubijao sam se njih. Apsolutno prvo mesto.

Ekstremizam ne valja, ni na jednoj strani. A Kuzmanovic upravo to istice, kao sto je namcor napisao.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com