Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2013, 1:03   #1
2slow4me
Član
 
Član od: 20.6.2010.
Poruke: 63
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Prvi laptop

Elem, posto za mesec dana krecem na fakultet, resih da kupim laptop. Buduci da nemam nesto preterano para, ali i dalje bih voleo povremeno, u slobodno vreme da odigram neku noviju igru (posle 12 godina gejminga, ostane to u krvi ).

Posto, kao sto vec rekoh, nisam pri parama, odlucio sam se za sledecu opciju:

Asus

Dakle, sta mislite o ovom izboru? Meni se barem cini da je za ove pare dobra konfiguracija, tj. pristojna.
2slow4me je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2013, 1:21   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prvi laptop

Juri nešto sa jačom grafičkom. Minimum 7670m ili GT630M. Ja imam A6 APU sa prvom grafom a ortak i5 sa drugom i igre su nam... Igrive. Rade uglavnom isto iako on ima jači CPU. Dobija koji frejm više u CPU intensive igrama. Dakle glavni bottleneck za zahtevnije igre je grafička a ova 7470m neće moći da zadovolji verovatno ni najosnovnije gejming potrebe jer i dva gore pomenuta GPU-a jedva uspevaju da se izbore sa novijim igrama na medium (nekad se igram na low, nekad na medium, povremeno na high).

Na dual-GPU opciju (APU+dedicated GPU) zaboravi - radi samo u DX11 igrama a ni tamo neće da radi kako treba, bar meni nikad nije htela. Jedino u Heaven DX11 benchmarku radi kao zmaj i daje mi oko 50% (!!!) FPS-a više ali slaba mi vajda od toga... Možda se nekada situacija popravi sa drajverima ali ja se igram na dedicated GPU.

Integrisani GPU u APU je svakako dobra opcija za manje zahtevne igre - laptop će se manje grejati i trošiti manje struje a ne zahteva svaka igra jak GPU (lepa stvar za igranje PES-a na bateriji, na primer, još podesiš CPU da ne ide preko određene frekvencije u power profiles i možeš da se igraš casual i na bateriji).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laptop kupiti znemanja Prenosni računari 41 17.12.2011 1:32
Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti Marti Misterija Kvarovi 8 14.6.2011 12:09
Laptop 400-500e. BrutaLiS ŠDK - Prenosni računari 128 17.12.2010 18:41
Laptop za dizajn entrarkia ŠDK - Prenosni računari 14 25.6.2010 22:24
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com