Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2010, 12:21   #2141
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
Draugdur kaže: Pregled poruke
Takođe, sa izborom redoslijeda misija i onim apgrejdima jedinica Blizzard je uspio da unese priličnu dozu nelinearnosti a da istovremeno očuva tok priče.
Meni to nije nelineranost. Jel` ima to uticaja na celokupunu priču u igri? Nema. Od te "nelinearnosti" samo zavisi sa kakvim ću se neprijateljskim trupama susresti u sledećoj misiji.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 13:00   #2142
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Nelinearnost gejmpleja je mnogo bitnija stavka neko nelinearnost price u jednom RTSu.

Nije ti ovo RPG.

Prava je milina bila preci igru po drugi put, gde se vecina misija nije desavala na isti nacin samo zasto sto sam isao drugacijim redosledom, pa sam imao razlicite trupe na raspolaganju.

Veliki plus Blizzardu za ovo!!!.


P.S.
Inace, od te nelinearnosti zavise i neki dialozi na brodu. Nista specilano, ali ako npr. neki lik strada, je otisao, ili pak jos nije regrutovan, onda ni ne moze da komentarise na neke misije koji si presao (u odnosu na slucaj da je tu).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bokela (30.1.2011)
Stara 27.12.2010, 20:46   #2143
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
Meni to nije nelineranost. Jel` ima to uticaja na celokupunu priču u igri? Nema. Od te "nelinearnosti" samo zavisi sa kakvim ću se neprijateljskim trupama susresti u sledećoj misiji.
U pravu si, i meni bi bilo drago da vidim takvu nelinearnost nego ovakvu kakvu smo dobili, ali ovdje definitivno tražiš previše od jedne strategije, koja je uz to izašla 2010. Zadnjih godina ni RPGovi nisu na takav način nelinearni
Ono što sam htio da kažem je da to što je Blizzard uradio makar malo podiže replay-value u poređenju sa striktno linearnom kampanjom kakva je bila u kecu, a da istovremeno nije kvazi-TW brljotina kakva je (recimo) DoW Dark Crusade.
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 14:22   #2144
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
Draugdur kaže: Pregled poruke
U pravu si, i meni bi bilo drago da vidim takvu nelinearnost nego ovakvu kakvu smo dobili, ali ovdje definitivno tražiš previše od jedne strategije, koja je uz to izašla 2010. Zadnjih godina ni RPGovi nisu na takav način nelinearni
Ono što sam htio da kažem je da to što je Blizzard uradio makar malo podiže replay-value u poređenju sa striktno linearnom kampanjom kakva je bila u kecu, a da istovremeno nije kvazi-TW brljotina kakva je (recimo) DoW Dark Crusade.
Izvini, mozes li samo da mi objasnis zasto je Dark Crusade ''kvazi TW'' i ''brljotina'' ? A i to sto na autoputu mozes da predjes iz jedne trake u drugu ne znaci da ne ides po pravoj liniji.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 14:32   #2145
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Meni ovo ne lici na autoput:
http://starcraft.wikia.com/wiki/Wing...berty_missions

P.S.
I da, sve ono van srednje trake uopste nije neophodno da bi se igra zavrsila.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 15:20   #2146
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Meni ovo ne lici na autoput:
http://starcraft.wikia.com/wiki/Wing...berty_missions

P.S.
I da, sve ono van srednje trake uopste nije neophodno da bi se igra zavrsila.
Jedna je stvar kad se prica racva i vodi u razlicitim pravcima, a druga kad pored glavne linearne price imas i opcionalni podzaplet sa mogicum dead-end racvanjem na kraju.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 16:41   #2147
ReSTeK
Novi član
 
Član od: 3.1.2010.
Lokacija: NS
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Haha...LOL za likove koji ocenjuju ovu igru samo na osnovu singlplejer kampanje... Ono što Starcraft čini tako dugovečnim i velikim je fantastičan multiplejer i to je ono zbog čega će i dvojka postojati narednih X godina i biti ubedljivo najmasovniji RTS na svetu.
Čak i kad bi se gledala samo kampanja, opet SC2 daleko odskače od proseka produkcijskim vrednostima i kvalitetnim blizardovskim "čizom" , plus, imajte u vidu da je ovo samo prvi deo trilogije tako da se priča jos nije pošteno ni zakuvala...a ideje o nekakvoj OMG RPG nelinearnosti u ovakvom RTS-u nisu baš realne. I pored toga, imate mogućnost da donosite odluke tokom kampanje i imate interakciju sa NPC-ima, što je korak unapred.
I da ponovim, ko nije igrao multiplejer - koji predstavlja jezgro ove igre - ne može da sudi o celoj igri, nego samo o njenom malom delu koji se zove Wings of Liberty kampanja.
ReSTeK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ReSTeK na korisnoj poruci:
bokela (30.1.2011), DarthRevan (31.12.2010)
Stara 29.12.2010, 17:55   #2148
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Jedna je stvar kad se prica racva i vodi u razlicitim pravcima, a druga kad pored glavne linearne price imas i opcionalni podzaplet sa mogicum dead-end racvanjem na kraju.
To sto putovanje pocinje i zasvrsava se na istom mestu, ne znaci da je put linearan.


P.S.
Interesantno je da si pomenuo "glavnu" linearnu pricu, jer to ima i 98% punokrvnih RPGova, ukljucujuci i free-roaming RPGove, koji su poznati po nelinearnosti (za razliku od Bioware-olikih, koji po strukturi mnogo vise lice na Starcraft2).

Naravno, nema ni smisla da glavna prica u Starcraftu bude takva, jer je u pitanju samo jedno poglavlje igre koje mora da pasuje sa kampanjama za zergove i protose. A uz to ni nije RPG, nego RTS, gde se drugi tip nelinearnisti ceni.


EDIT:
Pisanje misem mi je uzas.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	linearno.jpg
Viđeno:	10 puta
Veličina:	30,0 KB
ID:	38006  

Poslednja ispravka: player1 (29.12.2010 u 18:47)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 20:04   #2149
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
To sto putovanje pocinje i zasvrsava se na istom mestu, ne znaci da je put linearan.


P.S.
Interesantno je da si pomenuo "glavnu" linearnu pricu, jer to ima i 98% punokrvnih RPGova, ukljucujuci i free-roaming RPGove, koji su poznati po nelinearnosti (za razliku od Bioware-olikih, koji po strukturi mnogo vise lice na Starcraft2).

Naravno, nema ni smisla da glavna prica u Starcraftu bude takva, jer je u pitanju samo jedno poglavlje igre koje mora da pasuje sa kampanjama za zergove i protose. A uz to ni nije RPG, nego RTS, gde se drugi tip nelinearnisti ceni.


EDIT:
Pisanje misem mi je uzas.


To sto si nacrtao nema smisla. Linija je linija, prava ili kriva, i ni u kom slucaju ona moze biti nelinearna (jer je linija).
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 20:29   #2150
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
ReSTeK kaže: Pregled poruke
Haha...LOL za likove koji ocenjuju ovu igru samo na osnovu singlplejer kampanje... Ono što Starcraft čini tako dugovečnim i velikim je fantastičan multiplejer i to je ono zbog čega će i dvojka postojati narednih X godina i biti ubedljivo najmasovniji RTS na svetu.
Čak i kad bi se gledala samo kampanja, opet SC2 daleko odskače od proseka produkcijskim vrednostima i kvalitetnim blizardovskim "čizom" , plus, imajte u vidu da je ovo samo prvi deo trilogije tako da se priča jos nije pošteno ni zakuvala...a ideje o nekakvoj OMG RPG nelinearnosti u ovakvom RTS-u nisu baš realne. I pored toga, imate mogućnost da donosite odluke tokom kampanje i imate interakciju sa NPC-ima, što je korak unapred.
I da ponovim, ko nije igrao multiplejer - koji predstavlja jezgro ove igre - ne može da sudi o celoj igri, nego samo o njenom malom delu koji se zove Wings of Liberty kampanja.
Starcraft 2 sustinski nije odmakao od 1998 godine, i u tome je i glavni problem jer je Blizzard pokazao da vise nema **** da iznosi nove ideje vec se oslanja na staru slavu i agresivne marketinske kampanje koje mogu sebi da priuste zbog WoWa. A i manite me te price o dugovecnosti Starcrafta. Starcraft jeste odlicna igra, ali svoju ''dugovecnost'' on duguje pukom slucaju sto je postao popularan u Koreji ( a i tamo je SC igra koja se znatno vise gleda nego sto se igra, kao tenis kod nas).
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 20:44   #2151
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Zasto bi menjao mehaniku koji savrseno funkcionise? SC2 je ubedljivo najbolji MP RTS i tako ce biti jos dugo.Kampanja je takodje odlicna,ali MP je sustina.Jedini problem je sto su potrebani jaki zivci i dosta izgubljenih meceva dok zapravo ne postanes koliko-toliko dobar.


Jedno je sigurno na trzistu nema igre koja toliko dize adrenalin kao jedan mec na B.net-u.
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku WU TANG CLAN na korisnoj poruci:
bokela (30.1.2011), Psycho13 (30.12.2010)
Stara 29.12.2010, 21:41   #2152
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
High Life kaže:
Izvini, mozes li samo da mi objasnis zasto je Dark Crusade ''kvazi TW'' i ''brljotina'' ? A i to sto na autoputu mozes da predjes iz jedne trake u drugu ne znaci da ne ides po pravoj liniji.
Zašto je kvazi-TW, mislim da je očigledno. A za brljotinu...a jbg, meni se nije svidjela kao DoW i Winter Assault Mnogo mi u Dark Crusade nedostaje strukturirana priča kao u prva dva. Ovako, kampanja u DC više podjseća na niz (nepovezanih) skirmisha, a njene mogućnosti kad je skirmish u pitanju jednostavno nisu dorasle TWu.
Da ne bude zabune, nisu ni DoW i WA imali neku super-duper priču, ali je ona takva kakva je u kombinaciji sa atmosferom WH svemira uspijevala da povuče.

Citat:
Jedna je stvar kad se prica racva i vodi u razlicitim pravcima, a druga kad pored glavne linearne price imas i opcionalni podzaplet sa mogicum dead-end racvanjem na kraju.
A ja ponovo kažem - takvo račvanje je generalno rijetkost i svakako se ne može tražiti od jedne strategije.

Citat:
Starcraft 2 sustinski nije odmakao od 1998 godine, i u tome je i glavni problem jer je Blizzard pokazao da vise nema **** da iznosi nove ideje vec se oslanja na staru slavu i agresivne marketinske kampanje koje mogu sebi da priuste zbog WoWa. A i manite me te price o dugovecnosti Starcrafta. Starcraft jeste odlicna igra, ali svoju ''dugovecnost'' on duguje pukom slucaju sto je postao popularan u Koreji ( a i tamo je SC igra koja se znatno vise gleda nego sto se igra, kao tenis kod nas).
Ne mogu da govorim za sve ostale, ali jedino što je Blizzard kod mene postigao svojom "marketinškom" kampanjom za SC2 (nema LANa, ubisoftovski DRM iz pakla, iscijepana kampanja...), je da je malo nedostajalo da popljujem igru i prije nego je izašla. Zapravo, da sam profesionalni recenzent, sumnjam da bih odolio iskušenju da joj "zalijepim" neku mizernu ocjenu iz čiste pakosti zbog Blizzardove bahatosti. Tako da, kad i pored svega toga hvalim igru, to ima poseban značaj.
Činjenica je da SC2 nije "revolucija" kao kec, mada bih ja doveo u pitanje i to koliko je kec zaista bio revolucionaran i generalno kvalitetan. Ali SC2 ima zato, pored kvalitetno odrađenih glavnih aspekata jednog RTSa, i gomilu sitnih inovacija koja me tjera da ga toliko hvalim. Po mom mišljenju, kad se uzmu u obzir stvari poput veličanstveno raznovrsnih misija, dobre atmosfere, odličnog soundtracka (dok ovo kucam slušam Terran Up the Night ), standardno dobrih animacija (mada, moglo ih je biti više...), SC2 je jedan od najkvalitetnijih i najzabavniji (ako ne i No1 u obe kategorije) "klasičnih" RTSova u zadnjih 10 godina.
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Draugdur na korisnoj poruci:
bokela (30.1.2011)
Stara 29.12.2010, 22:51   #2153
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Ocekivati nesto revolucionarno od klasicne rts igre u 2010g je smesno. Ima varijacija kod nekih naslova (nema izgradnje baze, nema sakupljanja resura itd...) ali to je cisto da probaju nesto drugacije. Prava istina je da oduzimanjem nekih elemenata, multiplejer gubi na raznovrsnosti i limitira se broj razlicitih taktika.

Necu pricati o novim jedinicama, ali dodat je veliki broj sitnih mehanika koje igri cine zanimljivom : kada i na sta ce biti iskoristen chronoboost, da li ce se skenirati ili koristiti mule, larva injection i creep tumor...

Ne shvatam potrebu za dodavanjem neceg radikalnog, za tako nesto je ostavljen vrlo mocan map-editor u kome mogu cuda da se prave. Ne sumnjam da ce narednih godina izaci nekoliko mapa koje bi mogle da pomute slavu doti.

Zapitajte se zasto se drasticno ne menjaju pravila u starcraftu, cs-u, doti ?
U tim primerima je pogodjena sustina multiplejera i kao i u klasicnim sportovima dovoljne su samo povremene kozmeticke izmene cisto da se osvezi dozivljaj.

Pravi SC igraci nikada nisu ni trazili nesto novo, samo malo da se poboljsa grafika i neka ostane sve isto. Bitno je bilo nekoliko stvari: da igra ostane brza i nepredvidljiva od prvog minuta, dobro izbalansirana, zanimljiva za gledanje i sa puno razlicitih upotrebljivih pristupa za svaku rasu. Takodje svaka od 6 mogucih kombinacija 1v1 se igra drugacije. Vise je bilo straha da se nesto ne pokvari nego da se nesto poboljsa. A Blizzard je poboljsao dosta toga.

Koga vise zanima da se ukljuci u multiplejer nego da kuka kako "nista nije revolucionarno novo" neka obidje linkove:
http://www.gomtv.net/index.gom
http://www.teamliquid.net/sc2/
http://www.gosucoaching.com/
http://sotg-sc2.blogspot.com/
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
bokela (30.1.2011)
Stara 29.12.2010, 23:04   #2154
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
To sto si nacrtao nema smisla. Linija je linija, prava ili kriva, i ni u kom slucaju ona moze biti nelinearna (jer je linija).
To sto si rekao nema smisla, ili bar ne odgovara onome sto sam ja rekao ili nacrtao.

Ici od prve obavezne misije pa dalje radjenje samo obazenih misija je linearno iskustvo.

Ici malo misije sa jedne pa sa druge strane (izbor totalno na igracu), pa biranje par misija ili ovako ili onako nije linearno i vise lici na izlomljenu putanju do istog cilja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 23:39   #2155
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ocekivati nesto revolucionarno od klasicne rts igre u 2010g je smesno.
Ma da. Kako li mi je samo moglo pasti na pamet da trazim da 12 godina kasnije u nastavak ubace nest novo. Bas sam neozbiljan.

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ima varijacija kod nekih naslova (nema izgradnje baze, nema sakupljanja resura itd...) ali to je cisto da probaju nesto drugacije. Prava istina je da oduzimanjem nekih elemenata, multiplejer gubi na raznovrsnosti i limitira se broj razlicitih taktika.
Prava istina je da niko sem Blizzarda (nekad, davno) i Massive-a nije ni pokusavao da uradi nesto novo, vec da na stari osnovu nabaci neki gimmick (kao sto ti rece '' da probaju nesto drugacije'').


Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Zapitajte se zasto se drasticno ne menjaju pravila u starcraftu, cs-u, doti ?
U tim primerima je pogodjena sustina multiplejera i kao i u klasicnim sportovima dovoljne su samo povremene kozmeticke izmene cisto da se osvezi dozivljaj.
Kad im izadju pravi nastavci (izuzev SCa) znacemo da li im se pravila menjaju.

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Pravi SC igraci nikada nisu ni trazili nesto novo, samo malo da se poboljsa grafika i neka ostane sve isto.
A koji su to ''pravi'' SC igraci? Sta ih to cini ''pravim'', i zar je moguce da su ama bas svi ti ''pravi SC igraci'' zeleli samo SC1 u pleksiglas verziji. Za te prave ne znam, ali oni koji su taj Starcraft zapravo i igrali sve ovo vreme (nekih 6-7 hiljada nekosookih dusa, a medju njima i ja poluaktivno) nisu imali jedinstven stav niokocega u vezu Starcraft 2.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 23:41   #2156
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
To sto si rekao nema smisla, ili bar ne odgovara onome sto sam ja rekao ili nacrtao.

Ici od prve obavezne misije pa dalje radjenje samo obazenih misija je linearno iskustvo.

Ici malo misije sa jedne pa sa druge strane (izbor totalno na igracu), pa biranje par misija ili ovako ili onako nije linearno i vise lici na izlomljenu putanju do istog cilja.
Opet, to sto prica ima podzaplet ne znaci da je nelinearna.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 23:49   #2157
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

iskreno ja ne igram RTS ali ovo sam odigro sa takvim uživanjem da je to za priču. Planiram da je preko raspusta obrnem again.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 23:51   #2158
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Opet, to sto prica ima podzaplet ne znaci da je nelinearna.
Opet. Prica moze, a i ne mora da ima podzaplet (cineci je nelinearnom), ili moze da ima drugaciji podzaplet ili razradu. To sto je na kraju jedan kraj je ne cini linearnom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 23:52   #2159
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom

Citat:
Draugdur kaže: Pregled poruke


Ne mogu da govorim za sve ostale, ali jedino što je Blizzard kod mene postigao svojom "marketinškom" kampanjom za SC2 (nema LANa, ubisoftovski DRM iz pakla, iscijepana kampanja...), je da je malo nedostajalo da popljujem igru i prije nego je izašla. Zapravo, da sam profesionalni recenzent, sumnjam da bih odolio iskušenju da joj "zalijepim" neku mizernu ocjenu iz čiste pakosti zbog Blizzardove bahatosti.

A na kraju si je ipak kupio. Toliko o Blizzardovom ocajnom marketingu...

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Opet. Prica moze, a i ne mora da ima podzaplet (cineci je nelinearnom), ili moze da ima drugaciji podzaplet ili razradu. To sto je na kraju jedan kraj je ne cini linearnom.
Podzaplet nije nikakvo grananje price. Podzaplet je to sto mu i ime kaze. Manji zaplet koji prati glavni.

Poslednja ispravka: DeCoy (2.1.2011 u 14:32)
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 1:18   #2160
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

pazi, moras mi dati neki konkretan predlog ili ideju sta bi ti ubacio u moderan rts i kako bi ga ucinio zanimljivijim.
Sa Warcraftom su ubacili rpg elemente sa herojima, i rekli su da zele da imaju dve razlicite strategije, pa SC ostaje cist rts.

Zaista igram puno strategija, nisam u fazonu da predjem kampanju 2 puta i da obrisem vec se jako dugo zadrzavam na multiplejeru. Najvise sam igrao DOW (pored sc-a), prvi deo je zaista bio fantastican, ali onda je upropascen sa 3 sledece ekspanzije jer nije bilo moguce izbalansirati 7-8 rasa u mp. A i da bi dobro igrao moras da naucis sve rase (iako igras samo sa jednom), a to je bilo nerealno. Tako da je to propalo, iako je imalo odlicnu bazu igraca prve dve godine. Zatim Supreme Commander gde je sve usmereno na bazu a jedinice samo stancujes i saljes, bez nekog ozbiljnijeg microvanja, jer nema poente, sto bas i nije interesantno za gledanje.
Ostale rts igre jedva da su vredne pomena, jer izdavaci po objavljivanju ne ulazu vise u igru, i zapostavljaju balansiranje i zelje igraca. Taj segmenat daje Blizzardu 90m prednosti u trci na 100m, bar kada je sc u pitanju.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Steva123 (1.1.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, multiplayer, online, rts, starcraft

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Starcraft Inuyasha Strateške igre 258 21.2.2020 14:21
Starcraft vs Serial cable Devil Kvarovi 2 21.2.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com