Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2010, 8:39   #721
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ne znam ni ja, ali u 2k10 postoji fluidnost igre koja meni prija, dok je 2k11 ipak realnija. Jednostavno meni je desetka bila bas taman.

Kakva fluidnost? Animacije siigurno nisu fluidne u 2K10 Ok tvoj ukus ali 2K11 je tri puta bolja igra.
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 11:25   #722
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
Steve O kaže: Pregled poruke
U potpunosti se slažem, samo mi jedna stvar nije jasna: Kako to da pored ove i nekoliko drugih kardinalnih mana, svi su jednoglasni kako je ovo najbolja simulacija svih vremena, kako dalje od ovoga ne može. Meni je ova igra, kao i 2k10 i 2k9 uz par pozitivnih strana neviđeni bagoviti krš. Jednostavno mi nije nimalo jasno kako neko može za ovo da tvrdi da je vrhunac simulacije jednog složenog sporta kakav je košarka jer ova igra pravi astronomske greške i na nekim elementarnim stvarima.
Pa, sad, da je bagoviti krš - nije, ima sitnih bagova, ali daleko od toga da je krš, a da je najbolja simulacija basketa, to svakako jeste. Ne znam za tebe, ali ja sam svestan da grešim u igranju, jer ponekad se toliko "unesem", da prosto zaboravim da ne igram 2K10, već nešto sasvim drugačije. I nije problem u tome što ne znam da igram, već što previše "žurim" i igram gotovo stihijski, jer uz igru želim da se opustim posle šljake, a ne da previše razmišljam. A NBA 2K11 zahteva dobru koncentraciju da bi se bilo šta uradilo i što manje nerviranja (što meni nikako ne polazi za rukom).
Juče mi na red u Asocijaciji došla utakmica sa Orlandom. Dvajt Hauard satire, ja mašim sulude stvari, menjam odbrane, napade, sve živo, a uopšte ne shvatam da nepotrebno žurim i srljam. Kad su me dobrano napumpali sa 64% šuta u trećoj četvrtini, iznenada nestade struje. Srećom nije je bilo pet minuta, ali kad sam ponovo uključio igru, moj SAVEGAME je bio "corrupted". Još veća sreća je da sam imao bekap sejva pa sam mogao da vratim na isto. Ali pre nego što sam počeo novu utakmicu i kad mi je nervoza u polutami splasla, upitao sam se kako da zaustavim onu prokletu zver od Hauarda?? HALFCOURT PRESS, FULLCOURT PRESS, MAN TO MAN, 2-3 ZONE, ništa ne pomaže, sabijaju sa svih strana. Počnem utakmicu i reko`, aj da probam sa 3-2 zonom, kad mi je centarski red zgusnutiji. Odmah druga priča, kad Hauard primi loptu, Horford ga čuva i odmah ga udvaja Džoš Smit (njih dvojicu sam trejdovao u moje Grizlije), ako je sa druge strane reketa, tu su Smit i Rudi Gej. Uglavnom sam se sa bekovima u odbrani koncentrisao na Rašarda Luisa, kako bih ga omeo u šutiranju trojki, dok sam Nelsona i Kartera gotovo puštao da šutiraju odakle hoće. A u napadu samo polako. Obično sam, kad pozovem neki napad, kad svi počnu nekuda da trče, gledao kuda mogu da se provučem sa plejom i ko mi se u tom trenutku otkriva ili išao solo, pa šta bude (2k10 sindrom). Ali od ove utakmice sam čekao da se svi postave, par dodavanja, šut sa poludistance ili dodavanje sledećem slobodnom, ili otvoren prolaz...jednostavno, čim sam prestao da žurim i da srljam, čim sam uvideo koliko mogućnosti i kombinacija ima, bio sam poprilično iznenađen. Samo lagano u napadu i broj izgubljenih lopti mi je drastično manji, najviše 3-4 za 20-minutnu utakmicu. I uspeo sam da ih dobijem.
Posle njih Portland. Isto počinjem sa MAN TO MAN defence, vidim da me posle dva-tri minuta Oldridž i Kembi razbijaju, opet postavim 3-2 zonu, bekovima pazim Roja, u napadu samo polako i dobijem ih sa 15+ razlike. Posle toga Vašington, MekGi mi dade prvih šest poena, opet 3-2 zona, ali me onda Arenas, uglavnom, i Vol satraše. Na polovini druge četvrtine sam gubio 10 razlike, promenim odbranu u FULL COURT PRESS sa udvajanjem na Arenasa čim pređe polovinu (ja sa plejom branim Vola), s tim da Horfordu stavim da se "prilepi" za MekGija. I opet lagano u napadu iako sam gubio sa 10. Na kraju sam ih dobio sa 2 razlike.
Uglavnom, poenta ovolikog pisanija je da se zaista treba potruditi i biti maksimalno koncentrisan prilikom igranja ove igre, pa kad se malo "uigraš" onda sledi i uživanje. Ako je to uspeo nervčik kao što sam ja, i to za jedan dan, onda verujem da to može svako...

Poslednja ispravka: NastyB (11.11.2010 u 11:41)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Rainman (11.11.2010)
Stara 11.11.2010, 12:43   #723
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
WU TANG CLAN kaže: Pregled poruke
Kakva fluidnost? Animacije siigurno nisu fluidne u 2K10 Ok tvoj ukus ali 2K11 je tri puta bolja igra.
Pa nisam ni rekao fluidnost animacije, nego fluidnost igre (npr. - nba jam iz 1992 nema bas neku fluidnost animacije ali je fluidnost igre i dalje savrsena - valjda sam bio jasniji sad )

Bas ovo sto je Nasty napisao. Da bi kvalitetno igrao ovu igru, moras da je ucis, da budes strpljiv i uporan - i vremenom ce ti uci u prste. Al ja sad nemam bas zivaca a i vremena da se opet uhodavam, zato sam i napisao da je 11-ica bolja igra i bolja simulacija kosarke nego sve do sada (daleko je od savrsene), ali da ipak meni 10-ka vise prija.

I zato kad i igram - igram online, jer ima gomila noobova kao ja koje mrzi da zovu odbrane.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 15:25   #724
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Pa, sad, da je bagoviti krš - nije, ima sitnih bagova, ali daleko od toga da je krš, a da je najbolja simulacija basketa, to svakako jeste. Ne znam za tebe, ali ja sam svestan da grešim u igranju, jer ponekad se toliko "unesem", da prosto zaboravim da ne igram 2K10, već nešto sasvim drugačije. I nije problem u tome što ne znam da igram, već što previše "žurim" i igram gotovo stihijski, jer uz igru želim da se opustim posle šljake, a ne da previše razmišljam. A NBA 2K11 zahteva dobru koncentraciju da bi se bilo šta uradilo i što manje nerviranja (što meni nikako ne polazi za rukom).
Juče mi na red u Asocijaciji došla utakmica sa Orlandom. Dvajt Hauard satire, ja mašim sulude stvari, menjam odbrane, napade, sve živo, a uopšte ne shvatam da nepotrebno žurim i srljam. Kad su me dobrano napumpali sa 64% šuta u trećoj četvrtini, iznenada nestade struje. Srećom nije je bilo pet minuta, ali kad sam ponovo uključio igru, moj SAVEGAME je bio "corrupted". Još veća sreća je da sam imao bekap sejva pa sam mogao da vratim na isto. Ali pre nego što sam počeo novu utakmicu i kad mi je nervoza u polutami splasla, upitao sam se kako da zaustavim onu prokletu zver od Hauarda?? HALFCOURT PRESS, FULLCOURT PRESS, MAN TO MAN, 2-3 ZONE, ništa ne pomaže, sabijaju sa svih strana. Počnem utakmicu i reko`, aj da probam sa 3-2 zonom, kad mi je centarski red zgusnutiji. Odmah druga priča, kad Hauard primi loptu, Horford ga čuva i odmah ga udvaja Džoš Smit (njih dvojicu sam trejdovao u moje Grizlije), ako je sa druge strane reketa, tu su Smit i Rudi Gej. Uglavnom sam se sa bekovima u odbrani koncentrisao na Rašarda Luisa, kako bih ga omeo u šutiranju trojki, dok sam Nelsona i Kartera gotovo puštao da šutiraju odakle hoće. A u napadu samo polako. Obično sam, kad pozovem neki napad, kad svi počnu nekuda da trče, gledao kuda mogu da se provučem sa plejom i ko mi se u tom trenutku otkriva ili išao solo, pa šta bude (2k10 sindrom). Ali od ove utakmice sam čekao da se svi postave, par dodavanja, šut sa poludistance ili dodavanje sledećem slobodnom, ili otvoren prolaz...jednostavno, čim sam prestao da žurim i da srljam, čim sam uvideo koliko mogućnosti i kombinacija ima, bio sam poprilično iznenađen. Samo lagano u napadu i broj izgubljenih lopti mi je drastično manji, najviše 3-4 za 20-minutnu utakmicu. I uspeo sam da ih dobijem.
Posle njih Portland. Isto počinjem sa MAN TO MAN defence, vidim da me posle dva-tri minuta Oldridž i Kembi razbijaju, opet postavim 3-2 zonu, bekovima pazim Roja, u napadu samo polako i dobijem ih sa 15+ razlike. Posle toga Vašington, MekGi mi dade prvih šest poena, opet 3-2 zona, ali me onda Arenas, uglavnom, i Vol satraše. Na polovini druge četvrtine sam gubio 10 razlike, promenim odbranu u FULL COURT PRESS sa udvajanjem na Arenasa čim pređe polovinu (ja sa plejom branim Vola), s tim da Horfordu stavim da se "prilepi" za MekGija. I opet lagano u napadu iako sam gubio sa 10. Na kraju sam ih dobio sa 2 razlike.
Uglavnom, poenta ovolikog pisanija je da se zaista treba potruditi i biti maksimalno koncentrisan prilikom igranja ove igre, pa kad se malo "uigraš" onda sledi i uživanje. Ako je to uspeo nervčik kao što sam ja, i to za jedan dan, onda verujem da to može svako...
Upravo tako,strpljenje u napadu je kljuc.Plus naravno poznavanje svog i protivnickog tima.NBA 2K11 ne prasta run and gun stil igre.Moguce je sa par timova ali se u startu treba pripremiti na brdo TO i lako primljenih poena u tranziciji.Sto je kad pogledate statistike pravih timova koji tako igraju prilicno realno.
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 22:20   #725
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ne znam ni ja, ali u 2k10 postoji fluidnost igre koja meni prija, dok je 2k11 ipak realnija. Jednostavno meni je desetka bila bas taman.

I zamolio bih te, nemoj "What?", jer mogu i ja da "What-ujem" tebi za tvoje komentare, jer o ukusima ne vredi raspravljati.

Jednostavno, napisao sam komentar jer vidim da se ljudi nerviraju zbog AI-a, a za razliku od 10-ke, 11-icu igram online bez problema a tamo AI ipak ima mnogo manju ulogu - pa reko da podelim to.

A i uvek je lepse igrati protiv zivog coveka nego protiv kompjutora
Naravno,rekao sam i sam da svako ima svoj ukus,no offence man.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 16:34   #726
Srky93
Član
 
Član od: 21.9.2008.
Poruke: 293
Zahvalnice: 138
Zahvaljeno 92 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

CP3 i d-will nisu normalni u 2k11.ja protiv druga imam sa vilijamsom 34p po mecu.dam mu sa jutom nekih 80 na 5 min.primim nekih 65.sa hornetsima igram asocijaciju.sta radim sa krisom.postigao sam 9p u zadnjem minutu protiv dalasa ukljucujuci game-winner...hehe uspeo sam da cepnem game-winner i sa okaforom i to sa poludistance!
Srky93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 16:36   #727
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Oni nisu normalni ni u reallife-u
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 18:49   #728
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Sta Paul radi u stvarnom zivotu,to zaista nije normalno...verovatno jedan od najboljih na svojoj poziciji.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 19:02   #729
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

CP3,D-Will,Rondo,Rose... tim redosledom.Rondu fali sut sa distance inace bi definitivno bio najbolji PG.
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 20:01   #730
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
WU TANG CLAN kaže: Pregled poruke
CP3,D-Will,Rondo,Rose... tim redosledom.Rondu fali sut sa distance inace bi definitivno bio najbolji PG.
Jel ovde pricas o igri ili o RL-u ?
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 20:12   #731
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

O stvarnim igracima.
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 22:22   #732
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
WU TANG CLAN kaže: Pregled poruke
O stvarnim igracima.
Onda se za prvu trojicu slazem, ali Rose je na SP pokazao o kakvom se indijancu radi. Daleko je on od ovih...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 22:48   #733
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Rose indijanac? Videces za koju godinu kakav ce to igrac biti.Vec sad je,samo mu fali iskustvo.
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2010, 0:16   #734
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
WU TANG CLAN kaže: Pregled poruke
Rose indijanac? Videces za koju godinu kakav ce to igrac biti.Vec sad je,samo mu fali iskustvo.
Cisto fizika, mozak nista. Nemoj da mislis da ga nesto posebno mrzim, cak naprotiv, voleo sam da ga imam na pleju kad sam igrao asocijaciju, ali na SP se videlo da slabije koristi glavu kad igra... Tvrdim da je npr. Westbrook bolji igrac od njega. E sad, to da ce verovatno postati velika zvezda (mada je vec i sad) ne sporim, jer ipak je to NBA...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2010, 22:16   #735
Wastelander00
Član
 
Član od: 30.7.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Onda se za prvu trojicu slazem, ali Rose je na SP pokazao o kakvom se indijancu radi. Daleko je on od ovih...
Brate nemoj se brukati.Rose indijanac .Jedan od najboljih plajeva na svetu ima brzinu nevidjenu.npr. Ronda je sad postigao Personal Record zabelezavsi 24 asistencije a to zato sto ne zna da suta kad ima cistu poziciju za sut on i dalje ide na dodavanje.
Wastelander00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 12:50   #736
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: NBA 2k11

Ljudi, ima li ikakav guide ili tutorial za igranje odbrane, ukapirao sam napad i dodavanje ali odbranu nemam pojma kako da igram, buše me kako stignu.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 13:14   #737
WU TANG CLAN
Član
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 390
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 165 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Probaj da kontrolises samo jednog igraca npr. centra.Kako postajes bolji koristi vise igraca.Sve je u poziciranju,lose sutere ostavljaj otvorene u nadi da ce uzeti sut. Poznavanje tendencija timova i igraca je uzasno korisno.Uvek stavi najboljeg odbrabenog igraca u tvom timu na njihvog glavnog napadaca.Ili ga pusti da te puno a zatvori ostale,tako sam pre neki dan dobio Lakers-e sa Bulls-ima.Kobe je imao 52 i opet su izgubili.

Ja npr. uvek stavim crash boards na 0 protiv timova koji forsiraju run and gun.Oduzmes im fast break i igras half court offense.U 90% slucajeva ces ih dobiti.

Ili jednostavno zatvori reket i pusti da te pobede sa distance. naravno ne protiv Orlanda,Suns-a...
WU TANG CLAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WU TANG CLAN na korisnoj poruci:
Djordje Turjacanin (14.11.2010)
Stara 14.11.2010, 13:33   #738
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Citat:
Wastelander00 kaže: Pregled poruke
Brate nemoj se brukati.Rose indijanac .Jedan od najboljih plajeva na svetu ima brzinu nevidjenu.npr. Ronda je sad postigao Personal Record zabelezavsi 24 asistencije a to zato sto ne zna da suta kad ima cistu poziciju za sut on i dalje ide na dodavanje.
Sto volim ovakve...

A bold ti je najjaci. Ultimativni pre*eb... Sad nemam kud...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 14:31   #739
Wastelander00
Član
 
Član od: 30.7.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Covece to ti je NBA retko ko da tu gleda asistencije koliko i Solo akcije.Zasto je Kobi najbolji...ili Lebron...
Wastelander00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2010, 18:43   #740
Lars03
Član
 
Član od: 30.8.2009.
Lokacija: Campbell, CA
Poruke: 495
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 142 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k11

Svi moderni plejevi si indijanci, jer svoju igru zasnivaju na snazi i odrazu i time pomazu unistavanju kosarke kao igre umeca, sto se mene tice rondo je za klasu iznad svih jer ume da doda i svoj hendikep loseg suta je pretvorio u korist kao odlican asistent.
Rose, Vestbruk, Vol, Staki sve su to polu plejevi koji nemaju poterban nivo skila da bi bili pravi playmaker-i i onda su gruvali teretanu celo leto da bi mogli da zakucaju kada vec nemaju talenta za tu poziciju.
To je kao poredjenje kobija i lebrona, lebron je zorka sabac i celu igru zasniva na prodoru i snazi, mada ume lepo da doda, dok je kobajasi igrac koji je 1na1 neodbraniv pa cak i 1na3.
Verovatno ce ljudi pogresno da me razumeju ali mali Dragic je vise plej nego svi gore navedeni sem ronda.
Lars03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NBA 2k10 WU TANG CLAN Sportske simulacije 1130 24.8.2014 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com